Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
690 postów 7531 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Moje komentarze

 • @miarka 17:16:26
  Panie Janie.
  Coś się dzieje ale tak do końca nie wiadomo co. Sądzę, że w najbliższych dnia się to wyjaśni. Poseł Majka obiecał zapytanie poselskie w tej sprawie.
  UWAGA - fiskalny pakiet luzowania ilościowego nadchodzi
 • Dla wyjaśnienia wg. Wikipedii
  Poluzowanie polityki pieniężnej, luzowanie ilościowe (ang. quantitative easing, QE) – zwiększenie podaży pieniądza w obiegu.

  Standardowy instrument służący do regulacji podaży pieniądza to stopa procentowa banków centralnych. Jeśli stopa ta znajduje się już w pobliżu zera, i nie wystarcza to do osiągnięcia pożądanych efektów makroekonomicznych (w szczególności, gdy trwa recesja gospodarcza i występuje pułapka płynności), bank centralny może, według ekonomii głównego nurtu, zwiększyć podaż pieniądza poprzez niekonwencjonalne bodźce podażowe, takie jak zakupy różnego rodzaju obligacji (np. obligacje skarbowe) na rynku. Bank centralny może skupiać takie działania w obszarach rynku, które są ogniskiem kryzysu. Zakup instrumentów dłużnych sprawia, że prywatne podmioty które utraciły doraźną płynność gotówkową, mogą przetrwać recesję. Uzyskane rozluźnienie rozprzestrzenia się w obrębie gospodarki i w założeniu prowadzi do obniżenia rynkowych stóp procentowych, przełamania recesji i spłacenia zakupionych obligacji. Luzowanie ilościowe nie zwiększa majątku banków komercyjnych, a jedynie zmienia w nim udział aktywów płynnych. Polityka polegająca na arbitralnym zwiększeniu emisji i rozdawaniu pieniędzy to inne, teoretyczne rozwiązane, zaproponowane przez Miltona Friedmana pod nazwą helicopter money (z ang. „zrzucanie pieniędzy z helikopterów”). Inna popularna nazwa to "drukowanie pieniędzy".[1] Inne rozwiązania jakie się rozważa, to np. ujemne referencyjne stopy procentowe[2][3][4].
  UWAGA - fiskalny pakiet luzowania ilościowego nadchodzi
 • @miarka 12:01:59
  Obawiam się że ten "fiskalny pakiet poluzowania ilościowego" to typowy bonmot, pusty w treści ale mający wprawić czytającego w osłupienie. Dla mnie sprawa staje się jasna: idziemy w kierunku niebezpiecznego dodruku pieniądza.
  UWAGA - fiskalny pakiet luzowania ilościowego nadchodzi
 • @władek 12:09:44
  Jednak na temat pieniądza suwerennego coś wiedzieć warto. Polecam to: https://www.bankier.pl/forum/temat_pieniadz-suwerenny,28434189.html a dla ambitnych to:
  https://www.youtube.com/watch?v=v5DV93b-yLE&t=306s
  i to:
  https://www.youtube.com/watch?v=GBsKgvHY_cA&t=1541s
  Wszystko w sferze projektów.
  UWAGA - fiskalny pakiet luzowania ilościowego nadchodzi
 • @Lotna 15:41:22
  Często robię to za spluwaczkę a w takiej roli czuję się nieszczególnie. Odrobina ornungu nie zaszkodzi.

  Pozdrawiam
  Przebijamy się przez prawicowy bełkot
 • @rysio 14:22:32
  "...Etykietowanie ludzi na prawaków, lewaków, kapitalistów, socjalistów to stara zasada, dziel i rządź. Poglądy i pomysły mogą być mądre lub głupie, to jedyna linia podziału..."
  Tak 3-mać!!!!

  Pozdrawiam
  Przebijamy się przez prawicowy bełkot
 • @miarka 13:09:44
  To trudny temat, gdyż zapomnieliśmy, że istniał socjalizm w wydaniu polskim. Co do socjalizmu zażydzonego to zgoda. W polskim socjalizmie zawsze był wątek personalistyczny, dlatego przywołałem Wieleżyńskiego.
  Przebijamy się przez prawicowy bełkot
 • @Wican 12:09:57
  Nikomu nie zabraniam, aby był ode mnie mądrzejszy. Wystarczy tylko poświecić trochę czasu, aby odpowiednio umeblować głowę i nie wierzyć w to co do wierzenia podają.
  Przebijamy się przez prawicowy bełkot
 • @Wican 11:54:02
  Mylisz porządki.
  Przebijamy się przez prawicowy bełkot
 • @brian 10:57:00
  Jeśli widzisz jakiś błąd w moim myśleniu to mnie popraw. Ja uważam, że prędzej najmita stanie się sodomitą niż posesjonat. Najmita jest odarty z ludzkiej godności i z tym bismarkowskim wynalazkiem jakim jest umowa o pracę powinniśmy jak najszybciej skończyć. Ludzi trzeba podnieść z kolan.
  Przebijamy się przez prawicowy bełkot
 • @Wican 10:54:20
  W którym miejscu widzisz tę pogardę dla narodu. Uczenie kultury współwłasności to pogarda? To czymże przy tym jest "piątka Kaczyńskiego"?
  Przebijamy się przez prawicowy bełkot
 • Przyznaję
  zbanowałem kilku pospolitych chamów pojawiających się na mojej notce. Jest różnica pomiędzy dyskusją "at rem" a "at personam". Mile powitam komentarze w duchu analizy SWOT. W ten sposób także można powiedzieć co się myśli ale jest to sposób cywilizowany.
  Przebijamy się przez prawicowy bełkot
 • @rumpelsiltskin 12:38:13
  To co, to źle, że administracja stanęła po stronie "ad rem" a nie "at personam"? Administracja powinna mieć szczególnie dobrze wyregulowany system rozpoznawania SWÓJ-OBCY. Inaczej robi się z portalu publiczny sraczyk.
  Humpy Dumpy w obronie swojego kraju
 • @Humpty Dumpty 10:01:59
  Wykazujesz wszystkie cechy profesora z UJ-u. Kiedyś w kręgach AGH i Politechniki krążył taki dowcip. Przedstawiają otóż takiemu wynalazcę lokomotywy George'a Stephensona a ten podejrzliwie patrzy mu w oczy i pyta: a pan to gdzieś musiał widzieć, powiedz pan gdzie.

  O ten Minc czy jakiś tam zdradza tylko objawy totalnego zdebilenia. Powtarzam. zanieś Pan swoją głowę do lekarza.

  A jeśli uraziłem profesorów z UJ-u to proszę wybaczyć: wy mieliście udowadniać winę i dowodzić twierdzeń, my musieliśmy stawać pod mostami podczas próby obciążeniowej.
  Utopia czy bolszewizm? Pieniądz suwerenny wg Nikandera
 • @nikander 07:00:19
  Natomiast za tytuł pochodzący z pisowskiej hagady muszę ci przywalić. Lecz się chłopie.
  Utopia czy bolszewizm? Pieniądz suwerenny wg Nikandera
 • @autorze
  Z pewnością zasługujesz na gwiazdki gdy cytujesz jednego z Konfederatów fizyka dr. Jacka Chołoniewskiego. Przytoczony artykuł to trafna diagnoza. Jednak proponowane środki zaradcze https://dorzeczy.pl/kraj/89237/Luzowanie-ilosciowe-Tak-ale-dla-ludzi-a-nie-dla-finansjery.html można zakwalifikować to ratowania pożaru benzyną. Mieliśmy na ten temat długą i zażartą dyskusję w konfederacji. Co do autorów to to wolę prof. Josepha Hubera, animatora referendum na temat pieniądza suwerennego w Szwajcarii https://www.dropbox.com/s/t0u8e5hkb6zu5xg/HUBER%20Waluta%20cyfrowa.pdf?dl=0 lub osób związanych z NBP https://www.bankier.pl/forum/temat_pieniadz-suwerenny,28434189.html

  Zatem jeśli nie wiesz na jaki zamienić system monetarny to szukaj takich autorów, którzy proponują bezinflacyjny sposób rozproszenia emisji do gospodarki. Jest ich wielu w przeciwieństwie do panów Chołoniewskiego, Siekierskiego i Górnika. Wystarczy odrobinę wiedzy na temat teorii systemów i znaleźć ten punkt w którym dezolacyjna pętla sprzężenia zwrotnego staje się pętlą stabilizującą.

  Podkształć się jeszcze w tym miejscu jak zamieniasz pieniądz suwerenny w pieniądz autarkiczny. W erze pieniądza kruszcowego nie było takiego pojęcia jak kurs walutowy. Teraz wymienisz każdą walutę na inną właśnie po kursie walutowym, który na bieżąco wyznacza Forex. Nie strasz więc ludzi, że nie będą mogli kupić majtek czy papieru toaletowego.

  A jeśli nie masz książki Jerzego Zdziechowskiego "Pieniądz i Skarb 1918-1939" to mogę podesłać. Pierwszy, który zaproponował oparcie waluty na parytecie gospodarczym. Swojej książki nie polecam, gdyż Dyzia przecież byś nie przeczytał.
  Utopia czy bolszewizm? Pieniądz suwerenny wg Nikandera
 • @Humpty Dumpty 21:55:51
  Nie przejmuj się. Gdy tutaj z twoimi poglądami było trochę przyciasno, to zawsze możesz brylować u cioci na imieninach.
  Humpy Dumpy w obronie swojego kraju
 • @Lotna 21:26:40
  Witam. Zanosi się na to, że to już nie będzie wojna w kisielu. I niech tak będzie!
  Pozdrawiam
  Humpy Dumpy w obronie swojego kraju
 • A Polska Doktryna Gospodarcza
  To tylko 13 minut: https://youtu.be/pBQdTpaRcqg
  Humpy Dumpy w obronie swojego kraju
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:42:29
  Proszę mi przypomnieć kiedy to zajmowałem się spółdzielczością. Jakoś nie przypominam sobie.
  Soros, экономист, minister Czerwińska

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031