Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
628 postów 7196 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Moje komentarze

 • @nikander 07:17:29
  Chętnie widziałbym komentarze tych, którzy chcieli "wyedukować nikandra". Czyżby wymiękli?
  Nowoczesna Teoria Pieniądza (MMT) – czy aby nowoczesna?
 • @Mufinek Sposypkom 03:10:45
  Witam
  O poziom inflacji tak długo możemy być spokojni jak długo nie zostanie zasypany głód monetarny. Tak długo jak długo dosypywanie pieniędzy do systemu jedynie zmniejsza potrzeby pożyczkowe, a ściślej mówiąc konieczność kreacji pieniądza dłużnego tak długo możemy spać spokojnie. U nas ten margines bezpieczeństwa wynosi około 360 mld zł.
  Co do funkcji pieniądza, to lepiej aby były one takie do których ludzie się przyzwyczaili. Można jedynie zadbać o to aby te funkcje były bardziej sprawiedliwie realizowane.
  Należy wspomnieć, że do koncepcji MMT nawiązał Marek Belka swoją propozycją wykupu obligacji rządowych na rynku wtórnym, co wylazło z afery podsłuchowej i na co tak zajadle rzuciły się PiS-dzielcy. Sami jednak drukują pieniądze na potęgę. Ot polityka...
  Nowoczesna Teoria Pieniądza (MMT) – czy aby nowoczesna?
 • @Oświat 21:45:40
  Na wszechnauka nie ma rady. Rzuca jakimś gównem w nadziei, że się przylepi. Jeśli zamieniłeś matematykę na nadjordanskie klechdy to nigdy nie będziesz w stanie zrozumieć zasad ilościowej teorii pieniądza oraz instrumentów polityki pieniężnej na niej zbudowanej. To jak media-markt czyli nie dla idiotów.

  Przyjeżdżał do Polski żydowski agent niejaki Karol Wojtyła i zachęcał do strajków? - tak czy nie
  Zasponsorowała CIA nagrodę Nobla dla Wałęsy aby rozpierdolił gospodarkę? - tak czy nie.
  No to co się kuźwa dziwisz, że na półkach był tylko ocet.

  Wojtyła i Wałęsa znaleźli pieniądze na polepszenie doli Polaków. Wytwórnia papierów wartościowych pracowała na trzy zmiany.

  Dalej życzę zdrowia, bo na rozum już za późno.
  Wyedukujmy Nikandera
 • @Oświat 19:52:43
  Szanowny Panie

  Zarys strategii kotwiczenia waluty na parytecie gospodarczym i celu inflacyjnym przedstawiłem na wykładzie na Uniwersytecie Warszawskim 4 czerwca. Tu jest prezentacja: https://www.dropbox.com/s/nryo23wt5j2kewn/NAM.pdf?dl=0
  Proszę jednak uważać, bo od tych informacji można dostać obłąkania a egzorcyzmy nie są skuteczne.

  Życzę więcej radosnej tfurczości o tym co to nikander chce zepsuć. Życzę zdrowia, bo na rozum już za późno.
  Wyedukujmy Nikandera
 • @Zdzich 08:16:55
  Dla mnie jest całkowicie zrozumiałe, że katodebile będą bronili kreacji pieniądza dłużnego wymyślonego przez ich starszych braci w wierze. To ta sama nadjordańska h_jowizna.

  Zapewniam Cię że JPII za to co zrobił z Polską smaży się w piekle. Miał zlecenie i wykonał.
  Wyedukujmy Nikandera
 • @programista 07:44:49
  "-został ukręcony i jest" - wystarczy nie dopowiedzieć w jaki sposób ten pieniądz "został ukręcony" i udawać mądralę.
  Jeśli został "ukręcony" drogą kreacji pierwotnej w banku centralnym będziemy mieli inną sytuacje a jeśli został "ukręcony" z wykorzystaniem mechanizmu rezerwy cząstkowej w banku komercyjnym też będzie inaczej. Radziłbym o tak poważnych sprawach nie posługiwać się językiem potocznym.
  Pragnąłbym jednak zauważyć, że agregat M3 nie ma nic wspólnego z sumą bilansową. Pieniądz "ukręcony" z krótkim okresem spłaty wchodzi do agregatu M3 (pasywa - pozostałe składniki pieniądza M3), natomiast z dłuższym okresem spłaty wchodzi do aktywów (pozostałe pozycje netto).
  Jednak nie w sposobie księgowania jest problem. Problem jest w sposobie "kręcenia" tych pieniędzy tak, aby wszystko wyglądało cacy.
  Wyedukujmy Nikandera
 • @Oświat 22:27:04
  Jako dyżurny katodebil na neonie powinieneś podziękować takiemu panu ubranemu na biało, który twierdził, że rząd ma pieniądze na podwyżki dla pracowników, tylko trzeba je znaleźć. Do szukania banksterzy wynajęli Lecha Zidiociałego, który też w to wierzył.
  Mam nadzieję, ze JPII za ten żydowski szwindel smaży się w piekle, a wkrótce poznika z tych krzaków w których stoi w każdej mieścinie.

  Na szczęście Polacy otwierają oczy.
  Wyedukujmy Nikandera
 • @AlexSailor 19:32:53
  Przeczytałem twoje dalsze komentarze. No chyba największy biznes bym zrobił gdybym obwoził Cię w klatce po jarmarkach. Takiego dziwadła to ludzie nie widzieli. Ogarnij się trochę chłopie a przede wszystkim spróbuj coś doczytać.
  Wyedukujmy Nikandera
 • @nikander 07:14:57
  Jeśli jesteś tylko "użytecznym idiotą" to przepraszam.
  Wyedukujmy Nikandera
 • @AlexSailor 12:00:46
  Trzeba być wyjątkowym rzytowskim przekrętasem aby twierdzić że pieniądze po oddaniu "są utylizowane i nie ma pieniędzy".
  Chyba, ze uważasz rzytków za idiotów, którzy oddają pieniądze przy - w większości - ujemnych stopach lombardowych banków centralnych.

  Parszywy rzytku - w jakich szeklach ci płacą??????
  Wyedukujmy Nikandera
 • @Jasiek 13:32:36
  Panie Janie

  Jeszcze trochę i będziemy bili monetę i będziemy stanowili prawa. Polska się budzi.

  Pozdrawiam
  Czas na polską doktrynę gospodarczą
 • @AlexSailor 18:48:26
  Na przełomie XX i XXI wieku banki centralne odeszły od mnożnikowego modelu kreacji pieniądza której zapleczem była baza monetarna. Teraz rządzi zdolność kredytowa kredytobiorców regulowana wysokościami stóp procentowych.
  Trochę stare artykuły, ale polecam:
  https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/mit-rezerwy-obowiazkowej-w-bankach/
  https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/kryzys-zacheca-do-pienieznej-rewolucji-ale-nie-jest-ona-potrzebna/
  Jeśli Pan pyta czy "tak sobie piszę o pieniądzu dłużnym" to zapewniam Pana, że wiem o czym pisze.
  Referendum szwajcarskie w oczach szabas-gnoja
 • @nikander 16:46:49
  Warto przypomnieć jak żydowska prasa po przewrocie majowym wychwalała Piłsudskiego pod niebiosa za to, że "zabrał gospodarkę z rąk szaleńców".
  Rzyt zawsze swego interesu będzie pilnował a w takich przypadkach jest wyjątkowo czujny. Nie wiem zatem czy pani Agnieszka ten artykuł napisała za szekle, czy jako użyteczna idiotka.
  Referendum szwajcarskie w oczach szabas-gnoja
 • @Jan Paweł 16:40:00
  Tak, a chodziło o Jerzego Zdziechowskiego i jego koncepcję monetyzacji parytetu gospodarczego. Najgorsze dla niego było to, że zrealizował ją jako minister skarbu II RP i to z rewelacyjnym skutkiem. Tego dla rzytków było za wiele. Komuna tę koncepcję przywróciła do łask. Tak więc my Polacy sroce spod ogona nie wypadliśmy.

  Zazdroszczę Szwajcarom, że już mają 28% ludzi kumatych i uczciwych. Tylu bowiem głosowało ZA. A my, a my mamy Wojtasów...
  Referendum szwajcarskie w oczach szabas-gnoja
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:43:00
  Do celów przerobowych uprawiam RONDO. Już się zaklimatyzowało i nie wymarzło nawet ubiegłorocznej wiosny. Francuskie winifery poddały się.
  Referendum szwajcarskie w oczach szabas-gnoja
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:23:00
  Panie Krzysztofie.

  Dobra rada. Zamiast patrzeć w niebo na zlitowanie "wykreuj" sobie Pan trochę franków z powietrza a te pomidory to sobie Pan kupisz na targu. Szwajcarzy tak robią i nieźle na tym wychodzą.
  U nas na Podkarpaciu deszczu nie brakuje, ale dają go z efektami dodatkowymi. Będę musiał międzyrzędzia na winnicy zadarnić zabiera mi ziemię aby podwyższyć trochę Żuławy.
  Referendum szwajcarskie w oczach szabas-gnoja
 • Jaki prezydent
  takie rreferendum
  Referendum w sprawie referendum !
 • @Pedant 17:44:13
  Nie napisałem niczego odkrywczego. Ot kawałek historii znanej przeciętnemu absolwentowi szkoły średniej. Jeśli podlałem to pikantnym sosom to z rozmysłem. Notki mają gryźć a nie łaskotać.
  Nie przeczę, że można by to było zrobić bardziej finezyjnie.
  Monarchia stanowa czyli Kazimierz Zmarnowany
 • @Oświat 13:02:47
  A czymże to ja niegodny zasłużyłem sobie na komentarz pierwszego jezuity na neonie?
  Monarchia stanowa czyli Kazimierz Zmarnowany
 • @Jan Paweł 14:43:58
  Ostatnio modlitwa straciła już swoją wartość bojową. Pozostaje długi marsz.
  Monarchia stanowa czyli Kazimierz Zmarnowany

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930