Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
578 postów 6915 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Moje komentarze

 • @Oscar 09:01:29
  Podatek spadkowy, to podatek od śmierci. Czy podatek od śmierci sprawi, ze przedsiębiorcy będą przyzwoici za życia?
  Bo podatki trzeba przemyśleć
 • @Oscar 09:01:29
  Chyba jednak czegoś nie rozumiemy.
  W zakopanem i Nowym Targu będziemy debatowali nad sposobami powiększenia kapitału strukturalnego i finansowego gospodarki polskiej. Co to jest kapitał finansowy wie każdy. Z kapitałem strukturalnym jest trochę gorzej. Niektórzy twierdzą, że takwegoż nie ma bo w sanhedrynie jeszcze nie ustalili na jaki procent go pożyczać.
  Ten niemierzalny termin to skłonność do współdziałania przedsiębiorców między sobą oraz załóg pracowniczych z właścicielami. My - jako społeczeństwo - tkwimy w tayloryźmie i wyznajemy pogląd, że wystarczy kapitał finansowy i odpowiednia tresura bydła roboczego.
  Konfederaci twierdzą że najpierw w pracownikach trzeba uwolnić ich wewnętrzne silniki. Szukamy na to sposobu na obraz i podobieństwo silnych gospodarek.
  Bo podatki trzeba przemyśleć
 • @Daro 00:50:34
  Na podatku transgranicznym tracimy gdyż występuje duża asymetria zaangażowanego kapitału. Radykalna naprawa tego stanu rzeczy może nastąpić po nacjonalizacji złotówki (nie mylić z nacjonalizacją banków). Tak jak polscy przedsiębiorcy inwestują teraz około 110 mld zł rocznie to po nacjonalizacji mogliby inwestować około 170 mld zł rocznie. Radykalnie także spadłyby dywidendy od zagranicznego kapitału. Podatki dochodowe można by zmniejszyć wtedy do niezbędnego minimum. Wystarczyłoby jedynie jakieś 10 mld zł jako instrument "uszlachetniania społeczeństwa" i jego gospodarki.
  A pejsatym bez żalu kupujemy bilet do Birobidzanu.
  Bo podatki trzeba przemyśleć
 • @Pan podporucznik 23:44:25
  jestem za a nawet widzę to całkiem realnie: odzyskujemy suwerenny pieniądz, opodatkowujemy korporacje, zniechęcimy do rajów podatkowych i będzie bez PiTolenia i CiTolenia.

  Nie wiem jak to z tym moim socjalizmem jest jak całą emisję pieniądza chcę oddać pod zarząd przedsiębiorcom. Jakieś 60 mld zł rocznie. Raczej widzę siebie jako Janosika, który rzytkom chce zabrać a Słowianom dać.
  Bo podatki trzeba przemyśleć
 • @zadziwiony 20:43:55
  Sprzedaż firmy to inna bajka i tu się nic nie zmienia, mówimy jedynie o opodatkowaniu dochodu "na waciki".
  Bo podatki trzeba przemyśleć
 • @zadziwiony 19:39:38
  Polska nie musi być państwem patologicznym.
  Bo podatki trzeba przemyśleć
 • @zadziwiony 19:39:38
  Proszę zaproponować zatem mniej straszną gilotynę. Tu nie jestem taki ortodoksyjny. Niech lepsze będzie wrogiem dobrego. Proszę tylko nie zatracić idei "wsadzenia pracodawcy i pracobiorcy na jeden wózek".
  Bo podatki trzeba przemyśleć
 • @zadziwiony 19:19:57
  Słusznie zauważyłeś, że są to pieniądze na waciki czyli na konsumpcję. Jego majątek dalej rośnie i jest bezpieczny. Może także zatrudnić żonę.
  Czy ma być 10 krotność czy więcej jest kwestią do dyskusji. W Japonii jest taka ustawowa granica na poziomie 11 krotności. Jakoś nie słychać aby przedsiębiorcy z Japonii kupowali pontony i ratowali się ucieczką do Rosji o kilkakrotnie wyższym wskaźniku Piniego.
  Bo podatki trzeba przemyśleć
 • @AlexSailor 18:56:41
  Piszesz rzecz oczywistą: podatki trzeba na nowo przemyśleć. Część wymienionych problemów znika gdy kwota wolna wędruje na 60 tyś rocznie. Poszerzy to znacznie strefę działalności nierejestrowanej. Tak przynajmniej być powinno.
  Reglamentacja działalności gospodarczej - o której piszesz - to, też ważny, ale inny problem. W piwnicy zalega mi wino, którego nie mogę sprzedać. Nie mogę nawet - zgodnie z prawem - nikomu podarować butelki. Mogę tylko odkorkować i poczęstować. Znam więc ten ból. Z tym też coś trzeba zrobić.
  Jednak dyskutujmy aby iść w kierunku stanowiska uzgodnionego. Wtedy będziemy siłą.
  Bo podatki trzeba przemyśleć
 • @AlexSailor 15:20:04
  Co ja na to poradzę, że ma Pan kłopoty czytania ze zrozumieniem. My dajemy prawo wyboru:
  - jesteś i dalej chcesz być ekonomicznym okupantem w kraju nad Wisłą to cię ogolimy
  - przyjmiesz na siebie "obowiązki polskie", potraktujesz swoich pracowników po ludzku to sporo zaoszczędzisz na podatku a dodatkowo wesprzemy Cie finansowo emisją pieniądza suwerennego.

  To takie delikatne przesłanie: k_rwy rzydłackie WON z tego kraju!!!!
  Bo podatki trzeba przemyśleć
 • @AlexSailor 15:00:19
  To raczej jest mowa-trawa: "...Państwo ma się utrzymywać z posiadanego majątku...". Proszę powiedzieć jak?
  Proszę także zadać sobie trud odróżniania podatków pośrednich od bezpośrednich. Podatki bezpośrednie nie są przerzucane na konsumenta lub ten aspekt występuje w sposób marginalny. Owszem, uderza w zmowy cenowe i inne praktyki korporacyjne. Kuźwa! jakie jest uzasadnienie tego, ze wyznaczenie dwóch pierwszych punktów granicznych działki ma kosztować 700 zł + VAT ????????!!!!!!!!!!
  Bo podatki trzeba przemyśleć
 • @Oscar 14:30:32
  Do działań uszlachetniających społeczeństwo w głównej mierze zaliczam partnerski model stosunków przemysłowych . Być może istnieje inny sposób jak podatek dochodowy do stymulowania tego procesu, ale ja go nie znam.
  W rozwiązaniu, które proponujemy ponad 75% ludności tego podatku w ogóle nie płaciła. Dodając do tego takie rozwiązanie, że każde dziecko w rodzinie obniża podstawę opodatkowania o 20% lub określoną kwotę podatek ten płaciłaby niewielka część społeczeństwa.

  Tak jak powiedziałem. Minimalizujemy funkcję fiskalną podatku dochodowego a wzmacniamy funkcję "uszlachetniająca" społeczeństwo.
  Bo podatki trzeba przemyśleć
 • @Oscar 14:09:07
  Dobrze prawisz. Jednak podatki pośrednie (transakcyjny, VAT, akcyza) nie nadają się do kształtowania szlachetnych cech społeczeństwa.
  Bo podatki trzeba przemyśleć
 • @interesariusz z PL 12:24:41
  Podatek PiT występuje w dwóch wersjach:
  - na zasadach ogólnych czyli w oparciu o skalę podatkową
  - liniowy 19% bez ulg i odliczeń dla przesiębiorców
  Bo podatki trzeba przemyśleć
 • WAŻNE!!!!
  Aby zachęcić przedsiębiorców do budowy planów własności pracowniczej przewidujemy dokapitalizowanie przedsiębiorstw partnerskich emisją pieniądza suwerennego. Byłoby tego około 60 mld zł rocznie. Jednak o tym będzie w innej bajce.
  Bo podatki trzeba przemyśleć
 • @interesariusz z PL 11:46:17
  To że zlikwidujemy podatek liniowy oznacza, że przedsiębiorcy będą mogli się rozliczać według ogólnych zasad czyli "według skali" podatkowej.
  Bo podatki trzeba przemyśleć
 • @interesariusz z PL 11:46:17
  To że "włączamy do podstawy opodatkowania" oznacza, że oprócz dochodu opodatkowujemy także przyrost aktywów netto jeśli taki przyrost w ogóle wystąpił.
  Tu tkwi cała inteligencja systemu. Mamy dwa przypadki:
  1. przedsiębiorca zarobił i zainwestował 10 mln zł, amortyzacja wyniosła 6 mln zł. i nie podzieli się przyrostem aktywów w kwocie 4 mln zł ze swoimi pracownikami. Zapłaci podatek od całego zysku czyli od 4 mln zł przy czym kwota powyżej 240 tyś zł będzie opodatkowana stawką 90%. Będzie zupełnie ogolony.
  2. przedsiębiorca zarobił i zainwestował 10 zł przy amortyzacji 6 mln zł oraz utworzył plan budowy własności pracowniczej. Podzieli przyrost aktywów (4 mln zł) do opodatkowania pomiędzy swoich pracowników i zostaną one opodatkowane w niskich przedziałach skali podatkowej. Przedsiębiorstwo sporo zaoszczędzi.

  Proszę zwrócić uwagę jedynie na działanie samego mechanizmu. Optymalizacja parametryczna jest sprawą potrzebną, ale wtórną. Niestety ale bez elementarnej wiedzy o zasadach podatku dochodowego się nie obejdzie.
  Bo podatki trzeba przemyśleć
 • @interesariusz z PL 11:32:12
  A gdzie to napisałem: "...ale skoro przedsiębiorstwa mają płacić podatek tylko od aktywów,.."?
  Bo podatki trzeba przemyśleć
 • @interesariusz z PL 11:27:24
  Chyba tak. Dopiero póżniej zorientowałem się, ze jest Pan po naszej stronie.
  Soorki
  Bo podatki trzeba przemyśleć
 • @rysio 11:25:04
  Problem jest zdiagnozowany i pisałem o tym:
  "...
  - brak możliwości opodatkowania przesunięć między-magazynowych pomiędzy firmami matkami a firmami córkami przy operacjach transgranicznych to też około 70 mld zł. Gdy firma zagraniczna wykupiła polską firmę to opodatkowane faktury zostały zastąpione nieopodatkowanymi przesunięciami międzymagazynowymi i żaden z naszych profesorów tego nie zauważył. No cudownie!!!

  - tzw. „luksemburska optymalizacja podatkowa” to też około 40 mld zł rocznie.
  "....

  Pomysł jest prosty:
  kij - opodatkować transgraniczne przesunięcia międzymagazynowe
  marchewka - wesprzeć emisją pieniądza suwerennego polskich przedsiębiorców płacących tu wszystkie podatki.
  Bo podatki trzeba przemyśleć

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031