Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
596 postów 6975 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Moje komentarze

 • @trybeus 19:12:04
  Na takie właśnie ich potraktowanie liczyłem.
  Pozdro.
  Morawiecki - czyli Polska przed wielkim rozczarowaniem.
 • @zibi 12:29:10
  My Polacy mamy szczególny dar do robienia grubych błędów gospodarczych. Drucki-Lubecki rozpoczął uprzemysłowienie kraju w warunkach pańszczyzny, czyli braku gospodarki towarowo-pieniężnej. Komuna importowała technologie aby zarastały trawą pod płotem w gospodarce nakazowo rozdzielczej. Morawiecki che robić gospodarkę innowacyjną (Indystry 4.0) w konfliktowym modelu stosunków przemysłowych. No tylko pogratulować.
  Morawiecki - czyli Polska przed wielkim rozczarowaniem.
 • @zibi 12:29:10
  No będę kibicował i obserwował to "podnoszenie na wyższy poziom rozwoju".
  Czym to jednak zasłużyłem sobie do dołączenia mnie Millera, Tuska i "ekspertów" od polityki?
  Dalej stoję przy tej konstatacji"...polityk, który nie potrafi pokazać narodowi źródeł jego wewnętrznej siły powinien przenieść się w Tatry i zająć hodowlą baranów..." i zdania nie zmienię.

  pozdrawiam
  Morawiecki - czyli Polska przed wielkim rozczarowaniem.
 • Tak 3 mać
  Sejm: 100 mln zł dotacji na konserwację Cmentarza Żydowskiego w Warszawie

  http://dzieje.pl/dziedzictwo-kulturowe/sejm-100-mln-zl-dotacji-na-konserwacje-cmentarza-zydowskiego-w-warszawie
  Koniec PiSu jest bliski
 • @Husky 18:43:41
  No tak!
  Morawiecki ma plan. Brakuje mu już tylko dwóch bilionów złotych i pięciu milionów Ukraińców i zbuduje nam industry 4.O. Nic innego w tym zidiociałym banksterskim łbie się nie pojawi.

  To będzie katastrofa.

  5 x *
  Koniec PiSu jest bliski
 • @mac 16:31:41
  Cieszę się, że ten pogląd zaczyna się upowszechniać.

  Pozdrawiam
  KoReUs - nowe pacta conventa
 • @Jan Paweł 15:09:36
  Witam
  Obawiam się, ze pani Szydło nie jest z tych którzy łatwo by mieniały swoje barwy partyjne.Szanse zatem oceniam jako niewielką, ale kto wie...
  KoReUs - nowe pacta conventa
 • To było przesądzone.
  Pani Beata nie znała ani jidysz ani hebrajskiego i jak mogła rozumieć to czego od niej wymagano.

  No cóż, współczuję jako człowiek.
  Skandal! Zdrada! Pogonić ich! - I to jak najszybciej.
 • Dziękujemy im za
  lichwę, wyszynk alkoholu, donosicielstwo, wszczynanie pożóg na słowiańskich granicach, stręczycielstwa, zabójstwa.
  Mieszanka cywilizacyjna
 • 5 x *
  za podjęcie tematu. A my dalej się bijemy o prawo do życia związków gospodarczych o strukturze sieciowej i integracji produktowej na bazie prawa o wielostronnych umów wspólnie kontrolowanych: https://youtu.be/dDUbLCG-Zo8
  Najwierniejszy uczeń Deng Xiaopinga obejmuje rządy w Polsce
 • Żydowski przydupas
  i nic więcej
  150. urodziny marszałka Józefa Piłsudskiego
 • PiS się wrednie modli
  tak będzie krócej.

  5 x *
  PiS jest wredny, ale się ładnie modli...
 • Bardzo charakterystyczne rozumienie sprawy
  z dyskusji na Salonie24:
  "...
  Fikandrel
  Nie jest to do końca tak, ciągłe zwiększanie "innowacyjności gospodarki", czyli udział dóbr intelektualnych, produkty internetowe itd itp , zwiększają PKB przy znacznie mniejszym udziale płac w tym PKB. Dodruk pieniądza powiększa problem... . To nie jest problem tylko Polski. Francja i Niemcy, aktywnie działają podatkowo, aby zgarniać sztuczne nadwyżki (pieniędzy które EBC wydrukował). Systemy gospodarcze są znacznie bardziej skomplikowane, i nie da się ich tłumaczyć prymitywnym stwierdzeniem że Żydzi i Niemcy okradają Polaków (prymitywne analizy prowadzą do prymitywnych rozwiązań, zamykanie granic (Korea/komuna/itp...), mordowanie żydów (Niemcy)). Przestrzegam tylko....
  03.12.2017 11:09
  nikander
  Bzdura. Innowacyjna gospodarka też kosztuje. Nie płaci się za machanie łopatą, ale za wysiłek intelektualny za który trzeba także zapłacić. Całą resztę udziału płac w PKB wypełniają zyski kapitałowe i grabież. Tu nie ma co filozofować.
  03.12.2017 12:11
  ..."
  Łże jak PKB
 • @mac 20:42:53
  Za tzw. komuny była realizowana koncepcja bogatego państwa biednych obywateli. Teraz mamy akurat odwrotnie. Mamy balangę na pokładzie, który już został sprzedany. Tylko czekać jak wierzyciel wystawi weksle do wykupu. Nie chciałbym tego momentu dożyć, ale chyba będzie nam dane.
  Łże jak PKB
 • @AgnieszkaS 20:14:33
  Irlandia "...to nie jest państwo, które przychodzi jako pierwsze do głowy, kiedy myślimy o głodowych płacach, prawda? I dobrze, bo tam kłopot z bardzo niskimi płacami nie jest tak powszechny. Problem jest za to z drugim czynnikiem, czyli PKB. Pamiętacie, jak rok temu pisaliśmy, że PKB w tym małym wyspiarskim państwie wzrósł w 2015 r.o 26 proc., przebijając wszelkie możliwe prognozy i mrożąc ekonomistów?
  REKLAMA

  Okazało się, że wszystkiemu "winny" jest bardzo korzystny system podatkowy, który skłonił wiele przede wszystkim amerykańskich firm do relokacji swoich głównych siedzib. Dzięki temu wzrost gospodarczy sztucznie, bo jedynie na papierze, eksplodował. Pensje nie miały szans równie szybko wzrosnąć, stąd taki wynik. Choć Dublin jeszcze w 2014 r. odnotował 45,4 proc. udziału wynagrodzeń w PKB, rok później było to już 35,3 proc. Dzięki tym danym możemy dokładnie określić, kiedy zaczął się proces przenoszenia przedsiębiorstw na Zieloną Wyspę..."

  Za: https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/udzial-plac-w-pkb-w-polsce-w-2017-r-pensje-polakow-najnizsze-w-ue/grsr901
  Łże jak PKB
 • Niektóre sugestie otrzemane drogą
  mailową i telefoniczną już naniosłem do propozycji: https://www.dropbox.com/s/g93e26r92rwf1ac/Stanowisko%20uzgadniane%20KoReUsA4%20-start.pdf?dl=0

  Dotyczą one głownie systemu podatkowego
  To ma być sztandar zjednoczeniowy Polaków
 • Wszystkim,
  którzy przekazali mi cenne uwagi drogą mailową i telefonicznie serdecznie dziękuję. Będą uwzględnione w ostatecznej redakcji tekstu.
  To ma być sztandar zjednoczeniowy Polaków
 • @Mufinek Sposypkom 21:21:51
  Tylko punkt 3 Panie Ryszardzie. Następne dwie konferencje będą poświęcone związkom gospodarczym i powszechnemu samorządowi gospodarczemu.
  Pozdrawiam
  To ma być sztandar zjednoczeniowy Polaków
 • @Oscar 18:45:08
  Przepraszam, ze się wcinam, ale nie ma żadnego powodu aby zdradzać preferencje wyborcze podczas wszczynania procedury inpeachmentu posła. Liczy się to czy złamał prawo czy nie i może to zrobić każdy.
  Swoją drogą to takie przestępstwa powinny być ścigane z urzędu.
  To ma być sztandar zjednoczeniowy Polaków
 • @Kruk63 15:56:55
  Tak jak napisałem na wstępie, chcemy zrobić rzecz niemożliwą. Chcemy dokonać próby połączenia kilku, może kilkunastu, programów autorskich w jeden program wspólny. Wiemy, że to rzecz karkołomna, bo Napoleonów ci u nas dostatek. W każdej wsi by się kilku znalazło. Tego nie można zrobić na poziomie - najlepiej nawet brzmiących - haseł. Trzeba wejść w trzewia. Zmuszamy do wysiłku intelektualnego i to pro publico bono. Polacy zasłużyli na przemyślaną doktrynę polityczną i gospodarczą.

  Idą trzy miesiące zimowe i jest to jedyny czas aby ludziom zawracać głowę. Ma się udać.
  To ma być sztandar zjednoczeniowy Polaków

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031