Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
713 postów 7635 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Moje komentarze

 • @Oscar 08:29:20
  Trochę jednak odchodzimy od tematu. Manewr z wykupem obligacji skarbu państwa na rynku wtórnym proponował w 2014 roku prezes NBP Marek Belka. Budżet miał w ten sposób odzyskać około 29 mld zł rocznie. W obawie aby PO nie wygrało wyborów kurdupel z Żoliborza zaczął ganiać Belkę po Trybunale Stanu. Trzymaliśmy wtedy rękę na pulsie http://press.warszawa.pl/nowa-swiadomosc-monetarna-sedno-afery-tasmowej/ Przez tego sq_syna straciliśmy 27 *5 = 135 mld zł. Teraz jakoś mu wolno.
  Sorry, ale bydełko wyborcze to szczególny rodzaj sekty.
  Po wyborach: otwórz oczy i patrz przytomnie
 • @Oscar 08:14:25
  Na litość boską! Miejże trochę dystansu do tego co do wierzenia podają. Proszę, przeczytaj ze zrozumieniem cytowany akapit z "Założeń polityki pieniężnej". Wcale nie twierdzę, że jest to jakiś totalny przekręt. Tak robią państwa suwerenne. Te operacje powinny być dokonywane, ale nie powinny być przeznaczane na kręcenie kiełbasek wyborczych. Jeśli społeczeństwo tego nie rozumie to tym gorzej dla tych, którzy te kiełbaski kręcą.
  Po wyborach: otwórz oczy i patrz przytomnie
 • @Oscar 08:04:51
  Szanowny Panie

  Jeśli używa się pewnych elementów języka hermetycznego podając jednocześnie źródło to po top aby czytający poszukiwał danych w odpowiedniej rubryce.
  Jeśli zaś chodzi o politykę monetarną i jej znajomość to powinna być ona jedną z powinności obywatelskich. Oczywiście bydełko wyborcze takiego obowiązku nie ma, tylko pytam: kto go z tego obowiązku zwolnił?
  Po wyborach: otwórz oczy i patrz przytomnie
 • @wk..ny 16:07:05
  Dziękuję za ten link. Czarno na białym o tym o czym niby wiemy.
  Po wyborach: otwórz oczy i patrz przytomnie
 • @Jasiek 09:53:52
  Czuję się zatem zobowiązany aby napisać w jednym zdaniu, że jest to suma pieniądza w obiegu wykazywana w sprawozdaniach NBP. Jednak wolałbym, aby internauci sięgali do źródeł. Nie jest to bowiem - tak mile tu widziane - sabałowe bujanie.
  Po wyborach: otwórz oczy i patrz przytomnie
 • @Jasiek 09:35:07
  Jest to określenie, które powszechnie jest stosowane przez polityków w rozmowach kuluarowych. Chcę aby do zwykłych wyborców to dotarło. Jeśli ktoś chce się przy okazji obrazić i to obrazić na mnie to już jego wybór. O tych cyfrach nie dyskutują w TVPiS. Czynią to dla dobra tegoż, gdy kaganek oświaty mógłby im zaszkodzić. Liczę jednak na czytelników kumatych, a tych jest tu sporo.
  Po wyborach: otwórz oczy i patrz przytomnie
 • @interesariusz z PL 08:55:25
  Jeśli Acan gratulujesz za siebie, to ja z kolei gratuluję właściwego się zaszeregowania. Bez urazy. Na wysiłek umysłowy nie liczyłem.
  Po wyborach: otwórz oczy i patrz przytomnie
 • @adevo 15:12:36
  Chwała Wam za to, że próbowaliście. Nie zmarnujcie doświadczenia.
  Ruch 1Polska (wrogie?) przejęcie przez NISS
 • @adevo 13:51:00
  Wszyscy, którzy tę kampanię wyborcza "jakoś tam" przegrali a do nich zaliczam także siebie powinni natychmiast spotkać się i wyciągnąć wnioski. Sorry, ale ta kartka, która nazwaliście programem nie zapowiadała profesjonalnej roboty. Zbyt wcześnie uwierzyliście w opinię, że programu nikt nie czyta i że program nie jest potrzebny. Pisze, bo nie stałem z boku.
  Ruch 1Polska (wrogie?) przejęcie przez NISS
 • @nikander 14:19:51
  Kolejny mail na priv.

  Panie Józefie,

  dziękuję za dobrą robotę, jak tylko rozporządzenie Ministra Finansów sprawę ogłosi, my na to czekamy z wdrożeniem.

  Klaster „Polska Natura”- A.Stępniewski.
  Czyżby przełamanie folwarczych obyczajów w gospodarce?
 • Życzyłem dobrze tej inicjatywie
  chociażby z tego powodu, że była to próba odzyskania biernego prawa wyborczego przez obywateli. Jednak zbieranie politycznego pośladu a każdy w innym kolorze i gatunku byłoby katastrofą dla sprawy. Tak się nie da. Nie odrobiliście podstawowej lekcji, nie przedstawiliście uzgodnionego programu o który posłowie mieliby się bić. Wiara Jana Sposóba, że wystarczy wybrać mądruch ludzi po to aby "mądrze" głosowali nad ustawami pisanymi przez lobbystów jest jakimś koszmarnym nieporozumieniem. Jednak polecam http://koreus.vot.pl
  Ruch 1Polska (wrogie?) przejęcie przez NISS
 • @nikander 08:56:45
  Komentarz na priv, ale godny odnotowania:

  Krzysztof Lewandowski

  10:30 (3 godziny temu)

  do mnie, biuro
  To rzeczywiście dobra wiadomość, Józefie, i splendory oraz gratulacje należą się przede wszystkim Tobie.
  Dzięki temu wdrożeniu dyrektywy unijnej możliwe się stanie rozliczanie na zasadzie procentowego udziału danego podmiotu w konkretnym przedsięwzięciu, którym może być zarówno sprzedaż jabłek, jak i samochodu elektrycznego lepszego od Tesli. :))

  Do projektów tego drugiego rodzaju można się będzie wreszcie przymierzyć. Jeden producent dostarczy koła, drugi karoserię, trzeci silnik, czwarty hamulce, piąty baterię, szósty oprogramowanie, siódmy światła, ósmy klakson, dziewiąty fotele, dziesiąty lusterka, jedenasty montaż żarówek… …pięćsetny montaż sensorów w zderzakach - a wpływami ze sprzedaży auta wszyscy współproducenci podzielą się dopiero wtedy, jak się auto sprzeda, z góry ustalonym procentem od uzyskanej ceny.

  Osobiście uważam, że pilnym zadaniem mądrego państwa byłoby zrobienie oprogramowania zawierającego automatyczny faktoring tego rodzaju porozumień między przedsiębiorcami, za państwowe pieniądze, i umieszczenie tego oprogramowania jako bezpłatnej usługi faktoringowej w stuprocentowo polskim banku.

  To byłby dobry kierunek modernizacji systemu zarządzania w Polsce i należałoby lobbing o realizację takiego zadania kierować raczej w stronę partii, która zwycięży w najbliższych wyborach, niż w stronę komercyjnych spółek informatycznych. W publicznej domenie powinno się także znaleźć darmowe oprogramowanie niesprzęgnięte z bankiem, przeznaczone dla dowolnej grupy przedsiębiorców, którzy zechcą tworzyć odwrócone łańcuchy dostaw i rozliczać się dopiero po sprzedaży produktu tworzonego siłami wielu indywidualnych podmiotów.

  Z tym samochodem lepszym od Tesli, to nie żart. Nie musi być szybszy, większy itp, ale może być mniejszy, wolniejszy i dużo, dużo, dużo tańszy. Polskę stać z pewnością projektowo i technologicznie na produkcję mini-elekktrycznego autka dla każdego.

  Pozdrawiam
  Krzysztof Lewandowski
  Czyżby przełamanie folwarczych obyczajów w gospodarce?
 • A rysunek
  ma już lat 15. Tyle nam zeszło aby w końcu ktoś zakumał.
  Czyżby przełamanie folwarczych obyczajów w gospodarce?
 • @zadziwiony 23:06:24
  Wychodzi na to, że Polacy to rozkapryszone dzieci, które nie wiedzą czego chcą.
  Pozdrawiam.
  Bo wszyscy chcieli zagrać według starych zasad
 • Mały krok ale w dobrym kierunku
  dlatego popieram
  Czy partie znikną z sejmu? Poseł Majka!
 • @adevo 22:24:47
  Oczywiście popieram.
  Pozdrawiam
  Żadnego Żyda - ani w cieniu, ani z tyłu, ani z przodu!
 • @adevo 14:38:03
  Szanowny Autorze.

  Źle by było gdybyśmy na posprzątaniu "etniczności" poprzestali. Polskę czeka jedno wielkie odżydzenie:
  - odżydzenie prawa,
  - odżydzenie bankowości,
  - odżydzenie gospodarki,
  - odżydzenie wymiaru sprawiedliwości
  - odżydzienie systemu oświaty
  - itd, itp.
  70% naszej populacji to typowy "trójżydzian Polaka" i mało kto sobie to uświadamia. To jest podstawowa tragedia naszego narodu. Niestety ale ruch 1Polska nie ma w tej kwestii żadnych rozsądnych propozycji. Sprawdza się stara grecka mądrość: kto nie może bić osła, bije siodło.
  Żadnego Żyda - ani w cieniu, ani z tyłu, ani z przodu!
 • @Jasiek 17:40:21
  Kontakt utrzymujemy. To są młodzi ludzie i mają jeszcze czas aby zrozumieć połowiczność swojej propozycji.

  Pozdrawiam
  5 lat temu też było za wcześnie
 • @Jasiek 14:44:36
  Mocna strona 1Polska:
  - otwarty nabór kandydatów
  - organizacja prawyborów
  Słaba strona:
  - brak uzgodnionego programu
  - sterta postulatów wzajemnie ze sobą sprzecznych
  - brak jasnej wizji zmiany procedowania ustaw, tak aby wyborcy odzyskali swoją podmiotowość.
  5 lat temu też było za wcześnie
 • @rysio 12:31:41
  Projekt 1Polska niestety, ale nie porządkuje politycznego bałaganu. To wystarczy aby się "nie dało".
  5 lat temu też było za wcześnie

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930