Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
702 posty 7585 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Moje komentarze

 • @władek 13:04:52
  A czy nie byłoby uczciwiej powiedzieć: mnie to nie jest potrzebne, ja w to nie wchodzę. Produkcja mebli nigdy i nigdzie nie należała do gospodarki innowacyjnej. Wolna wola.
  95% gospodarki japońskiej to keiretsu. Z japońskiego oznacza to "powiązany" podobnie jak w koreańskich czebolach czy chińskich CFB-esach. Ma Pan prawo uważać ich za idiotów. Każdemu wolno.

  Hugo Steichaus powiedział kiedyś: "aby zrozumieć problemy organizacji trzeba najpierw spaść z drzewa.

  Na spotkaniu z Minister Emilewicz w tej sprawie było 7 prezesów z Doliny Lotniczej. Weź Pan kila bejsbolowego, jedź, i każdemu z osobna wybijaj z głowy.
  Nowe puka do was przedsiębiorcy
 • @miarka 22:31:21
  Ciepło, ciepło...
  Każdy ze wspólników wspólnego ustalenia umownego (wielostronnej umowy wspólnie kontrolowanej) wykonuje i finansuje swoją część procesu "życia" produktu od pomysłu do półki sklepowej. Zatem nie będzie to kooperacja tylko młynarza z piekarzem ale wszystkich: brokera sieciowego, rolnika, młynarza, piekarza i sklepu a sklep to koniecznie. Każdy ma zagwarantowany swój "udział" w cenie bochenka.
  Konieczność sporządzenia kalkulacji wyrobu w układzie podmiotowym i rozliczenie proporcjonalne do technicznego kosztu wytworzenia ma gwarantować aby nikomu nie działa się krzywda. Cenę produktu końcowego ustala rynek. Zatem umowa wspólnego działania jest "kontraktem z runkiem" czyli nie z osobą fizyczną czy prawną, ale z "bytem chimerycznym".
  Nowe puka do was przedsiębiorcy
 • @władek 14:18:30
  Niech się Pan nie przejmuje. Wicepremier Gowin, też nie zrozumiał niczego: https://www.youtube.com/watch?v=dDUbLCG-Zo8
  Nowe puka do was przedsiębiorcy
 • @władek @miarka
  Szanowni Panowie

  Dobrze że drążycie ten temat.
  Chciałbym powiedzieć, że spółdzielczość się skompromitowała z racji jakieś tam komuny. Spółdzielczość taka jaką znamy chociażby z prawa spółdzielczego oparta jest na koncepcji kolektywistcznej. To właśnie ta koncepcja straciła atrakcyjność. Zatem jeśli mówimy o jakiejś spółdzielczości w Danii czy Niemczech to mówimy o czymś co spółdzielczością nie jest. To są klastry. Jednak ponieważ w Polsce dla klastrów używa si,ę najgłupszej z głupich definicję Michael E. Portera " skupisko firm, które ze sobą konkuruję ale i współpracują" to przytomniej jest mówić o związkach gospodarczych o integracji produktowej. Nie mają one ani grosza wspólnej własności wiec nie muszą budować ociężałych struktur do zarządzania tym wspólnym kapitałem. Są oparte o koncepcję personalistyczną.
  Przy odrobinie cierpliwości i chęci zgłębienia tematu można coś niecoś o tej nowej koncepcji biznesowej z tego filmiku dowiedzieć.
  Jednak sorry. Zbyt wiele zrobiłem w tej kwestii aby mi ktoś to nazywał duperelami. W 2005 roku zgłosiliśmy do Sejmu projekt ustawy o Klastrach przedsiębiorstw rodzinnych. O ile pamiętam numer druku sejmowego to 204. Od 2014 sprawy te reguluje MSSF nr 11 - wspólne ustalenia umowne.Byliśmy zatem o parę lat szybsi niż dziki zachód. Oczywiście nic z tego nie wyszło, ale ja mogę na swoje usprawiedliwienie powiedzieć: jednak próbowałem.
  Zatem Panie @włodek trochę moresu zanim znowu Pan wyjedzie z tymi "duperelami".
  Nowe puka do was przedsiębiorcy
 • @miarka 21:04:49
  Dziękuje za za uwagę. Chodziło mi o cywilizację zachodnia a nie łacińska. Już poprawiam.
  Nowe puka do was przedsiębiorcy
 • @władek 18:56:14
  A czy ktoś Pana zmuszał aby korzystać z tej nowej koncepcji biznesowej? Są tacy, którym jest wręcz niezbędna. To jest rozwiązanie dla moralnej elity. Wolny wybór. Po co od razy łamać krzesła.
  Nowe puka do was przedsiębiorcy
 • @władek 16:43:19
  Jak sobie Pan to wyobraża? Sam MSSF ma 37 stron formatu A4. Jeśli nie masz Pan czasu to trudno. Ja też nie mam.
  Nowe puka do was przedsiębiorcy
 • @władek 15:01:29
  Myli się Pan
  Instruktaż jest w pierwszym podanym linku.
  Nowe puka do was przedsiębiorcy
 • @RomanKa 03:15:06
  Panie Romanie
  Tak czy owak ktoś musi podjąć pracę nad pieniądzem suwerennym w miejscu w którym przerwał ja Milton Friedman. Ten ostatni - pomimo, że był w tej dziedzinie laureatem Nagrody Nobla - nie poradził sobie ze sposobem rozproszenia emisji. My taką propozycję składamy do dyskusji. Emisja pieniądza ma zmniejszać zatory płatnicze pomiędzy przedsiębiorstwami.
  Władza to już odbezpieczony granat w ręku Kaczyńskiego
 • @Oscar 09:23:38
  Kto jest kwintesencja polskiego socjalizmu wypowiedziana w 1899 roku przez Mariana Wieleżyńskiego:
  "...Jeśli robotnik rolny może marzyć o zdobyciu własnego kawałka ziemi i o gospodarowaniu wedle swojego upodobania, robotnik fabryczny nie może o tym marzyć, aby posiadać na własność cuda nowoczesnej techniki, natomiast może i powinien myśleć o tym, aby stać się współwłaścicielem przedsiębiorstwa, w którym pracuje..."

  Mamy teraz szansę aby corocznie powiększać udziały pracowników o jakieś 50 mld zł rocznie. Byłaby to ta część majątku gospodarczego, która miałaby najlepszych z najlepszych opiekunów. Indywidualnie nie byłyby to jakieś bajońskie kwoty. Raptem około 5 tyś zł rocznie na zatrudnionego. Jednak zmiany w społecznej świadomości narodu byłyby nie do przecenienia. Rozpoczęłaby się kultura współwłaścicielska.

  Wszystko w zasięgu ręki.
  Władza to już odbezpieczony granat w ręku Kaczyńskiego
 • @nikander 09:11:27
  I jeszcze jedno i chyba najważniejsze: ta dywidenda powinna pochodzić z suwerennej emisji pieniądza a nie z podaktów ani kredytów.
  Władza to już odbezpieczony granat w ręku Kaczyńskiego
 • @Oscar 08:34:36
  Jakoś nie wierzę aby ktoś z opozycji patriotycznej chciał oddać władzę PO. Powtarzam "opozycji patriotycznej". W pewnym sensie notka jest dyskusją z pomysłami K. Karonia tutaj: https://youtu.be/jDG6K6scX7Y
  Szlachetny @Oscarze, ja tyko proszę o przytomne zachowanie w sytuacji w której PiS sięga po pewne nowe instrumenty polityki pieniężnej. Że po nie sięga to chwała mu za to. Jednak o tym powinien zadecydować cały naród a nie może to być as wyciągnięty z rękawa na kilka minut przed wyborami. Przecież o tym, że PiS to zrobi zadecydowano na październikowej sesji RPP. O mizerii intelektualnej opozycji tej totalnej i tej patriotycznej świadczy to, że nie potrafią tego odkryć i powiedzieć rodakom, że należy im się jak psu buda.
  Proszę jednak odróżnić transfery socjalne od kundlizmu. Sposób i moment w którym PiS sięga po ten instrument polityki monetarnej to czystej wody kundlizm i tak to trzeba nazwać. Kundlizm z fatalnymi reperkusjami dla kondycji moralnej narodu i jego gospodarki.

  Te 40 mld zł "poluzowania ilościowego" wpuszczone do gospodarki dałoby ludności 4 krotnie większe profity. Pisałem o tym setki razy. Jednak w chwili obecnej Kaczyński skutecznie wyłączył ludzkie myślenie a skończy się tym, że to co władza prawą ręką da inflacja im lewą ręką zabierze.
  To typowe myślenie: a nażryjcie się Polaczki przed zaszlachtowaniem.

  I aby było jasne: jestem emerytem i te 880 zł wolałbym otrzymać jako dywidendę od przedsiębiorstwa, które nazywa się Polska, a nie od jakiegoś szbasgnoja z Żoliborza. A jeszcze bardziej byłbym zadowolony, gdyby te pieniądze poszły na uwłaszczeniu Polaków na majątku produkcyjnym. Żywi nas gospodarka a nie pieniądze.

  Jakże zidiociała i jakże sprzedajna jest nasza opozycja, zarówno ta totalna jak i patriotyczna, że tego problemu nie podnosi.
  Władza to już odbezpieczony granat w ręku Kaczyńskiego
 • @Analityk 08:43:49
  Panie Andrzeju
  Jest Pan natrętny jak mucha w licowe popołudnie. Od pewnego czasu odkrywasz truizmy w stylu "...Rozumiem to doskonale, ale chcąc efektywnie spożytkować nawet najlepszą koncepcje, trzeba ją zrealizować..."
  Proszę mi powiedzieć, czy jest ktoś kto tego nie rozumie? Niektórzy jednak starają się postępować po kolei.
  Jeśli masz Pan siłę i środki, zwłaszcza środki finansowe właź Pan na barykady. PiS wyda po 150 tyś zł na jednego europosła!!!!
  Nas stać tylko na działania niskobudżetowe.
  Kiedyś wyrwało się Panu, że jestem żydem, bo nie będąc żydem gdybym pisał takie teksty to byłbym dawno odstrzelony. Czy za takie coś ja mam Pana szanować?
  Pora na zmiany w teatrzyku politycznym
 • @Analityk 21:36:17
  Panie Andrzeju Dziąba.
  Czepiłeś się mnie jak za przeproszeniem g... okrętu. Nigdy nie byliśmy partia polityczną a think tankiem. Jest to zasadnicza różnica, której nigdy nie potrafiłeś zrozumieć i chyba nigdy nie zrozumiesz. Prosiłem cię kilkakrotnie abyś tego nie robił a ty ciągle swoje.
  Satysfakcję czerpiemy z tego, że sporo ruchów politycznych czerpie z naszego dorobku. Tyle, tylko tyle i aż tyle.
  Pora na zmiany w teatrzyku politycznym
 • @zbig71 08:37:07
  Nasz Prezydent udowodnił, że jest "nieprzemakalny" wiec widziałbym to jedynie jako akcję zbierania kwitów. Jednak ten wysiłek intelektualny i organizacyjny nie poszedł by na marne.
  Pora na zmiany w teatrzyku politycznym
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:31:30
  Tu trzeba się zachować selektywnie: do PE głosujemy na jedynki aby wszystkich pisowskich przydupasów wysłać do Brukseli a do wyborów parlamentarnych tniemy "bandy czworga".
  Pozdro.
  Pora na zmiany w teatrzyku politycznym
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:53:47
  No widzisz jaki ten świat pokręcony.
  Ciele pisowskie dumpty humpty
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:57:49
  Ta jakiś chory człowiek. Zaczął ode mnie ale mogę mu być tylko wdzięczny. Raptownie wzrosła oglądalność moich notek.
  Jednak kaftan bezpieczeństwa powinien być w pogotowiu...
  Ciele pisowskie dumpty humpty
 • @miarka 17:16:26
  Panie Janie.
  Coś się dzieje ale tak do końca nie wiadomo co. Sądzę, że w najbliższych dnia się to wyjaśni. Poseł Majka obiecał zapytanie poselskie w tej sprawie.
  UWAGA - fiskalny pakiet luzowania ilościowego nadchodzi
 • Dla wyjaśnienia wg. Wikipedii
  Poluzowanie polityki pieniężnej, luzowanie ilościowe (ang. quantitative easing, QE) – zwiększenie podaży pieniądza w obiegu.

  Standardowy instrument służący do regulacji podaży pieniądza to stopa procentowa banków centralnych. Jeśli stopa ta znajduje się już w pobliżu zera, i nie wystarcza to do osiągnięcia pożądanych efektów makroekonomicznych (w szczególności, gdy trwa recesja gospodarcza i występuje pułapka płynności), bank centralny może, według ekonomii głównego nurtu, zwiększyć podaż pieniądza poprzez niekonwencjonalne bodźce podażowe, takie jak zakupy różnego rodzaju obligacji (np. obligacje skarbowe) na rynku. Bank centralny może skupiać takie działania w obszarach rynku, które są ogniskiem kryzysu. Zakup instrumentów dłużnych sprawia, że prywatne podmioty które utraciły doraźną płynność gotówkową, mogą przetrwać recesję. Uzyskane rozluźnienie rozprzestrzenia się w obrębie gospodarki i w założeniu prowadzi do obniżenia rynkowych stóp procentowych, przełamania recesji i spłacenia zakupionych obligacji. Luzowanie ilościowe nie zwiększa majątku banków komercyjnych, a jedynie zmienia w nim udział aktywów płynnych. Polityka polegająca na arbitralnym zwiększeniu emisji i rozdawaniu pieniędzy to inne, teoretyczne rozwiązane, zaproponowane przez Miltona Friedmana pod nazwą helicopter money (z ang. „zrzucanie pieniędzy z helikopterów”). Inna popularna nazwa to "drukowanie pieniędzy".[1] Inne rozwiązania jakie się rozważa, to np. ujemne referencyjne stopy procentowe[2][3][4].
  UWAGA - fiskalny pakiet luzowania ilościowego nadchodzi

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031