Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
713 postów 7635 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Moje komentarze

 • @Jasiek 08:59:41
  Ale to przecież będą nasi. Jak to kiedyś leciał? - "z ojcowej ręki nie boli"
  Taki klaps byłby bardzo trzeźwiący - nieprawdaż?.
  Polska trzeszczy w szwach i czeka na reformy
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:58:33
  no tak mi przeszkadza te 882 zł szczęścia w maju, że zapomniałem o sprawiedliwości.
  Pozdrawiam
  Polska trzeszczy w szwach i czeka na reformy
 • @goodness 09:07:02
  Co ja na to poradzę, że wielu tu mądrych nie odróżnia rady od projektu. W praktyce bywa tak: skonstruował, sprawdził zatwierdził. Chyba, że robotę zabiera się partacz.
  Nauczyciele a sylwetka absolwenta
 • 5 x *
  Nie może być inaczej.
  Wielka Polska Liberalna?
 • @Autorze
  Sorry, ale to jest próba siodłania zdechłej kobyły. Tylko skrzypiące koło dostaje smar. Taki mamy klimat.
  Bronić tego kurdupla z Żoliborza w sytuacji gdy jego ekipa ukryła przed Sejmem, Senatem i Prezydentem ponad 50 mld zł na kiełbaski wyborcze jest niedorzecznością. Piszę jako emeryt aby było jasne.
  Ja wierzę, że z tego strajku wyjdzie coś dobrego.
  ZNP realizuje być może plan ostatniej szansy dla Targowiczan
 • @władek 13:38:04
  Nie oczekuję od Waszeci aby przeczytał ani coś z tego zrozumiał.
  Nauczyciele a sylwetka absolwenta
 • Ja też powtarzam jak mantrę
  "Powtarzam i będę powtarzał jak mantrę, że jeśli konstytucyjny zapis wyłącza rząd z realizacji polityki pieniężnej (art. 220 Konstytucji RP z 1997r.), to jest to równoznaczne z pozbawieniem rządu jakichkolwiek możliwości realizacji polityki gospodarczej (w tym i podatkowej) kraju w ogóle. Stąd żaden rząd po 1989r. nie przedstawił nigdy wieloletniej strategii gospodarczej, nie istnieją więc w IIIŻydo-RP/Polin, bo i po co, jakiekolwiek plany gospodarcze"
  5 x *
  Narodowa polityka edukacyjna
 • Tu kłania się wskaźnik Piniego
  Kiedyś było siermiężnie ale było w miarę po równo. Wszyscy żyli w nadziei, ze jutro będzie lepiej. Fakt wypłacania kolejnych transz za "niewinność" mośkom nie był tak szeroko nagłaśniany. Teraz, gdy byle blondynki (od nie wiadomo czego) u Glapińskiego zarabiają po 65 tyś zł miesięcznie każe wnerwić nie jednego. Jestem po stronie nauczycieli. Wczoraj nawet podesłałem im trochę bibuły aby wiedzieli gdzie pieniądze leżą.
  Zdrowa rozpiętość płac w kraju to jak 1 do 5. Wie to każdy z wyjątkiem PiS-u.
  Na szczęście nauczyciele zaczynają kumać na czym w naszym kraju polega "etniczne taternictwo". Uczniowie niech też widzą, że można się zorganizować i postawić.
  Gdzie są nauczyciele z tamtych lat?
 • @władek 16:39:25
  Nie rób z siebie większego idioty niż jesteś. Najpierw spróbuj coś przeczytać ze zrozumieniem. Czy stolarzowi ta umiejętność nie jest potrzebna?
  Jeszcze raz proszę: nie rób z siebie idioty większego niż jesteś.
  Nowe puka do was przedsiębiorcy
 • @władek 12:45:57
  ...Dlatego też z całej tej koncepcji Nikadera nic nie będzie,... bo ja ćwok od gwoździ nigdy na to nie pozwolę. Gwoździe to może robić nawet średnio inteligentny szympans.
  Mówiłem ci, że trzeba najpierw spaść z drzewa.
  Nowe puka do was przedsiębiorcy
 • @władek 13:04:52
  A czy nie byłoby uczciwiej powiedzieć: mnie to nie jest potrzebne, ja w to nie wchodzę. Produkcja mebli nigdy i nigdzie nie należała do gospodarki innowacyjnej. Wolna wola.
  95% gospodarki japońskiej to keiretsu. Z japońskiego oznacza to "powiązany" podobnie jak w koreańskich czebolach czy chińskich CFB-esach. Ma Pan prawo uważać ich za idiotów. Każdemu wolno.

  Hugo Steichaus powiedział kiedyś: "aby zrozumieć problemy organizacji trzeba najpierw spaść z drzewa.

  Na spotkaniu z Minister Emilewicz w tej sprawie było 7 prezesów z Doliny Lotniczej. Weź Pan kila bejsbolowego, jedź, i każdemu z osobna wybijaj z głowy.
  Nowe puka do was przedsiębiorcy
 • @miarka 22:31:21
  Ciepło, ciepło...
  Każdy ze wspólników wspólnego ustalenia umownego (wielostronnej umowy wspólnie kontrolowanej) wykonuje i finansuje swoją część procesu "życia" produktu od pomysłu do półki sklepowej. Zatem nie będzie to kooperacja tylko młynarza z piekarzem ale wszystkich: brokera sieciowego, rolnika, młynarza, piekarza i sklepu a sklep to koniecznie. Każdy ma zagwarantowany swój "udział" w cenie bochenka.
  Konieczność sporządzenia kalkulacji wyrobu w układzie podmiotowym i rozliczenie proporcjonalne do technicznego kosztu wytworzenia ma gwarantować aby nikomu nie działa się krzywda. Cenę produktu końcowego ustala rynek. Zatem umowa wspólnego działania jest "kontraktem z runkiem" czyli nie z osobą fizyczną czy prawną, ale z "bytem chimerycznym".
  Nowe puka do was przedsiębiorcy
 • @władek 14:18:30
  Niech się Pan nie przejmuje. Wicepremier Gowin, też nie zrozumiał niczego: https://www.youtube.com/watch?v=dDUbLCG-Zo8
  Nowe puka do was przedsiębiorcy
 • @władek @miarka
  Szanowni Panowie

  Dobrze że drążycie ten temat.
  Chciałbym powiedzieć, że spółdzielczość się skompromitowała z racji jakieś tam komuny. Spółdzielczość taka jaką znamy chociażby z prawa spółdzielczego oparta jest na koncepcji kolektywistcznej. To właśnie ta koncepcja straciła atrakcyjność. Zatem jeśli mówimy o jakiejś spółdzielczości w Danii czy Niemczech to mówimy o czymś co spółdzielczością nie jest. To są klastry. Jednak ponieważ w Polsce dla klastrów używa si,ę najgłupszej z głupich definicję Michael E. Portera " skupisko firm, które ze sobą konkuruję ale i współpracują" to przytomniej jest mówić o związkach gospodarczych o integracji produktowej. Nie mają one ani grosza wspólnej własności wiec nie muszą budować ociężałych struktur do zarządzania tym wspólnym kapitałem. Są oparte o koncepcję personalistyczną.
  Przy odrobinie cierpliwości i chęci zgłębienia tematu można coś niecoś o tej nowej koncepcji biznesowej z tego filmiku dowiedzieć.
  Jednak sorry. Zbyt wiele zrobiłem w tej kwestii aby mi ktoś to nazywał duperelami. W 2005 roku zgłosiliśmy do Sejmu projekt ustawy o Klastrach przedsiębiorstw rodzinnych. O ile pamiętam numer druku sejmowego to 204. Od 2014 sprawy te reguluje MSSF nr 11 - wspólne ustalenia umowne.Byliśmy zatem o parę lat szybsi niż dziki zachód. Oczywiście nic z tego nie wyszło, ale ja mogę na swoje usprawiedliwienie powiedzieć: jednak próbowałem.
  Zatem Panie @włodek trochę moresu zanim znowu Pan wyjedzie z tymi "duperelami".
  Nowe puka do was przedsiębiorcy
 • @miarka 21:04:49
  Dziękuje za za uwagę. Chodziło mi o cywilizację zachodnia a nie łacińska. Już poprawiam.
  Nowe puka do was przedsiębiorcy
 • @władek 18:56:14
  A czy ktoś Pana zmuszał aby korzystać z tej nowej koncepcji biznesowej? Są tacy, którym jest wręcz niezbędna. To jest rozwiązanie dla moralnej elity. Wolny wybór. Po co od razy łamać krzesła.
  Nowe puka do was przedsiębiorcy
 • @władek 16:43:19
  Jak sobie Pan to wyobraża? Sam MSSF ma 37 stron formatu A4. Jeśli nie masz Pan czasu to trudno. Ja też nie mam.
  Nowe puka do was przedsiębiorcy
 • @władek 15:01:29
  Myli się Pan
  Instruktaż jest w pierwszym podanym linku.
  Nowe puka do was przedsiębiorcy
 • @RomanKa 03:15:06
  Panie Romanie
  Tak czy owak ktoś musi podjąć pracę nad pieniądzem suwerennym w miejscu w którym przerwał ja Milton Friedman. Ten ostatni - pomimo, że był w tej dziedzinie laureatem Nagrody Nobla - nie poradził sobie ze sposobem rozproszenia emisji. My taką propozycję składamy do dyskusji. Emisja pieniądza ma zmniejszać zatory płatnicze pomiędzy przedsiębiorstwami.
  Władza to już odbezpieczony granat w ręku Kaczyńskiego
 • @Oscar 09:23:38
  Kto jest kwintesencja polskiego socjalizmu wypowiedziana w 1899 roku przez Mariana Wieleżyńskiego:
  "...Jeśli robotnik rolny może marzyć o zdobyciu własnego kawałka ziemi i o gospodarowaniu wedle swojego upodobania, robotnik fabryczny nie może o tym marzyć, aby posiadać na własność cuda nowoczesnej techniki, natomiast może i powinien myśleć o tym, aby stać się współwłaścicielem przedsiębiorstwa, w którym pracuje..."

  Mamy teraz szansę aby corocznie powiększać udziały pracowników o jakieś 50 mld zł rocznie. Byłaby to ta część majątku gospodarczego, która miałaby najlepszych z najlepszych opiekunów. Indywidualnie nie byłyby to jakieś bajońskie kwoty. Raptem około 5 tyś zł rocznie na zatrudnionego. Jednak zmiany w społecznej świadomości narodu byłyby nie do przecenienia. Rozpoczęłaby się kultura współwłaścicielska.

  Wszystko w zasięgu ręki.
  Władza to już odbezpieczony granat w ręku Kaczyńskiego

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930