Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
664 posty 7376 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Mozolne napełnianie „KONTRAKTU WYBORCZEGO”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jednak marsz źródeł dyscypliny od króla do ludu jest nieunikniony. Takie są koleiny historii. Nie stój z boku. Otwórz głowę na te dobre wieści.

 

     Kiedyś w cybernetyce technicznej dowodziło się, że system zaprojektowany w tak, aby nie zdestabilizował go najbardziej niekorzystny wektor oddziaływań zewnętrznych ,w każdej innej sytuacji będzie działał optymalnie.

      Z punktu widzenia stabilności państwa takim „najbardziej niekorzystnym wektorem” oddziaływań zewnętrznych byłoby opanowanie sejmu, rządu, banków, sadownictwa przez żydowsko-watykańską agenturę. Praktycznie tak się obecnie dzieje. Plączą się jeszcze pomiędzy tymi okupantami jacyś Polacy, ale niewiele mają do powiedzenia.

      Zadajmy sobie zatem pytanie, czy jest możliwa taka konstrukcja systemu państwa, aby działał on zgodnie z potrzebami polskiej racji stanu. Taka możliwość istnieje, ale należałoby Przyśpieszyć proces przechodzenia źródła dyscypliny politycznej do właściwego suwerena jakim powinien być naród. Ten proces zachodzi. Źródło dyscypliny politycznej opuściło już trony monarsze, i przeniosło się do warstwy bonzów partyjnych. Usadowiło się ono tam tak mocno, że partie stały się prywatnymi korporacjami kolesiów. Już nawet przestało nas razić, że mamy imienne watahy Palikota, Ziobry, Gowina w bezwstydny sposób demonstrowane w nazwach komitetów wyborczych.

      W duchu protestu dla tego stanu rzeczy rośnie u nas ruch zwolenników JOW-ów. Wielu jego apologetów wykorzystuje przy tym kryterium autorytetu bezmyślnie przywołując poglądy prof. Przystawy. Swój oziębły stosunek do JOW-ów przedstawiłem tu: Przeciw JOW – ostro! Nie może bowiem tak być, aby systemu państwa nie objąć żadną dyscypliną. Panowie od JOW chcą zamienić dyscyplinę partyjną na jeszcze większe nieszczęście jakim w JOW-ach może być polityczne bezhołowie.

     Na szczęście zrodził się ruch skoncentrowany wokół „KONTRAKTU WYBORCZEGO”. Ruch rozumiejący, że trzeba postawić tamę panoszenia się w Polsce lobbystów pracujących dla obcych agentur. Posłowie reprezentujący jedynie swoje sumienie byliby dla nich łatwym łupem. Prace nad napełnianiem kontraktu wyborczego konkretnymi treściami są w trakcie intensywnych rozmów. Jednak gorący okres kampanii wyborczej trochę ten proces spowolnił. Zapowiadana na połowę kwietnia kolejna wersja kontraktu, dokumentująca prace musiała być odłożona. Przypominamy jednak stelaż tej nowej politycznej konstrukcji pokazujący jakiej że to dyscyplinie poseł będzie musiał się podporządkować.

 

_________ dnia __ __ ____

 

Kontrakt wyborczy

 

Komitet wyborczy ugrupowań politycznych „ ___________” zwany dalej komitetem wyborczym, w którego skład wchodzą:

1.....

2.....

.....

na okoliczność wyborów do Sejmu RP składa następujące przyrzeczenie publiczne w myśl artykułów 919-921 kodeksu cywilnego.

§ 1

Każdy z posłów, który wszedł do parlamentu z naszych list, bez względu na późniejszą przynależność do klubów poselskich, zobowiązany będzie do złożenia mandatu poselskiego jeśli sądownie, w drodze po­zwu zbiorowego 250 wyborców w jego okręgu wyborczym, zostanie udowodniona mu wina nie wywią­zywania się z realizacji postulatów wyborczych ustalonych w niniejszym kontrakcie.

§ 2

Członkowie komitetu przeprowadzili w drodze głosowania i z wykorzystaniem specjalizowanych portali internetowych na stronach:

1.

2.

....

badanie rankingu najważniejszych postulatów legislacyjnych celem ustalenia harmonogramu prac sej­mowych dla ratowania suwerenności naszego kraju i zabezpieczenia dobrobytu narodu.

§ 3

Ustalono listę najważniejszych zadań legislacyjnych, które złożymy - po wejściu do Sejmu -do laski marszałkowskiej w następujących terminachpo zaprzysiężeniu:

lp.

Temat

(lista 15 najważniejszych zadań legislacyjnych według ich priorytetu)

Koordynator

Data złoże­nia projek­tu ustawy

1

a)Uchylenie precedensowejuchwałySądu Najwyższego z 20 wrze­śnia 1996 r. sygn. III CZP 72/96stwierdzającej że „Obietnice wybor­cze nie powodują skutków cywilnoprawnych”

b)Ustawa z dnia 17 grudnia 2009 roku o dochodzeniu roszczeń w po­stępowaniu grupowym Dz.U. nr. 7 poz. 44.

Dodaje się:

Art. 1 p. 2a

Za czyn niedozwolony w myśl Art 1.p2 uznaje się wprowadzanie wy­borców w błąd obietnicami wyborczymi .

...wraz z wynikającymi z tego zapisu konsekwencjami.

 

 

2.

dalsze postulaty legislacyjne zgłoszone przez sygnatariuszy komite­tu wyborczego

 

 

Jednocześnie zobowiązujemy się do podjęcia akcji promujących nasze postulaty legislacyjne w rządo­wych środkach masowego przekazu.

§ 4

Wprzypadku zdobycia większości parlamentarnej zobowiązujemy się do przyjęcia wszystkich ustaw wyszczególnionych w § 3

§ 5

Do koalicji wejdziemy jedynie w przypadku zaakceptowania naszych postulatów wyszczególnionych w§ 2 w umowie koalicyjnej z partnerami politycznymi.

§ 6

W przypadku zdobycia większości konstytucyjnej zrealizujemydodatkowonastępujące zadania.

lp.

Temat

(lista wspierających postulaty legislacyjne zmian w Konstytucji RP)

Koordynator

Data zło­żenia projektu ustawy

1

Konstytucja RP Art. 104 p.1.

Jest:

Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wybor­ców

Po zmianie:

Posłowie są reprezentantami wyborców i mogą być przez nich odwołani za sprzeniewierzenie się realizacji postulatów głoszonych w trakcie kampanii wyborczej

 

 

...

dalsze postulaty legislacyjne zgłoszone przez sygnatariuszy komitetu wyborczego

 

 

§ 7

Oryginał niniejszego dokumentu wraz z podpisami zostanie złożony w …..

lp

Ugrupowanie

Podpis

1

 

 

2

 

 

...

 

 

 

 

Nie mamy żadnej wątpliwości, że narzucona tym kontraktem dyscyplina nie spodoba się naszym politycznym i ekonomicznym okupantom. Jednak marsz źródeł dyscypliny od króla do ludu jest nieunikniony. Takie są koleiny historii. Nie stój z boku. Otwórz głowę na te dobre wieści.

 

Więcej na ten temat znajdziesz tu: https://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/Filary%20pa%C5%84stwowo%C5%9Bci%20naszajA4.pdf

KOMENTARZE

 • nie mogę tego czytać
  najbardziej niekorzystny wektor oddziaływań zewnętrznych

  = ???

  najniekorzystniejsze oddziaływanie zewnętrzne
 • @interesariusz z PL 11:06:34
  Istotnie. Brzmi prościej.Jednak tu chodzi o także o wielkość i kierunek.
 • @
  Gdyby wybory coś zmieniały to dawno by ich zakazali :)
 • @Krzysztof Grzelak 20:22:44
  Na Węgrzech zmieniły.Nie bądź niedowiarkiem i walcz bo samo nic się nie zmieni.Rozmawiaj z kolegami i rodziną,roznoś dobrą nowinę!
 • @Krzysztof Grzelak 20:22:44
  "Gdyby wybory coś zmieniały to dawno by ich zakazali :)"

  Można też i tak:

  "Osiołkowi w żłoby dano - w jednym siano, w drugim... siano"

  No ale może w jednym trochę więcej i jakby trochę smaczniejsze... Co wtedy? Protestować, że tylko siano? Że tylko dwa żłoby? A może wybrać ten lepszy? Dwa żłoby i trzy możliwości, a może i więcej jakby uwzględnić strajk włoski w wykonaniu osiołka.... A się narobiło. Prawda jest taka, że zawsze można cisnąć - słabiej lub mocniej. Trzeba tylko wyważyć ciśnienie, możliwe kontry łajdaków, sojusze (koguty, prosiaczki itp...) układy zewnętrzne. Możliwości jest dużo wbrew pozorom.
 • @nikander 12:13:17
  A Grzelak napisał wpis! O ustawie Wilczka... Weźmie Pan udział w wymianie poglądów? Bardzo Pana o to proszę. Wcześniej był wpis Olchowika ale przybufonił i nie robi kometów - istny blog bezpański jeno oblicze autora wskazuje na zdjęciu kto honory czyni... albo i nie czyni co bardziej stanowi faktycznemu odpowiada.

  A za wpis 5 gwiazdek. To bardzo ciekawe.

  Serdeczności.
 • @maro 23:44:03
  "Na Węgrzech zmieniły."

  Mam nadzieję, że ma Pan rację. Michalkiewicz optował, raczej za tym, że służby pozwoliły, bo ich zachodnie razwiedczyki totalnie wyślizgały i Węgrzy za wodę z Dunaju musieli płacić Francuzikom...

  By the way: Jakie określenie pasowałoby do "zachodniego razwiedczyka"? Czyżby "intelligence-czyk" a bardziej "inteligentczyk"? ;-DDD
 • @Jasiek 00:14:06
  Witam
  Zachęcam do przeczytania całości: https://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/Filary%20pa%C5%84stwowo%C5%9Bci%20naszajA4.pdf

  Ukłony
 • @nikander 09:27:54
  Na początku - Demokracja nie jest próbą podciągania siebie za uszy.
  A Pana student na pierwszym wykładzie z teorii regulacji, dziwnie zapomina opisać programu politycznego zgodnego z domeną demokracji w relacji: rządzeni / rządzący. Wg 1. Rysunku.

  https://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/Filary%20państwowości%20naszajA4.pdf

  Pozdrawiam
 • @goodness 13:16:51
  Widać język nie przekazał tego co pomyślała głowa. Spróbuję ten błąd przekazu naprawić.

  Ukłony
 • @nikander 13:20:12
  Dziękuję za uznanie istotnej relacji dla szacunku w sprawie równowagi rządzący / rządzeni i proszę o opinię dla mojej koncepcji, ożywienia Polskiej Demokracji systemem obliczeniowym.

  Serdecznie Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31