Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
664 posty 7376 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Ostatni co menory nie świecił

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Panie Generale. Nie mam pretensji. W tym kontredansie pomiędzy agenturami poprowadziłeś Pan naród przytomnie.

 

      Odszedł Generał Jaruzelski. Przyjdzie niekończący się spór polityczny. Czas w tym sporze zająć określone stanowisko. Sądzę, że bez przypomnienia udziału Generała w czystkach żydowskich z 1968 roku niczego mądrego o generale powiedzieć nie będzie można. Wiele tajemnic zapewne zabierze do grobu. Historycy, zwłaszcza finansowani przez hasbarę, będą nas karmili kolejnymi rewelacjami potwierdzającymi zdradę narodową. Zastanówmy się zatem czy była to zdrada narodowa Polski czy Judeopolonii.

      Pamiętam dobrze czasy „Kreowania demokracji”. Nota bene warto przeczytać książkę prof. Mariusza Gulczyńskiego pod takim właśnie tytułem. Mogę w tej kwestii wypowiadać się autorytatywnie, gdyż jestem tam wymieniony z imienia i nazwiska jako uczestnik warsztatów opiniopoznawczych organizowanych przez CBOS. Beton partyjny trzymał się mocno, strach przed żołdackim buciorem ze wschodu był porażający, banksterska pętla zadłużeniowa na gospodarce zaciskała się jak sznur na szyi skazańca. I jeszcze to kolejne historyczne nieszczęście. Ten duch, co to miał zejść i zmienić oblicze tej ziemi.

      Łatwo nam teraz mędrkować. Doprawdy nie wiem, co zrobiłbym w tamtej sytuacji dysponując nawet obecną wiedzą. Od strony gospodarki pracującej w gorsecie uwarunkowań doktrynalnych ratunku oczekiwać nie było można. Ta świadomość docierała do wszystkich. Nawet do partyjnego betonu. Nie będzie chyba teraz tajemnicą zdradzić, że władza interesowała się wtedy nordyckim i nadreńskim modelem kapitalizmu. Książki prof. Stanisława Rudolfa i doc. Barbary Błaszczyk rozprowadzane były przez ówczesną władze jako poufne. Może ktoś wierzyć lub nie. Ja taki egzemplarz mam!. „Poufną” wiedzą szerzoną wśród konstruktywnej opozycji była doktryna przedsiębiorstwa jako pluralistycznego systemu społecznego OswaldavonNell Breuning,poufną wiedzą było uspołecznienie pracy według koncepcji Einara Thorsruda, poufną wiedzą był plan pracowniczej własności akcji według koncepcji Juisa Kelso, poufna wiedząbył niemiecki Montan-Mitbestimmung, poufną wiedzą był pracowniczy majątek produkcyjny według rozwiązań Mariana Wieleżyńskiego i Tomasza Baty.

      Coś jednak z tamtego okresu zostało. Świadczą one z pożółkłych kart dodatku do Rzeczypospolitej. „Reforma gospodarcza”. Kilka rozwiązań przełamujących „solidarne poczucie bezpieczeństwa w bylejakości”zaczęło się przebijać na ścieżkę legislacyjną. Mało kto pamięta rozwiązania wprowadzające podwójny plan własnościowy w przedsiębiorstwach państwowych. Powstały obok kapitału statutowego, kapitał przedsiębiorstwa był tworzony z zamiarem jego kapitalizacji na imiennych kontach pracowniczych. Rozwiązania w zakresie wewnętrznego rozrachunku gospodarczego oraz tzw „grup partnerskich” miały utorować drogę pobudzenia struktur gospodarczych w oparciu o koncepcję „oddziaływania mocnego i bezpośredniego” Rensisa Likerta. Przypominam: to wszystko było na ścieżce legislacyjnej tzw „drugiego etapu reformy gospodarczej”!!!

 

      Jednak okazaliśmy się marzycielami. Nikt z nas wtedy właściwie nie rozpoznał przeciwnika i jego pokrętnej nadjordańskiejnatury zarówno w talmudycznym jak i watykańskim wydaniu.Ograli nas jak harcerzyków.Dysponując największym multipleksem, jakim jest ambona, mogli w tym kraju zrobić wszystko – i zrobili.Zafunkcjonował dziwny sojusz: żydowskiego chytrusa,watykańskiego prozelity ikatolskiego naiwniaka.

 

Przeszedł walec i wyrównał...

 

     Polska narodowa myśl gospodarcza została zapędzona do głębokiej nory.Niektórzy mogą mieć tylko tę satysfakcję,że kiedyś Generał wyrażał się o tych pomysłach ciepło.

 

     Panie Generale. Nie mam pretensji. W tym kontredansie pomiędzy agenturami poprowadziłeś Pan naród przytomnie.

 

ps.

Może zapytacie dlaczego teraz mogłem napisać „Filary państwowości naszej”. Odpowiem: coś z tamtego czasu pozostało, bo kiedyś władza organizowała dyskusję nad polskimi sprawami. Czasem nawet w konspiracji. Dzisiaj wykonuje dyrektywy ekonomicznego okupanta.

KOMENTARZE

 • nigdy nie będę czytał opinii arogantów
  którym się wydaje, że mają jakiekolwiek pojęcie o rozgrywkach na szczytach władzy układu warszawskiego, rozgrywkach, w których nie brali udziału.

  Nigdy nie miałem pretensji o wprowadzenia stanu wojennego, raczej pretensje o to, że generał nie potrafił ani utrzymać owego stanu, ani go wykorzystać do reformy państwa.

  Nie był wystarczająco zdeterminowany. A miał wojsko. Co prawda głupie, ale nie umaczane wówczas pełzającym gospodarczym i mentalnym rozbiorze Polski.

  Trzeba było wtedy wykorzystać wojsko jak partię polityczną i obsadzić żołnierzami wszystkie synekury.

  Lepsze to by było niż obecne partyjne mafie na stołkach.
 • ---------- chociaż 1 Pan -napisał na poziomie
  ----- wszystko to !! działo się na moich oczach -widziałam dokąd zmierza / transformacja / godz. wydzwaniałam do różnych decyzyjnych miejsc -z tłumaczeniami , że ścieżka ,która została obrana skończy się katastrofą -NA NIC

  ----- NIE WAŻNE ! Polak biedny czy bogaty byle KATOLIK -------ZCHN- jak w amoku ! WARTOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIE zdominowały -media i obrady sejmowe --/ komuchy / broniące polskich Firm byli wyszydzani

  / PŁATNE PACHOŁKI /
  -[do matecznika (sovietów), zdelegalizować te przepoczwarzone PZPR-SDRP-SLD to
  zdrajcy, agenci obcego państwa, mają czelność zbierać głos w jakiejkolwiek
  kwestii, faszystów już dawno rozliczono, a komuchy? Wrogowie demokracji,
  wolności i państwa Polskiego.]
  --------------------żaden głos ! już nie był rozważany ----------------

  / styropiany / dzisiaj wylegują się na kanapach ze sprężynami i trawą morską -POLSKI LUD ?! ech ! szkoda gadać

  --NAJWIĘKSZYM BENEFICJENTEM przemian po 1989r -jest !! ZBRODNICZY KOŚCIÓŁ KATOLICKI w Polsce --ten !! który brał CZYNNY UDZIAŁ w PLANACH unicestwienia Polski

  ---------do katolików w ogóle to nie dotarło - NADAL !!! Polska przejmowana ,jest przez ŻYDÓW -przy codziennej i czynnej pomocy KOŚCIOŁA jak i samych KATOLIKÓW -którzy nie chcą rozumieć swojej roli ! w UNICESTWIANIU WŁASNEJ Ojczyzny
 • Pan Nikander
  Fantastyczne zdanie Autora :
  ---- „Poufną” wiedzą szerzoną wśród konstruktywnej opozycji była doktryna przedsiębiorstwa jako pluralistycznego systemu społecznego OswaldavonNell Breuning, poufną wiedzą było uspołecznienie pracy według koncepcji Einara Thorsruda, poufną wiedzą był plan pracowniczej własności akcji według koncepcji Juisa Kelso, poufna wiedząbył niemiecki Montan-Mitbestimmung, poufną wiedzą był pracowniczy majątek produkcyjny według rozwiązań Mariana Wieleżyńskiego i Tomasza Baty.----

  Urzekla mnie panska historia. Ja nie mam w zwyczaju wklejac cudzych slöw , jednakze czegos tak pieknego nie czytalem po polsku od wieköw , wiec robie wyjatek .
  Bije to zdanie nawet szwabska konstrukcje myslowa .
  Ochujec mozna w IV Rzeszy.
  Yeaaahhhh.
  Matrioszka nie mögl tego zrobic bo byl matrioszka, wiec nie ma co sie teraz zastanawiac.
  Sowiecki kundel zdechl.
  Zydzi sa do wydymania , kurwa blac , tylko potrzebne jest polskie wojsko a nie zlepek sowieckiej holoty.
  Nic jeszcze straconego , wchodzi Armia Polska do gry i mamy wlasna Islandie.
  Popatrz Waszmosc na oficeröw pijacych w Kasynie_Leon23 , jest kilku zdolnych , obiecujacych i do awansu .Tylko trepom i szwejom wsröd generalicji nie miesci sie w ich lysych palach , ze jest TO w ogöle mozliwe.

  Poszly konie po betonie.
  Na pohybel brunatno-czerwonej zydowskiej holocie !
  Uklony
 • Skazany na zapomnienie...
  Są w najnowszej historii Polski postaci, których III RP nigdy nie uzna za heroiczne i nie przydzieli im miejsca w panteonie narodowych bohaterów. Niezależnie – kto i w jakiej konfiguracji rządzi państwem – te postaci pozostaną w cieniu, a ich czyny będą skazane na zapomnienie.
 • @Max von Stirlitz 11:58:25
  Zapytał się mnie kiedyś Jerzy Wawro, który tu kiedyś pisał dlaczego o tamtych pracach nic nie pozostało, dlaczego rozpłynęliśmy się jak we mgle. Zawiozłem mu kuferek dokumentów. Może jakaś ksiażka powstanie.

  Kiedyś tłumaczyłem córce powstanie ąwiata: " s naczała nie było niczewo, a potom priszła sowietstaja armija i wciech oswobodiła". Córka poprawiła mnie, że zstąpił duch i zmienił oblicze tej ziemi. Niestety nie był to duch po mieczu ale po kądzieli.

  Pozdrawiam.
 • @Max von Stirlitz 11:58:25
  Jaruzel, TW Wolski - Margulis !!!  [przypominam, bo zwykle mamy dobrą pamięć – ale krótką. MD]  [Z okazji kolejnej rocznicy ataku na Polskę 13 grudnia - umieszczam trochę wspomnień o Jaruzelu. Świadkowie tych podstawień jeszcze żyją, a to w Szczecinie, czy Opolu, Warszawie czy Tarnowie. I - wobec porażającego a rozlewającego się bezprawia - „jeszcze milczą”. Ale, jeśli TW Wolski dogorywa w domu „prawnie” zrabowanym rodzinie państwa Przedpełskich, to i świadkowie zdarzeń za parę lat się skończą. A „historycy współczesności” zachowują czujne milczenie, lub wymawiają się nadmiarem pracy. Czy to mogą być bajdy?

  Proszę Czytelników o naciski na uczciwszych ludzi z IPN-u, odważniejszych publicystów, by wreszcie te kruszące się świadectwa zebrali i krytycznie omówili. MD]

  Relacje o Jaruzelu

  W.P.  ...To była tajemnica nie moja lecz Rodziny, o nim pisze także Piecuch. W Szczecinie mieszkał i pracował na stoczni Odra syn stajennego z majątku, który dzierżawili Jaruzelscy, on wychowywał się z młodym i prawdziwym Wojtkiem. Rozmawiałem z nim nieraz gdy tam bywałem, przy wódeczce, mówił o wszystkim, jak go UB straszyło utopieniem w Odrze, likwidacją rodziny gdy nie będzie milczał. Po wyjeździe na 12 lat z Polski, straciłem z nim kontakt, pewnie nie żyje...

  Co szkodzi by zbadać jego DNA (obecnego WJ), przebywa w szpitalu, więc żadna to trudność, czego NKWD nie przewidziało i by łapkę prawą do kamery pokazał, porozmawiać po łacinie, ( do dziś nie chce się spotkać ze swymi ponoć "kolegami" z Gimnazjum, dlaczego?), a DNA do porównania wziąć od jego zastraszonej i chcącej żyć jego "siostry" lub pobrać z grobu mamy, która z siostrą nie rozpoznały w nim syna i brata. Matka, krótko po tym zmarła w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach, a z "siostrą" nie utrzymuje do dziś kontaktów, bo i jakie? nic ich nie łączy tylko jej strach o życie. Jaroszewicz znał tę prawdę o nim i Kiszczaku, zginął wraz z żoną i resztą swych towarzyszy, bo pisarczyk za wcześnie coś bąknął. [podobno TW Wolski był Margulis” z domu]

  Na dziś ujawnienie tego - po tym co się dzieje - jeszcze nie czas.

  =======================

  ...żydobolszewik, nkw-dzista,Wolski, nie polski śmieć, czy jak mu tam naprawdę, przypomni sobie kim jest tak naprawdę, bo swej roli w NKWD wyuczył się aż za dobrze. "Zapomniał" kim jest tak naprawdę i przypomni sobie, jak go "Młot" i "Huzar" z NSZ, wziął do niewoli, i miał tę swołocz bolszewicką natychmiast rozstrzelać, lecz z litości, z racji młodego wieku tego agenta NKWD, po 50 wyciorach na gołą du... puścił szczyla bolszewickiego wolno, bo nie wiedział, faktycznie kto zacz, kogo złapali i to był Jego wielki błąd. Trzeba było tę swołocz żydobolszewicką rozwalić. Ja temu bolszewikowi Wolskiemu, agentowi NKWD, już o tym przypomniałem, także to dlaczego w niewyjaśnionych do dzisiaj okolicznościach zniknęła jego "matka" pani Jaruzelska po powrocie z zesłania, a zniknąć musiała bo nie rozpoznała w ogóle w Wolskim swego syna i musiała zniknąć, właścicielka majątku, którą b. dobrze osobiście znała moja Babcia, także właścicielka majątku na Kresach- Radziwiłłów, za co pojechała cała rodzina na Sybir. Znali i świadkowie znający prawdziwą rodzinę Jaruzelskich, odpowiedzi się nie doczekałem, tylko gróźb, jak będę za bardzo ciekawy. Mamy brat zwiadowca u Berlinga znał tego osobnika jako Wolskiego, człowieka NKWD i IW, przydzielonego im do pułku zwiadu przez sowietów, by mieli nadzór nad polskimi oficerami, sam był w stopniu porucznika, osobiście spalił 7 niemieckich czołgów, za co był odznaczany, zmarł 10 lat temu, w stopniu pułkownika. A ja mam na ten temat dowody w rodzinnych pamiątkach, to była naszej rodziny tzw. polisa na przeżycie w komunie i w stanie wojennym. Nadchodzi czas by przekazać to wszystko do IPN, lecz jeszcze chyba za wcześnie na ten krok, by pozbawiać się tej polisy na przeżycie.
 • Pan Nikander 13:04:34
  .
  ----Gen Jaruzelski wziął na serio wybory i POSZEDŁ DO URNY. *

  * --Bloger KINIULA
 • @Kula Lis 62 13:13:51
  "Na dziś ujawnienie tego - po tym co się dzieje - jeszcze nie czas."

  Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. DNA potajemnie lub nie ale należy przeprowadzić teraz. Należy ta sytuacje jak najszybciej rozwiązać i podać
  do publiki. Później historie dopisują Żydzi. Tak jest z Jedwabnem i zaczyna dziać się z II wojna światową. Tylko prawda jest ważna, kłamstwo jest zawsze kłamstwem. Jeżeli to "matrioszka" wszystko będzie jasne. Jeżeli jednak to kłamstwo to kim są ludzie którzy rozpowiadają te brednie.
  Może to oni są prawdziwymi wrogami Polski? Sprawę należy postawić jasno.
 • @nikander 13:04:34
  Miałem u Pna nie komentować, ale sytuacja wymaga pewnej refleksji., bo poruszył Pan sprawy w wersji "pod prąd".

  Otóż jest pytaniem dlaczego wściekłe ataki na Jaruzelskiego pochodzą ze środowisk filosemickich i... o dziwo, Ruchu Narodowego.
  Zadziwia mnie to powiązanie.
  Filosemickich, bo to raczej te parchy i szabes-goje to robią. Warto o tym pamiętać wspominając człowieka w dniu jego odejścia z tego świata.
 • ------------------- help
  http://opolczykpl.files.wordpress.com/2014/05/10295817_461279634007638_4699058966776725188_n.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:01:04
  Panie Krzysztofie.

  Pisać "pod prąd" nie jest łatwo. Jednak bezczelność agentur pobija w naszym kraju wszelkie dopuszczalne normy. Nie każdemu pasuje piłsudczykowska narracja polityczna. "Świętym" i to czasem w sensie dosłownym może w tym kraju zostać nawet tatuś Adasia Kidnaszewskiego (taki pan chodzący w białej sukience) byleby tylko tak zadecydowało żydostwo i Watykan.

  Jak długo można to tolerować????!!!!!
 • @moher 08:56:14
  ------ rozśmieszyłeś mnie moher / w domu miałam podsłuch - bliska osoba internowana -dom rodzinny przetrzepany itp-

  MOHER chodzi i to !! że niektórzy ludzie DORASTAJĄ -minęły lata więcej rozumiemy/wiemy -przynajmniej ja widzę KTO POCIĄGAŁ ! za nasze polskie sznurki

  Polak przed szkodą i po szkodzie GŁUPI --mówi tobie to coś ? -Twój komentarz jest właśnie --tego Polaka po szkodzie

  ----------------------ja wyciągnęłam wnioski z własnej głupoty --------
 • @moher 08:56:14
  Ścierwo Zbrodniczego Psa Stalina, który rozłożył polskąarmię żydobolszewika Margulisa Będzie Odesłane Do Rassiji!!! Zresztą całe Powązki trzeba będzie oczyścić z żydobolszewickiego łajna oraz innych matrioszek. W Wolnej Polsce Polacy muszą zrobić wszystko aby szczątki tego ruso-żydo- komunistycznego zbrodniczego łajna, zostały odesłane tam gdzie jest ich miejsce - do ludobójczej, dziadowskiej Rassiji. Skandalem był też luksusowy byt tego rosyjskiego bandyty-zbrodniarza i jego przygłupiastej rodzinki darmozjadów. PO-ruso-żydokomunistyczny reżim w III RP/PRLbis, obciążył Polaków od 1989 roku do dzisiaj, 50 milionami złotych na luksusy żywot tego bandyty i jego rodzinki. A za czasów komuny kosztował Polaków ten ruski zbrodniarz i czerwony faszysta setki milionów dolarów ! W porównaniu - POdobny komunistyczny zbrodniarz Ceausescu nie kosztował Rumunów nic, także taki Hitler nic nie kosztował Niemców po wojnie. Dlaczego Polski Naród, który cierpi do dziś biedę będącą skutkiem zbrodni tego rosyjskiego bandyty-tyrana i gnoja, musiał łożyć na jego luksusowe życie w "jego" ukradzionej Polakom luksusowej willi, tak gigantyczne pieniądze ?! Teraz jeszcze Polacy poniosą koszty pogrzebu i ochrony miejsca pochówku tego zbrodniarza.

  Ps. Tawariszcz agent gienierał z własnego nadania, żydokomunistyczny, zbrodniarz i łajdackie capo Moskwy na Polskę czyli rosyjski dyktator-bandyta Margulis vel jaruzel, (zbrodnicza żydobolszewicka "matrioszka" ruskich służb po zamordowanym Polaku Wojciechu Jaruzelskim) zaczynał swoją karię w najbardziej ponurych stalinowskich czasach od członkostwa w kryminalno-zbrodniczym rosyjskim SS - Informacji Wojskowej - tchórzliwie zabijał Polskich Patriotów. Był wiernym psem Stalina potem Chruszczowa, a na koniec Breżniewa. Do owej kryminalno-zbrodniczej sowieckiej organizacji IW zwerbowany został 23 marca 1946 r. Przyjął pseudonim "Wolski". Od jesieni 1945 r. do początków 1947 r. tawariszcz jaruzel uczestniczyłw rejonie Hrubieszowa w postępnym mordowaniu polskich partyzantów ochraniajacych polską ludność przed ruso-sowieckimi bandytami. Prof. Szaniawski opublikował nigdy przedtem nie ujawniane szokujące tajne raporty sowieckie ze spotkań Breżniewa, Gromyki, Czernienki z jaruzelem i Jaszczukiem w kwietniu 1981 i maju 1982. Wynika z nich, że stan wojenny został zaplanowany przez Sowietów w pażdzierniku 1980, a bandyta jaruzel podpisał zgodę na wprowadzenie stanu wojennego już w kwietniu 1981. Ale najbardziej szokujące jest to, że czerwony żydobolszewicki -zbrodniarz jaruzel nie był pewny polskich ludowych wojskowych i bał się oporu Polaków, więc błagał Breżniewa o wejście dywizji sowieckich. Dostał jednak odmowę ! bo ruso-sowieci bali się drugiego Afganistanu. Po udanym wprowadzeniu stanu wojennego tawariszcz Margulis vel jaruzel pojechał do Soczi w maju 1982 aby na kolanach złożyć Breżniewowi raport i odebrać po cichu nagrodę - platynowo-złoty Order Lenina najwyższe odznaczenie sowieckie, które mógł dostać jedynie obywatel Związku Sowieckiego, które to obywatelstwo za swe "zasługi" otrzymał w 1947 roku.
 • Mało nas jest
  W pełni popieram Pana tekst
 • W pełni się z Panem zgadzam...
  nikt z ambony nie powiedział: ludzie... macie pracę, macie bezpłatną edukację (na wszystkich szczeblach), bezpłatną służbę zdrowia, tanie mieszkania, pakiet socjalny, itd., itd...
  Szanujcie to sobie...
 • @moher 08:56:14
  A wyobrażasz sobie co by było gdyby Solidarnośc poprowadziła Polskę do jakiejś rewolucji takiej jak np. ta teraz na Ukrainie? A jak być może sobie przypominasz anarchia powoli rozlewała się po Polsce.
  Ja sam kiedyś mówiłem że Gen Jaruzelski był patriotą, potem uważałem wręcz odwrotnie a teraz na powrót zaczynam się zastanawiać (czytając także takie artykuły jak ten) czy moja pierwsza myśl nie była jednak słuszna
 • @Kula Lis 62 13:13:51
  Szczerze mówiąc, jest to bardzo ciekawe co Pan pisze i z całą pewnością wymaga wyjaśnienia. Tyle że... kto to ma obecnie wyjaśnić?
 • @Atanatari 11:47:35
  Jak ktoś się dał zwieść przez żydowska agenturę pragnącą tu zrobić krwawą łaźnie, to już jego sprawa i sprawa jego najbliższych.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31