Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
664 posty 7376 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Lobbing obywatelski – szlachetniejsza forma buntu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przecież damy radę oddzielić ziarno od politycznej plewy, a potem to kto wie...

 

      Festiwal zochydzania trwa w Polsce w najlepsze. Zochydzanie, to nasz narodowy mus. Już wydawało się, że tematu braknie lub ludzie zmądrzeli, a tu nagle od zdziczałej smarkaterii dowiadujemy się, że nie było Teheranu, nie było Jałty, Polska była suwerennym mocarstwem i jakiś generał pchnął ją w objęcia Rosji. Był sługusem, agentem i matrioszką i nie powinien być w ziemi polskiej pochowany. No cóż. Polscy generałowie tak mają. Podobnie kiedyś jakiś krakowski klecha wyższy rangą zadecydował o generale Bemie, więc rozwiązaniem była budowla na czterech kolumnach izolująca doczesne szczątki od ziemi, co to poświęconą być nie mogła. Kto był w Tarnowie, ten może widział, ale nie każdy wie co było powodem takiego właśnie upamiętnienia bohatera spod Ostrołęki.

      Sponsorzy zażydziałej narracji będą ten temat eksploatowały do ostatniego Polaka. Być może da się kogoś na kogoś napuścić i krwi polskiej ubroczyć. Poseł Giżyński robiący za hasbarską tubę propagandową będzie konsekwentnie promowany w żydo-mediach.

      Nic także nie wskazuje na to aby paliwem propagandowym młodych wilczków politycznych nie było „odsunięcie od władzy układu okrągłostołowego”. Gdy Paweł Kukiz zaproponował dla swojego miasteczka protestu formułę „dialog zamiast konfrontacji” w internecie zawrzało. Jak to - dogadywać się ze zdrajcami Polski!?. Ich trzeba wyłapać i powywieszać... Żadnej litości, żadnego pobłażania. Teraz kurwa my... Łeb ogolony na łyso i w tym łbie kiełbie, ale chęć uszczęśliwiania narodu przeogromna.

      No i powiedzcie jak w tym klimacie można mówić o działaniach konstruktywnych. Gdyby nie to, ze znowu opłaciłem hosting i domenę portaliku Otwartego Lobbingu Obywatelskiego nie miałbym powodu aby pisać o formach protestu bardziej cywilizowanych. Ponieważ jednak bloger @FREEDOM realizuje teraz podobną inicjatywę przeto domniemywam, że w swej istocie projekt miał jakieś racjonalne jądro. Przecież z użyciem dobrodziejstw internetu można w tani sposób zorganizować naszą dyskusję społeczną i utworzyć ranking postulatów legislacyjny wraz z listą realizatorów.

      Mój zapał jednak trochę ostygł i portalik zarasta trawą, chociaż ciągle ktoś tam zagląda – być może z nadzieją. Wiem jedno: żadne ruchy społeczne sponsorowane z pieniędzy agentur, zainteresowane utrzymaniem naszego statusu jako kraju okupowanego nas nie poprą. One realizują przekazany im scenariusz. Polska ma być burdelem i karczmą zajezdna dla międzynarodowego kapitału

 

      Jeśli jednak sądzisz, że pora na dialog zamiast konfrontacji to zerknij tu: //ligapolit.pl. Jeśli jesteś informatykiem, to pomyśl jak proces:

- zgłaszania postulatów legislacyjnych,

- tworzenia wokół nich baz analitycznych,

- organizacji głosowań

uczynić bardziej przyjaznym. Przecież damy radę oddzielić ziarno od politycznej plewy, a potem to kto wie... Uwierz w myślenie w kategoriach polskiej racji stanu jako szlachetniejszą formę buntu

 

KOMENTARZE

 • Mr. Nikander
  .
  Bloger Freedom to dziennikarzyna ze stajni sp. Wejcherta.
  Osiodlany , wykarmiony, uzdza , i wędzidło w pysku . Pozornie wydawac by sie moglo , ze rewolucjonista przedstawiajacy rzeczy oczywiste . Taki Sprytny stasio Michalkiewicz z nowego pokolenia platnych frajeröw na lancuchu .
  Bzdura jak siurdak gajowego Bulla Komoruskiego z ruskiej budy dla kundla .
  Notka z gatunku science-fiction.
  ---Bez szmalu nie ma balu -- jak möwi Stanley Ipkiss " The Mask " -Jim Carrey.
  Budget ---- $23 million
  Box office ----- $351,583,407

  Znalazl Waszmosc kto jest wlascicielem NBP
  ?
  Uklony za naiwnosc romantyka.
  8-)
 • @Max von Stirlitz 12:08:01
  Tak mi się widzi, ze NBP to jednoosobowa spółka skarbu państwa z kapitałem statutowym i mld zł. Ale musiałbym sprawdzić.
 • @nikander 12:56:41
  Starasz się, hosting i domenę portaliku Otwartego Lobbingu Obywatelskiego, ale tu protesty okazały się sterowane, też z zewnątrz i ludzie nie wierzą. Może Ci się uda zjednoczyć w Polsce sprawnie działające rejonowe instytucje Ombudsmana?

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ombudsman

  Pozdrawiam
 • Mr. Nikander 12:56:41. CET
  .
  Z NBP i kto jest jego wlascicielem to dosc skomplikowana sprawa .
  Ja nie znalazlem w sieci statusu wlasnosci NBP , a pözniej przestalem grzebac w göwnie finansöw Debillandii.
  Lubie ryzyko ale nie jestem kamikadze boski wiatr , nawet w IV Reichu .
  Co do dzialan obywatelskich na portalu ?
  Ja mysle , ze w Kasynie_Leon23 notka od czasu do czasu z wlasnych przemyslen pozostawia pozorna granice neutralnosci pogladöw. Uzywanie latwego jezyka " kanajackiego " stanowi ale nie gwarantuje bezpieczenstwo .
  Po rzezi pielgrzymöw i ekipy rzadowej , umowna data 10.04.2010r jest wyraznie wyczuwalny strach przed publikacjami .Terror wirtualny i rzeczywisty trwa nadal , wiec nie nalezy sie dziwic ludziom , ze milcza by zachowac zycie.
  Rozwalenie postaci wiodacych , grajköw skrzypcowych na dachu Polski wymaga szmalu i zabezpieczenia a w takim przypadku nawet money nie gwarantuja zycia.
  Jedynie Bög robi swoje nie bawiac sie w polityke - sowiecki kundel zdechl.
  Uklony.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31