Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
664 posty 7376 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Belka – czy to już polski Orban

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ten winien, kto ma motyw.

 

Zapytał mnie znajomy co myślę o tym wycieku w Wprost.

Odpowiedziałem:

...

       Jeśli z setek (ponoć) nagrań przeprowadzonych w tym lokalu, akurat teraz wychodzi rozmowa Sienkiewicza z Belką to dla mnie nie ma żadnej wątpliwości kto za tym stoi. Zgadzam się w 100% z Tomkiem Urbasiem (czytaj: //www.urbas.mpolska24.pl/6469/patriotyczna-gra-belki). Po wprowadzeniu tej poprawki systemowi bankowemu uciekło by sprzed nosa delewarowanie (pokrycie emisji w długu) złotówek na około 50 mld zł (wielkość deficytu budżetowego) i 7% odsetek od tej kwoty. Jest to razem 53,5 mld zł.

      Już żydowskie media wrzeszczą o złamaniu konstytucji. Już Sakiewicz żąda głowy Belki. Codziennie, systematycznie nieustannie.

Dla mnie nie ma więc żadnych wątpliwości że stoją za tym Eskimosi znad Jordanu.

Jestem po stronie Belki, ale zrobiłbym to trochę inaczej. Do odzyskania jest jakieś 130 mld zł rocznie.

Pozdrawiam

...”

ps. koniecznie przeczytajcie artykuł Tomka Urbasia. Ten winien, kto ma motyw.

 

KOMENTARZE

 • ------------ coś mnie tknęło ! i zajrzałam !!
  ------ i znowu ręka w nocniku ??
 • @ninanonimowa 18:14:21
  No cóż. Nie potrafię powtarzać argumentów głównego ścieku. Tak już mam.
  Pozdrawiam
 • to tez jest dobre ktos wycina czesc słow z afer taśmowych
  http://niepoprawni.pl/blog/4179/world-trade-scenario-magiczne-slowa-ktorych-nie-ma
 • @nikander 18:20:25
  pierwsza rozsądna opinia na temat.
  Przecież Belka rozmawiał z Sienkiewiczem o tym, za co zamordowano Kennedy'iego.
 • -------------SKRZYKUJĄ MŁODZIEŻ na PEJSbuku
  --------- jutro o godz.20 w całej Polsce -PROTESTY -a tu ! SZACH /MAT
 • @Nikander
  >Po wprowadzeniu tej poprawki systemowi bankowemu uciekło by sprzed nosa delewarowanie (pokrycie emisji w długu) złotówek na około 50 mld zł "

  Na pewno?

  Jeżeli tak, to znaczy, że ja już nic nie rozumiem.

  Przecież (zgodnie z moją wiedzą, być może złą), jeżeli Bank Centralny mógłby kupować obligacje skarbowe, to ten pieniądz wyemitowany przez Bank Centralny zasiliłby konta bankowe ludzi w sferze budżetowej.

  Jeżeli Bank Centralny kupiłby np. obligacje za miliard pln, to moim zdaniem ten miliard wpłynąłby na konta ludzi w bankach komercyjnych i zwiększyłby możliwości pożyczkowe tych banków komercyjnych o powiedzmy, ostrożnie nawet licząc - kilkanaście miliardów. I taki byłby wzrost ilości środka płatniczego agregatu M1


  Natomiast jeżeli rząd pożycza w bankach komercyjnych, lub sprzedaje obligacje ludziom, powiedzmy pożycza ten miliard pln, to banki aby zwiększyć ilość kredytów/depozytów, czyli agregatów pieniężnych, o ten miliard potrzebują emisji pieniądza z Banku Centralnego w wysokości, z kolei, kilkanaście razy mniejszej.

  Ja się zgadzam, że w pierwszym, postulowanym przez Ciebie, przypadku rząd nie musi płacić odsetek bankom i o te odsetki ma mniejszą "potrzebę pożyczkową" w porównaniu z tym drugim (obecną sytuacją)
  Ale z kolei banki mogłyby "wykreować" pożyczki na kilkanaście, jeśli nie na kilkadziesiąt miliardów i pobierać od tego odsetki, doprowadzając jednocześnie do hiperinflacji.

  Bo zdaje się, że Belka nie postulował wprowadzenia rezerwy 100% dla depozytów na rachunkach bieżących, avista.

  Jeżeli robię błąd w tym rozumowaniu, to nie pisz, że jestem żydem, bo mnie to nie rusza, ani nie odsyłaj do jakiś tabelek z których dla przeciętnego człowieka nic nie wynika, tylko wytłumacz to dokładnie.
  Bo moim zdaniem, zgodnie z moją wiedzą, jest właśnie tak jak ja piszę.
 • @imran 22:48:34
  Poczekaj, przeczytam dokładnie ten artykuł Urbasia
 • @Nikander
  No więc, według Pana Urbasia;
  cyt."Narodowy Bank Polski emituje złotego. W uproszczeniu emisja złotego polega na udostępnianiu go w zamian za zagraniczne obligacje. W tym celu nasz bank centralny skupuje od rządu obcą walutę, wydając złotego na rachunek bankowy rządu."

  Z tego wynika, że obecnie emisja wpływa na rachunek rządu w Banku Centralnym.

  A gdyby Bank Centralny mógł skupować obligacje od rządu, to gdzie by wpływała? Chyba również na rachunek rządu.

  Więc tym bardziej nie rozumiem twojego Nikanderze twierdzenia;

  cyt. "Po wprowadzeniu tej poprawki systemowi bankowemu uciekło by sprzed nosa delewarowanie (pokrycie emisji w długu) złotówek na około 50 mld "

  Moim zdaniem jednak, duża część emisji wpływa na rachunki banków, kiedy one zaciągają pożyczki w Banku Centralnym i stanowi pieniądz bazowy który stanowi podstawę wzrostu agregatu M1.
  A dopiero z tego agregatu dokonywane są zakupy obligacji rządowych.
  A to jest właśnie różnica jeżeli chodzi o wywołanie inflacji - czy rząd zamienia obligacje na pieniądz bazowy z emisji NBP, czy też na zapisy na kontach depozytowych - czyli tzw agregaty M 1, M2, czy M3
 • zamiast kawa na ławę
  jakieś półsłówka i odsyłacze,

  marnujesz nasz i swój czas.
 • @imran 22:50:10
  Sprawa modyfikacji prawa bankowego ma stanąć na najbliższym posiedzeniu rządu. Zobaczymy, mają być jakieś zmiany w operacjach dostrajających i aprecjacyjnych. Sam jestem ciekaw co zaproponują. Dobrze jednak, że o tej sprawie zaczyna się mówić.
  Wiem jedno: nie da się pogodzić emisji pieniądza na poczet długu z ilościową teorią pieniądza. Chyba powstanie jakiś potworek. Poczekajmy.
 • @nikander 23:35:56
  chciałbym wiedzieć, czy ktoś z dyskutujących cokolwiek wie o pieniądzu na pewno, czy tak cały czas sobie gdybacie.
 • @interesariusz z PL 08:12:30
  Coś "na pewno" to można mówić jedynie o pieniądzu kruszcowym. Pieniądz fiducjarny jest umowa. Za każdym razem może to być inna umowa. Nie wie tego Pan?
 • ----nie znam się na bankowości -- ale o tej żydoskiej ustawie wiem
  https://www.youtube.com/watch?v=mvlEzFOlC4Y
 • @imran 22:48:34
  Panowie dyskutanci!!! Dlaczego NIKT w TV , gazetach, tygodnikach, nie poruszył tematu:"dlaczego ten ryży matoł i jego nieżond nie reformowali finansów, gospodarki itp przez 7 lat?????? Przecież to jest pytanie podstawowe, bo przez zaniechanie reform, o których matoł mówił:" że go nudzą i trzeba się narobić, z tego będa rozliczani i można przegrać wybory", toż to jest BEŁKOT MENELA SPOD BUDY Z PIWEM i do tego dodamy"polskość to nienormarność, nudzą mnie te patriotyczne obrzęty itp", wyłania się obraz AGENTA WPŁYWU, który dostał zadanie:"jak rozpieprzyć duzy kraj w europie i sprytnie uciec z kasą"!!!!!!!!!
 • @interesariusz z PL 08:12:30
  Przeczytaj mój komentarz!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31