Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
664 posty 7376 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Podsłuchy -...byleby PiS wygrał a lichwa została.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyżby coś niedoszłym puczystom się nie udało?

 ----- Original Message -----

Sent: Saturday, June 21, 2014 11:14 AM
Subject: Filary Państwowości Naszej

 

//konwent-narodowy-polski.pl.tl

Stowarzyszenie KRS 0000459703

ul. Niklowa 3/1 53-435 Wrocław

NIP 894 305 34 74

 

 

Wrocław – dnia 21 czerwca 2014 roku

Premier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej

Pan Donald Tusk

Prezes Narodowego Banku Polskiego

Pan Marek Belka

Redaktor Naczelny tygodnika „WPROST”

Pan Sylwester Latkowski

Podziękowanie

       Niniejszym pragniemy Panom podziękować za mistrzowski sposób przeprowadzenia akcji zwrócenia narodowi uwagi na prace nad najdonioślejszą ustawą przywracająca Polsce suwerenność finansową. Zagadnienia architektury finansowej, chociaż w swej istocie bardzo proste, są całkowicie niezrozumiałe dla większości Polskich obywateli. Ciągle nasze społeczeństwo mentalnie tkwi w erze pieniądza kruszcowego i za tę niewiedzę zapłaciliśmy potworną cenę.. Pieniądz fiducjarny z jakim obecnie mamy do czynienia powinien być jedną z podstawowych umów państwa, która powinna być dobrze rozumianą przez obywateli.

       Z satysfakcją zauważamy, że na forach internetowych ożywiła się dyskusja na temat roli pieniądza w gospodarce. Patrioci z całego serca powitali zapowiedź możliwości wykupu obligacji rządowych przez Narodowy Bank Polski. W ten sposób społeczeństwo odzyskałoby część wartości nabywczej, z których okrada ich inflacja, oraz ekwiwalent pieniężny na wspólnie wypracowany przyrost PKB.

       Przy okazji wyszło na jaw, które partie rozumieją naszą rację stanu i działają w kierunku wydobycia naszego narodu z niewoli odsetkowej.

Szanowny Panie Premierze.

Nie mamy żadnej wątpliwości, że jest to akt odwagi i że międzynarodowe banksterstwo, tego aktu nie puści płazem. Proszę zatem przyjąć nasze wsparcie w tych trudnych chwilach.

Szanowny Panie Prezesie.

Życzymy Panu aby zrealizował Pan koncepcję kotwiczenia waluty na parytecie gospodarczym i celu inflacyjnym. Proszę kontynuować dzieło ministra skarbu z lat 1925-1926 Jerzego Zdziechowskiego.

Panie Redaktorze.

Proszę o publikowanie następnych tematów, uważanych dzisiaj jako trudne lub nierealne, a służących polskiej racji stanu. Polacy tak mają. Do myślenia może ich zmusić jedynie mały skandal.

 

Za Polski Konwent Narodowy:

Mgr Henryk Swół

PS. Do listu załączamy opracowanie autorskie Filary Państwowości Naszej

 

KOMENTARZE

 • @
  Zgadzam się i popieram przedstawiony punkt widzenia.

  Ta sprawa powinna stanowić podstawę oceny wiarygodności programów politycznych w następnych wyborach. PiS - jest skreślony jako zdecydowanie antypolski.
 • Pan Krzysztof J. Wojtas 10:51:50
  .
  W istniejacym systemie wyborczym w Polsce nie ma zadnych wyboröw .
  Jedyne jakie istnieja to dylematy kupujacego w nocnym monopolowym : wyborowa czy siwucha .
  Möwienie badz pisanie , ze Polacy wybieraja to bzdura jak siurdak gajowego Bulla & Cow z ruskiej budy .
  Podobnie jest z NBP .
  Mechanizm jest prosty jak konstrukcja cepa i jakiekolwiek publiczne obnazanie schematu konczy sie dla Don Kichota z La Manchy (hiszp. Don Quijote de la Mancha, właściwie Alonso Quijano), zwanym także Rycerzem Smętnego Oblicza , zawisnieciem na skrzydlach wiatraku zludzen .
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:51:50
  Cieszę się, ze zgadzamy się w tak ważnej sprawie i że jest nas coraz więcej.

  Pozdrawiam
 • @Max von Stirlitz 11:30:03
  No cóż, ze wszystkich narzędzi politycznych pozostaje nam jedynie śmiech. Śmiech przez wściekłość.
  Pozdrawiam
 • @nikander 11:48:07
  Ciekawy jestem, co by się stało, gdyby jednak Belka z Tuskiem znaleźli w gaciach trochę nabiału i przepchnęli tę ustawę?
  Założę się, ze nic szczególnego. Co najwyżej pasożyty poszukałyby innego żywiciela a tym dwóm panom trzeba by szybko zgrabne pomniczki postawić.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:53:07
  Proponowane zmiany w ustawie właściwie nie wnoszą niczego rewolucyjnego. Możliwość wykupu obligacji na rynku wtórnym praktycznie istniała. Judejczykowie zareagowali jedynie na możliwość uprzywilejowania to Banku Gospodarstwa Krajowego. Przecież mechanizmy refinansowania bankom komercyjnym płynności po zakupie obligacji istniał. Do suwerenności monetarnej jeszcze daleka droga. To zupełnie inna filozofia.

  Jednak według mnie jednak coś pękło. Chodzi jednak o to aby obnażyć żydowskiego przydupasa Jarosława Kaczyńskiego i jego zamiary.
 • Pan Nikander 11:48:07
  .
  Walczymy panie Nikander , takie prywatne Westerplatte kazdego rdzennego Polaka z jajami , do konca stosujac chinska metode kropelkowa tortury .
  Nawet jesli w przyszlosci skonczymy jak Francuzi pod Waterloo z historycznym okrzykiem
  ---Göwno !
  Niech Waszmosc pomysli, prosze :
  100000 Nikanderöw
  100000 Wojtasöw
  100000 Spiryto
  moze
  100000 Lordöw...8-)))))
  o mojej skromnej osobie nie wspominajac ..
  Nadzieje sie kocha jak matka dziecko debila - POLSKE !
 • -------------- TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY na wniosek PO
  ------ odrzucił tą ustawę !
  Panowie ?? czy wówczas nie chodziło o tą właśnie ustawę ?

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_%C5%9Bledcza_ds._bank%C3%B3w_i_nadzoru_bankowego
 • PanJarek Ruszkiewicz SL 11:53:07
  ,
  Bingo premium !

  ---Czas na rzutki Herr Obergruppenführer Claus Philipp Maria Schenk Graf von Stauffenberg -pomyslal Stirlitz ladujac FIM-92 Stinger.
  .
  https://www.youtube.com/watch?v=uH0idEAYl7I
 • @Max von Stirlitz 12:27:29
  No, niech Pan nie przesadza; tylu chyba już nie jestem w stanie "przygotować do życia".
  Ale gotów jestem się starać!!!
 • -------- archiwum !
  http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/page/archiwum
 • @ninanonimowa 12:53:27
  ------- 2006r
 • @ninanonimowa 12:56:32
  --- przypomniałam sobie !--Grabarczyk w TK -referował stanowisko PO
 • @ninanonimowa 13:08:11
  --proszę popatrzeć na PODPIS ! końcowy

  https://www.ecb.europa.eu/ecb/legal/pdf/pl_con_2006_39_f_sign.pdf
 • @ Autor
  "Życzymy Panu aby zrealizował Pan koncepcję kotwiczenia waluty na parytecie gospodarczym i celu inflacyjnym. Proszę kontynuować dzieło ministra skarbu z lat 1925-1926 Jerzego Zdziechowskiego."

  Już to widzę - afera z podsłuchami jest skierowana na razie przeciwko PO, ale w rozmowie Belki i Sienkiewicza nie chodziło o dobro Polski tylko o dokopanie opozycji przy wykorzystaniu instytucji państwa (przestępstwo) wbrew istniejącemu prawu (przestępstwo). Trzeba moim zdaniem być skończonym naiwniakiem, żeby liczyć na to że polszewicy włażący w d... ruskim i pruskim myśleli o dobru Polski i kierować do nich listy z jakimś tam wyrazami poparcia. Oni nie będą myśleć o parytecie, ale partyjnym. Cel inflacyjny? hmmm - dla kretynów to za trudne. Kontynuacja dzieła Zdziechowskiego? Pan wybaczy... ale to jeszcze trudniejsze. Ciekawe czy zapytany donek wiedziałby co to inflacja... Jak Pan obstawia?
  Ukłony i podziękowania za wpis.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:51:38
  No, niech Pan nie przesadza; tylu chyba już nie jestem w stanie "przygotować do życia".
  Ale gotów jestem się starać!!!

  Powodzenia w staraniach :-) Kto wie czy "in vitro" i "multi kulti" nie ma drugiego dna. Wystarczy wszystkie zarodki zamiast zamrażać lub niszczyć powołać do życia.... multi kulti to z kolei równouprawnienie różnych kultur, więc czemu nie dać równych praw i wielożeństwu... Da Pan radę? ;-)))))))))

  Ukłony
 • @Feldmarszałek Maxymillian von Stirlitzky 12:40:33
  Takich "stingerów" moim zdaniem polska zbrojeniówka mogłaby zrobić na miliony - wtedy mogłoby być "p - rezydent" gdzieś leciał i wszystko się zmieniło..." - parafrazując "klasyka" I myślę, że nie przesadzam - widziałem polską wersję (chyba "Grom" ) - bez urazy dla konstruktorów, bo w tym może tkwić siła tegoż ustrojstwa - wyglądało toto jak gazrurka z wihajstrem.... może z dodatkiem jakieś chemii, ale co tam chemia jak grafem możem przemysłowo produkować o gazrurkach nie wspominając...

  Gruß ;-))))
 • @Jasiek 18:53:03
  Panie Jaśku
  A co to, pomarzyć nie można?
  Pozdrawiam
 • Oszust i agent
  Henryk Swół to agent i złodziej polityczny. Spenetrował już wszystkie partie z lewa i z prawa od SLD, PSL przez PiS, Komitet Poparcia J. Kaczyńskiego na Prezydenta Polski i Solidarną Polskę, teraz dobrał się do Konwentu Narodowego Polski. Konwent Narodowy Polski jest więc następną formacją, pod którą się podszywa i ją kompromituję, bo takie ma zadanie - skompromitowac formację, do której afiliuje.

  Ten apel jest właśnie taką prtóbą obrzucenia błotem Konwentu Narodowego Polski. Ten Pan nie ma z nim nic wspólnego. To oszust.

  Stowarzyszenie każdy może sobie założyc, ale posługiwanie się cudzą nazwą to prymitywny sposób na uwiarygodnienie się.

  Mam sporo materiału na temat pana Henryka Swóła i jego "działalności politycznej", ktory już zresztą publikowałam w swoim czasie. Uwaga Swół.
 • @Nikander 19:58:13
  Oby tylko te marzenia nie dotyczyły zmienienia się polszewii na lepsze. Moim zdaniem dać im dostęp do NBP to jakby powierzyć im budowę elektrowni atomowych w Polsce. Nawet jak teraz pełna niezależność NBP nie jest do końca słuszna (pewności nie mam, jedynie pogląd) to lepiej niech tymczasowo zostanie jak jest niż wpuścić tam stado kretynów - to byłoby samobójstwo.
 • @Halszka 20:01:42
  Super koment. Dzięki.
 • @Jasiek 20:55:18
  Powiem tak. Moje stanowisko na temat architektury finansowej jest znane. napisałem na ten temat dziesiątki notek, a i pewna broszurka z tego powstała.

  Jednak takie słowa " Nawet jak teraz pełna niezależność NBP nie jest do końca słuszna (pewności nie mam, jedynie pogląd) to lepiej niech tymczasowo zostanie jak jest niż wpuścić tam stado kretynów - to byłoby samobójstwo." - kompletnie Cię deskredytuja. Ta narracja śmierdzi czosnkiem na kilometr. Nie wykluczam, że jesteś potomkiem bojówki, która skatowała Jerzego Zdziechowskiego w jego Krakowskim mieszkaniu wybijając mu przy tym oko.
  Belka zaatakował żydowską świętość i dlatego zaangażowałem siż po jego stronie. Jeśli klnie, to może ma i jaja.
 • @nikander 21:09:53
  "Nie wykluczam, że jesteś potomkiem bojówki, która skatowała Jerzego Zdziechowskiego w jego Krakowskim mieszkaniu wybijając mu przy tym oko."

  Ja też nie wykluczam, ale nic mi o tym nie wiadomo ;-DDDDD

  Ale Pan ubarwił!

  "Belka zaatakował żydowską świętość"

  Aaaa taaam. Jemu nie chodziło o świętość i Polskę tylko o trwanie przy korycie - rzem z polszewią pod kamandirą razwiedki. Ot i co.

  Ale z tą bojówką to bezcenne :-DDDD
 • @nikander 21:09:53
  "Jeśli klnie, to może ma i jaja."

  Od tego czego nie ma/ma w spodniach interesuje mnie to dlaczego USA powierzyło mu kierowanie odbudową systemu bankowego w Iraku, bo taki epizod z jego kariery pamiętam.

  Ukłony,

  Czosnkowy Bojówkarz Jasiek ;-)
 • @Jasiek 21:34:02
  Obserwuję podobny wskaźnik wzburzenia na rzeczywistość. Proponuję zatem dyskusję mniej emocjonalna. Przepraszam za to co napisałem
 • @nikander 21:43:40
  Czuję się zaszczycony, że to Pan tak o mnie napisał :-) przeprosiny przyjmuję.

  Ale epizod iracki i jego przyczyny wydaje mi się być bardzo ciekawy. Podobnie jak ciekawy jest wyrok dla Latkowskiego za wymuszenie rozbójnicze... jakoś mi zbójowanie do niego nie pasuje. Dziwne.
 • @Jasiek 18:59:24
  A pfuj, przepadnij siło nieczysta.
  Ja tam jestem tradycjonalista. A jak wyszłoby z tych "innowacji" cosik na kształt sekuba?
 • @Jasiek 20:55:38
  Halszka to super patriotka, blisko skoligacona z circ, Rebeliantką i kilkoma innymi sprawnymi inaczej.
 • Dziuniek Jasiek 19:23:03
  .
  Z NbP zwanym dalej NBP to powiem Tobie Dziuniek , nie masz kompletnie rozeznania bo o swiadome dzialanie nie mysle by nalezy Ciebie podejrzewac .
  Oooo garnij sie , prosze .
  Jak czegos nie wiesz zapytaj , a
  Ja pozwole sobie na mozliwa odpowiedz.
  Co do rakiet domowej produkcji masz absolutna racje .Nalezy inwestowac we wlasny przemysl zbrojeniowy, a nie kupowac u obcych .
  Nie moglem znalezc na jutjubie odpowiedniej ilustracji dotyczacej strzelania do rzutköw wiec uzylem metafory amerykanskiej , przepraszam..
  8-)))
  Tymczasem.

  Tymczasem pod lasem lisy spotkaly lisice .
  ---Hej lisica napijesz sie z nami whisky ? - zapytaly lisy.
  ---Aaaaa dobrze - zgodzila sie lisica .
  Jedna flaszka , druga , trzecia i pijana w trzy dupy lisica usnela po drzewem .
  Lisy tylko na to czekaly i zerznely lisice w dupala .

  Tymczasem.
  Tymczasem pod lasem lisy spotkaly lisice.
  ---Hej lisica napijesz sie z nami whisky - zapytaly lisy
  --- Nie ! - odrzekla lisica - bo jak pije whisky to pözniej mnie dupa boli .
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:51:50
  Zanim pan napluje na PIS, to proszę uzasadnić, dlaczego PIS jest antypolski!!! Pisanie bzdur przychodzi coraz łatwiej róznym "ekspertom" i to jest smutne, bo niektórzy z nich, uważają się za fachowców, ale pewnie tylko we własnym mniemaniu!!! Jak pan widzi jakąś poważną siłę polityczną, która może nasze państwo podnieść z kolan i je zreformować po zbrodniczych nieżądach ryżego matoła, to proszę napisać a nie rzucać bzdurnych oskarżeń!!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:53:07
  Ty przespałeś sprawę, bo 17.06.2014 r ustawa o NBP została zmieniona a Rostowski poszedł won!!!
 • @zibi 17:19:57
  --------- pozwolę sobie

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polski-rzad-bedzie-wyplacac-zydom-w-izraelu-dodatki-po-100-euro-miesiecznie
 • @ninanonimowa 22:55:11
  http://orka.sejm.gov.pl/Glos7.nsf/nazwa/59_79/$file/glos_59_79.pdf
 • @ninanonimowa 22:55:11
  To jest wrzutka pejsatych, żeby polacy żarli się ze sobą!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31