Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
664 posty 7376 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

O zdradzie Rady Polityki Pieniężnej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kaczyński zaangażował się w obronę najbardziej żydłackiego art polskiej konstytucji. Art 220 p2.

 

Rada Polityki Pieniężnej to organ ponoć szacowny, bo wiele może. Zgodnie bowiem z:

 

1. Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej Art. 227 p. 6

Rada Polityki Pieniężnej ustala coroczniezałożenia polityki pieniężneji przedkłada je do wiadomości Sejmowi równocześnie z przedłożeniem przez Radę Ministrów projektu ustawy budżetowej. Rada Polityki Pieniężnej, w ciągu 5 miesięcy od zakończenia roku budżetowego, składa Sejmowi sprawozdanie z wykonania założeń polityki pieniężnej”.

2. USTAWĄ z dnia 29 sierpnia 1997 r. o Narodowym Banku Polskim (Dz. U. z 2013 r. poz. 908)art 12 p.2

Kierując się założeniami politykipieniężnej Rada (Rada Polityki Pieniężnej) w szczególności:

1) ustala wysokość stóp procentowych NBP;

2) ustala stopy rezerwy obowiązkowej banków i wysokość jej oprocentowania

 

     Rada ta została zainstalowana w Polsce, aby pilnować interesów międzynarodowej finansjery. Nie ma bowiem żadnego wpływu na zasady polityki pieniężnej (chociażby wyboru architektury finansowej, w której emisji pieniądza nie dokonywałoby się na poczet długu) , i musi realizować ustalony w Usraelu sposób regulacji dopływu pieniądza do gospodarki poprzez regulację stopami procentowymi. Zatem RPP jedynie pilnuje, aby trybut płacony banksterom nie spadł poniżej ich apetytu, a obecnie jest to jakieś 130 mld zł rocznie w formie lichwy. Wystarczy pomnożyć całkowite zadłużenie w systemie bankowym gospodarstw domowych, przedsiębiorców i państwa przez poziom lichwy (czterokrotna stopa lombardowa) i wyjdzie Wam jakieś 190 mld zł rocznie. Część z tego bankster rzuci Wam jako ochłap od depozytów.

     Przy tak ogromnym biznesie niczego nie pozostawia się przypadkowi. Mogę iść o zakład, że wszyscy obecni członkowie RPP

Andrzej Bratkowski

Elżbieta Chojna-Duch

Adam Glapiński

Jerzy Hausner

Andrzej Kaźmierczak

Jerzy Osiatyński

Andrzej Rzońca

Jan Winiecki

Anna Zielińska-Głębocka

są żydłakami i to żydłakami talmudycznymi.

      Przecież, gdyby to byli patrioci, to w założeniach polityki pieniężnej mogliby wprowadzić zapis, że banki są zobowiązane do przekazania na rachunek pozabudżetowych dochodów państwa połowy lichwy (oddajemy im połowę jako koszty funkcjonowania i koszty zakupu pieniądza). No zgódźmy się: istnieje jakiś sprawdzony mechanizm stosowania operacji dostrajających i aprecjacyjnych i niech on działa. Wysokie stopy procentowe ratują nas przed inflacją. Pieniądze te skierowane do gospodarki wróciłyby do budżetu w formie podatków wielokrotnie pomnożone. Gospodarka złapałaby oddech.

     Kto jednak ich upoważnił do tego, aby całą lichwę, która jest jedynie sposobem na ograniczanie wypływu pieniądza na rynek oddawać za bezdurno żydom!!!!! Ta lichwa pobierana jest zarówno od pieniędzy kreowanych jak i od pieniędzy zdeponowanych przez Polaków!. Muszą być więc jakieś więzi krwi lub więzi talmudyczne. Rada Polityki Pieniężnej ma dokonać uboju rytualnego na tym narodzie. Jej członkowie muszą wykonać powierzony plan, inaczej mogą być zlikwidowani. Tam gdzie chodzi o pieniądze tam sentymentów nie ma.

      PiS zapowiedział oddanie Marka Belki przed trybunał stanu. To wskazuje, że Rada Polityki Pieniężnej ma szerokie zaplecze polityczne. Już nawet próba stosowania na szerszą skalę operacji refinansowych (skupu obligacji na rynku wtórnym), naruszyła plan budowy Judeopolonii, której wiernym wykonawcą jest partia Jarosława Kaczyńskiego. Dla tego żydowskiego przydupasa każdy pretekst jest dobry aby Tuska wysadzić z siodła.

Można mu wybaczyć, bo jest to ekonomiczny buc. Gdyby było inaczej to by wiedział, że każdy bank mający tak mocne mocne papiery jak obligacje rządowe, pójdzie do każdego banku centralnego i dostanie pożyczkę lombardową. Kaczyńskiemu chodzi jednak o to abyśmy byli konsumentami „zielonej sraczki FED-y” lub EBC. Oni mogą wyczarowywać pieniądze z powietrza. Prezes Belka Nie. Kaczyński zaangażował się w obronę najbardziej żydłackiego art polskiej konstytucji. Art 220 p2.

Polacy.

      Widzę, że przyszła Wam chęć na oburzanie się. Reagujecie jednak jak niedźwiedź, którego bolą zęby. Jesteście w stanie ze złości zdemolować całą pasiekę. Popatrzcie na te nazwiska. Oni bezszelestnie kradną Wam jakieś 130 mld zł rocznie!!! Zróbcie najpierw porządek z nimi.

      Na nową architekturę finansową przyjdzie stosowny czas i nadchodzi on dużymi krokami. Zapowiedzi szukaj tutaj...

KOMENTARZE

 • ----------GODŁO na ścianie
  --------korona zamknięta krzyżem -- jak nisko nas wyceniają -wystarczy dać na zatkanie gęby --KORONE z KRZYŻEM i pospólstwo zadowolone -- ,że ma POLAKOKATOLIKÓW na urzędzie

  ---DURNY POLSKI KATOLICKI narodzie !!--SAM ŻEŚ SWOJĄ OJCZYZNĘ ZAMORDOWAŁ --BÓG/HONOR/OJCZYZNA i można dalej spać !!
 • @ninanonimowa 13:49:25
  Ten patriotyczny erzac, czyli patriotyzm bogoojczyźniany - to akompaniament do ekonomicznego uboju rytualnego. Tak to widzę.
 • Jak by się kiedyś wreszcie udało wyjaśnić po której stronie rodzice Kaczyńskiego brali udział w Powstaniu Warszawskim?
  Bo po stronie polskiej jakoś nikt ich nie pamięta. Więc mielibyśmy jasność w temacie zbrodniczej antypolskiej agentury zwanej Kaczyński. Ja mam mocne domysły że oni byli w tych bandach banderowców, którzy wsławili się zupełnie nieprawdopodobnymi bestialstwami.
 • @vortex 15:04:18
  Patriotyzm Kaczyńskich jest dla mnie bardzo, ależ to bardzo podejrzany.

  Pozdrawiam
 • @Autor
  Jeszcze nie tak dawno wielu z nas oburzało się na wieść,że starsi i mądrzejsi żądali od państwa polskiego odszkodowania za utracone majątki w kwocie 63 miliardów zł.Opór Polaków był na tyle głośny,że postanowili rozegrać to inaczej.
  Nie chcieli Polaczki zwrócić kasy przy fanfarach i otwartej kurtynie to wyciągniemy im ten szmal po cichu i stokrotnie więcej,co wcale nie znaczy,że przestaniemy domagać się zwrotu tej kasy oficjalnie.

  I tak rok do roku wyrywają nam kasę a Polacy udają,że tego nie widzą.
  Jedyne wyjście to powrót do państwa podziemnego ,armii podziemnej i tajnych wyroków śmierci na zdrajcach Polski obojętnie czy to Eskimos,Polak,czy Niemiec.
  Ci w tej radzie jak najbardziej kwalifikują się na proces i wyrok.
 • Czy Marek Belka naraził się bankom zagranicznym ?
  12 marca 2014 roku, Forum Bankowe organizowane przez Związek Banków Polskich

  ,,Członkami Związku mogą być banki działające na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej utworzone na podstawie prawa polskiego” (są to głównie banki znajdując się pod kontrolą KAPITAŁU ZAGRANICZNEGO)

  http://zbp.pl/czlonkowie

  Szok i milczenie banków po tym, jak prezes NBP prof. Marek Belka zrugał polskich bankierów. "Zagrażają społeczeństwu"

  http://natemat.pl/94933,szok-i-milczenie-bankow-po-tym-jak-prezes-nbp-prof-marek-belka-zrugal-polskich-bankierow-zagrazaja-calemu-spoleczenstwu

  -----------------------------------
  1 czerwca 2014 roku

  Wywiad z socjologiem Pawłem Śpiewakiem
  ,,Powszechnie wiadomo, że PiS szuka kandydata na ministra finansów wśród prezesów banków”

  http://www.rp.pl/artykul/1114186.html?print=tak&p=0
  ------------------------------
  15 czerwca 2014 roku
  Patriotyczna gra Belki
  http://www.urbas.mpolska24.pl/6469/patriotyczna-gra-belki
  -------------------------------------------------------------------------

  20 czerwca 2014 roku
  Leszek Balcerowicz ,,Belka musi odejść”
  http://wyborcza.pl/1,75478,16185598,Leszek_Balcerowicz_o_udziale_prezesa_NBP_w_aferze.html
  -----------------------------------
  24 czerwca 2014 roku

  Posiedzenie Komisji Finansów Publicznych

  Poseł Gabriela Masłowska

  ,,Natomiast jeżeli chodzi o kontakty ze Związkiem Banków Polskich to pozwalam sobie zwrócić uwagę, że Pan prezes Belka dosyć mocno ocenił działalność banków działających w Polsce nazywając zachowania bankowców jako nieetyczne i takie które mogą być groźne zarówno dla banków jak i dla całego społeczeństwa, na tym, że Forum Bankowym zarówno krytykował opcje walutowe, kredyty walutowe, jak i poliso lokaty a także lokaty antypodatkowe, wskazał je jako kpinę z państwa, w którym banki świadomie uczestniczyły i takie działania nie budują żadnych wartości, służą jedynie dla osiągania maksymalnych zysków, wykazywania się przed akcjonariuszami itd.

  Pytam o to dlatego, że czy zdaniem Pana prezesa, Panów przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego taka postawa Pana prezesa mogła być powodem do niezadowolenia Związku Banków Polskich a nawet może poczucia nie tyle zagrożenia co niepewności i czy w jakichś sposób dostrzegacie Panowie związek tej sytuacji z tą aferą*”

  *chodzi o aferę podsłuchową

  Z tego co zauważyłem to odpowiedzi przedstawicieli NBP na to pytanie nie było.


  Od godz. 11.27.41

  http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp#01FB63860F3679ABC1257CF9002572FB

  ---------------------------------
  Tymczasem….
  26 czerwca 2014 roku
  ,,Prezes PiS zapowiedział też, że w niedługim czasie PiS złoży wniosek o postawienie prezesa NBP Marka Belki przed Trybunałem Stanu”
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16220072,PiS_zlozyl_w_Sejmie_wniosek_o_konstruktywne_wotum.html?lokale=poznan#BoxWiadTxt
 • Czy afera nie została wywolana przez sily pro-unijne ?
  Czy afera nie została wywolana przez sily pro-unijne ?
  Skutkiem afery podsłuchowej może być pojawianie się kolejnych głosów popierających koncepcję przekazania kompetencji Polski w zakresie polityki pieniężnej Narodowego Banku Polskiego w ręce Europejskiego Banku Centralnego
  -----------------
  Dziś w ,,Rzeczpospolitej” apeluje o to prof. Andrzej Wojtyna, który reprezentuje, że tak powiem, orientację silnie pro-unijną

  ,,Afera a wejście 
do strefy euro

  ,,Afera podsłuchowa wydaje się dodatkowym argumentem za przystąpieniem do eurolandu, ponieważ pokazuje, że stworzony w trakcie transformacji porządek instytucjonalny w gospodarce jest dosyć kruchy, a główne jego ogniwa są podatne na erozję wiarygodności.

  Być może więc lepiej byłoby przyjąć porządek instytucjonalny budowany przez kraje o dojrzałej gospodarce rynkowej, nawet jeśli jego poprzednia postać nie okazała się wystarczająco odporna na silny kryzys i jest obecnie w istotny sposób modyfikowana”

  http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/705506,1120616-To-prezydent-powinien-zaproponowac-zmiany-w-ustawie-o-NBP.html

  --------------------------------------------------------------------

  Kilka dni temu

  myślę, że kto wie – można tak przypuszczać – czy nie jest to też spowodowane tym, aby pokazać
  dowody, że NBP sobie nie radzi; wobec tego, jego kompetencje, jakby
  przekazać do Europejskiego Banku Centralnego.
  (Gabriela Masłowska)

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/premier-afera-tasmowa-nic-sie-nie-stalo/
 • @JurekE6 16:45:36
  Panie Jurku

  Coś musi być na rzeczy i to coś poważniejszego niż nam się wydaje. Wyciek tych tematów w aferze podsłuchowej oraz moment w jakim to się stało nie są dziełem przypadku. Każda s sił politycznych podkłada pod to swoją narrację. Według mnie narracja PiS-u jest wyjątkowo obrzydliwa.

  Jak Pan zapewne zauważył wielu ludzi wzięło tę sytuacje jako dobrą monetę. Temat architektury monetarnej uzyskach chwilowe noszenie. Z pewnością będzie to korzystne dla naszej narodowej edukacji.
  Nadzieja w młodych.
 • jeszcze kilka spraw
  Warto zauważyć, że 17 czerwca po ujawieniu taśm Rada Polityki Pieniężnej wydała oświadczenie

  ,,Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej, Członkowie Rady Polityki Pieniężnej wydali następujące oświadczenie:

  Rada Polityki Pieniężnej pozytywnie ocenia dotychczasową bardzo dobrą współpracę z Prezesem NBP.

  Rada Polityki Pieniężnej ubolewa, że wypowiedzi Prezesa NBP, zarejestrowane poprzez nielegalny podsłuch, mogą sprawiać wrażenie, że Przewodniczący RPP włączył się w polityczny cykl wyborczy. Takie zaangażowanie byłoby niedopuszczalne.

  Rada Polityki Pieniężnej zapewnia, że z taką samą determinacją jak dotychczas będzie dbać o wartość polskiego pieniądza”

  Członkowie Rady Polityki Pieniężnej

  http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/aktualnosci/wiadomosci_2014/RPP-2014-06.html
  -------------
  Zakładam roboczo, że oświadczenie poparli wszyscy obecni członkowie RPP, oprócz Marka Belki (zakładam, że on nie głosował)

  ,,Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że na wtorkowym posiedzeniu RPP nie było Adama Glapińskiego i Jerzego Hausnera”

  http://www.obserwatorfinansowy.pl/dispatches/komunikat-rpp-rpp-pozytywnie-ocenia-dotychczasowa-wspolprace-z-prezesem-nbp/

  Z tego wynikałoby, że być może obaj chcieli się jakoś ostentacyjnie odciąć od prezesa Belki

  Adam Glapiński w przeszłości był m.in. członkiem Porozumienia Centrum

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Glapi%C5%84ski

  ----------------------------

  Z członków RPP publicznie najbardziej krytyczny sąd o Marku Belce wyraził Andrzej Rzońca, który razem z Leszkiem Balcerowiczem pracuje w jednej katedrze na SGH

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzonca-reputacja-banku-centralnego-ucierpiala-przez-postepowanie-prezesa-nbp/f2p5q

  http://kolegia.sgh.waw.pl/pl/KAE/struktura/KMSP/katedra/sklad/Strony/default.aspx

  ------------------------


  ,,Czy członek Rady Polityki Pieniężnej, która decyduje o bezpieczeństwie naszego systemu monetarnego, może uprawiać "działalność naukową" za niemieckie pieniądze? Czyje wówczas poglądy reprezentuje: własne czy donatora? Problem pojawił się w związku z zaangażowaniem Andrzeja Rzońcy, członka RPP, w cykl seminariów ekonomicznych pod nazwą "Wiosenna Szkoła Leszka Balcerowicza" sponsorowanych przez Fundację Naumanna, która związana jest z niemiecką partią FDP”

  http://stary.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100730&typ=po&id=po01.txt

  ---------------------------------------


  W tej samej katedrze pracuje dr Jakub Karnowski, obecny prezes PKP

  http://kolegia.sgh.waw.pl/pl/KAE/struktura/KMSP/katedra/sklad/Strony/Karnowski.aspx

  Nie dopuszczono do złożenia życzeń i połamania się opłatkiem duszpasterza kolejarzy ks. Eugeniusza Zarębińskiego z pracownikami PKP. Sytuacja miała miejsce w centrali PKP S.A. w Warszawie.

  – To skandal, nie może być tak, że katolików chce się eliminować i nie dopuszcza się nawet do połamania opłatkiem – stwierdził senator Stanisław Kogut, który poinformował o zaistniałej sytuacji na antenie Radia Maryja.

  http://3obieg.pl/pracownicy-pkp-nie-moga-dzielic-sie-oplatkiem
 • @nikander 17:50:33
  Jeżeli pan uważa, że narracja PIS jest obrzydliwa, to prosze podać fakty i napisać na czym to polega, bo obrzucanie inwektywami jedynej partii, ktora może zreformować nasz, okradziony i zdemolowany kraj, jest równie obrzydliwe , panie Nikander!!!
 • @zibi 23:37:54
  Napisałem na ten temat całą notkę. W PiSie jest zapewne wielu zacnych ludzi, jednak Kaczyński zaangażował się w obronę najbardziej żydowskiego zapisu naszej konstytucji. Jeśli Pan nie potrafi liczyć ile nas to Polaków kosztuje, to już Pana problem.
 • -------------Polak 1 przez duże P
  http://www.totalizm.pl/pajak_jan.htm
 • Marek Belka
  Marek Belka o ,,władcach finansów”

  ,,Demokracja w poszczególnych krajach może stać się zakładnikiem RYNKÓW KAPITAŁOWYCH. Przykładem są Włochy z czasów premiera Silvio Berlusconiego. Długo utrzymywał się on u władzy dzięki nienaruszalnej większości w parlamencie. Jednak rynki finansowe uznały, że tak dalej być nie może i zaczęły żądać dla rolowania pożyczek przez rząd włoski bardzo wysokich stóp procentowych. Silvio Berlusconi szybko ustąpił. Premierem został profesor Uniwersytetu Bocconi w Mediolanie, a zarazem wielokrotny komisarz w Komisji Europejskiej – Mario Monti”

  Wykład podczas spotkania finalistów Olimpiady
  z profesorem Markiem Belką 23 marca 2012 r. w siedzibie
  Narodowego Banku Polskiego w Warszawie.

  http://www.pte.pl/pliki/pdf/biuletyn_2012_04.pdf

  ----------------------------------------------------------------------------------

  Jan Łopuszański o ,,władcach finansów”

  Zdaniem Jana Łopuszańskiego, prawnika i posła do Sejmu X, I, III i IV kadencji, działalność Klubu Bilderberg i innych tego rodzaju elitarnych i działających niejawnie struktur jest ściśle związana z demokratycznym systemem politycznym.

  – Oni dbają o zachowanie demokracji jak o dostęp do powietrza, gdyż dobrze wiedzą, że dopóki nieustannie zmienne większości demokratyczne (niedouczone, niedoinformowane, w konsekwencji niezorientowane i swobodnie sterowane przez media) będą legitymować rządy państw, dopóty dyskrecjonalna władza ludzi wpływowych będzie trwać niezagrożona – wskazuje. – To są główni beneficjenci demokracji i główni magowie tego systemu.

  W opinii Jana Łopuszańskiego, należą do nich przede wszystkim właściciele wielkich KAPITAŁÓW i osoby wynajęte do zarządzania ich własnością, propagowania ich przekonań i organizowania sprzyjającej wielkim kapitałom przestrzeni życia publicznego.

  http://www.naszdziennik.pl/mysl/83470,w-strone-swiatowego-rzadu-dusz.html

  ------------------------------------------------------------------------------------

  Marek Belka o ,,władcach mediów”

  ,,Chciałbym pani powiedzieć, pani poseł, że uczestniczę w tych spotkaniach (Komisji Trójstronnej) i nie ma tam źdźbła sensacji, a wpływ tej organizacji na ewentualne decyzje różnych rządów jest daleko mniejszy od wpływu gazet Murdocha, Axela Springera czy innych koncernów MEDIALNYCH”

  http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/main/7E094A07

  ----------------------------------------------

  Jan Łopuszański o ,,władcach mediach”

  Innymi sposobami ubezwłasnowolniania społeczeństw są oddziaływania za pomocą programowania edukacji i MEDIÓW w celu obniżenia poziomu ogólnego wykształcenia oraz skierowania uwagi wielkich rzesz ludzkich ku maksymalizacji konsumpcji i poszukiwaniu przyjemności, co powoduje odwracanie ich uwagi od spraw dobra wspólnego, osłabia męstwo ludzi i zdolność do ofiary.

  http://www.naszdziennik.pl/mysl/83470,w-strone-swiatowego-rzadu-dusz.html

  ---------------------------------------

  UWAGA !!!

  Proszę mnie dobrze zrozumieć, ja nie twierdzę, że Marek Belka jest ,,nasz” (szereg jego recepty może budzić sprzeciw), ja tylko twierdzę, że głosi on tezy ,,nieco niebezpieczne” dla władców finansów i mediów (gdyż pokazuje pewne mechanizmu władzy wielkich działających w skali międzynarodowej korporacji co może słuchaczy jego wypowiedzi zachęcać np. (pośrednio) do zainteresowania się np. tą pracą

  http://komandir.wrzuta.pl/audio/5nimFmUfe5e/wojna_o_pieniadz_-_jan_lopuszanski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_o_pieni%C4%85dz
 • Refleksja...
  Ogłoszenie

  2 lipca 2014 roku

  ,,Rozmowy niedokończone”: Jakość klasy politycznej w Polsce
  pos. Patryk Jaki - Solidarna Polska, Robert Winnicki - Ruch Narodowy

  Warto zauważyć, że Robert Winnicki stal się już ,,strawny” dla Radia Maryja na tyle, że uzyskał zaproszenie do ,,Rozmów Niedokończonych” w których (o ile mnie pamięć nie myli) nie występował dotychczas nikt, kto byłby reprezentantem Ruchu Narodowego

  http://www.radiomaryja.pl/antena/program/dzisiaj/

  Zastanawiam się czy i kiedy zaproszenie takie otrzyma np. prof. Anna Raźny, Jan Engelgard, Zygmunt Wrzodak, Adam Śmiech, Jan Łopuszański lub Witold Tomczak ?

  ----------------------------------------------------------------------------------

  Szczególnie ważne będzie to, czy Robert Winnicki także dziś powtórzy te słowa:

  "13 grudnia 2007r. została zdradzona polska niepodległość, również przez Prawo i Sprawiedliwość oraz braci Kaczyńskich. Podpisanie traktatu lizbońskiego było największą zdradą w historii Polski po roku 1989 i Okrągłym Stole i będziemy o tym przypominać."

  http://www.mysl24.pl/polityka/1159-kaczynski-jaruzelski-a-suwerenna-polska.html

  O Traktacie z Lizbony

  http://www.ibs.edu.pl/content/view/2780/106/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31