Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
664 posty 7376 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Akcja: IDZIEMY PO WAS, idziemy po swoje

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niech ONI wiedzą, że my już wiemy i że zemsta może być sroga!

 

Szanowni Państwo

 

Afera podsłuchowa jest dla nas darem niebios. Pokazała bowiem pęknięcie w obozie zarządzania naszą polityką pieniężną. Musimy stanąć po właściwej stronie. Jeśli jeszcze czegoś nie rozumiesz to obejrzyj ten film


 

Jeśli masz trochę odwagi to przygotuj maila o treści jak niżej i wyślij go do podanych adresatów. Powiadom i zachęć swoich przyjaciół. Pamiętaj, zawsze w chwilach ważnych nie żałowaliśmy dla Polski krwi. Aż takiego poświęcenia teraz od Was nie wymagamy. Zbierzcie jednak odwagę aby upomnieć się o swoje. Niech ONI wiedzą, że my już wiemy i że zemsta może być sroga!

 


Prezydent RP Pan Bronisław Komorowskilisty@prezydent.pl

Marszałek Senatu RP Pan Bogdan Borusewiczsecretary.general@senat.gov.pl

Marszałek Sejmu RP Pani Ewa KopaczKontakt...

Prezes NBP Pan Marek Belkasekretariat.gp@nbp.pl

 

Wy, którzy desygnujecie członków Rady Polityki Pieniężnej

 

Zgodnie z Art. 227 p.6 Konstytucji RP „Rada Polityki Pieniężnej ustala coroczniezałożenia polityki pieniężneji przedkłada je do wiadomości Sejmowi równocześnie z przedłożeniem przez Radę Ministrów projektu ustawy budżetowej.”

 

Istnieją uzasadnione podejrzenia, że jest to organ całkowicie podporządkowany interesom międzynarodowej finansjery. W swoich działaniach nie zrobił bowiem nic aby:

 • Przywrócić Narodowemu Bankowi Polskiemu funkcję głównego zaopatrzyciela banków komercyjnych działających w Polsce w środki pieniężne (przywrócenia NBP konstytucyjnie zagwarantowanej powinności emisji pieniądza). Ponoszone z tego tytułu straty można szacować na około 50 mld zł rocznie.

 • Ograniczyć wypływ za granicę środków uzyskiwanych przez banki poprzez stosowanie lichwy jako metody na utrzymywanie równowagi towarowo-pieniężnej. Ponoszone z tego tytułu straty (garb odsetkowy narzucony społeczeństwu) należy szacować na około 100 mld zł rocznie.

 

Żądamy zatem przyjęcia w założeniach polityki pieniężnej na rok 2015 następujących założeń:

 

1. Rada Polityki Pieniężnej będzie stosowała dotychczasowe zasady prowadzenia operacji dostrajających a Narodowy Bank Polski będzie stosował dotychczasowe zasady operacji aprecjacyjnych przy zastosowaniu następujących zasad:

 1. Wprowadza się obowiązek refinansowania środków na wykup obligacji skarbu państwa z Narodowego Banku Polskiego bez możliwości pozyskiwania tych środków na rynku międzybankowym i swoich macierzystych bankach centralnych

 2. Ogranicza się przychód banków z udzielonych kredytów do 4,5% w stosunku rocznym. Kwoty stanowiące różnicę pomiędzy tą wartością a stopą rzeczywistego oprocentowania kredytów, banki będą zobowiązane do przekazania na rachunek pozabudżetowych dochodów skarbu państwa. Uzyskane w ten sposób kwoty mogą być spożytkowane tylko i wyłącznie na dokapitalizowanie polskiej gospodarki.

 3. Zobowiązuje się rząd do traktowania gospodarki znajdującej się w polskich rekach jako głównego bastionu obrony naszej waluty.

 

2. Zobowiązuje się Rząd Rzeczypospolitej Polskiej do opracowania całkowicie suwerennej polityki monetarnej opartej o strategię kotwiczenia waluty na parytecie gospodarczym i celu inflacyjnym oraz zasad rozproszenia emisji do gospodarki na sfinansowanie pionu własności pracowniczej w spółkach właścicielsko-pracowniczych.

 

Nie wypełnienie tych postulatów będzie oznaczało świadome kontynuowanie okupacji ekonomicznej i wysługiwanie się międzynarodowej finansjerze, za którą poniesiecie odpowiedzialność przed narodem.

 


Jest to moment historyczny. Stań po właściwej stronie.

KOMENTARZE

 • Popieram
  Szanowny Panie,

  Uważam, że to bardzo dobra i potrzebna inicjatywa.

  Całkowicie popieram i z chęcią podpiszę się pod tym listem. Osobiście i jako Prezes Stowarzyszenia Ruch Społeczny Porozumienie Narodowe.
  Będę również przekonywał innych np Klub Inteligencji Polskiej.

  Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów.

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 20:56:42
  Dobrze byłoby zasypać wymienione organy państwowe tymi listami. Ja zrobię to jutro jako osoba prywatna.

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 20:56:42
  Wysłałem.

  do Senatu, Prezydenta, NBP z listy wysyłkowej
  do Sejmu ze strony http://orka.sejm.gov.pl/ListydoS7.nsf/KS1?OpenForm

  Pozdrawiam
 • @nikander 07:07:58
  Bardzo cenna inicjatywa wyciągnięcia tego problemu na wierzch. Jest tylko jeden problem, skoro obecna władza potrafi przepuścic przez niszczarkę parę milionów podpisów w sprawie np telewizji Trwam, to jak Pan myśli co ta władza zrobi z Pana listem? Nie po to była cała ta checa z Solidarnością, by teraz oddawac zdobyte wtedy konfitury. Myślę że jedynym wyjściem jest ciężka praca u podstaw. Sprzymierzeńcem mogłyby byc tutaj SKOKi ze swoimi mozliwościami dotarcia do szerokich mas Polaków. Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 23:16:57
  Panie Janie

  To dopiero początek uzupełnia świadomości narodowej o świadomość monetarną. Nikt tego dotychczas nie robił. A z tymi SKOK-ami to warto by nawiązać kontakt i zainteresować ich tematem. Ma Pan na nich jakieś przełożenie?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31