Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
664 posty 7376 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Sawicki – zadowolony sarkofag na ministerialnym stolcu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bo nie poradzisz wiele miły mój, gdy na tronie siedzi ...

 

      Gdybym 10 lat temu nie inicjował poselskiego projektu ustawy o klastrach przedsiębiorstw   rodzinnych, nawet gdybym nie informował Państwa o naszych działaniach Po gospodarkę koordynowaną do ministra Sawickiego nie miałbym żadnego moralnego usprawiedliwienia, aby nazwać ministra sarkofagiem. Wielu tak myśli nie wielu stać na odwagę. Burzy medialnej tym nie wywołam, ale przynajmniej będę miał odpowiedź na pytanie: a gdzieś ty był wtedy tata jak rolnicy protestowali.

 

      Jak donoszą media, mamy czarny problem porzeczkowy albo, jak kto woli, problem z cenami czarnej porzeczki w skupie. 40 gr za kilogram to nawet w Chinach by nie przeszło. Żeby to była tylko porzeczka. Dzisiaj porzeczka, jutro malina, po jutrze pszenica a w perspektywie prosiaki i tak w koła Macieja. Raz na 4 lata coś płaci. Utrzymuje to rolników w nadziei, że zaciągnięte kredyty na założenie plantacji kiedyś spłacą. Nie wiedzą jednak naiwni, że już są zlicytowani. Mają tylko umierać po cichu i z honorem. Ziemia już ma swoich nowych właścicieli. Nie dało się ludności spod Zamościa wymordować, w czasie okupacji to robi się to przy pomocy unijnej wspólnej polityki rolnej. Jednak teraz metodycznie i z uśmiechem na ustach: a to ja panu kazałem porzeczki sadzić? Przecież jest wolny rynek!

      Wysłał zatem minister sarkofag jedną z podległych mu pracownic na protesty do rolników. W telewizji pokazywali jak taka starsza blondynka strofowała rolników, że mają takie możliwości to powinni w grupy producenckie się organizować. Pomyślałem i jadę otwartym tekstem; ty durna babo. Jeśli jeden rolnik ma 30 h porzeczki, z którą nie ma co zrobić, to jak założą grupę producencką razem będą mieli 300 h porzeczki, z którą też nie będą mieli co zrobić. Stuknij się durna babo w głowę.

 

      Od dyr Aleksandry Szelągowskiej na moje wystąpienie odpowiedź, owszem, dostałem a ponieważ nie byłem zadowolony wziąłem telefon i tłumaczę jak krowie na rowie. Upominamy się pełnego uporządkowania spraw prawnych związanych z łączeniem się rolników, przedsiębiorców i handlowców we wspólne ustalenia umowne zgodnie z MSF-11. To co nas najpilniej interesowało to dopięcie wszystkich spraw, aby można było używać faktury VAT w wersji „samofakturowanie” do organizacji wzajemnych rozrachunków pomiędzy wspólnikami wspólnych działań. Pani dyrektor a to odsyłała mnie do biur informacji podatkowej albo do zmiany księgowej. Proste: skoro jest tak nierozgarnięta i nie wie jakim dokumentem zaksięgować sprzedaż udziału w produktach wspólnego działania, to po co ją trzymam.

      Podejrzewałem, że biedaczka pierwszy raz coś doczytała o tych wspólnych ustaleniach umownych więc wytłumaczyłem, że sprawa nie leży w gestii Ministerstwa Rolnictwa a w gestii Ministerstwa Finansów, ale jeśli Ministerstwo Rolnictwa się nie upomni to, znany z udzielania okrągłych odpowiedzi na zapytania poselskie dyr Tomasz Tratkiewicz, dupy nie ruszy. Też o „sprzedaży udziałów produktów wspólnych działań” po raz pierwszy doczyta i będzie zdziwiony że ktoś o to pyta.

 

     Po długich tłumaczeniach, że to nie o sposób wzajemnego rozliczania chodzi, tylko o sposób zorganizowania się. Szanowna Pani Dyrektor wystosował pismo do dyr. Tratkiewicza w MF o sygnaturze akt Fwe-051-34a/GB/2014/2368”

 

Oto jego treść:

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazuje w załączeniu emaila Pana Józefa Kamyckiego zam. Rzeszów w sprawie m.in. udostępnienia przedsiębiorcom faktury VAT w wersji „samofakturowanie” do rozrachunków wewnętrznych – z uprzejmą prośba o poinformowanie zainteresowanego o możliwości wprowadzenia uregulowań prawnych a zakresie proponowanych rozwiązań”.

     Przeczytałem i przekląłem. Jakich „proponowanych rozwiązań”. Albo Polska dopuściła do stosowania Międzynarodowy Standard Sprawozdawczości Finansowej nr 11- wspólne ustalenia umowne, albo nie! Albo robimy sobie jaja coby budzić nadzieje na gospodarkę samokoordynującą się, albo robimy wszystko by sprawę trzymać na półce z teoretycznymi tylko możliwościami, bo jakimś żydom w tym kraju by to przeszkadzało

      Kombinowałem tak. Ministerstwo Rolnictwa to może być za mało. Wykorzystałem więc spotkanie z ministrem Kosiniakiem-Kamyszem podczas kampanie do UE. Poprosiłem go, aby spróbował zainteresować tym tematem Ministerstwo Przemysłu. Tak się też stało. Sprawa wylądowała w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych u dyr Grzegorza Langa i nadano jej numer kancelaryjny MJP/9121/14. Było to 3-go czerwca br.

Po licznych rozmowach telefonicznych i przekazywaniu wszelkich materiałów - zwątpiłem. Pozostało mi jedynie uznać swoja porażkę. Sprawę doprowadziłem do absurdu mailem

 

 

----- Original Message -----

From:Józef Kamycki

To:mg@mg.gov.pl ; info

Sent: Wednesday, July 16, 2014 3:10 PM

Subject: Re: Dotyczy: przyszłości związków gospodarczych o integracji produktowej w Polsce.

 

Szanowni Panowie Ministrowie.

 

Mineło już półtora miesiąca.

 

     Nie dziwię się, że nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Dla referentów jest to sprawa za trudna, a "wspólne działania" zbyt zagrażałyby hazarskim i aszkenazyjskim interesom w Polsce. Są zbyt niebezpieczne, aby zajmowali się tym polscy ministrowie. Inaczej tego wytłumaczyć nie mogę. To już 10 lat przepychanek o normalność w tym obszarze.

     Czy Polscy przedsiębiorcy zawsze muszą obchodzić prawo, aby pracować normalnie? Można zasznurować buta dżdżownicą, tylko po co? Po jaką więc cholerę przyjmujecie standard MSSF 11 -wspólne ustalenia umownetworząc ludziom iluzje. Napiszcie prosto: sanhedryn na takie rozwiązania nie pozwala.

 

Bez wyrazów szacunku

 

Józef Kamycki

 

ps. jeszcze chwilę cierpliwie poczekamy.

 


No właśnie. Czekać czy nie czekać?

 

KOMENTARZE

 • Ale żeś
  do pieca doładował. Gratulacje za odwagę jednak sądzę, że Twój list jeno po kątach ministerialnych gabinetów będzie pokazywany i tyko pozostałości polskiej kadry urzędniczej niższego szczebla będzie miało satysfakcję, czego zbyt głośno wyrazić nie będą mieli odwagi.
 • Drogi Panie Mądry
  Polacy najpierw zniszczyli, a teraz stracą niegdyś swoje państwo,

  chcieli do kapitalizmu bez kapitału, równocześnie będąc "durniami z arogancji", uważając, że robić w konia to oni, a nie ich.

  skorumpowana przez unię obiecanym stanowiskiem Prof Hubner, wykorzystując swój "akademicki autorytet", przed referendum unijnym głosiła, że tu nic nie podrożeje. Propaganda oczywiście dotyczyła konsumentów.

  Ja uważam referendum unijne za nieważne, takoż wstąpienie do unii.

  Jedyna nadzieja w "kibolach". Zaczyna szumieć w głowach. Policja chodzi po szpitalach mordować pacjentów, ludzie zaczynają atakować policję. Okazuje się, że na wszystko radę znajdzie krwawa rozróba lub wojna.
 • Co tu komentować.
  Ten mail zawiera wszystko, całą kwintesencję problemu.
 • biorą się
  Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej „Wspólnota” i wystąpiła z wnioskiem do sądu w Gdańsku o ogłoszenie upadłości tej instytucji. - Decyzja wynika z bardzo złej sytuacji finansowej SKOK-u ”Wspólnota”. Od roku działał tam zarząd komisaryczny, który został wprowadzony przez Komisję Nadzoru Finansowego.
 • Mr. Nikander
  .
  8-)
  Z wielkim smutkiem zauwazam , ze degustacja wytrawnego wina owocowego czachojeb
  marka towarowa
  " FeldmarszaleK "
  w kasynie_Leon23 rozprzestrzenia sie do niebywalych rozmiaröw.
  Yeahhhhhh..
  Nowi kontrahenci ,jakies pojebane nauczycielki z magla , zaplute karly rewolucji , zawisze blade jak kretki kily ,karierowicze, cudownie ocalone kapusie, kurewki ewki z Jukej etc .
  NIC wartosciowego poza socjotechniczna papka dla ubogich .
  Ozeszkurwa mac nie ma CO czytac , naprawde .
  Film o szczurach znakomity .
  W Anglii istnieje firma Rentokil ,
  Ja znalem jednego z lapaczy szczuröw osobiscie , i nawet myslalem o pracy ale to wyzsza szkola gotowania na gazie w polowaniu na lidera stada .
  Obzydliwa robota chociaz dobrze platna .Angol odradzil mi wejscie do zawodu .
  Uhhhhhhh..
  Walczymy dalej z ta cala brunatno-czerwono-zydowska holota bo przeciez polskie szczury sa najgrozniejsze.
  Na pohybel !
 • Każdy biznes to ryzyko
  Dlatego nie widzę uzasadnienia dla żądań, aby rolnikom, a dokładniej plantatorom, dopłacać do nietrafionej produkcji.

  Komu, wedle pana, należałoby zabrać pieniądze, żeby sfinansować nieuzasadnione roszczenia plantatorów.

  Ja proponuję, żebyście zażądali część pieniędzy topionych obecnie w górnictwie.
 • @jazmig 13:01:55
  Widzę, że ma Pan problemy z czytaniem ze zrozumieniem, bądź nie przeczytał Pan notki wcale.

  Gdzie do k... nędzy napisałem tu jakichś dopłatach???????
 • @nikander 13:22:31
  Szanowny Panie,
  Należałoby chyba, wszystkie te Pana zapytania skierować jeszcze raz jednym pismem do wszystkich ministerstw.
  Ale tu chyba jest wyjaśnienie Pana problemu obowiązywania
  cytuję z http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=6DB2D21A

  "... Pod pojęciem międzynarodowych standardów rachunkowości ustawa o rachunkowości przyjmuje w przepisie art. 2 ust. 3 międzynarodowe standardy rachunkowości (MSR), międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej (MSSF) oraz związane z nimi interpretacje, ogłoszone w formie rozporządzeń Komisji Europejskiej. Oznacza to, iż do czasu ogłoszenia danego MSSF w formie rozporządzenia Komisji Europejskiej, które wskazuje także termin wejścia w życie tego standardu na terytorium Unii Europejskiej, jego zapisy nie znajdują zastosowania do sporządzania sprawozdań finansowych. Rozporządzenie Komisji UE jest aktem prawa, które wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich, co oznacza, iż do jego stosowania nie wymaga się podejmowania dodatkowych działań legislacyjnych. Zatem ww. jednostki będą zobowiązane lub będą mogły stosować MSSF 11 najpóźniej wraz z rozpoczęciem swojego pierwszego roku obrotowego, rozpoczynającego się dnia 1 stycznia 2014 r. lub później. "
  podpisał Podsekretarz stanu Maciej Grabowski Warszawa, dnia 11 czerwca 2013 r.
  Trzeba się wczytać w całość sprawy.
  Pozdrawiam
 • @re1 19:47:40
  Szanowny Panie.

  Jest to akurat odpowiedź na interpelację, którą napisałem. Reszta znajduje się tutaj: http://ligapolit.pl/posts/5
  MSSF -11 był dla nas w pewnym sensie darem niebios. Akurat fragment mówiący o sprawozdawczości jest dla nas mniej ważny. Jednak wprowadzenie nowej umowy nazwanej a mianowicie umowy wspólnego działania oraz wyznaczenie warunków brzegowy dla wspólnej kontroli to to na co czekaliśmy.

  My postawiliśmy taki problem: produktem wspólnego działania jest przykłądowo sok porzeczkowy. Każdy: rolnik, huta szkłą, przetwórnia, sklep mają wynegoscjowane procentowe udziały w cenie sprzedaży. Sklep dokonuje rozrachunków wewnętrznych wystawiając faktury VAT w wersji "samofakturowanie" po dokonaniu sprzedaży. Chodzi o dopuszczenie "udziału" w produkcie wspólnego działania jako pozycji na fakturze. Trzy drobne korekty w rozporządzeniu fakturowym. Tyle i aż tyle.
 • @nikander 20:14:51
  Szanowny Panie,
  Poleciałem po bandzie, ale nie wczytałem się do źródła powstałej interpelacji.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31