Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
664 posty 7376 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Czym zwabić elektorat nomadyczny?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Póki co budzimy narodową świadomość monetarną i narodową świadomość gospodarczą.

 

No dostaje taki dowód osobisty a wybory idą. Co robi?:

- najpierw głosuje na Palikota. Dlaczego? - bo jest jajcarzem i oferuje jasny przekaz.

- potem głosuje na Korwina-Mikke. Dlaczego? - bo jest jajcarzem i oferuje jasny przekaz.

- na horyzoncie Kukiz, ładnie śpiewa ale nie wiadomo przez kogo podstawiony.

- w końcu, kupuje bilet i emigruje.

      Na PiS i PO nie zagłosuje, bo i po co. Jego szanse na to, że wejdzie w obieg karuzeli senekur są żadne. Wszystkie stanowiska są już obsadzone na 50 lat do przodu przez „swoich”. Szanse na nowe rozdanie są mgliste. Partie polityczne stały się prywatnymi korporacjami, a cele działania każdej z nich można by przedstawić w jednym punkcie: utrzymanie na stanowisku prezesa zramolałego wujaszka.

 

      No umówmy się, że pomijamy aspekt „jasnego przekazu” i próbujemy zmusić młodziana do myślenia, proponując mu wejście do partii pokazującą mu Polskę jako wielką unię kapitału i pracy. Zabiegamy o jego głosy i o składki, wojna o władze musi się czymś żywić. Podsuwamy mu statut pod nos, gdzie rozdział o celach wygląda następująco:

 

ART. 4. CELE

TA TWOJA PATIA zmierza do osiągnięcia, poprzez udział w życiu publicznym, fundamentalnych celów w następujących obszarach:


1) W obszarze systemu sprawowania władzy:

a) Uczynienie z aktu wyborczego poważnego kontraktu społecznego, w którym obietnice wyborcze będą traktowane jako zobowiązania publiczne w myśl art .919-921 kodeksu KC, z możliwością wyegzekwowania ich przez wyborców na drodze sądowej lub referendalnej.

b) Wydzielenie w organach samorządu terytorialnego najniższego szczebla ław: budżetowej i gospodarczej, oraz wprowadzenie obowiązku uzyskiwania konsensusu między tymi ławami.


2) W obszarze polityki monetarnej:

a) Odzyskanie pełnej suwerenności Narodowego Banku Polskiego nad emisją pieniądza oraz wprowadzenie rozwiązań umożliwiających bezpośrednie rozproszenie emisji do gospodarki.

b) Wykorzystanie kwot emisji do przełamania egoizmu społecznego i wprowadzenia partnerskiego modelu stosunków przemysłowych poprzez wsparcie rozwoju pionu własności pracowniczej w przedsiębiorstwach.

3) W obszarze ustroju gospodarczego:

a) Doprowadzenie do pełnego uregulowania przepisów dotyczących funkcjonowania związków gospodarczych o integracji produktowej na bazie prawa o wspólnych ustaleniach umownych.

b) Uzupełnienie prawa gospodarczego o spółkę właścicielsko-pracowniczą jako podstawowej formy prawnej partnerskiego modelu stosunków przemysłowych.

Nie namawiam Was do wstąpienia. To jeszcze nie ten etap. Jednak zastanówcie się czy te cele są S.M.A.R.T tzn czy są:

 • Simple(Prosty) – jego zrozumienie nie powinno stanowić kłopotu, sformułowanie powinno być jednoznaczne i nie pozostawiające miejsca na luźną interpretację,

 • Measurable(Mierzalny) – a więc tak sformułowany, by można było liczbowo wyrazić stopień realizacji celu, lub przynajmniej umożliwić jednoznaczną "sprawdzalność" jego realizacji,

 • Achievable(Osiągalny) – inaczej mówiąc realistyczny; cel zbyt ambitny podkopuje wiarę w jego osiągnięcie i tym samym motywację do jego realizacji,

 • Relevant(Istotny) – cel powinien być ważnym krokiem naprzód, jednocześnie musi stanowić określoną wartość dla tego, kto będzie go realizował,

 • Timely defined(Określony w czasie) – cel powinien mieć dokładnie określony horyzont czasowy w jakim zamierzamy go osiągnąć.

Pamiętaj: przekaz, który dzisiaj jest „ciemny” jutro może być „jasny” i że światła nikt z miłościwie nam panujących nam nie włączy. Nie będzie miał w tym interesu. Czy się rozjaśni? - będzie to tylko od Was zależało.

Póki co budzimy narodową świadomość monetarną i narodową świadomość gospodarczą.

KOMENTARZE

 • Ufff, gorąco
  Obiecuję powtórzyć temat w trochę chłodniejszym czasie, bo temat jest poważny a i czas popędza.
 • @Kodiak 14:51:15
  Zgadza się. Dla niektórych plemion koczowniczych zabronioną jest moralność.
  Jednak ja myślałem o osiadłych słowiańskich owieczkach.
 • Mr. Nikander
  .
  W istniejacym systemie zydowskim wyborczym w Polsce nie potrzebne jest
  " wabienie elektoratu " . Wystarczy duza kasa na organizacje nowej partii .
  Historia politycznej kariery Tuska i lokalnej partyjki gdanskiej jest tego dobitnym przykladem .
 • @Max von Stirlitz 09:01:02
  No mówienie, ze u nas są jakieś partie polityczne, jest chyba grubą przesada. jeśli coś mamy to żydowskie watahy wyborcze. Jaka różnica czy to są hazarzy, czy aszkenazi czy inni tam sefardyjczycy.
 • @nikander 09:45:19
  .
  bzdury a nie przesada , popatrz ile kasiory transferuja rocznie z budzetu ,legalnie w majestacie ( sic!) prawa .
  jak zalozysz partyjke to pewnie dolaczysz do huby partyjnej na drzewie Polski ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31