Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
713 postów 7635 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Czy Polacy odżydzą polski socjalizm?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O tym debatowaliśmy na konferencji „Pieniądz, praca, własność – od Staszica, poprzez Wieleżyńskiego, Zdziechowskiego i co dalej'...”

 

...”W tym miejscu, znowu nie wiem po raz który, powtarzam, iż nie chcę żadnych ograniczeń, żadnych wyjątkowych praw przeciwko Żydom. Lecz  gdy okaże się, że Żydzi toczą z nami walkę o nasz byt, o nasze istnienie już nie tylko jako narodu,lecz wprost jako gatunku zoologicznego,  gdy to okaże się, będę w imię równouprawnienia wymagał, ażeby nam, Polakom, wolno było bronić się, naturalnie środkami i sposobami uczciwymi i doprowadzić walkę do takiej granicy względem nich, jaką Żydzi nakreślili względem nas. Jest nam coraz ciaśniej; dotychczas my ustępowaliśmy miejsca Żydom, musi więc nadejść czas, że Żydzi nam miejsca ustąpią...”

Bolesław Prus

Siedem kroków, które etniczni Polacy zrozumieć powinni:

 

1. Narodowy Bank Polski drogą suwerennej emisji pieniądza ma wyrównać Polakom spadek siły nabywczej społeczeństwa na skutek inflacji oraz niedobór środków płatniczych na wykup wzrostu PKB. Społeczeństwu i budżetowi zaoszczędziłoby to kwotę około 130 mld zł rocznie.

 

2. Kreacja pieniądza dłużnego powinna być zastąpiona emisją rzeczywistą z wykorzystaniem formuł emisyjnych opartych o ilościową teorię pieniądza.

 

3. Emisją pieniądza (rozproszeniem emisji) powinien być zasilony pion własności pracowniczej w spółkach właścicielsko-pracowniczych. Emisja pieniądza, zatem, powinna być przeznaczona na umacnianie „parytetu gospodarczego” naszej waluty oraz budowę silnej bazy podatkowej.

 

4. Rozproszenie emisji przez budżet w jakiejkolwiek formie powinno być zabronione. Powinno to zmusić rządzących o elementarną dbałość o nasza rodzimą gospodarkę.

 

5. Niezwykle istotnym aspektem jest wykorzystanie emisji pieniądza na przełamanie egoizmu społecznego i ukształtowanie partnerskiego modelu stosunków w przedsiębiorstwie.

 

6. Cechami wyróżniającymi spółkę właścicielsko-pracowniczą od innych spółek prawa handlowego powinny być :

 1. Występowanie podwójnego planu własnościowego zawierającego: kapitał statutowy (właściciela imiennego lub prawnego, o wycenie rynkowej) oraz pracowniczy majątek produkcyjny powstający drogą kapitalizacji na imiennych kontach pracowniczych przyrostu aktywów przedsiębiorstwa finansowanych w ciężar kosztów operacyjnych (o wycenie księgowej). Przedsiębiorstwa powinny mieć na tę okoliczność wynegocjowany z załogą stosowny regulamin.
 2.  Istnienie organu zarządzającego działającego na zasadzie konsensusu pomiędzy interesami właścicieli kapitału statutowego i pracowniczego majątku produkcyjnego (parytetowa rada nadzorcza typu MONTAM, mężowie zaufania).
 3.  Posiadanie wynegocjowanego porozumienia określającego graniczną dysproporcję zarobków pomiędzy pracodawcami a pracobiorcami.
 4. Umowy o pracę zastąpione umowami na współwłasność.

 

7. Wszelkie działania mające znamiona ataku na walutę (w tym akcje strajkowe, lub naruszenie formuł emisyjnych) powinny być karane najwyższą dopuszczoną prawem karą dla sprawców i/lub prowokatorów.

 

8. Umowy konsorcjum, umowy kontraktacyjne oraz wszystkie inne umowy o podobnym charakterze powinny być zastąpione umowami wspólnie kontrolowanymi zgodnie z Międzynarodowym Standardem Sprawozdawczości Finansowej nr.11 – wspólne ustalenia umowne.

 

Materiały w opracowaniu. Proszę o cierpliwość.

 

KOMENTARZE

 • W pełni się z Panem zgadzam, z tym że dodałbym jeszcze, że...
  wywrotowa Solidarnośc i wszystkie inne antypolskie ugrupowania powinny zostac zdelegalizowane
 • Oczywiście, należałoby dodac przede wszystkim, punkt (nie ulega wątpliwości że najważniejszy), że
  Polscy, Słowianie, powinni tak jak w czasie Zaborów (po 120 latach niewoli) tłumnie udac się na Jasną Górę do naszej Królowej Matki Boskiej Królowej Polski z nieustającą Modlitwą Różańcową wynagradzającą za nasz grzech pychy i błagalną o zwrot nam Polakom naszej Ojczyzny.
 • @Jan Paweł 17:29:02
  Siła modlitwy tylko wtedy ujawnią swą potęgę, gdy poprzedza twarde działanie. Więc módlmy się w intencji tego twardego upominania się o swoje.

  Pozdrawiam
 • Mr.Nikander 18:01:27
  .
  Nikos ,

  skad wezmiesz ludzi do takiego ataku .Da Bög , zeby sie Tobie udalo . Czarno widze ale nigdy nie trzeba tracic nadziei . Zycie jest opowiescia idioty jak mawial jeden Angol .
  Popatrz na klientele zaplecza kasyna_Leon23 i juz masz odpowiedz co do powodzenia Akcji BANK i w dodatku NBP ( sic! )
  Jestes jak Kwinto z Vabanku :
  --- Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej.
  8-)
  Aaaaahhhh zycie jest krötkie , gramy dalej .
  Na pohybel !
 • @Max von Stirlitz 18:18:45
  Cytat z Prusa zwłaszcza w dniu otwarcia jakiegoś tam muzeum, nie jest przypadkowy.
  Ta historia to historia donosicielstwa, lichwy i wyszynku alkoholu.
 • @Nathanel 20:12:56
  Polin -tu w/g lucyfera odpoczniesz chazarze.Polin to także chazarska loża BB .

  Zecialy się też watahy chazarow ,dewianci i inne zboki.

  http://wpolityce.pl/polityka/219926-tusk-ramie-w-ramie-z-kwasniewskim-komorowski-kulczyk-applebaum-polanski-sprawdz-kto-przybyl-na-otwarcie-muzeum-historii-zydow-polskich-galeria
 • @kfakfa 20:55:13
  Ciekawi mnie jak liczna była delegacja PIS u
 • Czytam o tych spółkach
  I ciekawi mnie jak się złożą, po ile pracownicy i po ile pracodawcy w takiej spółce.
 • @liberalkonserwatywny 10:44:33
  Z PiS-em wyraźnie nie jest nam po drodze. Może ktoś był, ale nikogo nie zapraszaliśmy.
 • @liberalkonserwatywny 10:52:15
  Tak jak napisałem, pracowniczy majątek produkcyjny będzie tworzony poprzez "kapitalizację na imiennych kontach pracowniczych przyrostu aktywów przedsiębiorstwa". Oznacza to tyle, ze jeśli pracodawca zainwestował za swoje - pracownikom nic do tego. Jeśli natomiast nastąpił przyrost wartości księgowej przedsiębiorstwa na skutek inwestycji finansowanych kredytem lub z bieżących dochodów, wtedy pracodawca musi się tym przyrostem podzielić zgodnie z przyjętym regulaminem.
  w ESOP - przacownicy dostawali akcje za darmo
  Wieleżyński płacił pracownikom dodatkową wypłatę, za którą pracownicy wykupywali akcje (mieli taki obowiązek!!!)
  My idziemy drogą Tomasza Baty czeskiego producenta obuwia.
 • @nikander 11:06:19
  Dodatkowo. Jeśli przedsiębiorstwo będzie miało pracowniczy majątek produkcyjny, to dodatkowo zostanie on wzmocniony kwotami pochodzącymi z emisji pieniądza. Będzie to zachęta dla przedsiębiorców. Dostaną najtańszy (darmowy) kredyt inwestycyjny. Podobne zachęty stosował Reagan wprowadzając ESOP.
 • @nikander 11:06:19
  Jeśli natomiast nastąpił przyrost wartości księgowej przedsiębiorstwa na skutek inwestycji finansowanych kredytem lub z bieżących dochodów, wtedy pracodawca musi się tym przyrostem podzielić zgodnie z przyjętym regulaminem.

  Zainwestowałem swoje,kredyt biorę pod zastaw mojego wkładu TO DLACZEGO MAM PŁACIĆ PENSJE PRACOWNIKOM I JESZCZE DZIELIĆ SIĘ ZYSKIEM?

  Drogi Panie
 • @liberalkonserwatywny 11:20:38
  Proszę czytać ze zrozumieniem: "... Oznacza to tyle, ze jeśli pracodawca zainwestował za swoje - pracownikom nic do tego..."
 • @nikander 11:23:57
  Ja staram się czytać ,ze zrozumieniem,czy z tego "
  Jeśli natomiast nastąpił przyrost wartości księgowej przedsiębiorstwa na skutek inwestycji finansowanych kredytem lub z bieżących dochodów
  nie wynika wprost ,że pracodawca musi się podzielić zyskiem?
 • @liberalkonserwatywny 11:29:18
  Może ustalmy poziom dyskusji. Czy zna Pan elementy ewidencji księgowej kapitału?
 • @liberalkonserwatywny 11:29:18
  Doprecyzowuję: musi podzielić się przyrostem aktywów, a nie zyskiem.
 • @nikander 11:34:33
  Przyznam się ,że nie.

  Ale wiem ,że socjalizm to jest utopia wymyślona przez żyda Marksa,do kapitalizmu ludzkość doszła drogą ewolucyjną i tylko te narody, gdzie panuje kapitalizm żyją w dobrobycie ,jak tylko od tego odchodzą to biednieją .Odnośnie trzeciej drogi to nie można zmieszać wody z ogniem.Ja widzę takie spółdzielnie ,gdzie nie zmniejszają zatrudnienia
  WOLĄ ŻEBY ZAKŁAD UPADŁ NIŻ KILKU ZWOLNIĆ a to jest spółka pracownicza

  Pozdrawiam
 • @liberalkonserwatywny 11:43:04
  Łykasz Pan te żydłackie brednie jak staruch piguły. Gdyby tak było jak Pan prawisz, to Bangladesz byłby ekonomiczną potęgą. Winszuję. Dobrobyt tych Pana wzorcowych krajów to oszustwa, wojny, morderstwa.
 • @nikander 14:20:53
  Kto tu coś łyka,jaki Bangladesz , a Singapur mówi Panu coś,rozwój Wietnamu,Indii i itd.

  Nie otwiera się otwartych drzwi,trzeba uczyć się na błędach innych.

  W Polsce nigdy nie było kapitalizmu namiastka była od 1988r do 2003r,kiedy 6 mln. Polaków sami sobie stworzyli miejsca pracy(słynne łóżka i szczęki) Rozwój Polski był największy w historii ,ale żydokomuna umiała to zdławić ,najwyższy vat w Europie ,opresyjny system podatkowy i mamy 2-3%.

  Dlatego Panowie nie wymyślajcie nowych nie sprawdzonych teorii Polski nie stać na eksperymenty.

  Pozdrawiam
 • @liberalkonserwatywny 15:34:56
  Tak, to jest typowy komentarz pospolitego obszczymurka od Korwina Mikke. Stwierdzasz, że nie znasz się na ekonomi, wiec skorzystaj z przywileju milczenia.
 • Jedno z wystąpień na konferencji
  https://www.youtube.com/watch?v=mWOUiM7stz0
 • @nikander 16:37:05
  Obejrzałem to wystąpienie,wie gość , że dzwonią tylko kościoła nie widzi.

  Na temat komentarza do mojej wypowiedzi to powiem siła argumentu mnie powaliła, tak rzeczowy argument zakończa prowadzenie tej polemiki.
 • @liberalkonserwatywny 17:19:48
  No i słusznie. Nie mam zamiaru rozmawiać ze ślepym o kolorach.
 • @Jan Paweł 17:29:02
  Nie ma już takiej potrzeby. Przecież nawet sam święty JPII stwierdził przemawiając w sejmie w 1999. (10 rocznica żydo-reżimu IIIRP), że nareszcie odzyskaliśmy wolność i mamy polskie władze i suwerenne społeczeństwo.

  Istotna wypowiedź JPII na filmie w czasie od 2.50 – 3.20
  http://www.youtube.com/watch?v=bYCLLKrQq4M#t=209

  Istotna wypowiedź JPII na filmie w czasie od 1.05 – 2.10
  http://www.youtube.com/watch?v=aBoD2HCcBDg#t=129

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930