Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
739 postów 7788 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Wyjdźmy z tym poza blogosferę.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Proszę Was o 2 zł 40 groszy. Kwotę darowizny możecie zwielokrotnić dodając do tego trochę serca.

 

Szanowni Czytelnicy

     Pod linkiem https://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/Stanowisko%20KoRReUs.pdf znajdziecie tekst siedmiu reform ustrojowych, nad którymi pracuje nasza konfederacja. Niektóre tematy uzyskały 100 procentowy stopień zgodności, nad niektórymi jeszcze pracujemy. Nie chcielibyśmy jednadziałaćw próżni społecznej. Rzecz w tym, że nie każdy w te gorące dni zerka do internetu. Jest też prawdą,że jeśli czegoś nie ma na piśmie, to tego –po prostu -NIE MA.

     Mam zatem do Was prośbę. Jeśli dysponujecie drukarkami, lub stać Was na 2 zł 40 groszy, aby zapłacić za wydruk w punkcie ksero to naprawdę proszę. Wydrukujcie po jednym egzemplarzu i zachęćcie komputero-odpornych do przeczytania a być może do przekazania dalej.

     Zapewniam, że może być to zaczyn ciekawiej pogawędki nad Polską.

Tak - Polska Staszica, Wieleżyńskiego, Zdziechowskiego gdzieś jest. Gdzieś w Waszych sercach i umysłach. Pomóżcie ją odszukać.

     Prosi was uniżenie jałmużnik Konfederacji Na Rzecz Reform Ustrojowych

 

Józef Kamycki

ps. zwykle punkty ksero dysponują możliwościami wydruku pliku przyniesionego na pen drive. Wersja czarno-biała wystarczy.

KOMENTARZE

 • niestety
  te spółki właścicielsko-pracownicze to jakoś nie dla mnie. Nie przekonuje mnie to z wielu powodów. Jeszcze jako oddolna inicjatywa ludzi to ok, ale nie widzę i tak przyszłości dla takiego rozwiązania. Będą ciągłe konflikty. Dlatego mam opory przed rozpowszechnianiem tego rozwiązana, choć z wieloma projektami się godzę.
 • @zadziwiony 16:34:28
  W hiszpańskim Mondragonie, w którym pracuje 84 tyś ludz,i każdy z tytułu zatrudnienia staje się wspólwłaścicielem. Jakoś więc można.

  Rzecz w tym że jest to jedyny powszechny i akceptowalny sposób rozproszenia emisji do gospodarki na podwyższenie jej kapitału. Bez tego cała nasza konstrukcja monetarna się wali.

  Jeśli ma Pan jakieś propozycje, to proszę o przedstawienie.
 • @nikander 16:48:31
  Nie mam w tym zakresie przemyśleń. Jednak stara mądrość ludowa głosi , że gdzie kucharek sześć , to nie ma co jeść. Jak znam życie , to każdy będzie najmądrzejszy ( a każdy współwłaściciel) i jeden wichrzyciel może rozwalić całą firmę. A fakty są takie , że do zarządzania nadaje się nieliczna grupa ludzi, reszta to srale- mądrale, ale kłopotów w takiej firmie mogą narobić.
  Poza tym dla istniejących firm, wyzbycie się kontroli i własności nad tym co budowało się często przez kilkadziesiąt lat to chyba rozwiązanie emocjonalnie nieakceptowalne. Stąd z pewnością z tej strony nie będzie zrozumienia dla takich rozwiązań.
 • @zadziwiony 17:14:02
  "A fakty są takie , że do zarządzania nadaje się nieliczna grupa ludzi, reszta to srale- mądrale, ale kłopotów w takiej firmie mogą narobić."

  Spoko, spoko - to, że pracownik otrzyma pieniądze z zysku przedsiębiorstwa lub emisji na pokrycie wzrostu PKB nie oznacza, że będzie się wpierniczał w zarządzanie firmą - za to będzie odpowiedzialny inny pracownik znający się na zarządzaniu, który też otrzyma dodatkowe pieniądze. Zwykły pracownik będzie sobie mógł zarządzać rozłożeniem narzędzi lub przyborów na biurku.
  To chyba nie jest trudne do zrozumienia.
  A co Pan sądzi o likwidacji PIT i ZUS?

  Ukłony
 • @Jasiek 18:46:00
  składka ZUS powoduje to, że istnieje bardzo wyraźna i wg. mnie bardzo wysoka granica dla zarabiania pieniędzy na życie na własny rachunek. Jesli ktoś nie jest w stanie zarobić dziennie choćby 200 zl , to własna działalność jest w tym wypadku nieporozumieniem, bo jest nieopłacalna.
  Zlikwidowanie tej składki spowodowało by to , że wielu ludzi zarabiając choćby ok 2-2,5 tysiąca mogło by oficjalnie zarabiać na siebie, a nie ustawiać się w kolejce po zapomogę co wymusza na nich dzisiejsza składka.

  Podoba mi się rozwiązanie kanadyjskie i australijskie gdzie jest podstawowa emerytura państwowa, a do pewnej wysokości dochodów składki takiej się nie płaci.

  Ze swej strony wydaje mi się, że 80% stawka podatku pit jest zbyt wysoka. wg. mnie 50% było by akceptowalne. Zależy jeszcze od wysokości progów.
  Jestem za zabezpieczeniem podstawowych potrzeb ludzi i ktoś się na to zrzucić musi. Rozbieżność zarobków - dochodów w Polsce jest ekstremalnie wysoka, za wysoka. Zamiast jednak wysokich stawek PIT optował bym raczej za podatkiem od konsumpcji. Naprawdę zarabianie na swój prywatny użytek setek tysięcy czy milionów miesięcznie, jest po prostu zbytkiem. Znam przypadki , że klienci mają pretensje do dilera mercedesa, że nie udzielił informacji , że można było jeszcze coś ekstra do auta dorzucić by było droższe. Jak chce takie drogie i prestiżowe, to niech zabuli dodatkowo odpowiednią akcyzę.
 • @zadziwiony 20:25:48
  "Ze swej strony wydaje mi się, że 80% stawka podatku pit jest zbyt wysoka. wg. mnie 50% było by akceptowalne."

  Ja nie pisałem nic o 80% stawce PIT.

  Pisałem, że państwo odbiera teraz pracującym na etatach ponad 80% dochodów. Cały eurokołchoz dyma na podatki ok. pół roku a Polacy dodatkowo potem jeszcze muszą dymać na ZUS.

  A tym 50% PIT to proszę nie szaleć, bo zwyzywam od komuchów ;-)
  PIT ma nie być wcale. Jego efektywność jest KRETYŃSKO ŻAŁOSNA.
  A ZUS ma już 2bln PLN deficytu.... i jego utrzymywanie to też żałosny kretynizm.

  Załączam uprzejmości :-)
 • @ Autor
  Dobry wieczór,

  Sorry, że znów trolluję o PIT i ZUS - szlag mnie trafia, że to jeszcze istnieje :-/
  Co do wyjścia poza blogosferę, to słuszny postulat. Ja tu jestem sam, więc nie mam do kogo wyjść.
  Myślę, też, że przydałaby się wersja skrócona,destylat, taka kwintesencja, skrócona do 1 strony A4. Oczywiście z uwagą, że istnieją bardziej szczegółowe opracowania Szanownych Konfederatów.
  Dobrze opracowane ulotki (tak, żeby nawet leming łyknął) to chyba potem. Tak myślę.

  Ukłony
 • @Jasiek 20:54:25
  Na tych siedmiu reformach koncentrujemy się jedynie ze względu na szczupłość kadr. Wstępne szacunki jednak wskazują na to, że po przejęciu kontroli nad emisją pieniądza stać nas będzie na radykalne obniżenie obciążeń z tytuły PiT i ZUS. Jednak ten temat wymaga gruntownego przeorania.

  Nad tekstem idą dość intensywne prace. Spotkamy się znowu na IV sejmiku na początku września aby to posprzatać.

  Ulotka 1-stronicowa "się robi". Wiemy, że istnieje taka potrzeba.

  Pozdrawiam
 • @Jasiek 20:54:25
  W ramach wyjaśnienia - moje stanowisko ewoluowało od skrajnego korwinizmu do dzisiejszego które jest dużo bardziej socjalne. Za dużo by gadać by to wszystko umotywować. W skrócie tylko powiem, że dzisiejszy poziom technologiczny, wydajność przemysłu i rolnictwa przy odpowiednim ustroju społeczno gospodarczym może zagwarantować wszystkim podstawowe minimum socjalne łącznie ze świadczeniami emerytalnymi i matką wychowującą dzieci w domu, a tym aktywnym i dynamicznym możliwość budowy dużych biznesów.
  Nie znaczy to by za leżenie z brzuchem do góry płacić, ale jakąś formułę z pewnością można by znaleźć, by ludzie nie musieli po śmietnikach resztek zbierać.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930