Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
739 postów 7788 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Haftujemy sztandar zjednoczeniowy Polaków.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To wielka praca i możesz pomóc. Nie stój z boku.

 

     Jak dotychczas koszty prac nad "stanowiskiem uzgodnionym" (takie wspólczesne pacta conventa) ponosza konfederaci. Wynajęcie sali, przyjazd, pobyt, przygotowanie materiałów - kosztuje. Nasz IV Sejmik odbędzie się 13 września we Wrocławiu.  Jeśli możesz, przyjedź. Dyskusja jest bardzo konstruktywna, bo pochylamy się nad konkretnymi zagadnieniami legislacyjnymi analizując i skutki i koszty. Jeśli nie możesz, to wspomóż nas finansowo. Naszym zamiarem jest wydanie broszurki zawierającej mały polski cud: treść stanowiska uzgodnionego. Niech Polacy wiedzą, że mają programową alternatywę i niech się wokół niej gromadzą.

Zwalczym lichwę i pogardę, będziem Polakami

Jeśli uważasz naszą pracę za potrzebną, wesprzyj mas małym datkiem na moje konto:

Józef Kamycki, 35-208 Rzeszów,ul. Mikołajczyka 14/61

konto: 66 1140 2004 0000 3302 4823 9488

z dopiskiem: "Stanowisko uzgodnione"

Tu nie chodzi o duże kwoty a o symboliczne datki (np 10 zł) abyśmy mogli się policzyć.

Oto nad czym pracujemy:

Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych1

Polska według Staszica (samorząd), Wieleżyńskiego (gospodarka) i Zdziechowskiego (pieniądz)

Kontakt:adomek2@gmail.com

 

Konfederacja na Rzeczy Reform Ustrojowych (KoRReUs) przygotowała projekty reform, stanowiące ramy dla nowego ustroju Polski, gwarantującego suwerenność Narodu polskiego, w zgodzie z Konstytucją:https://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/Stanowisko%20KoRReUs.pdfOto ich krótkie streszczenie:

1.Reforma monetarna– odzyskanie prawa emisji suwerennego pieniądza. Likwidacja (nacjonalizacja)rzeko­mego długui wprowadzenie zdrowych zasad monetarnych, polegających naemisji –zgodnie z art 227 Kon­stytucji RP- pełnowartościowego pieniądza wyłącznie przez NBPzasilającego budżety przedsiębiorstw i gospodarstw domowych (bazowy dochód podstawowy).

Polska nie powinna dłużej płacić banksterom haraczu za prawo używania pieniądza.. Dodatkowe in­formacje o współczesnej architekturze monetarnej znajdziesz na drugiej stronie. Zapoznaj się z nimi koniecz­nie. Tam znajdziesz pieniądze na finansowanie naszego godnego życia w kraju.

2.Reforma ustroju politycznego- wprowadzeniekontraktu wyborczegoz ugrupowaniami politycznymijako przedstawicielami Narodu, który to kontrakt zapewni możliwość ich odwołania w trakcie trwającej kadencji, za nie wywiązywanie się z zapisów kontraktowych. Reforma ta nawiązuje historycznie do skutecznej tradycji arty­kułów henrykowskich i pacta conventa Rzeczpospolitej Polski.

Łgarstwo wyborcze powinno być przestępstwem i powinno być ścigane z mocy prawa.

3.Reforma ustroju samorządowego –poprzez włączenie organów samorządu gospodarczego w strukturę władzy lokalnej.Utworzenie lokalnych klastrów samorządowych (LKS), mających na celu zwiększenie roli sa­morządów w decydowaniu o formach samoorganizacji społecznej. LKS obejmuje bank komunalny (BK), miej­skie towarzystwo gospodarcze oraz samorządową walutę lokalną (SWL).

Podatki trzeba płacić, ale na podatki trzeba zarobić. Musi być tak, aby władzy ktoś to ciągle przypo­minał!

4.Reforma ustroju gospodarczego:

a) Wprowadzenie do kodeksu spółek handlowych nowej formyspółki właścicielsko-pracowniczej (S-W-P) jako nowego podmiotu, nawiązującego do koncepcji unii kapitału i pracy z czasów II Rzeczypospolitej (Gazo­lina S.A Mariana Wieleżyńskiego), w którym interesy właścicieli i pracowników współgrają dla dobra przed­siębiorstwa i gospodarki.

Uwłaszczenie pracowników na majątku przedsiębiorstwa jest wartością samą w sobie. Polak nie może być dłu­żej traktowany w pracy jak mówiący inwentarz.

b) Wprowadzenie rozwiązań wspierającychkonglomeraty(związki gospodarcze o integracji produkto­wej), z jednoczesną integracją kapitałową, funkcjonujące w oparciu o umowy ramowe. Rozwiązanie nawiązuje do doświadczeń konglomeratów azjatyckich, hiszpańskiego Mondragonu czy fińskiej Nokii. W Polsce dominują obecnie hierarchiczne struktury organizacyjne na bazie integracji kapitałowej (korporacje - model anglosaski wspierany przez międzynarodowy kapitał).

Polska nie jest skazana na oligarchiczny model gospodarczy i oligarchów.

5.Reforma ustroju rolnego– wprowadzenieumów wspólnie kontrolowanych( które Polska miała zaimple­mentować na mocy prawa unijnego) jako podstawy ustroju rolnego. Wielostronne umowy wspólnie kontrolowa­ne obejmujące rolników (lub ich organizacje) , przetwórców i obowiązkowo handlowców powinny zastąpić zna­ne, z czasów PRL-u, umowy kontraktacyjne. Ochrona małych gospodarstw rolnych, żywności ekologicznej oraz zakaz upraw i sprowadzania żywności i składników żywności genetycznie modyfikowanej. Wspólna Polity­ka Rolna UE powinna wspierać powyższe cele. 

Przed polską branżą rolną-spożywczą nie powinny dłużej być zamknięte możliwości ukształtowania się gospo­darki samo-koordynującej się ze stabilnymi cenami.


 

1KonfederacjaKoRReUsjest luźnym stowarzyszeniem osób fizycznych i prawnych uczestniczących w pracach nad wykreowaniem polskiego modelu społecznej gospodarki rynkowej. Niniejsze opracowanie jest wspólną własnością współautorów.

KOMENTARZE

 • po co sala i te wszystkie podróże?
  czyżbyśmy pisać i czytać nie umieli.

  Wszystko fajnie z wyjątkiem tych lokalnych samorządów.

  Jak Pan zamierza zapobiec, aby nie przerodziły się w mafie, co się przecież dzieje jak Polska długa i szeroka.
 • @interesariusz z PL 19:41:05
  Owszem, wiele rzeczy udało się uzgodnić na Skype. Jednak kontakt personalny jest niezwykle ważny. To buduje lepsze relacje.
  Piszesz o problemie. Ktoś ma w głowie pomysł na jego rozwiązanie. My go poszukujemy.
 • @interesariusz z PL 19:41:05
  Po co sala... ? najlepiej to siedzieć w domu przed telewizorem i nic nie robić?
  Każdy Polak powinien przynajmniej w taki sposób zrobić coś dla swojej Ojczyzny. Chyba ta dycha,to nie jest jakaś rozpusta. Więc powinniśmy wpłacać na ten cel.
 • @Jan Paweł 19:57:13
  wpłacić można,

  ale ponownie pytam po co sala, po co "skype",

  chyba po to, aby wszystkim porobić zdjęcia,
  albo aby co bieglejsi w mowie mogli zauroczyć głupotami,
  aby mieć mniej świadków i obserwatorów, tyle, co na sali, a nie w sieci,
  i tak dalej,

  ludzie, którzy chcą rzeczywiście coś wypracować, robią to pisemnie,
  i pisemnie podejmują decyzje

  oczywiście jeśli mają być oparte na rozsądku, a nie na emocjach
 • @interesariusz z PL 21:49:52
  Szanowny Panie.

  Wiem. Przebija z Pana wypowiedzi wielkie doświadczenie w materii robienia "stanowisk uzgodnionych", a zwłaszcza stanowisk uzgodnionych w obszarze doktryn polityczno-prawnych. Gdyby jeszcze przesłał mi Pan jakieś namacalne rezultaty to byłbym Panu wdzięczny.
 • @nikander 08:01:57
  Drogi Panie,

  obracamy się w społeczeństwie, którego nie można opisać epitetem "obywatelskie",

  wszyscy, którzy coś organizują, zazwyczaj robią to w złych intencjach,

  ja nie wątpię w czystość Pana intencji, ale nie rozumiem, dlaczego nie "sprzedaje" Pan swoich ideii na lewo i na prawo, wciągając coraz więcej zainteresowanych.

  Ikonowicz miał dobry pomysł na partię (bez względu, co Pan sobie o nim myśli), ale udusił ją w zarodku. Zamiast samemu poświęcić się kontaktom z potencjalnymi członkami, mianował lokalnych kacyków, którzy zaczęli pełnić rolę Wachowskiego.

  Życzę pana inicjatywie powodzenia, ale, znając moich współziomków, też się jej trochę boję. Polacy nie są zdolni do samorządności. Wiem, co mówię. Doświadczyłem tego w każdej skali. Pan zresztą też obserwował zapewne sejm. Albo posiedzenia trybunału. A może też parę rad nadzorczych. Może wspólnoty mieszkaniowe. Zewsząd wieje zgrozą.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930