Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
739 postów 7788 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

To było niezwykle krzepiące

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy ciągle mam marudzić? - a co, czy raz nie może być inaczej.

 

     Pierwszą przyjemność sprawili mi nasi rodacy olewając totalnie referendum w sprawie JOW. To nadaje sensu naszym poszukiwaniom ustroju politycznego opartego o to co kiedyś mieliśmy w artykułach henrykowskich i pacta conventa. Wiemy, inne czasy, inne problemy i trochę innych musimy użyć metod. Jednak tamte czasy mamy w genach. Nikt w Europie tego nie ma – my mamy i to jest ta nadzieja.

     Drugie pozytywne zaskoczenie spotkało mnie, gdy musiałem otworzyć program bankowy aby czynsze popłacić. Patrzę jest kilka pozycji na zielono (tak mam oznaczone wpłaty) , których się nie spodziewałem. Zerkam dokładniej i czytam. Gdy w tytułach przelewów ujrzałem dopiski „Stanowisko uzgodnione” to oczy mało mi nie wyleciały z orbit ze zdumienia. Co prawda napisałem kiedyś notkęHaftujemy sztandar zjednoczeniowy Polaków. ,ale nie przypuszczałem, że ktoś potraktuje poważnie taki mały problem, że na ten sztandar potrzebne są nici. A tu masz… To budzi nadzieję, że jest dla kogo pracować. Nawet nie zdajecie sobie sprawę jak te symboliczne 10 zł może uskrzydlić.

     Następne spotkanie konfederatów organizujemy we Wrocławiu, w siedzibie Zakładu Szkolenia i Doskonalenia Kadr przy ulicy Zygmunta Krasińskiego 44 w niedzielę 20 września o godzinie 9.00.

     Zapraszamy zwłaszcza konfederatów (i wszystkich zainteresowanych) z Wrocławia i województw ościennych.

     No cóż, jakichś olśniewających wystąpień nie będzie. Mozolnie będziemy się pochylali nad tym naszym monetarno-gospodarczym rdzeniem reformy ustrojowej, aby podarować rodakom „Stanowisko Uzgodnione”.

     Następny, IV Sejmik Konfederacji zorganizujemy w Zarzeczu w zamku Morskich. Byłem tam i zauroczyło mnie to miejsce. Nigdzie, jak tylko tam, w przyzamkowym muzeum zobaczycie na jednej fotografii Tadeusza Cieńskiego z Dzieduszyckim na podworzu zamku w Pieniakach. Ponieważ nasz ruch reprezentuje „opcję pieniacką” nawiązującą do ustaleń zjazdu w Pieniakach w 1912 roku to miejsce to nabiera szczególnego historycznego smaczku.

     W internacie po szkole, miejscowa spółdzielnia socjalna prowadzi schronisko. 21 zł doba!!!. Jak dowiedziałem się od obsługi, to „dodatkowych atrakcji” tam nie ma, i należałoby się w tym celupofatygować do Jarosławia, ale największy platan w przepięknie odrestaurowanym parku przydworskim to też atrakcja. Z resztą popatrzcie sami http://atlasrezydencji.pl/zarzecze-palac-dzieduszyckich/

     Gdzie to Zarzecze jest? Znajdziecie to zapewne na googlemap. Tak na szybko: 8 km na południowy wschód drogą z Przeworska, jakieś 35 km od Rzeszowa.

     Jeszcze raz dziękuję donatorom. Wiemy, że mamy dla kogo pracować, więc DAMY RADĘ.

 

 

KOMENTARZE

 • odszukam nr konta
  i też coś dorzucę. Choćby na jakie sushi ......, albo schabowego na tym sejmiku.:)
 • @zadziwiony 21:50:09
  Witam

  Tu raczej chodzi o to abyśmy się policzyli. Pieniądze pójdą na wydanie materiałów w formie papierowej. Jeśli coś nie jest na papierze, to tego nie ma...
 • @nikander 08:09:56
  tez jestem tego zdania. Ważna jest także taka skondensowana ulotka max A4, by można było z nią na ulicę dotrzeć. Z najważniejszymi postulatami.
 • @zadziwiony 14:45:35
  Jest zrobiona. Zatwierdzimy ją na spotkaniu we Wrocławiu 20 września. Miejsce: ul. Krasińskiego 44 w siedzibie Zakładu Kształcenia i Doskonalenia Kadr. Początek godż 9.00. Serdecznie zapraszam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930