Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

KONFEDERACJA - wystawiamy rachunek

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rozgrzewka przed sobotnią konferencją „Przemoc ekonomiczna i lichwa zagrożeniem dla ładu społecznego" za tydzień

 

Odezwa Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych

Rodacy, jest jak za Jana z Czarnolasu:

Pohaniec sprośny nad Wisłą siedzi,dzieli łup żałosny

1. Ile i dla kogo kradnie inflacja?

Jak to działa

Ostrzegam. Tego nie widać z poziomu gospodarstwa domowego!

Jak wykazuje raport NBP „Podaż pieniądza M3 i czynniki jego kreacji” społeczeństwo (gospodar­stwa domowe, przedsiębiorcy, budżet) dysponuje środkami o 300 mld zł mniejszymi niż wymaga tego ko­nieczność regulowania bieżących transakcji gospodarczych. Na taką to kwotę cała gospodarka jest zadłu­żona ponad zasoby jakimi dysponuje. Zatem każde obniżenie siły nabywczej pieniądza powoduje, że ten ubytek musi być stale wyrównywany. Jedyną dostępną opcją są pożyczki u Międzynarodowego Bankier.

Zapamiętaj: inflacja nie anihiluje pieniędzy. Inflacja tworzy potrzeby pożyczkowe!

Wystawiamy rachunek

Inflacja obniża naszą siłę nabywczą średnio o:

3% * 1 067 302 mln (kwota ze sprawozdania NBP „Podaż pieniądza M3 i czynniki jego kreacji – stan na 31 maja 2015r.”) = 32 019 mln zł.

2. Ile i dla kogo kradnie wzrost PKB?

Jak to działa

Może Cie to zdziwi, ale postaraj się to zrozumieć.

Jak wcześniej powiedzieliśmy, gospodarka jest na ciągłym „głodzie monetarnym”. Przedsiębiorcy aby więcej wyprodukować muszą się zapożyczyć aby nabyć materiały, robociznę, energię i zapłacić podatki, a społeczeństwo nie ma stosownej nadwyżki pieniędzy aby tę zwiększoną podaż towarów i usług wyku­pić. Z pustą kieszenią idziemy więc znowu po pożyczki do Międzynarodowego Bankiera.

Zapamiętaj: musisz pożyczyć aby wykupić to co wytworzyłeś zwiększoną dawką potu!

Wystawiamy rachunek

Wzrost PKB tworzy niedobór środków płatniczych średnio na kwotę:

3% * 1 729 000 mln (PKB za 2014 r.) = 51 870 mln

3. Ile i dla kogo kradnie lichwa?

Jak to działa

Mamy nadzieję, że nie musimy Państwu tłumaczyć co to są odsetki od kredytów. Przypomnę tylko, że lichwę płacimy wszyscy, jeśli nie bezpośrednio, to pośrednio w cenach produktów, na wytworzenie któ­rych, przedsiębiorcy zaciągnęli kredyty. Płacisz podatki aby pokrywać koszty obsługi długu publicznego.

Zapamiętaj: lichwa jest świadomie zaprojektowanym „błędem” architektury monetarnej, w której to sto­pami procentowymi reguluje się wypływ pieniądza na rynek, jednocześnie zapewniając mannę z nieba Międzynarodowemu Bankierowi.

Wystawiamy rachunek

Lichwa wysysa z naszej gospodarki średnio:

6% * 1 190 292 mln zł (suma pożyczek) = 71 416 mln zł

Razem łup banksterski to około 155 mld zł rocznie !!!

Posłowie, którzy w 1997 roku złamali konstytucję, godząc się w ustawie o NBP na ogra­niczenie jego suwerenności jedynie do emisji znaków pieniężnych, powinni być zidenty­fikowani, oskarżeni, osądzeni i przykładnie ukarani, nawet jeśli nie robili tego z za­przaństwa tylko z normalnej głupoty.

NBP emitując suwerenny pieniądz powinien wyrównywać społeczeństwu skutki spadku siły nabywczej na skutek inflacji oraz niedobór środków płatniczych na wykup wzrostu PKB. Na każdego obywatela wypadłoby około 2. tyś zł rocznie. 8 tyś średnio dla rodziny.

KOMENTARZE

 • @
  Porusza Pan tematy ekonomiczne, jednak tak jak już kiedyś wspominałem, samym tematem pieniądza Polski się nie odbuduje ani także nie zainteresuje wielkiej społecznej grupy wyborców. To czego mi w temacie najbardziej brakuje jest stworzenie i ukazanie w najprostszej postaci nowych struktur zarządzania państwem. Od wiosek poczynając po Rząd Państwa kończąc. Przecież aby uzdrowić finanse ktoś musi te pomysły na każdym szczeblu wdrażać!. Jedną z głównych bolączek Polski jest właśnie struktura sieci zarządzania całą Polska!
 • @Stara Baba 13:53:45
  Tu jest problematyka, którą się zajmujemy: https://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/Stanowisko%20KoRReUs.pdf Ta notka nawiązuje do wzmiankowanego spotkania.
 • @Stara Baba 13:53:45
  "Przecież aby uzdrowić finanse ktoś musi te pomysły na każdym szczeblu wdrażać!"

  Na jakim "każdym szczeblu"? Przecież tu chodzi o NBP a nie o poszczególnych wójtów czy sołtysów. To tylko kwestia ustaw, także tej zasadniczej (kwachu, ty q....!) Trzeba popierać tych, co chcą to zmienić na lepsze. O suwerenności monetarnej w wyborach prezydenckich napomknął tylko... Braun. Sam Pan wie, Panie Stary Babie ( ;-) ) ile głosów dostał.

  Serdeczności.
 • @Jasiek 15:10:59
  Nasze Państwo jest chore nie tylko w skali zarządzania finansami.
  Wszystko co było i jest trzeba od nowa przeorać i oddzielić ziarna od plewy. Próby uzdrawiania jednej płaszczyzny z życia Państwa nic nam nie pomoże.
 • @Stara Baba 15:22:27
  A ja się ciesze, ze coraz więcej Polaków zaczyna rozumieć, że od tej krwi w naszym organizmie (pieniądza) należy zacząć. Nie umniejszamy znaczenia innych dziedzin, zapraszam wiec do lektury tego co jest dla nas ważne.
 • @nikander 15:29:54
  Nawet idą nam w sukurs jakieś posiłki:
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/pieniadz-w-kosciele-i-w-demokracji-cz-i-2/
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/pieniadz-w-kosciele-i-w-demokracji-cz-ii-2/
 • @Stara Baba 15:22:27
  "Nasze Państwo jest chore nie tylko w skali zarządzania finansami. "

  Dlatego oprócz wprowadzenia suwerennej polityki monetarnej należy także:

  - Znacjonalizować banki, bo nigdzie nie ma tylu zagranicznych co u nas.
  - Wprowadzić "Ustawę Wilczka" w pierwotnym brzmieniu
  - Zlikwidować PIT i ZUS
  - Wyjść z UE i podpisać z nią na nowo umowy stowarzyszeniowe jak Norwegia
  - Przeprowadzić lustrację osób i instytucji.
  - Wprowadzić ustawę zabraniającą funkcjonowania osób i instytucji, których działalność jest sprzeczna z interesem państwa.

  To są w zasadzie tylko prace legislacyjne i można się obejść bez kretyńskiego wzywania do "zaciskania pasa" w sytuacji, gdy państwo odbiera pracującym ludziom ponad... 80% dochodów.

  To tylko takie tam... podstawowe kroki.
 • @nikander 15:33:31
  A radziłem żeby nie wyzywać katolików od talibów, debili czy jakoś tam... ;-)

  5*

  Serdeczności
 • @Stara Baba 13:53:45
  Pan Józef Kamycki prezentuje tutaj problemy polityki monetarnej, ale Projekt Reform Ustrojowych, który powstaje w Konfederacji pod jego kierunkiem, obejmuje całość zagadnień wymagających gruntownych zmian. Oczywiście kluczowym elementem jest suwerenność narodu i państwa, czego skutkiem powinien być wybór autentycznych przedstawicieli społeczeństwa do organów władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. Dyktat międzynarodowej finansjery powoduje, że z istotnym udziałem globalnych i lokalnych mediów, mamy do czynienia z globalnym zniewoleniem. Lichwa oraz inne instrumenty zniewolenia powodują gigantyczne zubożenie, wykluczenie i konflikty. Trzeba z tym skończyć!
 • "Lichwa"
  http://nowapolska.neon24.pl/post/124402,lichwa
 • "Świetny artykuł"
  Dobra robota Panie Józefie. Pozdrawiam.
 • @Analityk 10:22:38
  To nie tylko moja zasługa. Nad tekstem pracowało kilka osób z naszej Konfederacji. Ryszarda i Małgosię znasz.
 • @nikander 12:40:23
  Ryszarda tak.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930