Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
739 postów 7788 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Akcja poszukiwawcza w parafiach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jakże mógłbym odmówić konfederatowi mocującemu się z problemem "dotarcia do świadomości" zorganizowania konsultacji społecznych listu do parafian, który jest prawie gotowy. Pomóżcie i wy.

 

Czcigodni Bracia i Siostry.

 

       Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych1 czyni przygotowania do organizacji wspólnej ze stroną kościelną konferencji nt. „Partnerski model stosunków właścicielsko-pracowniczych w świetle sacrum i profanum”. Chcielibyśmy zaprezentować nasze prace w zakresie rozwiązań przedlegislacyjnych spółki właścicielsko - pracowniczej2 mocno osadzając ją w Społecznej Nauce Kościoła. Planowany program konferencji w załączeniu.

      Chcielibyśmy między innymi przypomnieć wielkich współtwórców encykliki Qu­adragesimianno i ich praktyczne dokonania, w tym Mariana Wieleżyńskiego (założyciela pierwszej na ziemiach polskich spółki właścicielsko-pracowiczej „GAZOLINA” SA w Bo­rysławiu w 1912 roku), oraz ojca duchowego niemieckiej demokracji przemysłowej jezuity Oswalda von Nel Breuninga.

      Partnerski model stosunków właścicielsko-pracowniczych wymaga jasnego określe­nie granicy dysproporcji zarobków właściciela i pracownika, za którą kończy się przedsię­biorczość a zaczyna najnormalniejsza grabież współplemieńców. Ta granica powinna być określona jako norma prawna mająca swoje implikacje zarówno w prawie o spółkach jak i w prawie podatkowym. Wiemy, że czeka nas trudne zadanie, dlatego oczekujemy od Ko­ścioła rozpoczęcia i wsparcia dyskusji w tej, tak ważnej, kwestii społecznej. Uważamy, że postawa Kościoła Katolickiego może mieć tu znaczenie rozstrzygające.

       Chcielibyśmy także promować duchownego, który na terenie Polski podejmuję dzia­łania podobne do ks. José Maríi Arizmendiarriety Madariagi założyciela potężnej sieci ko­operatyw w Kraju Basków „Mondragón”3. Niestety, na chwile obecną nie mamy na ten te­mat żadnej wiedzy.Zwracamy się zatem do Was Czcigodni Bracia i Siostry o przekaza­nie nam informacji o podobnych inicjatywach w naszym kraju inspirowanych SNK. Wyrażamy nadzieję, żew Polsce, też mamy chwalebne postacie, o których nie wiemy, a które powinny stanowić dla nas wzór zachowań obywatelskich w obszarze gospodarczym.

 

Zróbmy to razem: Bogu na chwałę, ludziom na pożytek.

 

W imieniu organizatorów

 

…………………………. …………………….

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Kapitalny pomysł z wciągnięciem Kościoła do walki o UKiP. A bramy piekielne go nie przemogą...

  Daję 5* za wpis.

  Pozdrawiam
 • @Jasiek 18:18:03
  Cierpliwie oczekujemy zrozumienia. Idzie nam jednak jak po grudzie.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @nikander 18:42:01
  Idzie jak po grudzie, bo ludzie już raz zaufali... Solidarności i cieżko za to zapłacili. Kościół do dzisiaj tego nie zauważył. Pozwolił nawet zbezcześcić Kaplicę Matki Boskiej Częstochowskiej tablicą pamiątkową Solidarności. Chyba w charakterze upamiętnienia upadku Polski.
  Sam jestem osobą głęboko wierzącą, ale to co polski Kościół RK zrobił Polakom, to chyba TAM u GÓRY nie zostanie im zapomniane.
  Ludzie odeszli więc od Kościoła (co też obciąża Kościół RK) i chyba już nie mają do niego zaufania.
 • @nikander 18:42:01
  Co nie znaczy że należy oddać nasz Chrystusowy Kościół Powszechny oddać szatanowi w sutannach. To co Pan robi, jest ze wszech miar godne chwały, ale trzeba mieć świadomość z kim to się robi: z ludźmi Jezusa Chrystusa czy ludźmi szatana. Trzeba ich po prostu rozpoznawać. Niedawno jeden się odkrył, do tego stopnia oni się już w tym wszystkim potracili i utracili Wiarę.
 • Ciekawa jestem jaki będzie odzew
  Wszyscy ci, którzy tak namiętnie na NEonie dyskutują na tematy religijne powinni pierwsi się zaangażować, szukając sprzymierzeńców na łonie Kościoła. Przynajmniej by z nich był jakiś pożytek i nareszcie każdy z nich, w zgodzie z innymi, by postępował wedlug nauk Chrystusa.
 • @Jan Paweł 21:14:42
  Mamy nadzieję, że naszymi działaniami zainspirujemy kogoś w obrębie KK. Zawsze istnieje jakaś szansa.

  Pozdrawiam
 • @Lotna 22:20:50
  No właśnie.

  Pozdrawiam
 • @AUTOR
  Dla mnie powyższa notka jest zbyt mętna. Nie wiadomo, kto jest autorem naszkicowanego tu LISTU? Domyślam się, że jest nim @Nikander, ale z tej notki jasno tak nie wynika, ponieważ jest tu mowa o jakimś enigmatycznym "Paszukiwaczu"
  Kto jest adresatem "Listu do parafian"? Też nie jest to jasne. O jakich parafian tu chodzi.
  Jeśli p. @Nikander jest autorem tegoż listu, to dlaczego do (jakich tam parafian, bliżej nie określonych) zwraca się "Czcigodni Bracia i Siostry"?

  W chrześcijaństwie braćmi i siostrami nazywa się współwyznawców, a z tego co pamiętam, to Pan ostro jechał na Kościół. Z postów Pańskich wynikało, że Pan odżegnuje się od bycia chrześcijaninem. A zatem zwracanie się przez Pana do chrześcijan; per bracia i siostry jest nieuprawnione.

  Następny problem polega na tym, że w Kościele Rzym-kat. bo o ten chyba tu chodzi, parafianie jako tacy nie mogą być stroną reprezentującą Kościół do rozmów i układania się z Pańskimi Konfederatami, bo to ma się nijak do katolickiej struktury kościelnej.
 • @Jan Szczepanik 00:50:39
  Jak zaznaczyłem, pomagam jednemu z konfederatów napisać list o zamierzonej treści. Treści z której jasno wynika, że że kościół opowiadając się po stronie zoologicznego liberalizmu zdradził swoje owieczki.
  Jak przystało na konfederatów "Nigdy z królami nie pójdziem w alianse" a tym bardziej ze opasłymi biskupami. Nie będziemy się z żadnym Kościołem układali. Jeśli Kościół instytucjonalny nie widzi w tym szansy dla siebie to jego sprawa. Powiem krótko. Jak mówią Hiszpanie gdyby nie Arizmendiarreieta Mondariaga to w Kraju Basków żadnych księży by już nie było.

  Jeszcze raz aby nie było wątpliwości. Liczymy, że wśród polskich ksiżzy są tacy, którzy pójdą z polskimi owieczkami. Inaczej nie zawracali byśmy sobie głowy.
 • @nikander 07:36:29
  W Polsce to nie chwyci. Swego czasu korespondowałem z pewnym księdzem profesorem, kierownikiem trzech wydziałów na KUL-u. Napisał mi tak: "...Dziękuję za bardzo mądry list, ja myślę bardzo podobnie, ale biskupi się boją, póki żyje Jan Paweł II
  Z Bogiem (.....)
  Lublin, KUL, 29.IV.2004 r" Liczyłem na bp. Edwarda Frankowskiego, a także na bp. Stanisława Stefanka. Myślałem, że Ci wielcy patrioci poprowadzą owieczki i do nich przyłączą się księża myślący po polsku. W następnym roku zmarł JPII, ale tym biskupom zabrakło odwagi.
  Gdyby się zdecydowali na coś takiego, to z pewnością byliby ekskomunikowani podobnie jak biskupi z Bractwa św. Piusa X. Libertyńskie media zrobiłyby dużo szumu, zaszczuli by ich podobnie jak było w przypadku abp. Stanisława Wielgusa. Tym bardzie zwykli księża nie mają szans. Co zrobił Kard. Dziwisz z Ks. dr hab. Piortem Natankiem? Jak jest traktowany ks. Zaleski Isakiewicz? Jest sposób pociągnąć za wartościami bardzo zbliżonymi do Pańskiej Konfederacji, ale trochę w inny sposób i innymi metodami. I wówczas zyska się poparcie patriotycznie nastawionych biskupów i księży.
 • @Jan Szczepanik 20:05:59
  Panie Janie

  Z tego rozpaczliwego listu wynika, że Konfederaci takiego sposobu nie mają, że go usilnie poszukują .Każdym skutecznym sposobem jesteśmy szczerze zainteresowani.

  Pozdrawiam ciepło.
 • @nikander 09:39:46
  Szanowny Panie

  Proszę o podanie mejla na który mógłbym do Pana napisać na adres:
  warszawa@nowaekonomia.pl

  Również ciepło pozdrawiam.
 • @nikander
  Chcę pomóc, ale swoją wiedzą nie mogę dzielić się ze wszystkimi. Do tej pory nie otrzymałem od Pana mejla na który mógłbym do Pana napisać.
 • @Jan Szczepanik 14:58:11
  Maila Panu wysłałem kilka minut temu.

  Jestem w niedyspozycji i kuruję się domowym sposobem.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930