Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Wysłałem, ponowiłem i czekam

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

I co? - i nic. Dziwisz się, a co odpowiem dzieciom na pytanie: o gdzieś ty był wtedy tata?

 

Sent: Monday, October 05, 2015 8:45 AM
Subject: Fw: Podejrzenie o złamaniu konstytucji w prawie bankowym;
 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Pan Andrzej Duda

 

Wiemy, że sprawa nie jest łatwa. Jednak już stała się sprawą publiczną. Sporo osób czeka na jakąkolwiek odpowiedź. Nie chcemy bowiem żyć w kraju, w którym inflacja, wzrost PKB i lichwa - tworzą coraz to większe potrzeby pożyczkowe. Nie chcemy żyć w kraju skazanym przez okupacyjną architekturę monetarną na kreację przez banki oprocentowanego długu. Chcemy suwerenności monetarnej naszego państwa.

Skalę grabieży przedstawiamy tutaj: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/10/miedzynarodowy-pasozyt-lichwy/

Uważam, że wysiłek intelektualny włożony w rozstrzygniecie przedstawianej przez  nas kwestii byłby wysiłkiem wysoce pożytecznym dla suwerenności państwa i dobrobytu jego obywateli. Czy dostaniemy jakąkolwiek odpowiedź?

Pytam w imieniu własnym i Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych

 

Łączę wyrazy szacunku.

 

Józef Kamycki

 

 
Sent: Wednesday, August 26, 2015 7:46 AM
 
Subject: Podejrzenie o złamaniu konstytucji w prawie bankowym;
 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Pan Andrzej Duda

 

Dotyczy: podejrzenia o złamaniu konstytucji w prawie bankowym

 

Szanowny Panie Prezydencie.

Żyjemy w kraju, w którym wszyscy wykładowcy bankowości powinni być wyłapani, osądzeni i pogonieni. Za co? Za to, że stworzyli taki zamęt wokół podstawowych pojęć architektury monetarnej, że już nikt w Polsce nie rozróżnia kreacji pieniądza od emisji pieniądza i dodruku pieniądza.

Dotknęło to także aktualnego dyrektora Biura Prawa i Ustroju w Kancelarii Prezydenta RP pana Andrzeja Dorsza. Całkowicie go usprawiedliwiamy, gdy na pytanie: czy Art 4 ustawy o NBP ograniczający kompetencje NBP jedynie do „emisji znaków pieniężnych” nie narusza Art. 227 Konstytucji RP (przyznający NBP „wyłączne prawo emisji pieniądza” w żaden sposób nie ograniczający jego formy) odpowiada w sposób następujący:

...W świetle powyższych regulacjiwydaje się, że przyjęta przez Państwa supozycja, iż art 4 ustawy o NBP: „ogranicza kompetencje NBP do zmiany wykreowanego pieniądza dłużnego z formy elektronicznej na papierową” nie znajduje uzasadnienia...” (pismo znak BPU 060-236-2014 z dnia 21 grudnia 2014r.)

Do którego profesora by się nie zwrócił o ekspertyzę, to dostałby kompletny bełkot napisany pod zamówienie. Zatem przyjmujemy za dobrą monetę myśl wyrażoną w zdaniu „ ...Nie kwestionując potrzeby dyskusji nad koncepcjami systemu monetarnego...” (tamże)

Szanowny Panie Prezydencie.

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dysponuje nieograniczonym dostępem do najtęższych umysłów w kraju. Na tak ważne pytanie oczekujemy jednoznacznej odpowiedzi. Odpowiedź w stylu „wydaje się” kompromituje poprzedniego prezydenta i powagę Rzeczypospolitej. Ponawiamy zatem pytanie. Pytanie dotyczące fundamentalnej kwestii naszej suwerenności. Za jednostronną wymienialność złotówki polskie społeczeństwo, od 1997 roku, płaci trybut banksterski szacowany na około 130 mld zł rocznie!!! To jest ubój rytualny narodu i przypisany nam los Grecji jest nieunikniony!!!

Nasza droga do suwerenności prowadzi poprzez „suwerenny pieniądz”. Pojęcie to wprowadził minister skarbu Republiki Islandii Frosti Sigurjónsson. Ta pozycjahttps://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/Reforma-monetarna1.pdf to dobry wstęp do dyskusji, o której wspomina dyrektor Andrzej Dorsz. Jednak posłowie, którzy głosowali za ustawą o NBP w 1997 roku powinni zostać surowo rozliczeni za zdradę polskich interesów.

Szanowny Panie Prezydencie

Oczekujemy nie tylko merytorycznej odpowiedzi, ale podjęcia działań o charakterze fundamentalnych dla odzyskania suwerenności państwa i dobrobytu narodu. Żyjemy w kraju Stanisława Staszica, Jerzego Zdziechowskiego i Mariana Wieleżyńskiego, a to zobowiązuje.

Łączę wyrazy szacunku

Józef Kamycki (w imieniu własnym)

 

W załączeniu:

- pismo znak BPU 060-236-2014 z dnia 21 grudnia 2014r. (plik Odpowiedź Prezydenta RP.pdf)

- oszacowanie kwot haraczu banksterskiego (plik Stanowisko KoRReUs.pdf)

Ps. zastrzegam sobie prawo upublicznienia tego listu.

KOMENTARZE

 • Czekaj tatka latka.....
  Prezydent nie podetnie gałęzi na której siedzi.
  Ale ciekaw jestem odpowiedzi.
 • Autor
  List mądry, gorzej z adresatem.

  Pozdrawiam!
 • @Jinks 21:54:19
  Przy średniej zarobków w Kancelarii Prezydenta wynoszącej jakieś marne 10 tyś zł miesięcznie, chyba trudno tam o fachowca. Tak mniemam więc czekam.

  Pozdrawiam
 • @ Autor
  Ja też napisałem do prezydenta. Adres (i pomysł) mam od... Pana :-)
  Wspomniałem też o suwerennej polityce monetarnej, ale oczywiście główny temat to likwidacja PIT i ZUS.

  Za pomysł ponowienia już teraz serdecznie dziękuję :-) mam nadzieję, że nie okaże się przydatny.

  I Panu i sobie życzę odpowiedzi. A wszystkim życzę, żeby te pomysły wypaliły

  Serdecznie pozdrawiam.
 • @ Autor
  Oczywiście 5*
 • @nikander 22:06:27
  Cześć Józefie!
  Przy okazji, napisz parę słów komentarza n.t. Demokracji Kwantowej oraz naukom Nawigatorów Jutra. Chciałbym poznać Twoją perspektywę.
 • Autor
  Dajcie chłopu okrzepnąć. Dopiero zaczął urzędowanie, a juz listy, wymagania. Ciekawe, że nie było takiego ruszenia za Bula pod żyrandolem, który zresztą wyniósł bez szczególnych listów i protestów.
 • @wercia 17:11:19
  Swoje Komorowskiemu też się dostało.

  Ukłony
 • @wercia 17:11:19
  "który zresztą wyniósł bez szczególnych listów i protestów."

  Z tym żyrandolem to prawda?

  Proszę nie pisać, że tak....

  Ukłony
 • Kiedy odpowiedz
  Proponujemy aby w listsch do Prezydenta RP poslugiwal sie Pan bardziej wywazinym jezykiem, unikajac takich okreslen jak np. uboj rytualny narodu polskiego, z uwagi na ich zabarwienie emocjonalne i kontrowersyjnosc. Wtedy prawdopodobienstwo powaznego potraktowania i odpowiedzi znacznie sie zwiekszy.
 • @Przyszła Polska 05:19:17
  Szanowny Panie Profesorze.

  My występujemy z pozycji pierwszego ogniwa łańcucha pokarmowego. Nas nikt nie słucha a i odpowiadać takim to kwestia złego gustu. Po prostu pospólstwo.
  Jednak jeśli Pan do nas zawitał (za co serdecznie dziękuję) , to prosimy o pomoc. Może uda się...

  Pozdrawiam ciepło

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930