Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
664 posty 7376 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Wysłałem i jak banksterzy wyszli z opresji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sprawa wymagała rozstrzygnięcia w Trybunale Konstytucyjnym, bo jest ciężkiego kalibru. Gdyby nawet Prezydent Duda tam ją skierował, to będzie rozstrzygnięta na świętego Dygdy. I o to przecież chodziło!!!

Notkę dedykuję posłowi dr. Januszowi Szewczakowi za jego odważne wystąpienie w Sejmie 29 grudnia: https://youtu.be/mclPkvmJcPA

Sprawa ma długą historię i warto się z nią zapoznać: //nikander.neon24.pl/post/126739,wyslalem-ponowilem-i-czekam Ponawiam, bo milczenie instytucji państwowych to jakaś nowa odmiana złota. No bo co mi zrobisz jak ci nie odpowiem???...


 

Sent: Monday, October 05, 2015 8:45 AM
Subject: Fw: Podejrzenie o złamaniu konstytucji w prawie bankowym;
 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Pan Andrzej Duda

 

Wiemy, że sprawa nie jest łatwa. Jednak już stała się sprawą publiczną. Sporo osób czeka na jakąkolwiek odpowiedź. Nie chcemy bowiem żyć w kraju, w którym inflacja, wzrost PKB i lichwa - tworzą coraz to większe potrzeby pożyczkowe. Nie chcemy żyć w kraju skazanym przez okupacyjną architekturę monetarną na kreację przez banki oprocentowanego długu. Chcemy suwerenności monetarnej naszego państwa.

Skalę grabieży przedstawiamy tutaj: //www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/10/miedzynarodowy-pasozyt-lichwy/

Uważam, że wysiłek intelektualny włożony w rozstrzygniecie przedstawianej przez  nas kwestii byłby wysiłkiem wysoce pożytecznym dla suwerenności państwa i dobrobytu jego obywateli. Czy dostaniemy jakąkolwiek odpowiedź?

Pytam w imieniu własnym i Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych

 

Łączę wyrazy szacunku.

 

Józef Kamycki

 

 
Sent: Wednesday, August 26, 2015 7:46 AM
 
Subject: Podejrzenie o złamaniu konstytucji w prawie bankowym;
 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Pan Andrzej Duda

 

Dotyczy: podejrzenia o złamaniu konstytucji w prawie bankowym

 

Szanowny Panie Prezydencie.

Żyjemy w kraju, w którym wszyscy wykładowcy bankowości powinni być wyłapani, osądzeni i pogonieni. Za co? Za to, że stworzyli taki zamęt wokół podstawowych pojęć architektury monetarnej, że już nikt w Polsce nie rozróżnia kreacji pieniądza od emisji pieniądza i dodruku pieniądza.

Dotknęło to także aktualnego dyrektora Biura Prawa i Ustroju w Kancelarii Prezydenta RP pana Andrzeja Dorsza. Całkowicie go usprawiedliwiamy, gdy na pytanie: czy Art 4 ustawy o NBP ograniczający kompetencje NBP jedynie do „emisji znaków pieniężnych” nie narusza Art. 227 Konstytucji RP (przyznający NBP „wyłączne prawo emisji pieniądza” w żaden sposób nie ograniczający jego formy) odpowiada w sposób następujący:

...W świetle powyższych regulacjiwydaje się, że przyjęta przez Państwa supozycja, iż art 4 ustawy o NBP: „ogranicza kompetencje NBP do zmiany wykreowanego pieniądza dłużnego z formy elektronicznej na papierową” nie znajduje uzasadnienia...” (pismo znak BPU 060-236-2014 z dnia 21 grudnia 2014r.)

Do którego profesora by się nie zwrócił o ekspertyzę, to dostałby kompletny bełkot napisany pod zamówienie. Zatem przyjmujemy za dobrą monetę myśl wyrażoną w zdaniu „ ...Nie kwestionując potrzeby dyskusji nad koncepcjami systemu monetarnego...” (tamże)

Szanowny Panie Prezydencie.

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dysponuje nieograniczonym dostępem do najtęższych umysłów w kraju. Na tak ważne pytanie oczekujemy jednoznacznej odpowiedzi. Odpowiedź w stylu „wydaje się” kompromituje poprzedniego prezydenta i powagę Rzeczypospolitej. Ponawiamy zatem pytanie. Pytanie dotyczące fundamentalnej kwestii naszej suwerenności. Za jednostronną wymienialność złotówki polskie społeczeństwo, od 1997 roku, płaci trybut banksterski szacowany na około 130 mld zł rocznie!!! To jest ubój rytualny narodu i przypisany nam los Grecji jest nieunikniony!!!

Nasza droga do suwerenności prowadzi poprzez „suwerenny pieniądz”. Pojęcie to wprowadził minister skarbu Republiki Islandii Frosti Sigurjónsson. Ta pozycjahttps://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/Reforma-monetarna1.pdf to dobry wstęp do dyskusji, o której wspomina dyrektor Andrzej Dorsz. Jednak posłowie, którzy głosowali za ustawą o NBP w 1997 roku powinni zostać surowo rozliczeni za zdradę polskich interesów.

Szanowny Panie Prezydencie

Oczekujemy nie tylko merytorycznej odpowiedzi, ale podjęcia działań o charakterze fundamentalnych dla odzyskania suwerenności państwa i dobrobytu narodu. Żyjemy w kraju Stanisława Staszica, Jerzego Zdziechowskiego i Mariana Wieleżyńskiego, a to zobowiązuje.

Łączę wyrazy szacunku

Józef Kamycki (w imieniu własnym)

 

W załączeniu:

- pismo znak BPU 060-236-2014 z dnia 21 grudnia 2014r. (plik Odpowiedź Prezydenta RP.pdf)

- oszacowanie kwot haraczu banksterskiego (plik Stanowisko KoRReUs.pdf)

Ps. zastrzegam sobie prawo upublicznienia tego listu.

KOMENTARZE

 • Sorry
  Przeceniłem monetarne kompetencje sędziów z TK. Nie widzę tam nikogo kto by odróżniał emisję pieniądza, od kreacji pieniądza a tę ostatnią od emisji znaków pieniężnych. Tak czy owak za rządów PiS-u banksterom włos z głowy nie spadnie.
 • brawo
  pozdr.
 • Czekaj tatka latka
  Żeby móc, trzeba chcieć; PiSowi nie zależy, choć wykonuje szereg działań pozornych, a Duduś ma to w nosie - o ile dobrze wiem, to frankowicze też czekają - zawsze to raźniej w licznym gronie.
  Podejrzewam też, że znakomita większość decydentów nie ma zielonego pojęcia o czym mowa, stąd nie jest w stanie docenić wysiłku intelektualnego członków Konfederacji.

  Nie traćmy jednak nadziei...!
 • UWAGA!!!! przemówienie posła Szewczaka zostało zdjęte z Youtube
  Jeśli nie jest to stan przejściowy, to co to może oznaczać?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31