Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
696 postów 7568 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Pytania w sprawach pryncypialnych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych powraca do pracy nad pozycjonowaniem najważniejszych reform. Wiele spraw budzi kontrowersje. Szukamy zatem rozwiązania także z Waszą pomocą.

     Wykorzystując gościnność portalu mojasonda.pl będziemy mieli wyniki w jednym miejscu bez względu na to czy głosujemy z dokumentu tekstowego czy ze strony internetowej. Na co liczymy? - na to, że niektóre tematy zaczną wypływać na wierzch, inne zaczną tonąć.  Objaśnienie niejasnych kwestii znajdziesz tutaj... Ankieta zawiera pytania zarówno w kwestiach o małym stopniu uzgodnienia jak i pytania gdzie zgodność jest większa. Nam zależy na uzyskaniu zgodności co najmniej 80 procentowej. Stawiamy na cierpliwość i Wasze rzeczowe argumenty.

 

Ankieta Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych

 

„KoRReUs”

Czy dotychczas zdawałaś(eś) sobie sprawę z tego że:

1. Ograniczenie w art. 4 Ustawy o NBP naszej suwerenności monetarnej jedynie do emisji znaków pieniężnych nara­ża nas na straty szacowane na:

- około 130 mld zł rocznie narzuconą nam architekturą monetarną polegającą na kreacji oprocentowanego długu

- około 90 mld zł z tytułu dywidend od zagranicznego kapitału?

Zagłosuj i wróć://6fc689.mojasonda.pl

2. Narzucenie nam obcego systemu podatkowego powoduje, że inne państwa (państwa, nie przedsiębiorcy!!!) okradają nasz budżet z wpływów podatkowych szacowanych z powodu:

- tzw. „luksemburskiej optymalizacji podatkowej” na kwotę około 40 mld zł rocznie

- tzw. „przekrętu granicznego” na kwotę około 80 mld zł rocznie

Zagłosuj i wróć://ccd799.mojasonda.pl

Za jakim rozwiązaniem opowiadałabyś(łbyś) się:

3. Architektura monetarna

(dotyczyłoby to kwoty średnio około 60 mld zł rocznie)

 

Zagłosuj i wróć: 

//219a1e.mojasonda.pl

a) Rozproszeniem przyrostowej emisji suwerennego pieniądza przez budżet na finansowanie ważnych projektów społecznych (model islandzki - tak jak było „za komuny”) bez wsparcia procesów redystrybucji kapitału produkcyjnego.

Słabe strony:

- Pobudzenie strony popytowej następuje wcześniej niż podaż masy towarowej na rynku. Silne za­grożenie wystąpienia hiperinflacji.

- Wariant wymaga zmian w konstytucji (art. 220)

b) Rozproszeniem przyrostowej emisji suwerennego pieniądza do gospodarki na dokapitalizowanie udziałów finansowych właścicieli i pracowników w przedsiębiorstwach wspólnotowych.

Mocne strony:

- Pobudzenie strony popytowej nastąpiłoby z pewnym opóźnieniem w stosunku do pobudzenia go­spodarki - mocno tłumiąc inflację.

- Wariant NIE wymaga zmian w konstytucji!!!

c) Rozproszenie przyrostowej emisji suwerennego pieniądza na pobudzenie strony popytowej i poda­żowej, aby precyzyjnie kontrolować równowagę towarowo-pieniężną.

Mocna strona:

- Możliwość zastosowania precyzyjnych operacji dostrajających i aprecjacyjnych instytucji odpowie­dzialnych za politykę pieniężną.

Słaba strona:

- Wariant wymaga zmian w konstytucji (art. 220) //219a1e.mojasonda.pl

 

4.

 

System podatkowy

 

Zagłosuj i wróć: 

//d4d3d6.mojasonda.pl/

a) Opodatkowanie dochodu i obrotu (tak jak jest obecnie)

b) Opodatkowanie obrotu (likwidacja CIT, PIT, VAT i zastąpienie go prostym podatkiem od wszel­kich transakcji). Pozbawienie państwa instrumentu pierwotnej redystrybucji dochodu i kapitału. Redystrybucji bezpośrednio w sferze produkcji a nie poprzez budżet.

c) Opodatkowanie obrotu oraz inteligentne opodatkowanie dochodu” zachęcające przedsiębiorców do uwłaszczania pracowników na majątku firmy.

Opodatkowanie dochodów nieprzyzwoitych nie pozbawiając przy tym przedsiębiorstw możliwości inwestowania:likwidacja podatku liniowego dla przedsiębiorców, podwyżka kwoty wolnej do śred­niej płacy w gospodarce (w to miejsce włączenie do podstawy opodatkowania przyrostu aktywów fir­my), wprowadzenie 90% progu podatkowego dla dochodów przekraczających 10 krotną płacę mini­malna)

 

Czy wprowadzenie następującychzmian niosłoby dla Polski i jej obywateli perspektywę zmiany

dobrej, obojętnej, złej

5. Wprowadzenie kontraktu wyborczego wiążącego posłów z wyborcami sankcją przewidzianą w kodeksie cywil­nym za brak realizacji obietnic publicznych (obietnic wyborczych) z zastrzeżeniem zakresu działań dla ugrupowań tworzących rząd i pozostających w opozycji. 

Zagłosuj i wróć://caec15.mojasonda.pl/

6. Zaprzestanie finansowania partii politycznych subwencją budżetową i zastąpienie jej indywidualnym odpisem z podatku na wybraną partię w równej wysokości 5 zł.   

Zagłosuj i wróć: //770122.mojasonda.pl/

7. Wprowadzenie do polskiej praktyki gospodarczej Wielostronnych Umów Wspólnie Kontrolowanych (Międzynaro­dowy Standard Sprawozdawczości Finansowej nr. 11 –wspólne ustalenia umowne) jako otoczenia instytucjonalnego gospodarki samo-koordynującej się. Wybierasz pomiędzy "kapitalizmem bokserów" a "kapitalizmem sojuszników". WUWK pomiędzy rolnikami, przetwórcami i handlempowinny stać się podstawą ustroju rolnego.

Zagłosuj i wróć://f9858a.mojasonda.pl

8. Odzyskanie przez Narodowy Bank Polski suwerennego prawa emisji pieniądza na pokrycie spadku siły nabywczej ludności na skutek inflacji oraz wyrównania niedoboru środków pieniężnych na wykup wzrostu PKB.

Zagłosuj i wróć://f36690.mojasonda.pl

9. Uzupełnienie kodeksu spółek handlowych o spółkę, w której każdy pracownik (po spełnienie określonych wymo­gów) stawałby się współwłaścicielem z samego faktu świadczenia pracy (uwłaszczenie pracowników). Wybierasz pomiędzy dalszą frudalizacją a uspołecznieniem pracy.

Zagłosuj i wróć://158f5e.mojasonda.pl

10. Wprowadzenia dwu-ławowego organu samorządu terytorialnego, w którym decyzje mające wpływ na gospodarkę regionu musiałyby następować na zasadzie konsensusu pomiędzy ławami: budżetową i gospodarczą.

Zagłosuj i wróć://6656ef.mojasonda.pl

 

KOMENTARZE

 • Rodacy Moi Kochani
  Zadajcie sobie trud przeczytania notki i zagłosowania pod każdym punktem. Inaczej dojdziemy do wniosku, że w Polsce nie ma z kim i dla kogo tych reform robić.
  Zróbmy coś z naszą słowiańską nędzą intelektualną.
 • @nikander 10:29:25
  Drodzy moi. Jeśli któreś z pytań jest niejasne to też jest możliwość zasygnalizowania tego. Będzie to oskarżeniem dla naszych profesorów, ze uczą na uczelniach zaprzaństwa pod uczoną nazwą "bilansowania korzyści"
 • 5***** Autor Pytania są słuszne.
  .
  Precyzyjnie kontrolować równowagę towarowo-pieniężną mogą Polacy, tylko w zrównoważonym systemie demokracji. Temat tabu.

  Ponieważ przyczyną pytań i tragedii Polski jest brak równowagi w obecnej konstytucji dla demokracji, dlatego zmiany na lepsze w obecnym układzie są niemożliwe.

  Moim zdaniem, na początku należy usunąć "przyczynę - błąd" w konstytucji, a system prawdziwej równowagi demokracji większość strategicznych spraw sam naprawi.
  Pozdrawiam
 • Error
  Sonda nr 6 i 7 ma ten sam numer 770122 i zawsze wyskakuje pytanie dotyczące sposobu finansowania partii politycznych.
 • @Lotna 20:04:51
  Dzięki. Zaraz to poprawię
 • 5*
  Myślę sobie Panie Józefie (zresztą po kilku próbach dyskutowania ze znajomymi o rezerwie cząstkowej, monopolu kreacji pieniądza przez banki komercyjne) że wiele osób nie chce porostu zrozumieć jak są dla nich samych ważne kwestie. A szkoda. Poniżej pozwolę sobie dodać kilka linków gdyby ktoś chciał się dowiedzieć więcej:

  1.Reforma monetarna
  Raport sporządzony przez Frosti Sigurjónssona
  Na zlecenie premiera Islandii ( po krachu finansowym)
  Lepszy system monetarny dla Islandii
  http://jestesmyzmiana.pl/wp-content/uploads/2015/06/Reforma-monetarna-KSIAZKA-do-druku1.pdf


  2.Money as Debt polskie napisy
  https://www.youtube.com/watch?v=qkGq9AN3C_o

  3.Song Hongbing - Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych (książka)

  4. Inside job - Anatomia kryzysu (Lektor PL) (Oskar 2011 za Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny Audrey Marrs, Charles Ferguson)
  http://www.dailymotion.com/video/xnhmmu_szwindel-anatomia-kryzysu-inside-job_news

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031