Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
738 postów 7784 komentarze

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Jak do Berezy Kartuskiej? - prosto…

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

No na co się oburzacie? - na siebie się oburzacie


      W to, że w Berezie Kartuskiej miałby istnieć jakiś sanacyjny obóz koncentracyjny, w którym nasz Ukochany Marszałek swoich przeciwników trzymał nikt już chyba nie wierzy. Ten wymysł komunistycznej propagandy został skutecznie – i słusznie – wygumkowany z naszej świadomości. Polacy zdążyli już tak pokochać liberalizm, etatyzm, zamordyzm, fiskalizm i katodebilizm, że nikt im do głowy żadnej ciemnoty nie wciśnie.

Pozostały jednak gazety z tamtego okresu, które dają czytelny i złowrogi przekaz:

...Wiemy co natomiast musi być w Polsce, bo my tak chcemy. Musi być porządek. Musi być powaga i będzie. Obozy koncentracyjne. Tak. Dlaczego? Dlatego, że widać owych osiem lat pracy nad wielkością Polski, osiem lat przykładu i osiem lat osiągnięć, osiem lat krzepnięcia – nie wystarczyło dla wszystkich...” Gazeta Polska (nr 168, 19 VI 1934). Kluby Gazety Polskiej już mamy jakby co, a Ojciec Dyrektor pokropek da.

     Co prawda tym razem nie jest to osiem lat pracy nad wielkością Polski tylko jeden rok, ale jakże intensywny. Przypomnijmy największe sukcesy”

- Polityka historyczna – co władzuchna chce upamiętnić jakiegoś żołnierza wyklętego to zaraz okaże się, że oprawcy to górale z pustynnego kraju. Szybko nad poczynaniami zostaje zaciągnięta zasłona milczenia.

- Kłusownicy finansowi (lichwiarze) – co do którego władzuchna próbuje podejść, to kuzyn z pustynnego kraju a na dodatek działający zgodnie z prawem i goj jest winien, że nie kupił psa i nie pilnował swego. Po tym przekazie frankowicze już odpuścili.

- Czyściciele kamienic – znowu to samo. I jakże tu kuzynom dobierać się do skóry - zagmatwać, uśpić, przeczekać. Cierpliwie szukają dalej. Może jakiś goj się znajdzie, to się go skarze dla przykładu.

- Mafia sędziowska – no jakże tu coś można zrobić jak trzeba było odnowić Traktaty Kaliskie. Jesteśmy przecież cywilizowanym krajem i traktatów dotrzymujemy.

     Trzeba przyznać, że taktyka Kaczyńskiego podpatrzona u kleszczy działa i słupki poparcia rosną. Rzecz w tym, że tenże znacznie ją udoskonalił. Kleszcz jak atakuje ofiarę wstrzykuje jej najpierw substancję znieczulającą. Chodzimy z takim „gościem” na plecach i dopiero pod prysznicem spostrzegamy go na zaczerwienionym ciele. Kaczyński rozłożył działanie tej substancji na raty. Najpierw ustawił w kolejce do szczęścia rodziców z dwójką dzieci i powyżej. Po stosownej zwłoce czasowej dołączy do tej kolejki pracującą nędzę dźwigając im kwotę wolną od podatku. Jak już te dawki substancji otumaniającej zaczną słabnąć to nastąpi wysyp przyśpieszonych emerytów.

     No nikt nie wymyśliłby lepszego bata na argumenty opozycji. Śmierć ojca przeżyć można, ale grabieży ojcowizny - nigdy! jak mawiał jeden z filozofów. "Transfery socjalne" a ściślej groźba ich cofnięcia,  będą trzymały plebs z daleka od władzy. Co innego ci z większymi ambicjami. 

     Z samego ukąszenia moglibyśmy się jakoś otrząsnąć, ale dłuższe działanie „mandatu do sprawowania władzy” niechybnie grozi nam boreliozą.

     Gospodarka kraju dalej będzie w kieracie uboju rytualnego. Ponad 200 mld haraczu rocznie na rzecz „kuzynów” naszej ukochanej władzy spokoju nie będzie czyniło. Coroczne rolowanie długu za cenę żołnierskiej juchy na froncie wschodnim spokoju czynić nie będzie, a mocodawca będzie z całą talmudyczną bezwzględnością dokręcał śrubę. Wtedy Klubom Gazety Polskiej i Solidruchom od Piotra Dudy będzie jak znalazł skorzystać ze sprawdzonego rozwiązania:

...Wiemy co natomiast musi być w Polsce, bo my tak chcemy. Musi być porządek. Musi być powaga i będzie. Obozy koncentracyjne. Tak. Dlaczego? Dlatego, że widać owych osiem lat pracy nad wielkością Polski, osiem lat przykładu i osiem lat osiągnięć, osiem lat krzepnięcia – nie wystarczyło dla wszystkich...”

     A Wam Drodzy Rodacy życzę więcej tego co tak ukochaliście. A więc więcej liberalizmu, więcej etatyzmu, więcej zamordyzmu, więcej fiskalizmu, więcej katodebilizmu.

 

No na co się oburzacie? - na siebie się oburzacie:

http://www.korreus.pl/czy-polacy-zasluguja-na-lepszy-los/

 

KOMENTARZE

 • 5*
  W bawełnę Pan nie owija. :) Ale też ma rację, niestety.

  Przykręcanie śruby, a co za tym idzie, fiskalizm i zamordyzm zacznie się całą parą, kiedy w ramach CETA wszelkiej maści korporację będą się sądzić z państwem o stratę rzekomych potencjalnych zysków. Kanada jest związana z USA (czytaj korporacjami) umową NAFTA i jest najczęściej pozywanym krajem, z tym, że w CETA kraj nie będzie mógł pozwać korporacji o zanieczyszczenie środowiska na przykład czy jakiekolwiek inne straty. Oj, będzie się działo...!
  Ale póki co, ludek się cieszy z 500+ i wyobraża sobie, że sprawiedliwość nadeszła, bo ,,ubekom" zmniejszono emerytury, szczególnie tym z wojsk ochrony pogranicza lub straży pożarnej, bo pilnowali granic lub gasili ogień w państwie totalitarnym.
  W międzyczasie powstały bojówki Macierewicza, kompletnie niezależne od naczelnej władzy wojskowej, której koszta są planowane docelowo na co najmniej 318 mln. zł rocznie (53tys. żołdaków po 500zł. miesięcznie za ,,gotowość bojową")...znowu trzeba będzie suwerenowi zabrać, żeby móc go za mordę trzymać za jego własne pieniądze. A jak tego będzie za mało, to bratnia pomoc też się znajdzie, zgodnie z ustawą 1066...

  Wesołych Świąt!
 • @Lotna 12:29:55
  Nie wiem, czy to "dmuchanie na zimne " jest komukolwiek potrzebne, ale sumienie oczyścić trzeba.

  Pozdrawiam
 • "Bereza"
  Czemu nie?
  Jak już zostanę Dyktatorem (na 5 lat) to przytulę ten pomysł.

  Choć istnieją także środki alternatywne i chyba tańsze.
  Wystarczy posadzić kilkadziesiąt osobników pod zarzutem szpiegostwa na rzecz CIA/Mossad/FSB & Co a reszta sama czmychnie nad Jordan i Potomak.
  A trzymać bez konkretnych zarzutów można długo, przykład M.Piskorskiego.

  Pozdrawiam Pana Józefa :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:53:03
  Pogadam z księgową. Jak wyjdzie taniej, to kupuję pomysł.

  Pozdrawiam
 • @Lotna 12:29:55
  A tymczasem w myśl słów wypowiedzianych u Sowy przez Morawieckiego dadzą krok wstecz , by później dwa do przodu wykonać.
  Będzie można bez pozwolenia drzewa w ogródku wyciąć...

  A znajomy rolnik miał najazd urzędników bo świnie bez kolczyków trzymał i długie noże w kuchni posiadał. Jak za Hitlera....
 • @zadziwiony 13:23:49
  No właśnie. Będzie można wyciąć, ale czy będzie można posadzić (cokolwiek)? Bo władzuchna robi wszystko, aby uniemożliwić ludziom samowystarczalność; korporacje żadnej konkurencji nie tolerują.
 • *5
  Dobry tekst. Dzisiaj "patriotyczni ludziska" zajęci są polowaniem na zwidy i czarownice z przeszłości. Dobro ich rodzin i dzieci w przyszłości odsunięte na plan drugi.

  "No i jak tu żyć panie Premierze kiedy naród głupi?"
 • @Stara Baba 14:35:13
  Naród zmądrzeje jak środki otumaniające przestaną działać. pierwsze oznaki już widać. Inflacja zaczyna zaglądać do kieszeni.
 • @nikander 14:52:47
  Z boku wygląda to bardzo smutno.
  Najprawdopodobniejszym scenariuszem będzie jeszcze większy podział społeczeństwa na beneficjentów z +500 i mundurówką włącznie oraz resztę
  czyli wiążących koniec z końcem na których ci pierwsi żerują. Beneficjenci jeszcze bardziej narzucą "swój styl bycia" co spowoduje że grupa druga więcej rozproszy się po świecie a pierwsi swoją swawolą ściągną coraz większe i bardziej zachłanniejsze tabory pijawek i korporacji z zachodu. Pogrążą Polskę do ostateczności gdzie już tylko 3 wojna będzie mogła nam pomóc.
 • 5*
  Bardzo dobry tekst.
 • @nikander 14:52:47
  Toć dopiero w telewizorni słyszałem , że od dłuższego czasu deflacja była....
 • @Stara Baba 15:07:06
  Z PISem to sprawa bardzie złożona.
  Możliwe jest kilka scenariuszy:
  PIS walczy o wolną Polskę ale musi robić dobrze globalnemu hegemonowi.
  (inaczej piątkowy samobójca.. jak u Leppera)
  albo
  PIS służy globalnemu hegemonowi i robi w konia Polaków cukiereczkami w postaci 500+, mieszkanie+...itd.

  Tak czy siak PIS po cieńkiej linie stąpa.

  PO, KOD, Nowoczesna są jednoznacznie V kolumną wrogą narodowi Polskiemu.
 • @Oscar 19:25:27
  A toś mi Acan ćwieka zabił. Chyba nie tylko mnie i dzięki za to.
  Pozdrawiam
 • @Oscar 19:25:27
  Złożona dla tego że w ich szeregach są także ludzie którzy naprawdę chcą dobrze. Oceniając wszystkich pod jeden sznurek jest niesprawiedliwe. Tak jednak się wszystkich rozlicza. Co z tego że kilku Niemców kiedyś było dobrych jak reszta to esesmani?!
 • @Oscar 19:25:27
  W wariancie nr 1 nie doprowadziliby do kompletnego rozkładu armii, co właśnie ma miejsce.
 • @nikander 19:38:14
  To zaden cwiek...to rozpoaczliwa chec uwierzenia..... ze SSwysynstwa nie ma...
  Napisal pan panie Jozefie prawde, cala prawde i tylko prawde!
 • @RomanKa 04:53:49
  Panie Romanie

  Słowa wsparcia od Kawalera Orderu Patriota szczególnie sobie cenię.

  Pozdrawiam wszystkich co za wodą.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930