Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
627 postów 7192 komentarze

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Gdy Morawiecki traci koleją szansę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A nie lepiej to było skorzystać z pomysłów Mariana Wieleżyńskiego i Tomasza Baty. Czy to, że oni byli Słowianami było jakąś przeszkodą.

      Ze strzępów informacji jakie do nas dochodzą już możemy wnioskować o kształcie przyszłego naszego systemu emerytalnego. Będzie to prawdopodobnie niska i równa dla każdego emerytura obywatelska (jakieś600 zł miesięcznie) i PPK co rozszyfrowujemy jako Pracownicze Programy Kapitałowe. Więcej o tym ostatnim pomyśle znajdziecie Państwo tutaj… Cytuję:

...Plan Morawieckiego zakłada, że 1 stycznia 2018 r. utworzone zostaną Pracownicze Programy Kapitałowe, gdzie będzie mógł oszczędzać każdy pracujący Polak w wieku 19-55 lat. W zależności od opcji, która wybierzemy, składka może wynieść 4 proc. (w tym 2 proc. pracownik, resztę dołoży pracodawca i państwo) lub 7 proc. (w tym 3 proc. pochodzić będzie z pensji pracownika)...

     Instytucje finansowe znowu naszemu Premierowi podziękują. Szerokim i regularnym strumieniem do banksterów powędruje 4 lub 7% naszych zarobków i to miesiąc w miesiąc. Przez 10 lat banksteria będzie tuczona prawie bezkosztowo gdyż dotyczy to pracowników poniżej 55 roku życia, a później zrobi się następną reformę jakby znowu kasa nie zagrała. Przy okazji znowu oskubie się przedsiębiorców i skarb państwa. Nic tylko pogratulować pomysłu.

     Już kilkakrotnie pisałem, że widmo podniesienia kapitału strukturalnego gospodarki polskiej jest czarnym snem naszych ekonomicznych okupantów. Gdyby tak nie było to Premier Morawiecki zastosowałby genialnie proste rozwiązanie: „pieniądze emerytalne powinny pracować w tym samym miejscu w którym pracują ich przyszli beneficjenci”. Wiem, że w jednostkach budżetowych byłoby to niedorzeczne, ale w gospodarce?

     Czy ktoś z Was coś z tego rozumie? - otóż przedsiębiorca pójdzie po kredyt do banku, aby sfinansować PPK, które odpłynie do banku!!! No naprawdę gratuluję Morawieckiemu pomysłu na większe „ubankowienie” naszej gospodarki. No brawo!!!

     Zamknijcie na chwilę oczy i pomyślcie jakby wyglądały nasze przedsiębiorstwa gdyby te "zarachowane kwoty" pozostawić (pod państwowym nadzorem) dalej w przedsiębiorstwach niech tam dalej pracują. Wiem, że nie w każdym przypadku, ale co najmniej tam gdzie załogi miałyby wystarczający poziom zaufania do właścicieli i odwrotnie.

     Panie Premierze. Wiem, że jednym z Pańskich guru jest Louis O. Kelso. Dlaczego Pan spartolił tę ideę. A nie lepiej to było skorzystać z pomysłów Mariana Wieleżyńskiego i Tomasza Baty. Czy to, że oni byli Słowianami było jakąś przeszkodą.

KOMENTARZE

  • @ Autor
    Proponowane przez Pana rozwiązanie byłoby o niebo lepsze niż to co sugeruje ten młody Kornela. Ale jeszcze lepszy jest mój pomysł na emeryturę z całkowitą likwidacją ZUS i KRUS, uszczelnieniem VAT, zniesieniem PIT i CIT oraz wprowadzeniem Ustawy Wilczka i oczywiście suwerenności monetarnej. Plan wygląda dość kompleksowo - ale jest banalnie prosty. Wystarczy bowiem dożyć do wieku emerytalnego i pójść do banku po emeryturę. Bank drogą bankową rozlicza się z centralą, ta z NBP, ten z MF. Wysłannicy MF, NBP i GUS ustalają razem wielkość świadczeń w sposób globalny w odniesieniu do średniej krajowej. Np 70% średniej krajowej a nie żadne morderczo niskie 600 zł. Czy będą na to pieniądze? Tak będą. Bo gdy ludzie nie zapłacą PIT i ZUS to zwiększą się lawinowo dochody z VAT (uszczelnioego) i akcyz. Dzięki likwidacji CIT i ZUS oraz wprowadzeniu Ustawy Wilczka powstaną dodatkowo miejsca pracy dla pracowników (czytaj płatników VAT). Można też cofnąć "reformy" Buzka - będzie następne kilkadziesiąt miliardów. Sama likwidacja ZUS to też z 50 mld.

    Będzie prosto i skutecznie. No a poza tym normalnie. Na krótszą metę (10-20 lat) może uda się przeżyć bez wprowadzania suwerenności monetarnej, żeby nie zaprowadzono nam "demokracji". W tym czasie powinniśmy robić wszystko żeby zbliżyć się do BRICS co jest według mnie krokiem do odzyskania suwerenności monetarnej.

    Serdeczności i oczywiście 5*

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930