Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
647 postów 7229 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

A loomio.org powinno być w każdej wsi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mówicie, że gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania. A może właśnie to LOOMIO by ich pogodziło

     A loomio.org powinno być w każdej wsZaczęło się od tego, że Konfederaci poddali w wątpliwość sens spotykania się w Krakowie z agendą jak tutaj:KoRReUs - sejmik nt. nowa strategia kotwiczenia walutyjeśli uczestnicy nie „wyrównają poziomów”. Nie każdy też ma czas, aby przemieszczać swoje doczesne szczątki przez pół Polski. Spróbujemy wstępną pracę wykonać przy pomocy portalu dedykowanego do grupowego uzgadniana stanowisk www.loomio.org. Po wstępnym zapoznaniu się z możliwościami tego narzędzia skonstatowałem: loomio powinno być w każdej wsi!

     Jest trochę pracy, aby taki proces decyzyjny przygotować. Powiem jak się do tego zabrałem:

1. Po zalogowaniu, wstępnych formalnościach i wyborze polskiego języka założyłem grupę „KoRReUs – stanowisko uzgadniane” jako szeroki pojemnik dla dokumentu nad którym pracujemy.

2. Następnie założyłem kilka podgrup (grup tematycznych)

3. Dla podgrupy „Architektura Monetarna” pozakładałem wątki tematyczne numerując je w kolejności takiej w jakiej powinny być rozstrzygane. Rzecz w tym, że wątki aktualizowane „wyskakują” na górę listy i kolejność pracy się zaburza. Numerki pozwalają lepiej się orientować w harmonogramie uzgadniania.

     Teraz czekam na komentatorów i komentarze, aby na ich podstawie przedstawić rekomendacje do przegłosowania. Portal ma drobne mankamenty i takie jakie zauważyłem to to, że wolno chodzi i czasem czynność zapisu modyfikacji trzeba powtórzyć. W wersji podstawowej ma prosty edytor i aby tekst nabrał wygładu trzeba zastosować kilka znaczników, które są w podpowiedzi. 

     Gdybyście Państwo chcieli do nas zaglądnąć i obserwować jak tematy zaczynają dojrzewać i obrastać bazą argumentów to podaję link do rejestracji:

https://www.loomio.org/invitations/5baab2c77667cbc466f5 To jest poważna dyskusja więc postarajcie się Państwo przedstawić z imienia i nazwiska.

Dla ciekawskich tylko podaję link gdzie nas szukać:

https://www.loomio.org/g/iU5af9AD/korreus-stanowisko-uzgadniane

https://www.loomio.org/g/Tz5Ne604/korreus-stanowisko-uzgadniane-architektura-monetarna

     Byłoby mi miło gdybyście przyłączyli się państwo do tej pracy. Inaczej zwątpię w to  czy jest sens bić się z banksterami o te drobne 130 mld zł rocznie dla Polaków.

     No i teraz to co chciałem napisać także. Prawdopodobnie biologia wyeliminuje mnie z Internetu na jakiś czas. Chętnie oddałbym tę inicjatywę w dobre ręce.

     Mówicie, że gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania. A może właśnie to LOOMIO by ich pogodziło. Jest trywialnie proste i ma spore możliwości. Warto spróbować i zastanowić się nad kolejnym zastosowaniem. Być może nawet w lokalnej społeczności.

KOMENTARZE

 • Tak
  "Mówicie, że gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania"
  zdanie fałszywe, gdyż Polacy ( których jest mało) rozumieją się doskonale.
  To co Pan robi jest na to dowodem.

  respect;)
 • @Zorion 20:36:53
  "zdanie fałszywe, gdyż Polacy..."

  Też to zaobserwowałem. Np. odnośnie zus - zdania są trzy nawet jak Polaków zbierze się kupa... (nie mylić z...) : zlikwidować, zostawić, zreformować ;-)

  Mam nadzieję, że Szanowny Autor nie da mi bana za trollowanie...

  Ukłony
 • @ Autor
  Ha! dzięki za link :-)
  Nigdy nie słyszałem o loomio. Teraz już wiem,

  5*

  Ukłony
 • @ Autor
  "A loomio.org powinno być w każdej wsi"

  loomio też, a ponadto:

  kościół
  szkoła
  strzelnica
  boisko
  biblioteka
  sala gimnastyczna
  knajpa
  lepsza knajpa
  mleczarnia
  punkt skupu żywca
  punkt skupu owoców i warzyw
  remiza
  mały browar
  gorzelnia
  garbarnia
  weterynarz
  warsztat samochodowy
  warsztat ślusarki
  kaszarnia
  młyn
  WOK

  (doda Pan coś jeszcze?)

  Alternatywą są... markety, slumsy i... emigracja. A przecież na wisach kryją się miliony miejsc pracy. Mimo to w radio dziś rano mini-ster rolnictwa bredził o konsolidacji i ujednoliceniu dostaw do marketów. A pier...ć markety!
  I pomyśleć, że wszyscy Ci ludzie mogliby dzięki takim rzeczom jak loomio dyskutować nawet/a zwłaszcza jak mieszkają w różnych wsiach.

  Znów przytrolowałem....
 • @Jasiek 21:25:43
  Jednak obawiam się czy Polacy są skłonni tak publiczne wypowiadać się o konkretach i na zadany temat. Tak ogólnie, to owszem...

  Pozdrawiam
 • @nikander 07:59:28
  "Tak ogólnie, to owszem..."

  I tak ma być. Ogólnie. Całe prawo (podatkowe, konstytucja itp) mają by ogólne. Bo jak nie, to odchodzą przekręty. Przykład? Oto on - jedna stawka VAT (konkret?) Bez wyjątków, ale i bez CIT, ZUS i PIT. Będzie prosto, ogólnie, na temat i skutecznie. I będzie szczelniej :-) Bo nieszczelności to już dziesiątki miliardów.
  Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że młody Morawicki uszczelnia przez komplikowanie....
  :-(
 • Rozpoczęliśmy już pierwsze głosowania
  https://www.loomio.org/d/l8yDRoMc/-3-schemat-przekierowania-strumieni-pienie-nych
 • przede wszystkim polska enigma
  ponad wszystko potrzebna jest opcja totalnej izolacji od handełesow, żeby nawet nie widzieli o czym Polacy dyskutują, mącenie, judzenie to potężna broń, która nie raz już zgubiła Polaków

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031