Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
633 posty 7209 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

EMISJA PIENIĄDZA - raport KPMG

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powoli diabeł pozywa na wieczną służbę w piekle tych, którzy chełpią się że kreując pieniądz z powietrza "wykonują na ziemi pracę Boga". Dawid Rockefeller już nie będzie straszył.

     Jak już zapewne wiecie, Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych pracuje nad nową strategią kotwiczenia waluty na parytecie gospodarczym i celu inflacyjnym: https://www.loomio.org/g/Tz5Ne604/korreus-stanowisko-uzgadniane-architektura-monetarna Włączamy się w ten sposób w ogólnoświatowy ruch tych co jeszcze doszczętnie nie dali się ogłupić przez banksterską propagandę i walczą o swoje. W ramach doniesień z frontu walki cytuję maila z dobrą wiadomością od naszego Konfederata dr Krzysztofa Lewandowskiego. Dobra robota Krzysztofie!

Szanowni Konfederaci,


 
poniżej załączam link do polskiego wydania "Emisji pieniądza…” - drugiego raportu islandzkiego, w moim tłumaczeniu i składzie:

 

 
Jest to cenna (...i krótka!) lektura dla wszystkich, którzy interesują się pieniądzem suwerennym, a zwłaszcza sposobem przejścia od obecnego systemu pieniądza prywatnego do systemu pieniądza publicznego.

 
Broszura przedstawia warianty emisji pieniądza suwerennego, a także streszczenie prac naukowych, powstałych po kryzysie 2008 roku, oraz porównanie wyrażonych w nich opinii, bardzo cenne dla publicystów, ekonomistów i polityków.

 
Tym razem publikacja jest sygnowana przez KPMG, jedną z największych na świecie korporacji doradczych, która przedstawia na diagramach schematy księgowania kreacji kredytu w obecnym systemie, oraz w systemie pieniądza suwerennego.

 
Życzę miłej lektury i przekazywania publikacji dalej, na co zezwala licencja Creative Commons Attr. 
Link jest czynny przez 7 dni.

 
Z pozdrowieniem
Krzysztof Lewandowski

 

ps. Podaję alternatywny link do ściągnięcia 

link usunięto

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "a zwłaszcza sposobem przejścia od obecnego systemu pieniądza prywatnego do systemu pieniądza publicznego. "

  Jakiś sposób na obronę przed bombardowaniem inicjującym zaprowadzenie demokracji omówiono? ;-)

  5*

  Serdeczności
 • To tylko jutrzenka
  Przeglądnąłem całość. Wcale nie jestem zachwycony rzekomą rewelacyjnością tego projektu, co za sprawą pierwszego raportu też stwierdziłem. W ogóle ten projekt nie nawiązuje w swej treści na istotę powiązania pieniądza z towarem. Nadal rzekomy dług publiczny, który jest zwykłym zaszłym ograbieniem społeczeństwa, traktuje się jako coś do spłacenia. Dobrze, że z tej książki dowiadujemy się, że to tylko połowiczna naprawa starego systemu i nie należy iść taka drogą. Nie znam wszystkich szczegółów, ale może nie dało się zrobić Islandczykom więcej, bo wysokie władze zakazały, albo doradcy byli nie ci, co powinni.

  Reforma powinna zrywać jakiekolwiek spłaty kredytów, zaś tym co kredytów nie mieli, wszelkie bieżące wprowadzane emisje, powinny być dawane w większych ilościach, wg opracowanego klucza, aby nie rodziło to konfliktów społecznych, że komuś darowano dług, za który coś kupił, Np dom, a inny tego nie robił. Czyżby nie rozumieli czym jest rzekomy "dług publiczny"?
  Kiepski jest islandzki wynalazek z pozostawieniem oprocentowań kont, czy depozytów pieniądza w banku centralnym. Pośrednik bank centralny, uwieszony jest jak winogrono do transakcji pożyczkowej. W poprawnym projekcie, konto elektroniczne, to ma być portmonetka prywatna. Prywatny schowek zapisu z silnym zabezpieczeniem, a bank centralny czy system, obojętne jak by to zwał, ma być firmą usługową, realizującą usługi przekładania pieniędzy, pomiędzy wszystkimi portmonetkami.
  Zadaniem banku-firmy, ma być pomiar bieżący pieniędzy na kontach w skali globalnej. Rozróżnianie w typach i grupach kont, oraz mierzenie wartości tych przepływów w odpowiednich grupach, skoro mamy internet i różne wynalazki.
  Dodatkowo bank-firma, ma mierzyć faktury firm. Czyli zestawiać wszystkie przelewy i grupować. Rozróżniać typy tych e-faktur, rodzaje towarów ze względu na to, czy towar jest skonsumowany i znika z rynku, czy wchodzi na przetwarzanie. Bank musi na podstawie tych pomiarów i analitycznego przetwarzania róznych pozostałych danych z przelewów, badać pomiary przepływu mas towarowych. Ma mieć oprogramowanie. Ma to śledzić po to, żeby mierzyć wartość rynku na każdą chwilę. Bank-firma, musi znać ile jest towaru w skali całego kraju na rynku na każdy moment. Obserwować wartości towarów gotowych w sklepach, we firmach, w magazynach. Również mierzyć wartość zasobów obrotowych i z tych danych ma nadzorować emisje do systemu. Wprowadzać wtedy kiedy trzeba, lub powstrzymywać się od wprowadzania. Ludzie z banku powinni się przebranżowić w swoich specjalnościach.
  Za tę usługę bank centralny ma pobierać zapłatę jako firma usługowa. Może ją dostawać z budżetu państwa w oparciu o podatki, albo za opłaty od posiadania konta.

  Ludzie sami mają się troszczyć o swoje zgromadzone pieniądze. Nadwyżki, aby nie topniały na kontach, albo przebywały bezużytecznie, powinni lokować tam gdzie chcą. Np na ogłaszane programy inwestycyjne, na towary surowcowe, by je posiadać na składach, albo żeby sobie kupić złoto i schować.

  Islandia do takiego czegoś ma bardzo daleko.
 • To tylko jutrzenka - c.d.
  Jeszcze dodam tyle, że obca waluta ma być traktowana jak towar obrotowy. Tak ma się do niej odnosić Bank-firma. W ramach działalności zagranicznych, bank-firma ma posiadać konto w zagranicznym banku, a zgromadzone zasoby na tym koncie w rodzimym systemie stanowić mają towar pośredni. Na taki towar musi być wprowadzona emisja własnego pieniądza, bo przebywając na operacyjnym koncie banku-firmy, stanowi wewnątrzsystemowy towar rynkowy do nabycia, by móc osiągać poprzez niego zagraniczne towary. Jeśli waluta ma postać banknotów i monet rzucona przez kogokolwiek na rynek do kupienia, to może być sprzedawana w kantorach, albo na rynku wtórnym za pomocą pieniądza równoległego jednorazowego. Nikt w zdrowo zrobionym systemie, nie będzie tezauryzował obcych walut na dużą skalę, gdy rodzimy pieniądz obiegowy nie będzie ulegał inflacji, bo takim właśnie ma być, gdy będzie regulowany tylko do rynku podstawowego który na bieżąco podlega pomiarom.

  Handel wszelkimi dużymi kapitałami rzeczowymi, gdy nie jest zorganizowany na sposób umów wzajemnych, by nie zakłócał działania rynku towarowego z pieniądzem obiegowym, w zdrowym systemie pieniężnym, ma się dziać na rynku wtórnym, za pomocą drugiego pieniądza równoległego. Taki pieniądz emitowany jest na potrzebę bieżącą i dlatego ma cechę samoregulacyjną. Wystawiasz na sprzedaż towar i masz pieniądz na koncie elektronicznym. Kupujesz z rynku wtórnego, to twój pieniądz znika z konta elektronicznego i jest niszczony. Pieniądz jednorazowy, w systemie łatwo się wymienia z pieniądzem obiegowym, za pomocą sparowanych wymian komplementarnych w takich samych wartościach. Pieniądz taki nadaje się świetnie do handlu rzeczami, których zrobienie nic nie kosztuje, bo po prostu się je posiada i używa. A gdy się pragnie ich pozbyć, by zamienić na coś inne, to się sprzedaje. Wyceniać można samemu, a rzeczy poważne wycenia się rzeczoznawcą, albo jest targowanie się przy sprzedaży. Na rynku wtórnym handluje się praktycznie wszystkim. Np używany rower, albo statek oceaniczny. Kamienica, domek z ogrodem, akcje firmy, węgiel na składzie, albo 20 hektarów lasu.

  O takich rzeczach ja piszę na swoim blogu, bo hobbystycznie zajmuję się projektowaniem systemów o klasę wyższych.
  http://mufineksposypkom.neon24.pl/post/135501,handel-prawem-wlasnosci-w-porn

  I teraz pytanie. Kiedy takie coś będzie mieć Islandia? Odpowiedzcie sobie sami.
 • @Mufinek Sposypkom 17:55:25
  "Kiedy takie coś będzie mieć Islandia?"

  Jak Cię zatrudnią :-)

  Wtedy nasi rządzący dostrzegą jak to się robi "na Zachodzie"

  Ukłony

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031