Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
633 posty 7209 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Co wolno Glapińskiemu to nie tobie... Belka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie byłbym sobą, gdybym jednak nie przypomniał małego PiS-owskiego – świństwa, bo czego się nie robi aby dorwać się do koryta.


     Jak podają źródła zbliżone do oficjalnych http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zysk-nbp-500-wplata-do-budzetu,141,0,2258317.html w tym roku NBP przekaże do budżetu kwotę ponad 9 mld zł z tytułu osiągniętego zysku za rok ubiegły. Ponoć tyle – według słów prezesa Glapińskiego – NBP zarobił na różnicach kursowych. Zgodnie z obowiązującymi procedurami kwoty te spłyną do budżetu w lipcu i uratują 500+.

    Nie będę upierdliwy i nie będę dociekał czy aż tyle można zarobić na różnicach kursowych. Nie będę upierdliwy i nie będę wyliczał strat jakie polska gospodarka poniosła z tytułu nie zrealizowanego celu inflacyjnego i kto jest temu winien. Nie będę przypominał strat jakie ponosimy z tytułu narzuconej nam przez „nowych przyjaciół” architektury monetarnej polegającej na kreacji pieniądza jako oprocentowanego długu. Jeśli udało się znaleźć obejściówkę na art. 220 Konstytucji i z NBP do budżetu coś kapnie, to możemy się tylko cieszyć. To byłaby tylko podmiana słów: suwerennej emisji na zysk NBP i może nasi starsi bracia w wierze się nie zorientują. Jak już do tego przywykną to taki zabieg będzie można robić raz na kwartał bez szkody na wartość złotówki. Tak trzymać Panie Prezesie Glapiński.

     Nie byłbym sobą, gdybym jednak nie przypomniał małego PiS-owskiego – świństwa, bo czego się nie robi aby dorwać się do koryta. Wtedy wykup obligacji na rynku wtórnym okrzyknięto zdradą stanu i nasłano na ówczesnego Prezesa NBP prokuraturę.

https://www.youtube.com/watch?v=_pIJVUVz7EM&feature=youtu.be

Szkoda tylko, że dwóch z odważnych już nie ma wśród nas.


     Jeśli ktoś myślały, że oto na tacy podaję opozycji instrukcję jak przygłodzić rząd Szydy, to uczyni to na własną odpowiedzialność. Ja posłałbym do NBP audytorów - niech węszą. Każdy chwyt aby dorwać się do władzy jest dobry. Ludzie? - co tam ludzie.


 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031