Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
738 postów 7784 komentarze

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Na ścieżce do suwerennego pieniądza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...Mówili, żeśmy stumanieni Nie wierząc w to, że chcieć to móc! ...

     Spotkanie Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych nt. "Nowa strategia kotwiczenia waluty na parytecie gospodarczym i celu inflacyjnym" odbędzie się w sobotę 6 maja w siedzibie Muzeum Niepodległości w Warszawie przy ulicy al. Solidarności 62. Początek o godź 11.00. Spotkanie będzie miało charakter ekspercki. Wstęp wolny

Tematyka omawiana w poszczególnych krokach jest wyróżniona  kolorem czerwonym.  Zaprasza do deliberacji. Mamy być gotowi do końca kwietnia. W maju mamy "klepnąć sprawę" 

Krok 1.Zapoznajesz się z agendą i celem spotkania

https://www.loomio.org/g/Tz5Ne604/korreus-stanowisko-uzgadniane-architektura-monetarna

Krok 2. Poznajesz mechanizmy i skalę grabieży narzuconą nam architekturą monetarną

https://www.loomio.org/d/jdwFLGzD/-am-1-troch-historii-walki-z-terroryzmem-banksterskim

Krok 3. Pierwsza rekomendacja. Podejmujemy decyzję i dalszej pracy nad nową architekturą monetarną

https://www.loomio.org/d/l8yDRoMc/-am-2-schemat-przekierowania-strumieni-pieni-nych

Krok 4. Deliberujemy nad wyborem głównej pętli sprzężenia zwrotnego architektury monetarnej traktowanej jako system regulacji stabilizacyjno-nadążnej

 

 https://www.loomio.org/d/JXKROjQ1/-am-3-wyb-r-sposobu-kotwiczenia-waluty

 Krok 5. Deliberujemy nad pomocniczą pętlą sprzężenia zwrornegowiążącego system monetarny z gospodarka.

https://www.loomio.org/d/Jz4sqHgx/-am-4-wyb-r-zjawiska-gospodarczego-do-niwelacji-przy-pomocy-polityki-monetarnej

Krok 6. Budujemy formuły emisyjne w oparciu o ilościową teorię pieniądza. Zastępujemy kreację pieniądza dłużnego emisją pieniądza suwerennego ze wszystkimi konsekwencjami dla systemu bankowego.

https://www.loomio.org/d/hBYiENMx/-am-5-rpp-formu-y-emisyjne

Krok 7. Deliberujemy nad kierunkami rozproszenia emisji suwerennego pieniądza aby zabezpieczyć zarówno funkcje stabilizacyjne jak i nadążne systemu.

https://www.loomio.org/d/GCwyXZTH/-am-6-rpp-kierunki-rozproszenia-emisji

 Krok 8. Deliberujemy nad sposobem regulowania akcjami kredytowymi w przypadku niedoboru środków w bankach. Pamiętamy, o "złotej regule bankowości" czyli o pełnym pokryciu pożyczek w osadach.

https://www.loomio.org/d/KSUsJBpX/-am-7-rpp-parametry-zdolno-ci-kredytowej

 

KOMENTARZE

 • Może nie na temat, chcociaż nie aż tak do konca, ale....
  niedawno, pomagając przy porządkach znalazłem starą książeczkę w płat ORS-u (Obsługi Ratalnej Sprzedaży) z maja 1969 roku, czyli systemu kredytowania zakupów. Pierwsza strona tej książeczki zawierała dane z których wynikało, że ta pieprzona komuna dawała kredyt... ZA DARMO! BEZ ODSETEK!...
  Po prostu bez, żadnej umowy, z wieloma kartkami zapisanymi drobnym drukiem, na zwykłej książeczce wpłat, były zapisane w paru zdaniach warunki spłaty kredytu, dalsze kartki tej zwykłej małej książeczki, to gotowe kwity wpłat i... TO WSZYSTKO...
  Mimo wszystko, Panie Józefie (i wszyscy na Neonie) Dużo Łask Bożych, właśnie zmartwychwstałego Chrystusa i jeszcze pogodnego świętowania...
  P.S. niestety, ktoś (albo coś) zablokował mi wejście z mojego komputera na Neon (po porostu nie mogę się zalogować. teraz korzystam z uprzejmości sąsiadów), stąd brak mojej obecności na Neonie. Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 09:11:34
  Ja także nie mogę zalogować się z Firefoxa. Do napisania notki korzystam z IE.
  Jednak tym problemem powinni się zająć administratorzy. Może to wina jakiegoś złośliwego oprogramowania.

  Pozdrawiam
 • Korzystając jeszcze z możliwości napisania paru zdań...
  chciałbym wszystkich zachęcić do udziału w tych konferencjach. Miałem możliwość uczestniczenia w jednej z Panem Józefem Kamyckim (Nikanderem)- Kopalnią Wiedzy Ekonomicznej i zdecydowanie stwierdzam, że w prosty, przystępny sposób, nawet największy laik, jest w stanie pogłębić sobie wiedzę z zakresu naszej ekonomii, którą tak bardzo zawile przedstawiają nam różnej maści "autorytety" telewizora, chyba po to byśmy się trzymali od naszej polskiej ekonomii z daleka, by oni mogli nas swobodnie okradać.
  Dlatego więc, każdy Polak koniecznie powinien być na tych konferencjach i brać czynny udział w swojej w końcu najważniejszej (po Zbawieniu w Chrystusie) sprawie.
 • @nikander 09:18:43
  Myślę, że za Firefoxem stają ludzie, którzy dbają by tacy Ludzie jak Pan ale jak widać także i ja:-) (nie wiem dlaczego), nie pisali na Neonie24.
  Mimo wszystko miłego dnia
 • @nikander 09:18:43
  Mnie zablokowali nawet telefon, bo kiedyś jeszcze, łączyłem się z Neonem poprzez smartfona
 • @Jan Paweł 09:26:55
  Raczej mało prawdopodobne ;)
 • @
  Chodziło mi o te Firefox oczywiście.
 • @Jan Paweł 09:26:55
  Firefox zrobił ulepszenie, by przeglądarka była bezpieczna na stronach http://
  Dlatego uniemożliwia zalogowanie. Pojawia się w pasku adresu przekreślona na czerwono szara kłódka.
  Aby neon działał na Firefox administrator musi przerobić portal neon24 z prefiksem http:// na prefiks https://, by działał na przeglądarce Firefox

  Ja teraz korzystam z przeglądarki Avast SafeZone, by móc zalogować się i zrobić wpis.
 • @nikander 09:18:43
  Szanowny Panie Nikander, niestety nie jestem w stanie ocenić Pana artykułu, gdyż nie jestem hobbystą w tym temacie. Wg mojego mniemania temat kreacji suwerennego pieniądza jest bezpośrednio połączony z dysponowaniem władzą w państwie. Tej Pan nie ma i nikt z blogerów na Neonie. Dlatego pozwalam sobie merytorycznie nie rozumieć, o co chodzi.

  Zaciekawił mnie Pana problemem z FireFoxem. Też używam i to bez kłopotu. Mam zainstalowaną zawsze najnowszą wersję FF w trybie prywatnym i z akceptowaniem Cookies.

  Moja propozycja to spojrzenie na ustawienia.
  Cieszę się, że neon używa jeszcze http zamiast https.
  Jestem konserwatywny i nie wszystkie udoskonalenia z FireFoxa trzeba akceptować.

  Bardzo denerwująca jest likwidacja pod pretekstem "bezpieczeństwa" większości addons. To jest działalność kretów chcących zniszczyć FireFoxa.
  Słusznie więc, że ludzie odchodzą, może się obudzą. Statystyki mają.
 • @adevo 18:42:34
  "...niestety nie jestem w stanie ocenić Pana artykułu, gdyż nie jestem hobbystą w tym temacie. Wg mojego mniemania temat kreacji suwerennego pieniądza jest bezpośrednio połączony z dysponowaniem władzą w państwie. Tej Pan nie ma i nikt z blogerów na Neonie. Dlatego pozwalam sobie merytorycznie nie rozumieć, o co chodzi..."


  Czy aby rozumieć dlaczego samolot zrobiony z metalu o ciężarze właściwym większym niż ciężar właściwy powietrza, unosi się i przemierza kilometry, trzeba być hobbystą lotnictwa?
  Proszę się zastanowić. To tylko abecadło dziedziny fizyki. A czy zadbał Pan o abecadło z dziedziny ekonomii? Myślę, że stąd Pana niezrozumienie.
  Może i wiadomo Panu, że coś tutaj jest nie w porządku z tą ekonomia pieniądza. Więc dlaczego nie zainteresował się Pan tym, skoro posługuje się pieniądzem, by móc ocenić ten temat?
  Powiem tyle, że ma Pan pełną rację w tym, że trzeba mieć władzę by to poprawić. To bardzo mądre Pana stwierdzenie. Ja tak samo uważam, że jak nie zmieni się najpierw ustaw prawnych, to zmiany nie mają żadnych szans na zaistnienie. Ale aby takie zmiany zrobić, to najpierw trzeba rozumieć ekonomię, by wiedzieć, że zmiany mają sens. Ten blog właśnie to robi. Wyjaśnia, że dzieje się wypływ dóbr i bogactwa i daje rozwiązanie tego problemu, by wypływ zamknąć.
 • Chylę czoła przed Pana zaangażowaniem i działaniami.
  I z całego serca życzę sukcesów w tych działaniach. Tym bardziej ze takie osoby to wyjątki w masie zniewolonych bezwolnych niewolników własnego umysłu i systemu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930