Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
643 posty 7217 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Kaczyński – największy obecnie "złodziej mimo woli"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od dwóch lat odpowiada za wszystko co w Polsce się dzieje. Być może ma w swoim otoczeniu jakąś pensjonarkę, która by mu to wytłumaczyła.

     Odprawiłem z kwitkiem agenta firmy ubezpieczeniowej 4Life Direct, który kosztem pogrzebu mnie straszył i wykazał wielką troskę o zmartwienie moich dzieci. Nie będą niczego potrzebowały. Jak dalej na ministerialnych stołkach decydujących za politykę międzynarodową i obronność będą schizofrenicy pociągający niedźwiedzia za ogon to ta zabawa skończy się wielkim rozbłyskiem nad Rzeszowem. Mamy tu trochę przemysłu lotniczego i zapewne jakiś Iskander lub Topol szczerzy na nie ślepia. Zabieg będzie bezbolesny, bo odparuję w przeciągu sekundy. Będzie szybko, elegancko, zgodnie ze słowiańskim zwyczajem (całopalnie) i tanio.

     Jest jeden problem, mianowicie taki czy do tego „rozbłysku” dożyjemy z pełnym żołądkiem. Posłuchajcie co ma na ten temat do powiedzenia „chłop spod Przeworska” który raz na jakiś czas zagląda do sprawozdań NBP,aby zobaczyć jak działa dobra zmiana. W więc po kolei. Po wprowadzeniu sztandarowego programu 500+ mamy w okresie od grudnia do marca według sprawozdania //www.nbp.pl/statystyka/pieniezna_i_bankowa/dwn/wst.xlsx :

 1. Pierwszy raz nastąpiła tak znacząca obniżka wielkości agregatu pieniężnego M3. Z 1265 675, 2 mln w grudniu do 1252 582,6 mln w marcu to jest o 13 092,6 mln zł. Tak jak krakałem rok temu pieniądze „poszły się paść na chińskie łąki”. Nastąpiło to co było do przewidzenia: ożywił się handel i tylko handel. Ślicznie przejadamy nasze zasoby kapitału. Ciekawe na jak długo starczy. Ja się nie martwię, ja odparuję.
 2. Widzimy już wyraźnie skutki ubankowienia gospodarki. Depozyty przedsiębiorstw z 268 989,7 mln w grudniu spadły do 246 678,9 mln w marcu tj. o 22 310,9 mld zł. Pożyczki natomiast wzrosły z 340 110,1 mln zł w grudniu do 345 734,7 mln zł w marcu tj. o 5 624,6 mln zł. Kto nie prowadził działalności gospodarczej ten nie wie, że pieniądze na kontach przedsiębiorców są praktycznie „pieniędzmi w drodze” służącymi do realizowania bieżących płatności. Kredyty natomiast obciążone są lichwa. Jeśli zatem w przeciągu 3 miesięcy nasza gospodarka skurczyła się o 27 934 mld zł. to zadaje Wam pytanie: jak długo jeszcze wytrzyma. Ja się nie martwię, ja odparuję.
 3. Luka popytowa (głód monetarny albo „saldo pozostałych pozycji netto” ukształtowała się na poziomie 343 724,5 mln zł. Oznacza to mniej więcej tyle, że nie jesteśmy w stanie wykupić żadnego wzrostu PKB bez zaciągania dodatkowych kredytów. Nie widać tego z poziomu gospodarstwa domowego. Nie martwię się, ze nie zadałaś(eś) sobie trudu aby to zrozumieć. Ja się nie martwię, ja wyparuję.
 4. Co chwilę jakaś pensjonarka z rządu ogłasza, że „rząd znalazł” pieniądze na 500+. O jednym takim sposobie pisałem tutaj:Co wolno Glapińskiemu to nie tobie... BelkaO tym, że NBP na różnicach kursowych zarobił ponad 9 mld zł można mówić ale z ambony w Toruniu. Drukujemy pieniądze i nie ma to wielkiego znaczenia, że od dodruku pieniędzy dóbr nie przybywa. Inflacja przyszła dobrej zmianie z pomocą. Ale co tam, nie mam się co martwić, ja odparuję.

 

     Zerknąłem także do bieżącej projekcja inflacji i PKB (opublikowana 13 marca 2017 r. przez NBP)

 

Inflacja CPI r/r (%)

PKB r/r (%)

 

2017

2018

2019

Inflacja CPI r/r (%)

2,0

2,0

2,3

PKB r/r (%)

3,7

3,3

3,2

WIBOR* (%)

1,73

1,73

1,73

* projekcja sporządzona przy założeniu stałych stóp procentowych

za: //www.nbp.pl/home.aspx?f=/polityka_pieniezna/dokumenty/projekcja_inflacji.html

 

     No to teraz Wam powiem co to będzie znaczyło dla Was. Nie cieszcie się. Zapłacicie jak cygan za matkę.

 

 1. Inflacja działa bezboleśnie: „krew wypije a dziurki nie zrobi”. Ani się spostrzeżecie a będziecie ubożsi o kwotę wynikającą z takiego wyliczenia 1 252 582,6 mln (jest to stan agregatu pieniężnego M3 czyli kwotą jaką dysponujemy wszyscy razem w Polsce) * 2% = 25 051 mln zł. Jest to więcej niż wynosi koszt programu 500+. Zawsze tak jest, że jeśli władza coś daje prawą ręką to inflacją zabiera lewą i jeszcze trochę więcej. Zabraknie wam więc ponad 25 mld złotych aby pójść i wykupić to co zalega na pólkach sklepowych. Wiem, że nie rozumiecie jednej rzeczy: tego, że inflacja nie anihiluje pieniędzy -inflacja tworzy nowe potrzeby pożyczkowe. Dowiecie się o tym chyba wtedy, gdy rozpędzi się do jakichś 10% a jesteśmy na dobrym kursie i ścieżce. Banksterzy z uśmiechem na Was czekają. Ale co mam się tym martwić. Idzie wiosna i lebioda wyrosła, a w ostateczności to i tak wyparuję.
 2. Nie cieszcie się planowanym wzrostem PKB. Na jego wykup braknie wam kwoty wynikającej z takiego wyliczenia: 1 880 000 mln (PKB za 2016 rok) * 3,7% = 69 560 mln zł. Tych pieniędzy nie macie. Pójdziecie po nie do banksterów. Wiem, że nigdy nad tym nie myślałaś(eś), nie było ani czasu ani sposobności. Ale co tam? - i tak wyparuję,
 3. Wzrost inflacji trzeba będzie dusić zwiększonymi stopami udzielanych kredytów. Lichwa już teraz wysysa z naszej gospodarki kwotę szacowaną netto (po uwzględnieniu kosztów wtórnego obrotu pieniężnego) na jakieś: 1 132 962 (stan pożyczek na marzec) * 5% = 56 648 mln zł. rocznie. Uznałeś , że lichwa pewnemu narodowi wybranemu się należy, bo to zrządzenie boskie. Chcesz, to płać i płacz. Ja odparuję i zrobię dobry geszeft.

     Razem rocznie jesteśmy skubani na: 25 051 mln zł. (inflacja) + 69 560 mln zł. (wzrost PKB) + 56 648 mln zł. (lichwa). = 151 259 mln zł. Wiem, że w to nie wierzysz. Cyfry tak jakby z kosmosu. Gdy nastąpi rozbłysk nad Rzeszowem, uwolni mnie od koszmaru tej świadomości.

     Powiedzmy sobie jasno. W obecnej sytuacji ten stan totalnej grabieży ubezpiecza nie kto inny jak Jarosław Kaczyński. Świadomie lub nie. Od dwóch lat odpowiada za wszystko co w Polsce się dzieje. Być może ma w swoim otoczeniu jakąś pensjonarkę, która by mu to wytłumaczyła. Jednak 25 tyś. miesięcznie za doklejenie do Rady Polityki Pieniężnej skutecznie zamyka gębę.

     A bogobojny ludek ? - no cóż. Ma prawo patrzeć w „dobrą zmianę” jak ćma w żarówkę.

Aaaaa, byłbym zapomniał. To wina Tuska...

ps. zapowiadana na 6 maja konferencja w sprawie nowej strategii kotwiczenia waluty na parytecie gospodarczym i celu inflacyjnym nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. Szczerze przepraszam zainteresowanych.

KOMENTARZE

 • noo:)))
  jak to mówią...z pustego i Salomon nie naleje, ale cosik mi się widzi, że Kaczor umie:))...wszak cała jego "rodzina" takie cuda potrafi...zostaną nam gacie+, a i to niepewne...pozdr
 • @trybeus 10:51:24
  Kogucie

  Po to mamy konstytucję a w niej art. 227 aby społeczeństwu zrekompensować spadek wartości nabywczej pieniądza na skutek inflacji i niedobór środków na wykup wzrostu PKB. Oczywiście pejsaci łącznie z Kaczyńskim nie dopuszczą do tego, aby w Polsce zmalały "potrzeby pożyczkowe". Gudłajom się należy i basta! Nam pozostanie rola światowego lidera w dostarczaniu lichwy. Do czasu...

  Pozdrawiam
 • @nikander 11:03:12
  Witam,
  Przepraszam za proste chyba pytanie:
  czy mógłby Pan wytłumaczyć co to znaczy wykup wzrostu PKB?
  Pozdrawiam
 • @Robik 11:43:10
  Tu musimy się odnieść do ilościowej teorii pieniądza. Ilość transakcji, które możemy obsłużyć płatnościami zależy od ilości pieniądza w obiegu (agregat M3) oraz od szybkości krążenia waluty pomiędzy sferą produkcji i konsumpcji. Jeśli zwiększa się ilość transakcji przy niezmiennej szybkości krążenia to brakuje gotówki na obsługę tych transakcji i maleje popyt na nowe. Gospodarka kurczy się. Powstają zatory płatnicze. Ten niedobór można wyrównać albo kreacją pieniądza dłużnego albo emisją pieniądza suwerennego.
  Więcej o tym w mojej książce: https://www.dropbox.com/s/x5z61olvvwe561c/Filary%20pa%C5%84stwowo%C5%9Bci%20naszej%20R7B5.pdf?dl=0
 • Panie Józefie,
  Kaczor w złodziejstwie ma dużą wprawę, kiedyś, do spóły z baratem księżyc zajumali. Czym skorupka za młodu...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:46:25
  No widać "ten typ tak ma".

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:46:25
  ch*j z księżycem...Polskę niech zostawią...a ponoć jankeskie gołąbki pokoju przeniosły dowodzenie z Reichu do Polski...czyżby Aniela nie chciała zapłacić Donaldowi (strzecha) Trumpowi za opiekę? Maliniak za to chce posłać naszych żołnierzy na Łotwę i do Rumunii, kurwa jesteśmy bogaci, to nas stać...Jest coraz ciekawiej...
 • Morawiecki służy banksterom
  nie Polsce. Zarówno on jak i Kaczor pojęcia nie mają o gospodarce. Pierwszy pracował dla banków za wysokie wynagrodzenie, drugi jest etatowym politykiem, takim socjalistą. W zasadzie prócz wyprodukowania gąszczu przepisów, niczego dla rozwoju gospodarki nie zrobili. Dali 500 plus jak leci i raczej nie powodowali się altruizmem. Teraz im PKB rośnie, bo wzrost konsumpcji to wzrost PKB. Mogliby jeszcze podwyższyć emerytury, zasiłki dla bezrobotnych. Takie Niemcy np. płacą nachodżcom za ubogacenie multi kulti i też im PKB rośnie. Rządzący Polską wspomagają hojnie różne inne kraje (Grecja, Ukraina, kraje pochodzenia uchodżców) a w Polsce biedują, że mają wydatki na 500plus i gnębią drobnych przedsiebiorców, nic nie robią z nadmiernym fiskalizmem uniemożliwiajacym inicjatywy gospodarcze ludzi.
  Zachęcam do obejrzenia filmu obrazujacego gospodarzenie tych u władzy:
  https://www.youtube.com/watch?v=Uh0_FFeLNvQ
 • NARESZCIE !
  Ambroży dał głos, bąknął coś o referendum w 2018 w sprawie zmiany konstytucji kwaśniackiej, trzeba ludzi agitować do dyskusji i zmian, bez senatu, sejm 160 posłów, prawo Polskie nadrzędne wobec unijnego, NBP ma być Polski i zależny od suwerena, likwidacja powiatów, powszechny pobór do wojska, jedynie Polacy kandydatami na najwyższe urzędy, od dyrektora wzwyż !
  Najwyższy czas na Narodową i Suwerenną Dyskusję o Polsce Naszych marzeń !
 • @provincjał 13:29:30
  no dał głos, ale tak w zasadzie to nie wierzę, aby banksterka na tym ucierpiała...dalej nie wiemy co Maliniak obiecał nowojorskim żymianom:))a to może być kluczowe
 • Cały problem z mentalnością dużej części naszego społeczeństwa
  Nie potrafią pojąć, że 500+ to jest łapówka za którą będą musieli zapłacić 700 a może nawet 1000+
  W zasadzie PiS realizuje tylko jeden program, bo zakupy dla wojska, nie dość, że realizowane pod dyktando lobbystów amerykańskich, których Macierewicz jest narzędziem wykonawczym, leżą inwestycje, realizuje się tylko to, co przygotowano za czasów PO-PSL.
  Kraj jest zadłużany, pieniądze marnowane, do tego zmieniają wszystko na raz bezmyślnie, bez jakichkolwiek konsultacji, bo oni są najmądrzejsi, przykład lex-szyszko. Po 4 latach ich rządów długo trzeba będzie Polskę odbudowywać.
 • @provincjał 13:29:30
  Ściema dla plebsu.
  takie jest referendum jakie są pytania. A te, zapewniam cie, będą tak skonstruowane, że wszystko będą mogli przeprowadzić, z pozorną zgodą plebsu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:07:44
  Dokładnie, PiS nikogo nie słucha poza prezesem, bo powiedzmy sobie, czy jakakolwiek decyzja kaczegopióra była jego decyzją? To człowiek do podpisywania tego, co mu zlecą. Muszą jednak dla lemingów tworzyć pozory, stąd tak ułożą pytania by na ich podstawie uzyskać wszystko co oni wymyślą.
  Przypomina mi się taki dowcip. Facet klepie drugiego w ramie i pyta, "chcesz w mordę". Nie odpowiada drugi. Po chwili ten pierwszy pyta ponownie, "chcesz w mordę", i znowu pada odpowiedź, nie. Za chwilę dostaje porządną lufę, że się nogami zakrywa. Wstając protestuje. Na to pytający mówił, chciałeś, czy nie chciałeś, konsultacje były.

  Dlaczego PiS odrzucił podpisy o referendum w sprawie reformy szkolnictwa, bo wiedzą, że by przegrali, więc wbrew Polakom swoje wprowadzaną.
 • @Zawisza Niebieski 15:49:46
  Akurat reforma szkolnictwa jest konieczna.
  Pozdrawiam
 • @nikander 11:57:24
  Witam

  Przeczytam Pana książkę i może coś skrobnę. A chyba nie ze wszystkimi Pana tezami i działaniami przyjdzie mi się zgodzić, ale cieszę się, iż wśród nas-blogerów są ludzie rozumiejący ekonomię i finanse. I chyba naszym zadaniem jest, aby tą wiedzę upowszechniać, może nieraz łopatologicznie... by przechodzić coraz wyżej pod względem wiedzy i profesjonalizmu.
  Pozdrawiam serdecznie
  Krzysztof Jaworucki, krzysztofjaw
 • @krzysztofjaw 19:49:42
  / reforma szkolnictwa jest konieczna. / po to, żeby wyhodować ciemny lud do głosowania na partię jedynie słuszną

  Pozdrawiam
 • @roux 19:54:17
  To nie jest tak.
  Pamiętam komunę, studiowałem ekonomię w latach 1988-1993, czyli w okresie "przełomu". I gdzieś tak do około 2000 roku poziom nauczania jeszcze jakoś był na dość wysokim poziomie - wiem, bo cały czas miałem kontakt ze swoją uczelnią, też "sprawdzając" prace z niektórych egzaminów studentów a dodatkowo też uczyłem w szkołach pomaturalnych (ekonomii, finansów i zarządzania).

  Ale tak naprawdę od samego początku, czyli od 1989 roku celowo postanowiono powoli i systematycznie obniżać poziom nauczania na wszystkich szczeblach, co w konsekwencji sprawiło, iż zaczęliśmy wypuszczać magistrów na poziomie jeszcze niedawnych maturzystów.

  Całkiem niedawno znów miałem okazję sprawdzić prace egzaminacyjne studentów. Koszmar i żenada... zero myślenia, wnioskowania, kreatywnego wyciągania wniosków, samodzielności myślenia a prace magisterskie na poziomie szkoły średniej - dziś doktorskie to jak moja magisterska.

  A winny był wykreowany własnie przez całą III RP system nauczania i organizacja nauczania. Ona wymaga zmiany, diametralnej.

  Wiele razy szerzej o tym pisałem i polecam na YouTube jeden z wykładów profesora Wolniewicza mówiący o stanie dzisiejszej nauki. Nie chce mi sie szukać teraz, ale dam link. Może pojutrze.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 19:49:42
  Reformy, możliwe, że są potrzebne, tyle, że trzeba je robić z głową z przygotowaniem a nie na tak jakby jutro już ten rząd nie istniał. Reformę szkolnictwa nie przeprowadza się w ciągu jednego-dwóch 2 lat. Nie mówimy o przestawianiu pionków na szachownicy a o naszych dzieciach.

  Pozdrawiam
 • @Zawisza Niebieski 22:09:19
  Przecież magdalenkowy stół , stworzył pokolenia myślących wspak to czym z nimi pisać ?. Pozdrawiam.
 • Bez zdrowego systemu demokracji panuje chaos.
  Tak samo bieda, panuje u właściciela dziurawej kieszeni.

  Załatanie dziury w systemie Polskiej Demokracji jest konieczne.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930