Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
719 postów 7648 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Oświata dla @Oświata

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„...że tez kuźwa chodzą jeszcze po ziemi osobnicy, którzy nie potrafią rozróżnić kreacji pieniądza dłużnego od emisji pieniądza suwerennego, mennicy i wytwórni papierów wartościowych od banku centralnego...”

 

...Nikander po prostu na okrągło pieprzysz głupoty...” (cytat z http://nikander.neon24.pl/post/139035,500-lichwa-mieszkanie-lichwa-emerytury-lichwa-startup-lic#comment_1393419) a ja niewzruszony dalej będę czynił to samo.

 

Jak przeczytałem komentarz

@Jasiek 00:22:15

Zauważ, że my wciąż mamy naszą polską złotówkę a nie euro. To oznacza, że to my ją emitujemy a nie bank we Frankfurcie.
...

nadużycie link skomentuj

Oświat 26.06.2017 09:52:51

 

Mało mnie szlag nie trafił. Ponieważ wcześniej tym komentarzem 

 

@nikander 08:51:41

...
Nikander po prostu na okrągło pieprzysz głupoty.

nadużycie link skomentuj

Oświat 25.06.2017 20:21:51

 

byłem już emocjonalnie przygotowany,przekląłem siarczyście i równie siarczyście to skomentowałem.

 

      Później komentarz usunąłem na prośbę jednego z moich przyjaciół, który chciał podesłać linka do osób zacnych, wpływowych i wrażliwych. Chyba to zrobił, bo liczba odwiedzin notki była spora a i ocena nie taka sobie.

     Dokładnie nie pamiętam, ale to jakoś tak leciało: „...że tez kuźwa chodzą jeszcze po ziemi osobnicy, którzy nie potrafią rozróżnić kreacji pieniądza dłużnego od emisji pieniądza suwerennego, mennicy i wytwórni papierów wartościowych od banku centralnego...” Zastąpiłem to komentarzem bardziej pokojowo nastawionym.

     Jak mi przeszło, to nawet naszego @Oświata polubiłem i to polubiłem miłością jaką matka darzy swojego synka debila. Przecież on (ten synek) nie jest winien tego stanu rzeczy. Tak jak nasz @Oświat „...Zauważ, że my wciąż mamy naszą polską złotówkę a nie euro. To oznacza, że to my ją emitujemy a nie bank we Frankfurcie…" -rozumuje 99% naszego społeczeństwa!!! . Winnych takiego stanu rzeczy należy szukać na uczelniach, gdzie utytułowane ekononiczne prostytutki wbijają – pod grożbą oblania egzaminu – te „mądrości” naszym studentom.

     Nie będę tłumaczył zawiłości językowych systemu monetarnego, bo robię to już tyle razy, że znowu ktoś powie używając języka naszego @Oświata „...Nikander po prostu na okrągło pieprzysz głupoty...”.Proszę Was jedynie o to, abyście zastanowili się nad tym, dlaczego NBP nie publikuje żadnego raportu o emisji pieniądza a o kreacji pieniądza. Sam tytuł: Podaż pieniądza M3 i czynniki jego kreacji powinien w waszych głowach zasiać zwątpienie do przekazywanych Wam/Nam ekonomicznych paradygmatów.

     Jeśli skłoniłoby to Was do zgłębienia wiedzy na temat kreacji pieniądza dłużnego, zmiany formy pieniądza z pożyczonego-elektronicznego na pożyczony-papierowy to już byłbym szczęśliwy-to lepiej „zjadłe smakowałbym trucizny”.

     Tu „pieprzę głupoty” od trzech lat: https://www.youtube.com/watch?v=5BxBpz-3Uw0 i ciągle przeciętnie 10 osób dziennie szuka tam monetarnej prawdy.  Że coś w tej kwestii wyjścia z tej sytuacji mam do zaoferowania udowadniam tutaj…

 

Że co? - że w Polsce za rządów PiS nie jest możliwy wariant grecki?

 

ps. proszę osoby, które zachciałyby na swoim terenie zorganizować spotkanie nt. "Nowa strategia kotwiczenia waluty na parytecie gospodarczym i celu inflacyjnym" o kontakt na priv

KOMENTARZE

 • 5*
  Nic Pan na to nie poradzi, panie Józefie.
  Poza tym wszystko się statystycznie zgadza: według krzywej dzwonnej (rozkład statystycznych zdarzeń) Gaussa 5-10% osobników to ludzie wybitnie inteligentni, kolejne 5-10% to idioci, a reszta, czyli od 80-90% to osobnicy przeciętni, których można (warto) edukować. Niestety, to proces długi i dzisiaj przy powszechnych żydowskich mediach i opanowanym przez nich systemie oświaty nie możliwy do realizacji.
 • Autor
  Jest to oczywiste-w naturalny proces wymiany towarowo-uslugowej i rozwoju wprzegneto sposob dojenia gospodarek przez system bankowy.
  Ludzie lubia przypowiesci i porownania-moge to porownac np. do szklarni gdzie rosnace warzywa potrzebuja doprowadzenia wiekszej ilosci wody co dziennie bowiecej jej potrzebuja do wzrostu albo do zwierzat hodowlanych -im wieksze zwierze tym potrzebuje wiecej picia i zywnosci.
  Na Polske nalozony jest wymog ze aby gospodarka naturalnie funkcjonowala musi zapozyczac sie na procent w obcym systemie bankowym.
  Nie jest to zaden blad systemowy ale celowa polityka umozliwiajaca doplyw srodkow do globalnej dyktatury bankowej.
 • autor
  Łooo jak mi miło, że taki geniusz jak nikander poświęcił mi swoją notkę.
  Nie wiem jak dziękować.
  Też nikandra polubiłem miłością może nie tyle matki bo ze mnie stary chłop, ale tak po ojcowsku jak tego syna marnotrawnego, marnotrawiącego swój, mój i innych czas
  Ale jak bym przy tej okazji mógł prosić o rozwiniecie zdania z poprzedniej notki cytuję
  ,, To nie jest tak, że pracujemy 4 razy mniej wydajnie jak w krajach starej unii - i dlatego zarabiamy cztery razy mniej.”’
  To byłbym bardzo wdzięczny a to z tej przyczyny bo jakoś tak mi się wydaje, że to wcale nie jest taka oczywista oczywistość.
  Z ponownym serdecznym podziękowaniem
 • @mac 14:27:33
  ....sposob dojenia gospodarek przez system bankowy...
  Wprawdzie w nieco innym kontekście ale można posłuchać.
  Chodziło o to, że były pomysły by udzielanie kredytów odbywało się bez odsetkowo.
  Banki i odsetki

  https://www.youtube.com/watch?v=F43OWvrXnS0
 • @Rzeczpospolita 13:39:33
  Panie Dariuszu.
  Jeśli Pan twierdzi, że 80% Polaków jest do odzyskania to znowu jestem optymistą. Niby dlaczego miałbym Panu nie wierzyć.
  Pozdrawiam
 • @mac 14:27:33
  Całkowicie zgadzam się z Pana konstatacją. Trzeba jednak mieć - co najmniej - normalnie pod czaszką poukładane aby to widzieć. Nie wszystkim się to zdarza.
  Ukłony
 • @Oświat 17:03:14
  A wiesz Waszmość. Najbardziej wydajni to są pejsaci z londyńskiego City. Cztery ulice na krzyż a dają 15% PKB Angolom. Ci to dopiero mają wydajność!!!
  Odpowiedziałem nie wprost, gdyż liczę, że obudziła się w Panu inteligencja.
 • @nikander 18:28:27
  odniósł pan sukces
  jednego już pan oświecił.
  przenoszę jego komentarz z you tube ze strony jaką podałem

  Robert Hanusen dodał(a) komentarz do Twojego filmu
  Banki i odsetki

  Robert Hanusen
  Ta historyjka jest bezsensowna. Problemem nie są banki które świadczą usługi i pobierają za to prowizje. To jest OK. Problemem w dzisiejszym świecie jest TWORZENIE "pieniędzy" z powietrza na procent. Pieniędzy które nie istnieją i nie mają w niczym pokrycia. Czyli, jeśli przychodzi do pana klient to pan jako ten bankowiec idzie na zaplecze i włącza drukarkę i drukuje walutę i następnie oczekuje od klienta zwrotu pożyczonej sumy plus procent (dzisiaj są to zapisy w komputerze). Jednak ten % faktycznie, fizycznie nie istnieje (klient nie może sobie tego wydrukować bo to jest kryminał) więc suma wszystkich zobowiązań jest zawsze wyższa od całkowitej ilości pieniądza znajdującego się w obiegu. Jeśli pan zauważył to mechanizm ten przypomina dokładnie piramidę jaką stosowali wszyscy oszuści od Amber Gold czy też Bezpieczny Bank Oszczędności. Te piramidy po pewnym czasie musiały się zawalić z wiadomych względów (nie mogły uruchomić "drukarki"). Cały dzisiejszy system bankowy to zwykłe oszustwo oparte na tym mechaniźmie. W konsekwencji suma wszystkich długów w dzisiejszym świecie przekracza wielokrotnie wartość dóbr jakie faktycznie istnieją na kuli ziemskiej.
 • @Oświat nikander
  ....Pieniędzy które nie istnieją i nie mają w niczym pokrycia...

  a ja dalej ze swoją inteligencją nie mogę pojąć jak to się odbywa. Dostaję z banku takie nieistniejące pieniądze, jadę na stację benzynową i tankuję za nie, cały bak benzyny i zaraz idę na drugą stronę ulicy do Biedronki na zakupy, a wszystko za nieistniejące pieniądze bez pokrycia w towarze.

  Tak sobie myślę przy okazji tego tankowania, że w takiej Arabii Saudyjskiej przy każdym roponośnym odwiercie musiałaby być maszyna do drukowania tych pieniędzy bez pokrycia.
  Wypompowali Araby milion baryłek ropy to jednocześnie wydrukowali milion dolarów by tą ropę kupić bo inaczej byłaby ropa bez ,,pokrycia” w walucie.
  Jasne, ropa byłaby arabska a drukarnia amerykańska.
  Dziwne no nie?
  A wie pan ile ci Amerykanie mają takich drukarek na dolary?
  Pewnie tyle co fabryk, a mają ich na całym świecie, na północy w Kanadzie, na południu w Meksyku, ale w Chinach podobno najwięcej, też i w Niemczech, a nawet pod Petersburgiem (General Motors)
  No i teraz nie wiem czy te drukowane ( wirtualne?) dolary mają jakieś pokrycie w towarach czy jak niektórzy piszą, nie mają?
 • @nikander 18:39:18
  pejsaci z londyńskiego City...... a dają 15% PKB Angolom....

  A to źle czy dobrze że dają aż tyle, bo tu znów nie rozumiem.
  Jakby mnie głupiemu, tak dawali to ja bym się cieszył, a pan nie?
 • @Oświat 07:48:19
  No i widzi Pan. Nawet z szorstkiej przyjaźni mogą wyniknąć pewne korzyści.
  Jednak Robert Hanusen ma rację . Ta historyjka jest bezsensowna i prosze, bardzo proszę nie przypisywać mi jej autorstwa.

  Powtarzam za Hanusenem: "Problemem nie są banki które świadczą usługi i pobierają za to prowizje. To jest OK. Problemem w dzisiejszym świecie jest TWORZENIE "pieniędzy" z powietrza na procent. Pieniędzy które nie istnieją i nie mają w niczym pokrycia." Nie ma obecnie takiej sytuacji w której klient mając zdolność kredytową odszedłby z banku z kwitkiem bo tenże nie ma pieniędzy. Jeśli masz zdolność kredytową to bank Ci pieniążki wyczaruje z powietrza a Ty je oddasz i to z procentem. To nazywa się "kreacją pieniądza jako oprocentowanego długu".

  Czy mogę powiedzieć: no to witaj na pokładzie?
 • @Oświat 08:09:13
  No to powoli dochodzimy do tego co jest "kradzieżą prawie doskonałą". Tego banksterskiego szwindlu nie widać z poziomu gospodarstwa domowego. Gospodarstwo domowe nie może kreować (emitować) pieniędzy. Państwo natomiast powinno i my mamy to zagwarantowane w art. 227 Konstytucji.
  Odpowiadam na ostatnią wątpliwość. Równowaga towarowo pieniężna utrzymywana jest w ten sposób, że system bankowy działa jak odkurzacz, który wysysa pieniądze od ludności i gospodarki. Banki nie produkują pieniędzy na odsetki więc długi nigdy nie mogą być spłacone a klienci cały czas się zadłużają. Płyniemy w kierunku rafy.
 • @Oświat 08:16:13
  To jest oczywiście dobre dla osobników wyznania kupieckiego. Gorzej dla nas. My za to płacimy. Płacimy za "locencję na używanie pieniędzy" Nie jest to mało bo około 130 mld zł rocznie. Tu tkwi źródło "wydajności" państw bogatych.
 • @nikander 08:21:40
  ....Ta historyjka jest bezsensowna i prosze, bardzo proszę nie przypisywać mi jej autorstwa.....
  Nie przypisuję, ale polecam posłuchać, podaję ponownie link
  Banki i odsetki

  https://www.youtube.com/watch?v=F43OWvrXnS0
 • @Oświat 08:38:38
  Tak, wysłuchałem i stwierdziłem, że jest to banalna historyjka unikająca problemu. Autor nie powiedział jednej bardzo ważnej sprawy. Otóź nie można kwestionować kosztów wtórnego obiegu pieniądza. Jakieś odsetki muszą być. Problem tkwi w tym, że zgodnie z prawem bankowym, banki które są dealerami rynku pieniężnego (a takich banków jest w Polsce 19) są zmuszane do podnoszenia oprocentowania pożyczek do czterokrotnej stopy lombardowej. Tak działa mechanizm regulujący dopływ pieniądza do gospodarki. Zatem:
  Wysokość oprocentowania pożyczek narzucana jest bankom przez Radę Polityki Pieniężnej.
  To jest chore...
 • @Oświat 08:38:38
  A filmiki z moim udziałem:
  https://www.youtube.com/watch?v=5BxBpz-3Uw0
  https://www.youtube.com/watch?v=DW_d01c8D6E&feature=youtu.be
  wiele osób obejrzało. Niektórzy po kilka razy bo za pierwszym razem ponoć "nie dociera". Nie dziwię się.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031