Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
654 posty 7262 komentarze

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Wyrok w imieniu… - no czyim?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

No to brońmy dalej „suwerennej terytorialnie organizacji panowania korporacyjnego”.

     Chce człowiek mieć wakacje czyli detoks od spraw politycznych, ale nie bardzo jest to możliwe. Prezydent zawetował dwie ustawy – co ty Józek na to? Tak kończy się wakacyjna sielanka.

     Tzw. „wymiaru sprawiedliwości” staram się unikać jak ognia. Sprawiedliwość w sprawach grubszych jest tylko kwestią ceny i tylko naiwni myślą, że może być inaczej. Ponoć istnieje sprawiedliwość wyższego rzędu i nieprzekupna, sprawiedliwość boska, tylko dlaczego od razu stosuje najwyższy wymiar kary i to bez orzekania o winie?

Ale zejdźmy na ziemię.

     Ci co "wygrali" lub "przegrali" (już teraz nie mówi się, że byli winni lub niewinni)  otrzymują pismo urzędowe zatytułowane „Wyrok w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej” i to by było banalne gdybyśmy nie zastanawiali się nad tym czym – tak w istocie – jest państwo.

     Za moich czasów – niestety, ale z peselem dyskutować nie sposób – państwo definiowało się jako „suwerenną terytorialnie organizację panowania klasowego”. Tak więc w tamtych czasach wyrok w imieniu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej można było traktować jako wyrok w imieniu ludu pracującego miast i wsi. Była to sprawiedliwość surowa i za przekręty gospodarcze groził stryczek, co przydarzyło się jednemu przekrętasowi z branży mięsnej. Tak oto władza ludowa rozprawiała się ze swoiście rozumianą „przedsiębiorczością”.

     Czasy się zmieniły, ale definicja państwa zmieniła się niewiele. Po tym liftingu mamy państwo, które można zdefiniować jako „suwerenną terytorialnie organizację panowania korporacyjnego”. Największe korporacje tj. korporacja bansterska i korporacja sądownicza zaciekle walczą o „suwerenność terytorialną”. O ile korporacja banksterska sprawę załatwiła w 1997 roku za sprawą ustawy o narodowym banku polskim, o tyle korporacja sądownicza zrobiła to „po cichu”.

     W istocie swej „Wyrok w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej” jest wyrokiem w imieniu niezawisłej, czyli suwerennej terytorialnie korporacji sądowniczej. Zatem przyjmuję za dobrą monetę, że PiS chce coś z tym fantem zrobić. Niestety, ale partaczy sprawę na wszystkie możliwe sposoby.

     Jeśli zatem podjurgały Was hasła o obronie niezawisłości sądów to jeszcze raz pomyślcie co oznaczają słowa „Wyrok w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej” i rozszyfrujcie co się – tak naprawdę – pod tą „Rzeczypospolitą” kryje. Tam ujrzycie prawdę o tym, co aktualnie jest przestępstwem a kiedyś nie było i odwrotnie.

     Na pytanie „a co ty Józek na to?” odpowiadam: a co Ty na to? Wtedy dyskusja sprowadza się do kibicowania jednej z drużyn w grze, której reguł nie znamy. Ponoć minister Ziobro miał bardzo dobre wystąpienie w Senacie. Pytam, dlaczego dopiero teraz w Senacie a nie rok temu w dobrze zrobionym programie w telewizji. Soory, nikt nie chciał mi wytłumaczyć dlaczego po reformie system sądowniczy zacznie działać tak jak byśmy sobie tego życzyli i dlaczego. No może na to nie zasłużyłem, bo powinienem „zaufać” bez reszty dobrej zmianie. Już w młodości wbijano mi do głowy aby "nie poszukiwać lepszych sposobów osiągania gorszych rezultatów". Tego powinniśmy się trzymać.

No to brońmy dalej „suwerennej terytorialnie organizacji panowania korporacyjnego”.

I to by było na tyle.

 

KOMENTARZE

 • Autor
  wyroki są ferowane ( wg nadzwyczajnej kasty - orzekane ) w imieniu nadzwyczajnej kasty, bo skoro nie chce ona podporządkować się państwu to nie mogą być ferowane ( wg nadzwyczajnej kasty - orzekane ) w imieniu państwa ... uczciwiej byłoby ferować po prostu ferować wyroki (wg nadzwyczajnej kasty - orzekać ) w imieniu Izraela ...
 • Autor 5*
  W Wielkiej Brytanii wyrok wydaje się w imieniu Królowej.
  Żywej osoby.

  W odróżnieniu od RP, gdzie jest nią osoba prawna, pewien abstrakt .

  W praktyce w imieniu kilkunastu zapisanych kartek- zwanych Konstytucja.

  Naszym rodakom nie przeszkadza, że rzecz może być właścicielem innej rzeczy.

  Dlatego w życiu społecznym nie zaskakuje już żadna nielogiczność
 • @Drab61 12:06:08
  Jak to leciało?
  Pytanie: narodowość?
  Odpowiedź: a pisz pan prawnik...
 • @Zbigniew Jacniacki 12:48:41...Dlatego w życiu społecznym nie zaskakuje już żadna nielogiczność....
  Stąd takie "kwiatki":

  Lidl ma Polaków za najgłupszych klientów. Te same produkty kupisz w Anglii ponad dwa razy taniej

  """W sklepach Lidl na całym kontynencie ruszyła akcja promocyjna na artykuły dla dzieci, za miesiąc wracające do szkoły. Nic dziwnego, muszą mieć porządne ciuchy. Ale polscy rodzice mogą przecierać oczy ze zdumienia, bo firma ustaliła ceny na poziomie wyższym, niż choćby w Wielkiej Brytanii.

  W efekcie dziecięca bielizna – chłopięce bokserki kosztują w polskich sklepach dokładnie 19,99 zł. Tymczasem dokładnie te same produkty w brytyjskich dyskontach są sprzedawane za 1,79 funta. Brytyjska waluta jest warta obecnie ok. 4,77 złotego, więc trójpak majtek kosztuje w przeliczeniu 8,50 zł. Ten sam produkt, kompletnie różne ceny...."

  więcej http://innpoland.pl/136253,Lidl-ma-Polakow-za-najglupszych-klientow-Te-same-produkty-kupisz-w-anglii-ponad-dwa-razy-taniej
 • @Zbigniew Jacniacki 13:35:34
  Ciekawe jeszcze, ile "u producenta", czytaj na Aliexpress...

  Jakby zamawiał teraz to na koniec września by doszły ;p akurat początki szkoły.
 • @
  Podobnie do komenta drab61:
  wyciągnięcie z DAWNEGO archiwum PESEL (z czasów zielonych książeczek, w których taka rubryka BYŁA), informacji i o NARODOWOŚCI przedstawicieli "kasty" - BEZCENNE.

  Myślę, że "gdzieś" są kopie tych danych... Czy to papierowe, czy już komputerowe.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930