Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
690 postów 7528 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Tajemnica badań lekarskich asesorów sądowych rozwikłana

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pytanie: narodowość? Odpowiedź: a pisz pan - prawnik.

 

     Jak dowiaduję się z dobrze poinformowanego źródła, Krajowa Rada Sądownicza - owszem – zatwierdzi nominacje asesorów sądowych pod warunkiem jednak, że zgłoszą się przed komisją branżową to znaczy koszerną. Już jest wiadomo, że u mężczyzn szczegółowo będzie przebadany stan przyrodzenia. Sposób badania kobiet jeszcze nie został ustalony. Mówi się coś o długości nosa i o osadzeniu oczy. Jak tylko dowiem się szczegółów – poinformuję.

 

Szczegóły Państwo znacie, więc nie będę się rozpisywał.

KOMENTARZE

  • @@@!
    Czy w Polsce jest inaczej? Sędzia SO w Gdańsku: Magdalena El-Hagin, sędzia SO w Ostrowie Wielkopolskim: Małgorzata Zimorska-Abdulajew, prokurator Rejonowy (Łódź Górna) - Małgorzata Al-Kadi.
  • @@@!
    Oto kim są asesorzy, których w tak skandaliczny sposób potraktowała KRS. Szczegółowo wyjaśniła to w oświadczeniu Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury. Zdecydowaną większość osób znajdujących się na liście asesorów stanowią osoby, które ukończyły aplikację w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Są to absolwenci studiów prawniczych, którzy po pokonaniu tysięcy konkurentów na egzaminach wstępnych rozpoczęli roczną aplikację ogólną. Aplikanci, którzy uzyskali najlepsze wyniki, mogli kontynuować szkolenie podczas trwającej 2,5 roku aplikacji sędziowskiej, w toku której codziennie praktykowali w różnych wydziałach sądów pod nadzorem sędziów oceniających ich pracę i przydatność do zawodu sędziego. Co więcej, aplikanci co miesiąc spędzali tydzień na szkoleniu oraz zdawali egzaminy praktyczne, oceniane przez komisję egzaminacyjną w składzie trzech sędziów. Tylko pozytywny wynik ze wszystkich – łącznie kilkudziesięciu – egzaminów i praktyk pozwalał na przystąpienie do egzaminu sędziowskiego, który składał się z dwudniowej części pisemnej oraz całodniowej części ustnej. Dodatkowo po zdaniu egzaminu sędziowskiego odbywali obowiązkowy staż w sądach rejonowych, pracując jako referendarze sądowi. Aplikanci znajdujący się na liście asesorów kształcili się w latach 2009-2016, a więc w czasach rządów różnych ugrupowań politycznych. Na liście przesłanej przez Ministra Sprawiedliwości znaleźli się wszyscy aplikanci, którzy uzyskali pozytywny wynik egzaminu i nie podjęli decyzji o rezygnacji z asesury, nie zaś osoby wybrane przez Ministra. Oprócz nich na liście znajdują się referendarze sądowi oraz asystenci sędziów, którzy po kilku latach wykonywania zawodu w latach 2011-2016 zdali egzamin sędziowski na takich samych zasadach, jak absolwenci Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury wytłumaczono w oświadczeniu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031