Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
696 postów 7568 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Żydowska gra resetem długu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bądź przytomny: nie może być konwersji długu publicznego na reparacje wojenne od Niemiec ani reparacji wojennych na dług publiczny

 

     Od trzech lat w drugiej minucie tego filmuDokąd Zmierzamy - [4] zapowiadam reset tego co nazywamy długiem publicznym. Nikt bowiem na świecie nawet w kręgach zupełnie genetycznie zmutowanej banksterii nie wierzy, aby Polska mogła spłacić coś takiego:

Za: //www.dlugpubliczny.org.pl/

 

Jeszcze jakiś czas będzie to trwało:

- rzont zaplanuje dziurę budżetową, aby opłacić wzrost słupków poparcia,

- wypuści obligacje, aby zasypać deficyt,

- banki komercyjne je wykupią, polezą z nimi do swoich banków centralnych i to takich, które mają ujemne stopy lombardowe i redyskontowe (nie będzie wśród nich naszego NBP),

- obecnie banki centralne nie są żadnymi bankami w takim sensie w jakim 99% społeczeństwa sobie to wyobraża. Tam nie ma żadnych pieniędzy, ale pod zastaw tych obligacji mogą „wykreować” pieniądze z powietrza. Mogą to robić bo chronią je lotniskowce.

- „pożyczone” od banków centralnych pieniądze banki komercyjne prześlą na rachunek rządu.

- o kwoty główne pożyczek nikt nie będzie się upominał. Banksterzy w zupełności zadowolą się odsetkami.

     Jeśli jakieś państwo jest grzeczne i zapłaci stosowne odsetki to się mu „zroluje” dług i da prawo do kolejnych pożyczek w następnym roku. Te 50 mld zł odsetek  od rządu i drugi raz tyle od ludności i przedsiębiorców - banksterom w zupełności wystarczy.

    Tak to mogłoby spokojnie kręcić dalej ale, jak kiedyś przy gitarze pieśń niosła:

Czy to w Koluszkach, czy to pod Żywcem,

Czy w pegieerze, czy na odkrywce

Zawsze się znajdą jakieś parszywce.

Refren.

Bo pomiędzy bogobojnym ludem.

A niech cholera to pokręci.

Zawsze się znajdzie jakiś student.

co na studia poszedł, aby od rzytka głupszym nie być.

 

     Zmodyfikowałem trochę refren, ale wybaczcie. O tym banksterskim przekręcie na kwotę około 130 mld zł rocznie, wie już w Polsce każdy z wyjątkiem katodebilizmu snującego się posępnie za Prezesem Wielkim po miesięcznicach smoleńskich. Wielką robotę zrobił tu międzynarodowy ruch Positive money. Chwała mu za to. Tej grabieży całych narodów już ukryć się nie da.

   No nie spodziewajmy się, że nasi starsi bracia w wierze, na wzór węgierskiego premiera Ferenca Gyurcsaniego, padną na kolana i zaczną nas przepraszać za to że „kradliśmy rano, nocą i wieczorem”. Rzyt musi kraść, bo to jego talmudyczna powinność, ale na kradzieży nie może dać się złapać. No i jesteśmy w domy i to chociażby ze względu na co najmniej dwa fakty.

1. Pozwolono nam na upominanie się o reparacje wojenne od Niemiec. Proszę zauważyć, że padają tam kwoty zbliżone do naszego długu publicznego. Rzyt kombinuje tak: przecież możemy gojom ten dług umorzyć, nic nie tracimy a oni będą nam dozgonnie wdzięczni - ale pod warunkiem, że Macierewicz doprowadzi do wojny z Rosją. Polacy nie dostaną ani grosza, ale sama wizja kolejnego cudu nad Wisłą to coś co łatwiej nam sobie wyobrazić niż zgliszcza. Owszem, na odbudowę udzielą nam kredytu.

2. Jacyś dziwni pretendenci do urzędu prezydenckiego pokazują nam jakieś dziwne papiery, też opiewające na kwoty zbliżone od naszego długu i pochodzące od Niemiec, ale z zastrzeżeniem, że pójdą one na jakieś tajemnicze „projekty cywilizacyjne”. Znowu międzynarodowy rzyt ma gest: zapomni o kwotach pożyczki wyczarowanej z powietrza, zapomni, że kradł rano, w dzień i wieczorem. A co to mają być te "projekty cywilizacyjne" to możesz się jedynie domyślać.

    Jak termin resetu długu będzie się zbliżał, bo nie może być tak, że jest zadłużone każde państwo od USA po Niemcy, będziemy obserwowali inne pomysły na konwersję naszego rzekomego długu.

     Bo pomiędzy bogobojnym ludem.

     A niech cholera to pokręci….

Gówno jesteśmy winni banksterom, nawet jeśli nasz Prezydent nie ma czasu zastanowić się nad tym, czy czasem nie jest łamany w Polsce artykuł 227 naszej Konstytucji i dlaczego. Doniesienie o możliwości popełnienia tego przestępstwa miał na biurku chyba, że od biura podawczego do tegoż biurka działa koszerny filtr.

 

Bądź przytomny: nie może być konwersji długu publicznego na reparacje wojenne od Niemiec ani reparacji wojennych na dług publiczny.

 

KOMENTARZE

 • @ireneusz 18:56:02
  Problem tkwi w czym innym. Nam pozostawiono tylko możliwość zmiany formy pieniądza z elektronicznego na znaki pieniężne pozbawiając nas suwerenności w emisji pieniądza elektronicznego. Gdybyśmy w tym obszarze byli suwerenni to nasze potrzeby pożyczkowe byłyby znikome.

  Proszę popracuj nad tym.
 • Piosenka tragicznie dla Polski wktualna...
  https://www.youtube.com/watch?v=lNlVL3WjMlk
  niestety, napisy pod filmem, juz dawno utraciły swoją aktualność..
 • @nikander 19:13:31
  Nie rozumiem..
  "pozbawiając nas suwerenności w emisji pieniądza elektronicznego"
  my nie mamy suwerenności w emisji jakiegokolwiek pieniądza przecież, niczego nie musieli nas pozbawiać, bo to nie istniało..

  SUWERENNOŚĆ; fajne słowo, ale zastanawiając się nad jego praktyką w Polsce, dochodzę do wniosku, że to martwy termin w każdej dziedzinie :((

  Pozdrawiam
 • referendum w sprawie długu powinno być:
  Naród powinien sobie zadać pytanie: czy ty narodzie zamierzasz płacić nadmierne zadłużenie wynikłe z działalności na terenie polski zagranicznej agentury i polskich zdrajców tudzież nieudaczników?
  i drugie pytanie
  Czy ty narodzie uważasz, że nadmierne zadłużenie powinien spłacać ze swego majątku ten, który to zadłużenie zaciągał niszcząc kraj na rzecz okolicznych państw...
  jak światu będzie jasne, że nadmierne zadłużenie będzie scedowane na wille sikorskich i tusków, z kolumienkami, to może nie będą tak naszego kraju drenować...
  My naród my demokracja nie życzymy sobie dalszego zadłużania państwa... Kto pożycza powinien ponosić część lub całość ryzyka finansowego...
 • Panie Józefie!
  Pelna akceptacja z mojej strony i determinacja, aby z tym k........ skonczyć. Pozdrawiam.
 • @Autor
  Nie powtarzajmy nazwy "dług publiczny", bo jest kłamstwem.
  To się nazywa: Dług rządu dla publiczności.
  Albo: Bankowa wierzytelność publiczna.

  Jest do odebrania z prywatnych magazynów bankierów, wszelakich dóbr rozdzielanych na świat, tylko że chronią to bankowe służby wojskowe.

  Ekonomia monetarna bankierów, wybrała najgorszy konspekt regulacyjny, zrzucając to na publikę. W ten sposób pieniądz emisji kredytowej, staje się produktem z zaplanowanym starzeniem. Pieniądz obiegowy sam znika przy spłatach kredytu, zamiast być trwałym i krążyć długo.
  Rolą banków i pracujących tam bankierów, powinno być regulowanie pieniądza, bez zrzucania tej powinności na publikę i za taką pracę powinni odbierać zapłatę.

  Jest zaś tak, że nic nie robią, lecz gromadzą dobra i sprzedają bublowate pieniądze kredytowe, które szybko samoczynnie znikają, a sprzedaż tych pieniędzy trwa nieustannie, bo klienci i rządy są bez wiedzy. Płacą bankierom wysoką cenę preferencji czasowej za produkt samozniszczalny. A wystarczyłoby jedynie, by rzad nie brały kredytów i sukcesywnie stopniowo obniżał ceny i zarobki, by stała ilość obiegowego nominału bezkredytowego, zaczęła sprawnie obsługiwać handel. To mógłby być nawet projekt reformy monetarnej! Synchroniczna obniżka cen i zarobków, przez rząd, proporcjonalnie do wzrostu PKB.
 • Daję 5
  nic dodać ni ująć

  Pozdrawiam
  JG
 • @Mufinek Sposypkom 21:31:44
  Zostaje szerzyć wiedzę o tym, że:
  - pieniądz nie jest tym czym się wydaje i ma coraz mniej wartości,
  - banki nie są już instytucjami "zaufania publicznego", tylko bezwzględnymi lichwiarzami,
  aż do momentu, kiedy "ludzie" staną się świadomi i SAMI zareagują na ŁUPIENIE ich pracy / oszczędności (i godności)...

  A wtedy zareagują tak, że pewien narodek (to co z niego zostanie) będzie z nostalgią wspominał niejakiego Adolfa...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031