Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
688 postów 7519 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Zanim rzyt podsunie ci bitcoina

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z ciekawości zerknąłem na aktualny kurs bitcoina wynosi on na godź. 11.40 już tylko 48 647zł. Bądź pewny. Za bitcoina trumny nie kupisz.

 

     No mamy pełne szaleństwo. Jeśli ktoś kupił 18 czerwca bitcoina za 9 800 zł to mógł go sprzedać 18 grudnia za 67 819 zł. Zatem nie dziwi fakt, że ze zmutowanymi Polaczkami o niczym innym ostatnio nie pogadasz.

     Międzynarodowe rzytostwo już zaprzęgło swoich rezydentów do pompowania tej kryptowaluty. Wybralii niezłych fachowców.Znanego politycznego jajcarza Korwina Mikke: https://www.youtube.com/watch?v=OHGLeeLVW5g i właściciela kanału podziemnaTV: https://www.youtube.com/watch?v=D_bL9qiL_74&t=254s No mniut (mód jeśli ktoś nie zna lwowskiego bałaka) leje się z ust. Wreszcie możemy dokopań opresyjnemu państwu, będziemy mieli walutę demokratyczną, której nikt nie będzie kontrolował i nam jej nie ukradnie. Pomijam milczeniem ile na takim qrestfie się zarabia.

     Pisze tę notkę, bo typuję Polskę i Polaków na pierwszych do ogolenia tą karuzelą finansową. Jest tak dlatego, że mamy wyjątkowo, przez ostatnie ćwierćwiecze, sformatowane mózgi: co tydzień klecha z ambony trudzi się nad tym, aby owieczki wierzyły w cuda, a profesur od ekonomii nie zapodał odpowiedzi na proste pytanie; skąd się biorą pieniądze. Już wiemy jak powstał świat, skąd się biorą dzieci, jaki jest skład chemiczny atmosfery na Marsie a prosta odpowiedź na pytanie: skąd się biorą pieniądze - wpędza nas w grobową ciszę. Mamy zatem w Polsce kompletne „zlodowacenie intelektualne” a to jest odpowiedni klimat na różne Global Investnment, Amber Gold, bitcoin i inne krytptowaluty.

     Wszystko brzmi wyjątkowo naukowo. Oto wynaleziono lepszy sposób na „rzadkość”, lepszą niż złoto i droższą od „wydobycia” a na dodatek o ograniczonej ilości. Bitcoina się nie dodrukuje. Jak się jeszcze doda zawiłości technologii blockchain to wszyscy padamy na twarz pokłonnie. I co? - i to wszystko chwyta. A dlaczego? - dlatego że polski profesor ekonomii (często nazywany q… sprzedajną) nie wykorzenił z naszych głów złogów po pieniądzu kruszcowym. Naprawdę od 1971 roku, roku w którym USA zawiesiły wymienialność dolara na złoto grzebiąc ustalenia z Bretton Woods – było sporo czasu.

     Amerykańskie lotniskowce przez jakiś czas podpierały tezę, że dolar jest tak samo dobry jak złoto, ale w obliczu rozwoju technologii rakietowych coraz trudniej podpływać pod kraje, które jakoś tego nie zdążyły zrozumieć. Era dolara jako waluty zapasowej ma się ku niechybnemu końcowi. Trzeba było coś wymyślić. Gdy się Polaczkom podsunie, że oto wynaleziono coś lepszego od złota, to pomimo, że w Polsce napisano książkę ‘Mit złotej waluty” (autor – minister skarby z lat 1925-1926 Jerzy Zdziechowski), zdebilony narodek pójdzie i kupi, bo banki to popierają, Korwin-Mikke popiera, bo jest tak prosto i wygodnie: wystarczy wejść na stronę internetową i złożyć zlecenie.

     Na wszystkich piramidach finansowych zarabiają ci, którzy wchodzą w nie pierwsi. Cała reszta jest do ogolenia. Zatem gdy rzytek podsunie Ci bitcoina – pie...dol go. Ty wiesz. Pieniądz narodowy i suwerenny jest wspaniałym instrumentem regulowania procesów gospodarczych, kryptowaluta to podstępna likwidacja obrotu gotówkowego i wstęp do całkowitej inwigilacji jednostek i całych narodów.

     Jeśli natomiast „kopalnia bitcoinów” kojarzy ci się z szybem wydobywczym i znojem górnika – to już twoja sprawa. Z ciekawości zerknąłem na aktualny kurs bitcoina wynosi on na godź. 11.40 już tylko 48 647zł. Bądź pewny. Za bitcoina trumny nie kupisz.

     A w Nowym Roku życzę wam skutecznej realizacji rzeczy małych i które często odkładaliście na potem. One przynoszą najwięcej satysfakcji

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Z ciekawości zerknąłem na aktualny kurs bitcoina wynosi on na godź. 11.40 już tylko 48 647zł."

  To ja chcę zarabiać w bitcoinach ;-) OK, nie za wiele - 10 BC na godzinę będzie spoko - na prowincji jakoś wyżyję ;-DDD

  Kuźwa, jaka ta wirtualna gospodarka mocna, że ma tak mocną walutę. Nie ma to jak wirtualna moc...

  Jak można coś aż tak napompować?

  5*
 • @Jasiek 15:03:00
  Ano można napompować. Leszcze zapłacą.

  Pozdrawiam

  ps. ja już być się zadowolił jednym BNC na godzinę i to nawet przy dzisiejszym kursie.
 • Przykładowa koparka kryptowalut :-)
  http://bitkop.pl/wp-content/uploads/2017/10/7ka-600x600.jpg
 • @Jasiek 15:08:04
  notowanie na 15.00 to już tylko 45 190zł. Golenie baranów już się rozpoczęło.
 • @nikander 15:07:04
  "Ano można napompować. Leszcze zapłacą."

  Kurde, to może być już taki Amber Gold do zuśnej potęgi o zasięgu globalnym.
  Kiedyś dość głośno było w głównym ścieku o botnetach - nie zdziwiłbym się patrząc na taką koparkę jakby powstał jakiś taki globalny botnet, który wykorzystywałby miliardy komputerów i telefonów do "kopania" kryptowalut jako jedną wielką koparkę. Może już jest... :-(
 • @Jasiek 15:08:04
  A te "koparki" kopią dwa razy szybciej co 9 miesięcy!!!
 • @All
  dodam ciekawy artykuł z komentarzami..
  https://independenttrader.pl/pulapki-na-rynku-kryptowalut.html
 • @nikander 15:16:02
  nie.. technologia starzeje się.. koparka po 3miesiącach jest złomem..

  BitCoin (BC-Bank Centalny, takie skojarzenie ;) pozostanie, jego realna wartość to coś koło 800$, bańka jest napompowana..

  Problem leży gdzie indziej.. to jest flara rozpoznawcza, USA dolara już poświęciły na straty, musi być nowa globalna waluta, a że mamy XXIw. to taka na miarę czasów.. BC przeżyje moim zdaniem, ale nie będzie najważniejszy, FED jest zbyt silny, aby temat odpuścić..


  Idzie nowe, to pewne, ale zarządcy będą ci sami, to też pewne :((
 • @wk..ny 15:53:42
  Tak długo jak długo bitconi nie jest środkiem płatniczym a towarem - można powiedzie: a traćcie sobie ludziska pieniądze w sposób jaki uważanie za stosowny. Gdyby natomiast bitcoin stał się bazą monetarną walut czy to narodowych czy to ponaddnarodowych musimy powiedzieć: WWWWWOOOOONNNNNN!!!!!
 • @Krystyna Trzcińska 18:29:55
  Nowa odmiana tulipomani z 1636 roku te krypto nic warte śmieci
  https://www.pb.pl/historia-tulipanowej-banki-782224
 • @nikander 16:14:27
  Czytał Pan o podstawach MATEMATYCZNYCH BTC?
  IMO Żydzi się tego BOJĄ, bo nie mogą KONTROLOWAĆ!
  Choć dzisiejsza bańka wygląda na nadmuchachą, ale to inna sprawa.
 • @laurentp 19:29:45
  Każdy pieniądz oparty o "rzadkość" jest i będzie kontrolowany przez rzytków. My potrzebujemy waluty opartej o ilościową teorię pieniądza. Napisałem na ten temat trzy ostatnie notki.
 • @AgnieszkaS 20:20:10
  O zgrozo wiele poważnych "ekonomicznych autorytetów" (ja ich inaczej nazywam, ale są to słowa ogólnie uważane za nieprzyzwoite) prorokuje, że bitcoiny powinny być bazą monetarną dla walut lub wręcz walutą światową. W Polsce mamy takich zatrzęsienie.
 • Moj najmlodszy brat mial kiedys $10K na zbyciu i chcial tych bitcoinow
  kupic.Sprzedawano je wtedy po $0.3 za sztuke.Nasz sredni brat odradzil mu tego i nieslusznie.Za $10 000 kupil by tych bitcoinow 33333.Dzis kurs wynosi 1 bitcoin=$13200.Tak wiec moj najmlodszy brat mialby 33333 x 13200= $439995600.Wirtualnie oczywiscie.
 • @wk..ny 15:53:42
  Sam BTC nie wymaga "technologii:.
  Zwykły PC / smartrfon wystarczy, proszę doczytać,
  Ci innego "kopanie", tam moc obliczeniowa rośnie, wykładniczo z czasem.
 • Dobrze, że Autor o tym pisze
  Niemal wszystkie niezależne (?) zachodnie media bez przerwy wciskają ludziom bitcoiny, do znudzenia i tylko nieliczni oparli się tej nagonce. Wszyscy zgodnie twirdzą, że jest prywatny i źe nie wiadomo kto go zapoczątkował. A jeśli nie wiadomo, kto go stworzył, to zapewne miał dobre intencje - tak jakby prawdopodobieństwo, że Bitcoin nie został stworzony przez jakichś anonimowych dobroczyńców ludzkości, nie było równie wielkie. Nic nie dzieje się bez przyczyny i sam fakt, że w ogóle pozwolono na to żeby się rozwinął, a na dodatek był szeroko reklamowany, daje wiele do myślenia.
 • @Autor
  Dobrze wiedzieć, że są jeszcze ludzie, którzy głowę noszą nie tylko żeby na nią założyć kapelusz czy inny beret.
  Powiało optymizmem :)
  Dobrego Nowego Roku.
  Ukłony
 • Uzupełniam listę osób pompujących bitcoina.
  GPS od Korwina Mikke: http://gps65.neon24.pl/post/141741,kryptowaluty-uratuja-swiat
  Widocznie guru kazał.
 • @Lotna 04:35:15
  Nie wszyscy tak twierdzą. Od bodajże dwóch a może i trzech tygodni w radiowej trójce w kwadransie ekonomicznym eksperci zapraszani do studia mówią wprost i ostrzegają przed krypto-walutą twierdząc, że sektory państwowe pozmiatają tę piramidę, bo tak nazywają ten niecny proceder.
  Nigdy mnie korciło nic więcej niż wzięcie wypłaty/zapłaty za pracę. Owszem, czasem wyślę sobie jakiś kupon Lotto nigdy nie liczę na główną wygraną. Ostatnio wygrałem 250 złotych w keno 5 skreśleń i 5 trafień i wiem, że co najmniej mam rok posuchy :)

  Ukłony
 • @nikander 16:14:27
  niestety to ku temu zmierza..
  Bańka na BC pęknie, będzie płacz i dramat umoczonych zakupem na górce.
  Schemat znany od zarania dziejów; tworzy się problem, aby potem dać rozwiązanie.. Obstawiam, że kryptowaluta ma stać się światowym pieniądzem, ale już nie bez kontroli, "dobry" FED zadba o jego zabezpieczenie.. BC to balon próbny przecierający szlaki w umysłach pospólstwa, ludzie zaakceptują nową kryptowalutę z "gwarancjami" bankowymi.. tak to widzę..

  "WWWWWOOOOONNNNNN!!!!!" też tak powiedziałem, ale z tego wyszło tylko tyle, że muszę wyczyścić monitor, nic więcej :(((
 • @Krystyna Trzcińska 18:59:02
  Coś jest tyle warte ile za to ludzie zapłacą.. 800$ prognozują mądre głowy..
  Działki na księżycu też dobrze się sprzedają, a są tak samo wirtualne, bo akty nadania nieprawne.. Obywatelem Asgardii zostałem, wyemigrowałem mentalnie z tego zażydzonego Świata.. tam Chińczycy i Turcy w większości.

  Jestem tak samo przeciwnikiem BC jak i lachociąga kurwinowego zwanego na tym portalu GPS.

  http://spartakus.neon24.pl/post/121115,czy-gps-zasluguje-na-chloste
  2,5 roku temu tego kurwinowego lachociąga zaprosiłem do Poznania, bez odzewu ;)))
 • @laurentp 21:41:18
  pisałem przecież o kopaniu BC, polecam link do Independentrader wyżej zamieszczony, jakie wałki odchodziły przez producentów koparek, no i giełdy kryptowalut drugi ciekawy temat..
 • @Krystyna Trzcińska 19:58:27
  Kryśka, czy to moja "koparka" doprowadziła Cię do takich graficznych uniesień? ;-DDDD

  Szczęśliwego!
 • @nikander 19:49:55 ANALIZA SYSTEMU PANA a przynajmniej ....O ilościową teorię pieniądza....
  .... ale KTO ? tę ilość ustala ? czy to nie stanie się kolejnym FED ?
  A wymuszać będzie za pomocą już nie albo i za pomocą lotniskowców też ?

  ANALIZA SYSTEMU PANA a przynajmniej przez Pana lansowanego:
  Istotą tego proponowanego systemu jest planowa kreacja pieniądza przez bank centralny i przekazywanie tych pieniędzy do gospodarki. Czyli pomysł podobny do "helicopter money".
  Sprzężenie zwrotne dotyczy zaś ustalania wielkości tej kreacji by nie spowodować zbyt wysokiej inflacji.
  Ważnym elementem tej propozycji jest także to, że bankom odbiera się możliwość tworzenia kredytu.

  Czy to zadziała?
  To zależy od tego, jak bardzo rygorystycznie będą przestrzegane reguły na wysokość kwoty kreacji. Jeżeli byłyby przestrzegane rygorystycznie to taki system niczym by się praktycznie nie różnił od pieniądza kruszcowego, którego też przybywało w miarę równomiernie z powodu wydobycia.
  Natomiast jeżeli by te reguły były naruszane np. z powodu "bardzo ważnych interesów społecznych" to efektem byłaby inflacja.

  Także analizować trzeba by było siłę tego właśnie sprzężenia zwrotnego - jakie byłyby możliwości manipulacji danych, kto byłby decydentem. Każda hiperinflacja była powodowana właśnie przez naruszenie projektowanych ograniczeń.
 • @staszek kieliszek 20:35:55 Jakie wirtualnie ? .....
  ..na youtoube są filmiki jak się wypłaca gotówkę z kont BT
 • @nikander 19:49:55 US Dolar jest oparty o ilosciową też....
  a do czego jakich chorych działań to doprowadziło ?

  Żydki ilościowo też potrafią kontrolować

  proszę odczytać pocztę wewnętrzną i bez obrazy proszę

  Proszę też ustosunkować się do ujawnienia sedna systemu przez Pana lansowanego
  Dziękuję
 • @andrzejw 15:43:00
  Witam

  Odpowiedziałem na priv a sedno ilościowej teorii pieniądza jest w moim ostatnio publikowanym tryptyku "Monetarne pacta conventa". Ilościowa teoria pieniądza jest ogólnie znana i praktykowana. Nowum, które proponujemy to rozproszenie przyrostowej emisji pieniądza głównie do gospodarki. Tego jeszcze nikt (poza okresem komuny) nie praktykował.Ludność ma skorzystać na obniżeniu stóp procentowych pożyczek.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031