Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
690 postów 7528 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Konfederaci - gromadzimy kwity na władzę.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Do Sejmu 29 stycznia nie jedziemy tylko po to, aby sobie pogadać.

Jak Państwa wcześniej informowałem Konfederaci spotykają się w sejmie 29 stycznia na konferencji "

 Związki gospodarcze o strukturze sieciowej i integracji produktowej działające na bazie wielostronnych umów wspólnie kontrolowanych

Agendę konferencji oraz warunki uczestnictwa znajdziecie Państwo tutaj: https://www.dropbox.com/s/n8prpdumx95oqqj/Agenda%20Konferencja%20WUWK%20Sejm.pdf?dl=0

Za tematem lobbuje klub Kukiz'15 i zaprasza na konferencję:

 • wszystkich urzędników ministerialnych, którzy odpowiadali na interpelacje poselskie składane w tej sprawie
 • członków Parlamentarnego Zespołu d/s Polityki Klastrowej
 • członków Grupy Roboczej d/s Polityki Klastrowej przy Ministerstwie Rozwoju.
 • przedstawicieli polskich klastrów kluczowych

i wszystkich zainteresowanych.

Czy ktoś przyjdzie? - trudno powiedzieć.

Abyśmy mieli coś czarno na białym organizatorzy wystosowali do szefa Parlamentarnego Zespołu d/s Polityki klastrowej pisemko jak niżej:

  

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki Klastrowej

Poseł Maciej Masłowski

 

Szanowny Panie Pośle

 

       Przyszło Panu kierować zespołem, którego materia została wyjątkowo nieszczęśliwie zdefiniowana. Z pośród pięcie definicji klastra podanych przez M. Portera, PARP przyjął chyba najbardziej niedorzeczną. Geograficznym skupiskiem firm, które ze sobą konkurują i zarazem współpracują może być wszystko albo nic. W przypływie dobrego humoru stwierdzam, że według tej definicji psa z kotem, którzy konkurują o zawartość i michy i współpracują przy tym aby się nie przewróciła - też można by nazwać klastrem.

       Nie mam nic przeciwko temu aby dofinansowywać polskich przedsiębiorców, ale pół miliarda złotych wydanych na promocją klastrów - „urodziło mysz”. Nie zrodziła się żadna nowa koncepcja biznesowa oparta o więzi formalne i nieformalne, trudno wskazać jakąkolwiek integrację przedsiębiorców wokół jakichkolwiek osi produktowych, nie zrodziła się żadna rozpoznawalna polska marka.

       Jest Pan z Rzeszowa i dobrze Pan wie co mówi ulica o pieszczochu naszych mediów, czyli o zaliczonym do kluczowych naszych klastrów, Dolinie Lotniczej. Owszem spełnia on wszystkie atrybuty parpowskiej definicji, ale w istocie jest to „skupisko” przedsiębiorców, któremu łatwo jest zakomunikować, że w przyszłym roku będą musieli obniżyć koszty o kolejne 5%, bo inaczej się nie da.

       Nasze media nie eksponują faktu, że po przyjeździe do Polski - klastrowy guru - M. Porter zachwycał się polskimi zjednoczeniami. Były wtedy jakieś pomysły na samolot szkolno-treningowy, na samolot transportowy, na samolot bojowy, na samolot rolniczy itd. a teraz mamy co? - zatomizowanych przedsiębiorców zatroskanych tylko o to, aby nie odpaść od cycka „łańcucha dostaw” z gospodarczą perspektywą nie przekraczającą kwartału. Czas, aby nasze stare zjednoczenia zastąpić konstrukcjami lepiej pasującymi do gospodarki rynkowej.

Szanowny Panie Pośle.

       Ponad 300 inicjatyw klastrowych zawiązanych w Polsce świadczy o potężnym potencjale integracyjnym polskich przedsiębiorców. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia na naszą konferencję „Związki gospodarcze o strukturze sieciowej i integracji produktowej na bazie wielostronnych umów wspólnie kontrolowanych”. Usłyszy tam Pan smutną prawdę, że od 14 lat nasza władza (jaka by ona nie była) utrupia społeczną inicjatywę upowszechnienia się koncepcji biznesowej wiążącej przedsiębiorców w silne łańcuchy wartości dodanej od pomysłu na produkt do usług po sprzedażowych.

       Nie będziemy ukrywali naszego przeświadczenia, popartego oficjalnymi wystąpieniami do obecnego rządu, że integracja produktowa jest u nas blokowana po, to aby naszym ekonomicznym okupantom nie stała się krzywda.

      Pod złotoustymi odpowiedziami ministerstw kryje się nowomowa mająca za zadanie zablokowanie rozwiązań biznesowych, które mogłyby się rozwinąć na bazie Międzynarodowego Standardu Sprawozdawczości Finansowej nr 11 – wspólne ustalenia umowne. Wspólne ustalenia umowne (nazywane przez nas wielostronnymi umowami wspólnie kontrolowanymi) pomiędzy polskimi przedsiębiorcami byłyby czymś najgorszym co mogłoby spotkać naszych ekonomicznych okupantów na naszej ziemi.

Szanowny Panie Pośle.

       Proszę rozważyć naszą sugestię, aby Parlamentarny Zespół ds. Polityki Klastrowej wystąpił z rekomendacją takiej zmiany polityki klastrowej, aby prowadziła ona do integracji produktowej polskich przedsiębiorców, a w konsekwencji do powstawania naszych suwerennych marek. Do powstawania łańcuchów dostaw, które nasi przedsiębiorcy będą mogli kontrolować i czerpać z tego stosowne zyski.

       W RPO województwa podkarpackiego na zadanie „Sieciowanie MŚP” zarezerwowano 5 mln euro. Od Pana będzie zależało, czy te pieniądze zostaną zutylizowane czy posłużą inkubacji polskiego Mondragonu na Podkarpaciu. To co? - to tylko Baskowie potrafią...


Z wyrazami szacunku


Józef Kamycki – za Konfederację na Rzecz Reform Ustrojowych.

 

Tylko nie pytaj czy to coś pomoże. Władzę trzeba stygmatyzować.

ps. konferencja na temat nowej architektury monetarnej zapowiadana jest na połowę lutego. Zapowiada się ostro.

 

KOMENTARZE

 • Jestem za
  i jak Bozia pozwoli to będę.
  Pozdrawiam Panie Józefie!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:21:29
  Zapraszam serdecznie Panie Jarku. Będzie sporo osób, które przyjadą na coś więcej niż tylko konferencję. Coś dla młodszych i perspektywicznych.
 • 5*
  DK
 • Powodzenia!
  Trzymam kciuki, żeby się "panowie posłowie" pofatygowali na obie konferencje i przekonali do postulatów, choć podejrzewam, że sama nazwa Konfederacji wzbudza w nich nieufność, bo to, w znakomitej większości, nie są ludzie, którzy służą Polsce (po głosowaniach ich poznacie).
 • @Lotna 05:49:54
  Szanowna Pani

  Każda taka akcja zdecydowanie ożywia środowisko. Zostają nawiązywane nowe kontakty z ludźmi o podobnej chemii. Już samo to jest wartością samą w sobie. Wkrótce ilość musi przerodzić się w nową jakość.

  Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie moralne.
 • @Nikander
  "Władzę trzeba stygmatyzować."
  jak najbardziej popieram..

  http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=ZESPOLY&NrKadencji=7
  niestety te zespoły to tylko synekury do wyciągania pieniędzy budżetowych..
  nazwa zespołu jest bardziej egzotyczna od:
  "Parlamentarny Zespół ds. Wspierania i Monitorowania Inwestycji Budowy Przystanku Kolejowego Opoczno Południe" to tak samo będzie potraktowana..

  To tak trochę wygląda na pisane petycji przez więźnia Łagru do Stalina..

  Z całej notki jednak najbardziej zainteresowało mnie to:

  "Nie mam nic przeciwko temu aby dofinansowywać polskich przedsiębiorców, ale pół miliarda złotych wydanych na promocją klastrów - „urodziło mysz”."

  W co tyle kasy wpompowano???????? nie znam tematu, ale znając życie, to dofinansowanie trafiło do Icka handlującego z Rubenem, a i Lewi prowizję przygarnął oraz Mordechaj za doradztwo prawne, Aron urzędnik też nie zbiedniał, a i podzielił się wyżej w diasporze parlamentarno urzędniczej.. może nawet Kornhausera na imprezę zaproszono u Danielsa aby koshernego najlepszego gatunku posmakował i swe jelita szabasgojowe napełnił ? :(

  Pozdrawiam i trzymam kciuki za don Kichota XXIw. w Polin..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031