Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
696 postów 7568 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

PPK – bo rzyt głodny jest

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

250 złotych rocznego prezentu od rządu dla bydełka wyborczego może być niezłą polityczną inwestycją. Słupki wzrosną.

 

     W Polsce niewiele już zostało do zagrabienia a Międzynarodowy Rzyt głodny jest i żąda nowych danin. Oczywiście wszystko dzieję się w trosce o dobro Polaków. Morawiecki dwoi się i troi, aby nie popaść w niełaskę. Dwoi się i toi, po nocach nie śpi, głowę w mokry ręcznik owija jak generał Yamamoto opracowując plan ataku na Pearl Harbor.

     O ostatnim pomyśle na ograbianie nas z wartości intelektualnych pisałem tutaj: //nikander.neon24.pl/post/142402,start-upy-miedzynarodowe-czy-zydowskie. Finansowanie „kopalni start-upów” już ruszyły. Najtęższe głowy zostaną odnalezione, ujawnione i wystawione na żer.

Kolejny podarunek to PPK czyli Pracownicze Plany Kapitałowe.

Jak ślicznie pisze Minister FinansówTen projekt ustawy, który dziś przesyłamy jest bardzo ważny, oczekiwany i potrzebny, bo w projekcie tym proponujemy w pełni prywatny, dobrowolny, długoterminowy system budowy oszczędności emerytalnych. Celem systemu jest zapewnienie podniesienie poziomu bezpieczeństwa finansowego i dobrobytu poszczególnych osób i ich rodzin.” Żródło: //kredyty-conectum.neon24.pl/post/142463,pracownicze-plany-kapitalowe-takie-ofe-pod-szyldem-pis

Ale u nas na wsi myślą tak:

1. Morawiecki planuje wyssać z gospodarki rocznie:

minimum (45000 zł/miesiąc * 12 miesięcy * 3,5% + 250 zł rocznej premii finansowanej z naszych podatków)* 11 milionów zatrudnionych = 23,540 mld zł lub

maximum 45000 zł/miesiąc * 12 miesięcy * 7,5%+ 250 zł rocznej premiiinansowanej z naszych podatków)* 11 milionów zatrudnionych = 47,300 mld zł

to wszystko ma popłynąć do Międzynarodowego Rzyda, który będzie tym zarządzał.Ponoć nawet udało się wynegocjować korzystną prowizję. Oczywiście wszystkie usużne rezimowi media będą piały jak to ta druga kwota lepiej będzie dbała o interesy Polaków.

2. Oczywiście ten ubytek środków pieniężnych w obiegu będzie trzeba jakoś zrekompensować więc Morawiecki przygotował bankom „potrzeby pożyczkowe” szacowane w przedziale 23 – 47 mld zł. Odsetki od tej kwoty łatwo policzyć, a zapłaci je nie kto inny jak Ty.Jednak ubankowienie - albo jak kto woli – finansjalizacja wzroście i będzie nowocześnie a do każdego pomysłu naszej gospodarczej gwiazdy trzeba odnosić się z szacunkiem.

3. Część przedsiębiorców może nawet zbankrutuje, ale o to przecież chodzi.

4. 250 złotych rocznego prezentu od rządu dla bydełka wyborczego może być niezłą polityczną inwestycją. Słupki wzrosną.

5. W międzyczasie wypowie się jakąś wojenkę i goj pozostanie „z kwitkiem” - jak zwykle.

     Nie jestem przeciwny planom budowy własności pracowniczej i dofinansowywania ich z państwowej kasy. Dałem na to sporo dowodów i nawet wskazałem źródło tego dofinansowania – powinna to być renta emisyjna NBP.  Stać by nas było na dziesięciokrotne powiększenie tej kwoty. Jednak pomysł wysysanie kapitału z polskiej gospodarki, oraz tworzenie nowych potrzeb pożyczkowych mógł powstać tylko u osobników „o duszy pokrętnej”. Lechita – owszem – dofinansowałby taki projekt, ale pieniądze pozostawił tam gdzie się one zrodziły. Niechby tam (w przedsiębiorstwach) pracowały i budowały zręby partnerskiego modelu stosunków przemysłowych. A zastosowanie tego pomysłu do budżetu jest zupełnym idiotyzmem.

 

Tak mówią u mnie na wsi, ale – wicie rozumicie – głupie jakieś...

KOMENTARZE

 • właśnie zauważyłem...
  ...że następna piramidka finansowa się nam tworzy :))...
 • @trybeus 13:42:43
  Tyle co mogłem to obszczekać ten pomysł. Karawana pójdzie dalej. Nikogo to przecież nie interesuje.

  Pozdrawiam
 • @Autor
  Gupie jakieś ... :)

  Ukłony
 • No cóż powiedzieć, "dojna zmiana" trwa
  Doili wielbłądzicę jedni, doją drudzy... a karawana idzie dalej.

  Nic dodać nic ująć. Poszczekać tylko można
  5*
 • Podarunki..
  Panie Jozefie,przede wszystkim chylimy czola przed Panem.Za pana upor w edukacji Polakow.Za jasne prezentacje mechanizmow zycia pieniadza w Polsce.sa jeszcze obszary nad ktorymi Panstwo pracujecie ale wazne ze pracujecie.My tu na dole prezentujemy i wyjasniamy wszystko to co zaczerp[nelismy od Pana i dalej poglebiamy w miare jak zdrowie pozwala.Staramy sie prezentowac to co jest najbardziej technicznie czytelne w swoim otoczeniu i nie tylko.jednak spotykamy sie czesto z murem ignorancji,niezalenie od tytulow akademickich.Ostatnio moj znajomy podpieral sie profesorskim malzenstwem,oboje zasluzeni w `nauce finasowej`niestety nie sa wstanie odpowiedziec na proste pytania im postawione .ale negacja tak ,natychmiast. Ma Pan racje ci ludzie,akademicy, wyedukowani na rzytowskich wzorcach obrony zgrabiania polski ,za pare szekli dla nich ,swego umyslu juz nie zmienia.Nie tracimy jednak nadziei a ich plytkosc podkopujemy.dlatego tez duzy szacunek dla Pana za ten upor,ja tez zaczynalem od Pana.Pozdrawiam ,ufam ze ludzi zdajacych sobie sprawe ze skali okradania Polski ,jest coraz wiecej I tego procesu poznawczego plus praktycznego nic juz nie zatrzyma.Chwala takim jak Pan.Chwala Polakom.jestem dumny ze jestem Polakiem.
 • Ja przekornie zapytam.
  Gdybyście chcieli narodowi Polskiemu zorganizować jakiś mechanizm skłaniający do oszczędzania na emeryturę to jaki byłby ten mechanizm ?

  Napiszcie sobie swoje propozycje na karteczce.
  A teraz porównajcie wasz pomysł z tym co proponuje Morawiecki.

  Intencje Morawieckiego wyjdą w postaci różnic między pomysłami.
  To była by dość obiektywna analiza.

  Tylko nie piszcie że najlepiej nic nie robić bo Polak wie najlepiej co robić ze swoimi pieniędzmi...
  Polak tego nie wie , Polak nie myśli o emeryturze tak do 50 roku życia
  a wtedy już jest za późno by coś znaczącego odłożyć.

  Na lepszą emeryturę warto odkładać od samego początku pracy zarobkowej.
  Państwo przymusza składania na emeryturę w ZUS ale to tylko emerytura minimalna podstawowa...
  Na więcej trzeba samemu... i potrzebny jest mechanizm stymulujący statystycznie krótkowidzących Polaków do oszczędzania długofalowego.

  Nie rozstrzygam o intencjach (mechanizmach) Morawieckiego .. skłaniam tylko do samodzielnej analizy.
 • @Oscar 16:29:47
  Wymyślili to prawie 100 lat temu Marian Wieleżyński w Polsce i Tomasz Bata w Czechach. Pracowniczy majątek produkcyjny powstający z przyrostu aktywów firmy. Prościej: z zysku firmy. Fundusze te pozostawały i "pracowały" w przedsiębiorstwach tak długo jak długo pracownik tam pracował.

  Proste, ale nie dla rzytka.
 • @Oscar 16:29:47
  "Na lepszą emeryturę warto odkładać od samego początku pracy zarobkowej."

  JAK do tego przekonać "zwykłych ludzi", po zuchwałej GRABIEŻY OFE?
  Od POKOLEŃ, "jak nie komunizm to ciężka sr...ka", więc nie ma dziwne (IMO), że "nikt" nie planuje z długą perspektywą czasową.
  Tak mi się skojarzyło, że z modelu "ubezpieczenia społeczne" COFNĘLIŚMY się do "dzieci pomogą"!

  Tylko co z kolejnymi pokoleniami, jak ICH dzieci będą "żyć dla siebie"?

  W Rosji już dochodzi do tego, że starsi, nie mający wystarczających
  środków popełniają przestępstwa, ŻEBY dostać się do więzienia...
 • @nikander 16:44:53
  za notkę 5* - całkowita zgoda
  _____________________________

  Odnośnie komentarza

  1. W przypadku firm produkcyjnych sprawa wydaje się dość prosta, choć należałoby zastanowić się, jak rozwiązać kwestię emerytury w sytuacji upadku (zadłużenia) firmy.

  2. A jak maja wyglądać emerytury bezrobotnych, pracowników sfery nieprodukcyjnej, rolników (zależność plonów/dochodu od warunków pogodowych), itd.

  3. Czy nie powinniśmy dzisiaj, w IIIŻydo-RP, zorganizować się właśnie wokół problemu emerytur i jako zorganizowana grupa społeczna wystąpić na drogę sądową przeciwko żydowskiemu reżimowi, który pozbawił ludzi miejsc pracy i nie stworzył w zamian warunków prawnych, rynkowych, gospodarczych umożliwiających społeczeństwu organizowanie sobie własnych miejsc pracy?

  Wydaje się, że to może być lepsza droga do rozkruszania żydowskie reżimu, niż debaty n/t architektury monetarnej, które ograniczają się do wąskiego grona osób i nie mogą skutkować najmniejszymi efektami.
 • @nikander 16:44:53
  Chyba dla żytka też proste.
  ALE, AJ, WAJ,

  PO CO w tym modelu żytek? NIEUżytek... [nie żebym postulował "utylizację" na modłę Adolfa, ale "na Madagaskar" już najbardziej]

  Jak by ten pomysł pożenił z Bitcoinem (ogólnie kryptowalutą do rozliczeń, na każdą skalę, BEZ udziału BANKÓW)?
 • @Rzeczpospolita 19:48:44
  A byłoby o czym pogadać. Temat niezwykle ważny.
 • @Rzeczpospolita 19:48:44
  //1. W przypadku firm produkcyjnych sprawa wydaje się dość prosta, choć należałoby zastanowić się, jak rozwiązać kwestię emerytury w sytuacji upadku (zadłużenia) firmy.//

  Dynks polega na tym, aby firma się nie zadłużała...tym bardziej u pejsatego...
  rok 89 ...ustawa Wilczka...polska przedsiębiorczość ruszyła z kopyta, nikt, nigdzie się nie zadłużał, bo z gotówki szło na rozwój...Balcerowicz i ferajna moczyła się w nocy... jakże tak goje szybko się rozwijają bez żydowskiej lichwy...

  ... bez żydowskiego fiskalizmu firma nie ma prawa upaść...to jest dogmat...!!!
 • @trybeus 20:47:43
  100/100 Pzdr.
 • @Oscar 16:29:47
  "Polak nie myśli o emeryturze tak do 50 roku życia
  a wtedy już jest za późno by coś znaczącego odłożyć."

  Właśnie debilizm polega na tym, że się myśli, że koniecznie trzeba odkładać, podczas gdy nawet pracować nie trzeba....

  Aaaaaaaaaaaaa!!!!!!

  Pozdro!
 • @ Autor
  Mi się coś widzi, że całe to zamieszanie z Izraelem może być tylko sztucznie wytworzoną przykrywką dla dociskania śruby Polakom. Że niby będę popierać rząd przeciwko Żydom odwracającym uwagę od dociskania śruby, a tymczasem rząd będzie dociskał.
  Problem w tym, że w obecnej sytuacji trzeba być skończonym debilem, żeby myśleć o dociskaniu. Albo być oddelegowanym do tego zadania przez ussrael...

  Niby MM rozmawiał z Bibim przez telefon, ale kto naprawdę wie, o czym une tam gadały. I po jakiemu.

  5*
 • Solidarność w Polsce jest dziełem CIA
  Sztuczne rozdzielanie Solidarności na starą i nową i przypisywanie jej ,że ta stara jest ok , a ta nowa jest be jest ogólnie mylące , chociaż samo w sobie nosi znamiona samousprawiedliwienie się tych starych przed tym , co zrobili i robią Ci nowi . Dodatkowo z psychologicznego punktu widzenia w zakresie socjotechnicznym jest samooszutwem /vide: samooszukiwanie jako jedna z metod rozwiązywania konfliktów zewnętrznych i wewnętrznych/.

  Koncepcja ta jako metoda dochodzenia do prawdy jest metodologicznie błędna, chociaż epistemologicznie dopuszczalna. Chcąc dokonać trafnej oceny Solidarności z punktu widzenia dobra Polski lub jej szkodliwości dla Polski należy patrzeć na nią całościowo, holistycznie, bez rozbijania ją na starą /tę rzekomo dobrą/ i tę nową /tę złą/ , z podkreśleniem jednakże , iż na tzw."suwaku polskości" ta stara faktycznie była lepsza od tej nowej min. dlatego , że był w niej duży pierwiastek narodowy/ narodowowyzwoleńczy/ , co nie zmienia jednakże faktu, że te obie Solidarności były dziełem i owocem skutecznie zaplanowanej i zrealizowanej przez CIA operacji specjalnej występującej u nich pod tą samą nazwą.

  Wszyscy , którzy twierdzą , że Solidarność była ruchem stricte polskim są w błędzie .....w błędzie celowo zaprogramowanym przez teoretyków CIA po to , by Polacy w to uwierzyli , co też się stało i pomimo upływu lat nadal /przyp. własna : chodzi o ten zaimplementowany z zewnątrz do struktur poznawczych Polaków błąd poznawczy/ nadal tkwi w świadomości wielu Polaków , którzy nie potrafią , tak jak to w swoim czasie zrobił Andrzej Szubert z Niemiec , aktywny działacz Solidarności , krytycznie myśleć i zerwać raz na zawsze z tą ichnią socjopropagandą.

  Andrzej wyszedł poza krąg tego samouwielbienia , charakterystycznego dla wielu byłych i obecnych działaczy Solidarności przez co realnie ocenia sytuacja na froncie walki ideologicznej dwóch przeciwstawnych ideologii nie będąc zakładnikiem żadnej z nich, co świadczy bardzo pozytywnie o jego otwartym myśleniu , które nie jest zaczadzone żadnymi ideologicznymi "izmami" i obciążone religijną kulą u nogi , z czym mamy do czynie w przypadku wielu dyskutantów dla których powołanie się na religijność jest predykatem ich wszelakich "prawd".

  Przypomnę i przytoczę jeszcze raz , gdyż już to robiłem dowód na to , iż Solidarność była operacją specjalną CIA. Mówi o tym fragment rosyjskiego filmu o generale Jaruzelskim . Chodzi o fragment w którym dyrektor Centrum problemów geopolitycznych w Rosji generał Leonid Iwaszow przywołuje wypowiedź wielkiego amerykańskiego ideologa i stratega, jednego z największych w świecie rusofobów /zmarłego w zeszłym roku/ Zbigniewa Brzezińskiego, który powiedział i potwierdził wprost, bez żadnych ogródek fakt , że „Solidarność była operacją specjalną CIA”.
  .https://youtu.be/bOJxNu_pUnQ?t=1246
  .https://www.youtube.com/watch?v=ldb7UM27zcU&t=11s

  Obejrzyjcie sobie cały ten film zarówno część I , jak i II Nie ze wszystkim się zgadzam , co jest w tym filmie . w swoim czasie jak ukazał się na YT w polskiej wersji w 6 odcinkach , ja go szczegółowo tam pod tymi filmami omówiłem . Efekt był taki, że ten film zniknął z YT , a zamiast jego ukazał się inny zmanipulowany jednoczęściowy film , który oprotestowałem jako manipulację i który został przez YT też usunięty. Niedawno , dzięki pomocy kolegów /krzyk 58 /piszących na blogubruska dotarłem do oryginału tego filmu /przytoczony wyżej/ , z czego się bardzo cieszę.

  Informuję także , iż będąc oficerem kontrwywiadu wojskowego w 1986 roku , gdy pracowałem w Zarządzie WSW w Bydgoszczy jako inspektor udałem się do Gdańska w celu kontroli podległych nam tam oddziałów WSW i wtedy dla relaksu poszedłem sobie do tego kościoła ś.Brygidy, by go zwiedzić. W Zarządzie WSW bylem wówczas głównym inspektorem do walki z dywersją ideologiczną zwaną współcześnie wojną informacyjną . Podlegała mi w tym zakresie wojskowa Polska, patrząc na mapę w trójkącie od Łodzi do Szczecina , Koszalina,Gdańska , Olsztyna i do Łodzi. Był wtedy bardzo gorący czas . W związku z czym miałem pełne ręce roboty.

  Osobiście ja do Solidarności miałem i mam cały czas negatywny stosunek, ponieważ tak , de facto Solidarność jest dziełem , koniem trojańskim USA/CIA powołanym po to , by zniewolić Polskę i rozgrabić ją / co obecnie się dzieje , a w zasadzie dobiega końca/ , a docelowo wykorzystać Polskę i Polaków jako "mięso armatnie" by ich rękami skoczyć do gardła Rosji i Rosjanom, czemu należy za wszelką cenę przeciwdziałać.

  Mamy negatywny przykład przerobionej w ten sposób Ukrainy . Nie bierzmy z niej przykładu, nawet jak "nasz" agenturalny wobec USA rząd oraz polskojęzyczne media , w tym prostytutki dziennikarskie będą nas do tego namawiać i nakłaniać , co też się na co dzień dzieje.

  Oficjalnie to co mówię potwierdził Zbigniew Brzeziński / jeden z apostołów Tajnego Światowego Władzy Centrum w skrócie TŚWC/, do niedawna jeden głównych ideologów i strategów rządu USA .
 • @detektywmjarzynski 03:53:09
  Heloł ;-)

  (cóż za uszczypliwe powitanie z mojej strony dla starego oficera kontrwywiadu wojskowego ;-DDD)

  Stara i nowa Solidarność różniły się od siebie tym, że stara to rzeczywiście była sprawka USA (pozostaje zagadką jak się udało wsadzić Bolka) ale ta nowa to już bardziej przejęcie przez.... Ruskich. Tylko jakich Ruskich? Sowieckich czy antysowieckich?

  Pozdro!
 • @trybeus 20:47:43
  "Dynks polega na tym, aby firma się nie zadłużała...tym bardziej u pejsatego..."

  Zgadzam się w całej rozciągłości. Tylko ilu z Polaków rozumie, że taki postulat wymaga likwidacji całej żydowskiej hucpy w postaci IIIRP z jej konstytucją - zwłaszcza art. 220 i 227.
 • @nikander 13:47:30
  Polacy pracujący w UK na śmieciówkach wrócą do PL i będzie problem.


  http://www.dailymail.co.uk/money/pensions/article-5363625/Millions-NO-pension-self-employed-saving-plunges.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031