Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
690 postów 7529 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

O samorząd bez koterii i wasalizmu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie wierzę, że nastawianie kamer internetowych w biurach wyborczych oraz ograniczenie ilości kadencji sprawowania urzędu wójta lub burmistrza cokolwiek da.

 

Szanowni Konfederaci i Sprzymierzeni

    Będę reprezentował Konfederację na konferencji w Sejmie 27 marca //samorzadgospodarczy.info/index.php/konferencja. Ktoś może zadać mi pytanie, czy rzeczywiście konfederacje, czy samego siebie, bo koncepcja dwu-ławowego organu samorządu terytorialnego nie była jeszcze przedmiotem naszych uzgodnień. Jednak jest to dobre miejsce na to aby upublicznić to rozwiązanie.

Wychodzę z takiego założenia, że samorząd o reprezentacji terytorialnej musi się stoczyć w kierunku koteryjno-wasalnego sposobu sprawowania władzy. MUSI – bo taka jest jego logika i w tym celu został zaprojektowany.

      Nie wierzę, że nastawianie kamer internetowych w biurach wyborczych oraz ograniczenie ilości kadencji sprawowania urzędu wójta lub burmistrza cokolwiek da.

    Poprawy upatruję w silnie spolaryzowanym samorządzie o reprezentacji terytorialno-funkcjonalnej.

Dlatego proponuję aby.

Organy samorządu terytorialnego składały się z dwóch ław oddzielnie wybieranych a więc:

-ławy budżetowejorganizowanej i wybieranej na dotychczasowych zasadach czyli przez partie polityczne i wyborców.

ławy gospodarczej organizowanej przez powszechny samorząd gospodarczy i wybieranej przez ogół wyborców.

Taki samorząd byłby skazany na osiąganie konsensusu pomiędzy interesami tych, którzy żyją z podatków i tych, którzy na podatki muszą zarobić przedsiębiorczością i pracą.Głosowania w poszczególnych ławach byłyby przeprowadzane oddzielnie!!!!

Dołączam Wam konspekt mojego wystąpienia z prośbą o uwagi. Nie chciałbym być w tym nowoczesnym rozwiązaniu osamotniony.

 

Pozdrawiam z Podkarpacia.

Józef Kamycki

ps. konspekt wystąpienia zawierający istotne kwestie można ściągnąć stąd: https://www.dropbox.com/s/fctov0dultzbrzq/Samorz%C4%85d.pdf?dl=0

 

     Mam prośbę. Wasze uwagi pozwoliłyby mi lepiej przygotować się do ewentualnych ripost. Prosiłbym zatem o komentarze jednak rozpoczynające się frazami: mocną stroną rozwiązania jest…, lub słabą stroną rozwiązania jest…, szansą dla rozwiązania byłoby…, zagrożeniem dla rozwiązania jest.... Argumenty zebrane w tablicę SWOT zawsze wyglądają dostojnie.

    Ten wysiłek umysłowy może zaprocentować. Nie mów, że Cię to nie interesuje.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Co do stwierdzenia, że samorządy staczają się w przepaść klientyzmu - zgoda; to obecnie ogólny trend i dążenie w ramach całej UE. (O tym chcę napisać, ale w innym ustawieniu).

  Natomiast, czy ta propozycja tworzenia 2 struktur , coś da?
  Wątpię.
  Raczej należy dążyć do zablokowania i eliminacji wpływów partyjnych na tym szczeblu organizacji struktur społeczeństwa. W upartyjnianiu widzę główne źródło zagrożenia.
  Jak to zrobić?
  To już odrębna historia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:30:21
  Panie Krzysztofie.
  Chyba zaszła jakaś pomyłka. Wręcz przeciwnie, chodzi o połączenie dwóch struktur: budżetowej i gospodarczej na zasadach przeciwwagi.
 • Demokracja musi być zrównoważona... inaczej nie ma demokracji.
  Moim zdaniem klucz do demokracji tkwi w trzech elementach:
  - ordynacja wyborcza wzmacniająca przegranych (wyrównująca siły)
  - decyzje są ważne z udziałem min 30% opozycji.
  - obligatoryjne referenda na wniosek określonej liczby posłów, czy
  wyborców (nie zaporowej ale i nie znikomej).

  Obecnie mamy odwrotność proponowanego systemu.
  Ordynacja wyborcza preferuje silniejszych i dyskryminuje słabszych co prowadzi do władzy absolutnej wybranych a władza absolutna to dyktatura i do tego bezkarna (co widać od 89r).
  Decyzje podejmowane są bezczelną większością bez liczenia się z opinią społeczną i opozycją.
  Referenda nie działają bo nie muszą.

  Nie mamy w Polsce demokracji.

  Ordynacja wyborcza powinna wyrównywać szanse wszystkich startujących aż do skrajności. Przewaga w mediach czy w finansach powinna zostać zniwelowana do zera.
  Kampanie wyborcze powinny być "wystandaryzowane" i identyczne dla wszystkich co do formy i czasu. Różnice mogą być jedynie w treści.
  żadnego aktorstwa, hollywoodu... szow... dla ubogich...
  tylko czysty przekaz merytoryczny, hasła programy.. i dyskusja na ich temat. Karane powinny być wszelkie ataki personalne podczas kampanii wyborczej ... (np typu gwałciciel, złodziej, alimenciarz..).
  Wszystkie plakaty wyborcze identyczne co do formy... równe tylko zdjęcia kandydatów i treści programowe.
  Każda partia musi przedstawić swój oficjalny program wyborczy z którego będzie rozliczana i gdy go nie będzie realizować to traci władzę.

  Wyniki wyborów powinny premiować przegranych w stopniu zależnym od frekwencji wyborczej.
  Im mniejsza frekwencja tym większa preferencja dla przegranych bo do wyborów nie idą głównie zniechęceni "opozycjoniści".
  Preferencja oczywiście nie może odwracać proporcji ale może je np "pierwiastkować" w stopniu proporcjonalnym do frekwencji.

  Jak widać wszystko powinno być dokładnie odwrotnie niż jest obecnie.
  (dominacja w mediach i finansach daje władzę a do tego ordynacja wyborcza jeszcze wzmacnia te przewagi... a do tego dozwolony "hollywood" (dla idiotów) i bezkarne kłamstwa a do tego kampanie nienawiści i oszczerstw również bezkarne...
  To nie jest demokracja to czysty bandytyzm polityczny.


  Demokracja to władza reprezentatywna... wybierana na równych warunkach konkurencji czyli dostępu do mediów, do wyborców... do tego pewne przywileje mniejszości.
  Demokracja to realna odpowiedzialność wygranych za realizacje głoszonego programu.
  Demokracja to rozstrzyganie kluczowych problemów w drodze referendum.

  W Polsce od 89r nie ma demokracji , jest zaprzeczenie demokracji, jest skrajnie antyspołeczna i anty narodowa dyktatura neoliberalna a właściwie żydowska okupacja skoncentrowana na grabieży i niszczeniu tożsamości narodowej Polaków

  Przed 89r też nie było demokracji, ale była miękka prospołeczna dyktatura socjalistyczna... i było już blisko do demokracji... niestety globalna mafią żydowska miała inne plany wobec Polski a solidaruchy oraz KK z JPII na czele wsparły odwiecznych wrogów Narodu Polskiego doprowadzając do gigantycznej katastrofy i de facto utraty niepodległości.
 • @Oscar 09:34:24
  Koteria ma duże zdolności przystosowawcze i szybko się adaptuje do nowego szefa. Raczej w to środowisko należałoby wrzucić granat.
 • @nikander 10:55:26
  Kompromitacji publicznej, głosowań, gardłowania w mediach za zdradą Narodu Polskiego nie da się "wyciszyć" ani "wyinterpretować".

  To wszystko przebierańcom można odtworzyć publicznie i ich w ten sposób zdemaskować i zdyskredytować... oraz rozliczyć za czyny i słowa.

  Dzisiaj technologia medialna bardzo utrudnia "zmianę" czapeczki.. np z mycki na graniastą. Kamerki i mikrofony rejestrują ... a dyski twarde pamiętają...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031