Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
696 postów 7568 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Czas na polską doktrynę gospodarczą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nikander o suwerennym pieniądzu i metodach jego obrony.

Witam.

Jeśli jest zapotrzebowanie na wiedzę o kradzieży prawie doskonałej to nikander zbiera swoje gnaty i jedzie. Ubiegłej soboty był w Lublinie. Kamera też tam była. Nie ma obowiązku oglądania, ale miło by mi było.

https://www.youtube.com/watch?v=pCcwKDLvrc4&feature=youtu.be

Polską doktrynę gospodarczą Konfederacja na Rzecz reform ustrojowych ogłosi niebawem.

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  Jeśli chodzi o Tagentv to subskrybuję razem z powiadomieniami.
  Najpierw ze względu na dr Jaśkowskiego, który też w jednym odcinku powiedział, że dwa podstawowe atrybuty państwa to "bicie" monety i stanowienie praw.
  A teraz dołączył z filmem Szanowny Nikander :-)

  5*

  Ukłony
 • @Jasiek 13:32:36
  Panie Janie

  Jeszcze trochę i będziemy bili monetę i będziemy stanowili prawa. Polska się budzi.

  Pozdrawiam
 • POLSKA MA BYĆ OPARTA NA ZŁOCIE TAK SAMO JAK CHCĄ CHINY ZLOTY JUAN
  ... to co Pan lansuje i się zajmuje to ...już przeszłość, ślepa uliczka, która się właśnie kończy

  DOWÓD: I PRZEGLĄD:

  Pan lansuje to samo, bo KTOŚ ma te wszystkie parametry ustalać a skomplikowanie tego MA ZA CELU UKRYCIE SEDNA I SPRAWY, czyli KONTROLOWANIA PIENIĄDZA

  Metale szlachetne zostały dobrowolnie wybrane jako pieniądze przez ludzi i nie zostały wskazane jako takie przez siły rządowe. Jednak bardzo wcześnie, gdy znaczenie pieniędzy stało się oczywiste, rządy przejęły kontrolę nad tymi metalami.
  Dzisiaj, ogólnie rzecz biorąc, cechy towaru, które czynią go akceptowalnym jako pieniądz, są ogólnie uzgodnione. Kiedy te cechy zostają porzucone, a rząd, z niecnych powodów, wymusza na ludziach fałszywy substytut, ustala się pieniądz fiducjarny. Nie jest to już pieniądz towarowy przekształcony w coś namacalnego.
  WPROWADZENIE: Gdzie jesteśmy, JAKI JEST STAN RZECZY I SPRAW
  Ta oszukańcza polityka może trwać tylko przez ograniczony czas. Ostatecznie rynek okazuje się potężniejszy....
  Błędem jest sądzić, że JAKIKOLWIEK KRAJ ma gospodarkę wolnorynkową. Gospodarka jest prowadzona przez konglomerat jednostek i specjalnych interesów, w rządzie i poza nim, w tym w Głębokim Państwie, które kontroluje centralne planowanie gospodarcze.
  Ich polityka stara się przekonać nieświadomego,.....
  Głównym celem państwa jest sfinansowanie niemoralnego i niewykonalnego systemu. Wiele można osiągnąć dzięki lepszemu zrozumieniu funkcjonowania systemu moneta
  ,,Władający chcą kontrolować pieniądze jako sposób na zabezpieczenie bogactwa i utrzymanie władzy.
  Zaczęło się od King Croesus, kiedy zmonopolizował pierwszą monetę na świecie 2600 lat temu, i nadal trwa wraz z Rezerwą Federalną, trzymając się swojego autorytetu w zarządzaniu światowym systemem fidżajów dolarowych, mimo że spowodował on spustoszenie w naszym obecnym systemie finansowym.

  Sprawa złota,

  Przez lata jako członek Kongresu poparłem zasadę konkurowania walut na rynku,.....

  Statki KTÓRE zatonęły, obładowane złotymi i srebrnymi monetami, odzyskane setki lat później, gdy SIŁA NABYWCZA złota lub srebrnych monet zostały nietknięte. !!!
  Naturalne siły rynkowe zawsze wymagają likwidacji i korekty ekscesów, które centralne planety gospodarcze powodują manipulacją monetarną.
  Tworzenie pieniędzy z rzadka jest zachwytem polityków i potężnym narzędziem dla operatorów. Płacenie za ekstrawaganckie wydatki może być opóźnione przez długi czas, a beneficjenci nie płacą; niewinne ofiary.

  Deficytom sprzyja gotowość FED do ich monetyzacji, co byłoby niemożliwe w przypadku waluty określonej surowcem.

  Zdolność do tworzenia pieniędzy z powietrza gwarantuje, że wydatki wzrosną, rząd będzie rósł, a deficyty będą rosły, a bogactwo narodu zmniejszy się.
  Pieniądze bez pokrycia w metalach odstraszają moralność i tworzą niemoralne społeczeństwo. Wymaga odrzucenia standardu zamiennego towaru i może być egzekwowane tylko za pomocą potężnych przepisów prawnych dotyczących praw do przetargu.
  Świat prowadzony przy użyciu walut gotówkowych, z których każda definiowana jest jako relacja z dolarem amerykańskim jako światową walutą rezerwową, gwarantuje konkurencyjne dewaluacje, nierównowagę w handlu i wojny handlowe.

  Czy kryptowaluty są odpowiedzią?
  Największym wyzwaniem będzie zaspokojenie potrzeby zapewnienia waluty z dokładną definicją jednostki rozliczeniowej.
  Współczesna waluta potrzebuje oświeconego podejścia do tego, jaka powinna być WŁAŚCIWA ROLA RZĄDU w społeczeństwie obywatelskim.

  Podstawowe pytanie sprowadza się do tego: Czy wszystkie nowe waluty muszą być oparte na czymś namacalnym?
  Podsumowanie

  Inwestorzy i politycy na całym świecie budzą się z faktu, że obecny system ekonomiczny długów i pieniądza fiducjarnego jest niezrównoważony i cicho i potajemnie przygotowują się na najgorsze.

  Podsumowanie:

  Rządy będą robić to, co zawsze robią w czasie kryzysu finansowego: chronić ludzi i bliskich głębokiemu państwu.

  Wszystkie waluty pieniężne są samoograniczające, ponieważ są oparte na oszustwie i są równoważne z podróbkami. Niestety, mogą one trwać przez dłuższy czas, powodując znacznie większe zniekształcenia ekonomiczne.

  PROBLEMY, które obecnie napotykamy, są przewidywalną konsekwencją tego eksperymentalnego systemu pieniądza fiducjarnego.
  Wspierała go ekonomiczna i polityczna filozofia, która promowała dziwny pomysł, że "drukowanie" nieograniczonych ilości pieniędzy i ignorowanie niebezpieczeństw związanych z zadłużeniem TWORZY BOGACTWO.

  Najważniejszą odpowiedzialnością jest przywrócenie miłości i zrozumienia wolności.

  Dążenie do DOBROWOLNOŚCI społeczeństwa powinno być naszym celem. Można to osiągnąć przez:

  Legalizacja konkurencyjnych walut.
  Brak podatku od sprzedaży i zysków kapitałowych od pieniędzy.
  Brak tolerancji dla oszustwa.
  Uchylenie prawnego środka płatniczego.
  Audytowanie Fed; z myślą o zniesieniu tego.
  Ujawnij zło w postaci bankowości rezerwy cząstkowej za oszustwo, jakim jest.
  Należy pamiętać, że każdy, kto promuje społeczeństwo bezgotówkowe, nie jest przyjacielem wolności wyboru w sprawach monetarnych.

  Najważniejszą inwestycją, jaką możemy zrobić, jest robienie wszystkiego, co jest w ludzkiej mocy, aby chronić wolność wszystkich osób. To jest obowiązek każdego, kto odkrył magiczną wartość życia w wolnym społeczeństwie.

  Nadszedł czas, abyśmy zaangażowali się w walkę o ponowne zainteresowanie zasadami, które skłoniły Kolonistów do oddzielenia się od Imperium Brytyjskiego.

  FAKT, że Włochy, niekoniecznie mistrz ekonomii leseferystycznej, mówią o równoległej walucie, aby konkurować z euro, może nam coś powiedzieć.

  My także powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby zalegalizować konkurencję w stosunku do dolara amerykańskiego i wziąć udział w wielkiej debacie na temat dolara, metali szlachetnych i technologii krypto-blockchain.
  Może to brzmieć jak tylko obawa o "pieniądze", ale ma ona związek z życiem w wolnym i dostatnim społeczeństwie.

  CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM, STUDIOWAĆ, POLECAM O TUTAJ:

  https://www.lewrockwell.com/2018/06/ron-paul/the-dollar-dilemma-where-to-from-here/

  NIECH ROZPOCZNIE SIĘ KONKURENCJA.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031