Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
739 postów 7788 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Czy Akcja Wyborcza Polaków obudzi pokolenie przetrwania

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bo za sprawą 500+ i innych ochłapów z pańskiego stołu przestaliśmy być pokoleniem walki.

 

     Jak wszystko w Polsce rodzi się w bólach i kłótniach. Pomysł na Akcję Wyborczą Polaków zrodził się w Lublinie a już Podkarpacie chce iść własną ścieżką. Poczekajmy jeszcze trochę. Miną upały i dowiemy się czy można uprawiać politykę bez obiecanek cacanek a zapraszając rodaków do myślenia.

Pierwsze jaskółki już wyfrunęły:

 

Komitet Wyborczy „Akcja Wyborcza Polaków”1 – Oddział Rzeszów

Cele dalekosiężne – my proponujemy, Ty – suweren – rozumiesz, popierasz i zatwierdzasz.

1.Wyzwólmy Polskę z niewoli odsetkowej kosztującą nas około 130 mld zł rocznie.

Przywróćmy Narodowemu Bankowi Polskiemu wyłączne prawo emisji pieniądza suwerennego zgodnie z art. 227. p.1 Konstytucji RP. Tym sposobem społeczeństwo zaoszczędzi na odsetkach około 70 mld zł rocznie i o taką kwotę będą mogły także wzrosnąć inwestycje naszych firm dając trwałą podstawę wzrostu gospodarczego oraz budowy dobrobytu obywateli.

Zapamiętaj: zmiana architektury monetarnej jest kluczowym elementem odzyskiwania naszej suwerenno­ści gospodarczej. W przeciwnym przypadku żadna z reform się nie powiedzie a Polska będzie skazana na wegetację i to na kredyt obciążający przyszłe pokolenia.

2. Usuńmy przeszkody uniemożliwiające polskim przedsiębiorcom tworzenia silnych więzi kooperacyjnych.

Wprowadźmy przepisy wykonawcze umożliwiające polskim przedsiębiorcom łączenie się w związki gospodarcze o integracji produktowej radykalnie obniżające próg inicjatywy gospodarczej oraz równomiernie rozkładające ryzyko biznesowe oraz wzajemne korzyści. W szczególności: wielostronne umowy wspólnie kontrolowane pomiędzy rolnikami, przetwórcami i handlem staną się podstawą ustroju rolnego.

3. Usuńmy konflikt interesów właścicieli i pracowników, aby Polacy pracowali z pasją w Polsce.

 1. Uzupełnijmy kodeks spółek handlowych o regulacje prawne dla spółki właścicielsko-pra­cowniczej umożliwiając uwłaszczenie pracowników na majątkach firm w których pracują.

 2. Wesprzyjmy proces tworzenia się własności pracowniczej rozwiązaniami podatkowymi oraz prze­znaczeniem na ten cel części emisji pieniądza suwerennego.

4. Oddajmy faktyczną władzę obywatelom w samorządach na zasadzie: władza proponuje – obywatele zatwierdzają.

 1. zreformujmy sposób pracy oraz ordynację wyborczą do organów władzy samorządowej tak, aby kluczowe decyzje zapadały na zasadzie konsensusu pomiędzy interesami lokalnego budżetu i lo­kalnej gospodarki.

 2. upowszechnijmy głosowanie elektroniczne (e-voting) na wzór szwajcarski.

5. Naprawmy system artykulacji interesów społecznych w skali kraju.

 1. Wprowadźmy instytucję „kontraktów wyborczych” oraz zbiorową odpowiedzialność ugrupowań parlamentarnych za realizację głoszonego programu. Posłowie mający wpływ na realizację obiet­nic wyborczych a nie czyniących tego (np. szefowie komisji sejmowych oraz szefowie klubów poselskich), powinni być z Sejmu usuwani na drodze referendalnej lub sądowej.

 2. Wprowadźmy instytucję prawyborów oraz 3 mandatowe okręgi wyborcze do Sejmu.

6.Gdyby którakolwiek z zaproponowanych reform napotkała sprzeciw Unii Europejskiej zainicjujmy proces opuszczenia jej szeregów.

1W okresie przedwyborczym działamy w strukturze sieciowej a nie hierarchicznej dlatego że struktury hierarchiczne zabijają proces pracy nad stanowiskiem uzgodnionym w kluczowych aspektach życia politycznego i gospodarczego. Tymczasowy kontakt: biuro@koreus.pl, jozef.kamycki@op.pl,

 

KOMENTARZE

 • Bardzo dobry program
  choć nie jestem przekonana co do głosowania elektronicznego, raz, że nie wszyscy mają komputery, a dwa, wystarczy „dobry” włamywacz...

  Jedyna moja uwaga, ze ten program mógłby być opisany i propagowany również (obok tego jak jest) bardzo potocznym językiem, takim, aby nawet niezbyt niewykształcone osoby zrozumialy o co chodzi, bo takie osoby też głosują, a ten program jest fantastyczną alternatywą dla tego, co mamy teraz.

  Życzę sukcesów!
 • good job @ Five
  Do tego żeby rozwalić tą wylęgarnie złodziei i pasożytów to , są potrzebne trzy rzeczy :
  - najemnicy
  - TIR złota
  - przyzwolenie opiekunów obszaru .

  NIC więcej .


  No chyba że dostaniemy od opiekunów te trzy rzeczy, a jest to wysoce prawdopodobne.

  pozdrawiam
 • @Lotna 16:52:41
  Szkoda tylko, że w upale idee rozchodzą się trochę wolniej.
  Pozdrawiam
 • No wreszcie...doskonaly Plan na Polske!!!!!!@ Gratulacje panie Jozefie i Zespoly!!!!
  Ale widzi pan to byc albo nei byc obecnych wasalnych rzaduff na garnuszku Swiatowej bandy Banjsterskiej,,,odsetki to to co sie im nalezy:":-))))..caly swiat plus nalezna odsetki!!!!
  Ja bym dokonal malenkiej korekty 70 miliardow dollarow przeznaczyl na podniesienie wynagrodzen…. Niech Polacy sami wybiora w co zainwestuja.
  Dwa plusy..jeden wytraci z lapy partiom leninowskim zdolnosci kupowania elektoranych glosow...druga zwiekszy wplyw podatkowy , ktory rzad moze inwestowac dla dobra wzystkich Poakow!

  Nastepna panie Jozefie to owe nieszczesne spolki pracownicze....to nei usunie zadnego konfliktu...Nie moze pan dac sie poniesc utopijnym wizjom....Wlasnosc to bardzo powazne pojecie.... Zwlaszcza dla narodu polskiego wydziedziczonego przez 500 lat.....
  Jesli maja byc spolki pracownicze to tylko poprzez akcjonariat....
 • @nikander 19:32:00
  Nowa ordynacja wyborcza uwzględniająca udział w podziale władzy dla wszystkich reprezentantów społeczeństwa jest gwarancją demokracji.
 • @RomanKa 21:26:33
  Panie Romanie
  Dla spółek właścicielsko-pracowniczych trzeba napisać nowe prawo, a raczej włożyć nowy rozdział do prawa spółek handlowych. Inaczej muszą być zdefiniowane formy własności oraz inaczej muszą być zorganizowane organy zarządu. Zrobili to Czesi w swej nowej ustawie o korporacjach. Inaczej to będzie to naciąganie cholewy na głowę z wrzaskiem, że nie pasuje.
 • @nikander 08:01:45
  Panie Jozefie....prawa mozna pisac..papier wszystko przyjmie...ale wlasnosc to stare pojecie i zdefiniowne. Nowe Formy...starych pojec..jednoznacznie zdefiniowanych…????
  To juz przerabialismy...wlasnosc spoleczna znaczylo , ze nic nie mamy.
  Demokracja ze nei ma zadnej...itp….
  Niech bedzie to co jest....tak jak Pan Bog stworzyl I na tym wyjdziemy najlepiej. nasze to moze byc jak razem zlozymy twoje I moje....
  I zadbamy, zeby nas nei wyslizgali:-))) ONI.....
 • @RomanKa 18:12:42
  Z tą własnością w spółkach to nie do końca jest taka prosta sprawa. Przykładowo "akcja" ma szereg przymiotników i innych znaczeń. Zwykle jest: równa kwotowo i niepodzielna, imienna, na okaziciela, złota, zbywalna, niezbywalna i jeszcze jakaś inna zdefiniowana w statucie. Zwykle jedna akcja daje jeden głos na walnym zebraniu ale wcale tak być nie musi.
  Proszę kopać głębiej...
 • @nikander 19:44:05
  Ostra dyskusja idzie na tej stronie: https://marucha.wordpress.com/2018/08/08/czy-akcja-wyborcza-polakow-obudzi-pokolenie-przetrwania/#comment-773666
 • @nikander 22:03:47
  Czytałam tę dyskusję i zastanawiam się, czy to trolle tam dyskutują, czy faktycznie Polacy są tak ciężko myślący. Tłumaczy Pan, że prościej już nie można, a wygląda na to, że i tak nic nie dociera. Orka na ugorze.

  @szczur:
  „Podstawowe pytanie brzmi: dlaczego Polacy mieliby wam zaufać?”

  @Kompetencja (powinna być w cudzysłowie):
  „a teraz NBP nie ma wyłącznego prawa emisji pieniądza suwerennego?
  i kto jeszcze ma prawo do emisji polskiej waluty złotego?
  NBP nie pożycza budżetowi PL tak jak FED budżetowi USA”

  Z podziękowaniami życzę Panu dużo zdrowia, siły i wytrwałości.
 • @goodness 22:51:04 Żadna władza np. sadownicza nie istnieje ale ...
  ..istnieje administracja Polski Państwa Polaków
 • @andrzejw 16:11:01
  Żadna władza nie istnieje, po wytrąceniu z równowagi Polski Państwa Polaków.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930