Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
738 postów 7784 komentarze

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Na tego maila także odpowiedzi nie będzie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie wykluczam odpowiedzi grzecznościowej lub zdawkowej ale nie o taką nam chodzi

     Jak informowałem Was notką: http://nikander.neon24.pl/post/144865,maly-wazny-krok-do-odzyskania-suwerennosci-gospodarczejwystąpiliśmy z pismem do Trybunału Konstytucyjnego że coś nam się w polskiej polityce monetarnej nie podoba. Kto czytał ten zapewne zauważył, że przewidzieliśmy kopię do Prezydenta RP. Tak też uczyniliśmy. Poszło pismo wraz z załącznikami.

 

Sent: Thursday, August 2, 2018 3:30 PM
Subject: Zapytanie do TK
 
SZANOWNY PANIE PREZYDENCIE

Stowarzyszenie zwykłe Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych od momentu powstania z troską pochyla się nad kwestiami ustrojowymi III RP, w szczególności tymi, które mają wpływ nie tylko na sytuację poszczególnych obywateli, ale też na kondycję naszej Ojczyzny. Koncentrujemy się głównie na kwestiach monetarnych, upatrując  w nich najpoważniejsze zagrożenie dla naszej suwerenności ekonomicznej, choć nie tylko. W szczególności – zwracamy uwagę na problem kreacji pieniądza dłużnego, przyczyniającego się do nadmiernego zadłużania państwa.

 
Powodowani tą troską zwróciliśmy się do Trybunału Konstytucyjnego, gdyż w naszej ocenie przepis art. 4 ustawy z dnia 29.08.1997 r. o NBP (Dz.U. 2017, poz.1373 jest niezgodny z art. 227 ustęp 1 Konstytucji RP. /Szczegóły w załączniku/
Pismo złożone do TK niestety nie spełnia wymogów formalnych wynikających tak z Konstytucji RP, jak i przepisów szczególnych, gdyż te zawierają szereg ograniczeń, zarówno co do uprawnionych podmiotów jak i procedur w postępowaniu przez Trybunałem.
 
Z uwagi na te ograniczenia - dla organizacji takich jak nasza - nie ma drogi innej niż zwrócenie się z prośbą do Pana Prezydenta o wystąpienie z wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie konstytucyjności inkryminowanego przepisu.

Dlatego, nad mając na względzie dobro Państwa Polskiego, przedstawiamy panu Prezydentowi tę kwestię do rozważenia i prosimy o zajęcie stanowiska.

 
 
Z wyrazami szacunku
 
Andrzej Jędrzejewski
Przedstawiciel stowarzyszenia zwykłego
Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych

Jak wspomniałem, na odpowiedż merytoryczną nie liczymy. Tylko nie pytaj "rozsądnie" po co to robimy. Jeszcze żyjemy...

KOMENTARZE

 • Błędne koło
  „Z uwagi na te ograniczenia - dla organizacji takich jak nasza - nie ma drogi innej niż zwrócenie się z prośbą do Pana Prezydenta o wystąpienie z wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie konstytucyjności inkryminowanego przepisu.”

  5*

  ...póki my żyjemy...
 • Autor
  Możecie niezależnie jeszcze raz sami wystąpić, a nie czekać na łaskę Dudy. Ja zdaje się też ten wniosek czytałam i nie bardzo delikatnie pisząc mi się podobał. Proponuję bardziej ogólnie i bez emocji. Wystarczy wskazać art. które sprzeczne i krótko uzasadnić.
 • @wercia 21:17:24
  My tworzymy fakty z nadzieją, że Internet pamięta.
  Pozdrawiam
 • @nikander 07:43:53
  Odpowiedź niemożliwa.
  Stary system demokracji potrzebuje aktualizacji do normalnej wersji od 2500 lat.

  Solon - pierwszy ustawodawca podzielił społeczeństwo na cztery grupy.
  Lecz, później musiał niepiśmienny lud jako jedną grupę odsunąć od głosu.

  Dawny podział przez analfabetyzm, trwa do XXI wieku.

  Głos ludu ciągle w trójpodziale się nie mieści, bez aktualizacji systemu demokracji do wersji pierwszej. Dziwnie wielka jest obrona trójpodziału, mimo wykształconego ludu.

  Nawet strach pisać o obowiązkowej naturalnej aktualizacji systemu demokracji wymuszonej postępem nowej techniki.

  Może lepiej pisać na Berdyczów:))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930