Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Zamiast licencjonowanych narodowych świątków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bo naród bez własnej doktryny gospodarczej nie ma prawa do suwerennego bytu.

     Jeśli nie zdarzą się jakieś nieprzewidziane okoliczności to na naszym sejmiku w Lublinie 17 listopada (więcej jest tutaj) : http://www.koreus.pl/blog/kategoria/103-polska-doktryna-gospodarcza-ukorzenianieujrzy światło dzienne nowe wydanie mojej broszurki "Filary państwowości naszej - realny plan podniesienia kapitału strukturalnego i finansowego gospodarki polskiej" wydane nakładem wydawnictwa Polityka Polska.

Oto któtki fragment ze wstępu. Ktoś musi strącać z piedestałów naszych licencjonowanych narodowych świadków aby zrobić miejsce Polakom.

 

Dobrymi duchami” projektu są:


Jerzy Zdziechowski minister skarbu w latach 1925-1926. Prekursor koncepcji „monetaryzacji parytetu gospodarczego”. Autor książki „Mit złotej waluty”. Zachował dla potomności tę prawdę, że Marszałek Piłsudski rozporządzeniem z 26 października 1926 roku pozbawił Polskę suwerenności monetarnej1. Według oceny współczesnych ekonomistów oraz porównując rozwój gospodarczy państw o podobnym potencjale gospodarczym, kurczowe trzymanie się standardu złota (Gold Standard) kosztowało Polskę około 1/3 przedwojennego PKB. Dla nas żyjących w dobie pieniądza statutowego Zdziechowski ma następujące przesłanie: kto nie rozumie mechanizmu powstawania tzw. „głodu monetarnego” ten ze współczesnych problemów gospodarczych nie jest w stanie zrozumieć niczego.


MarianWieleżyński założyciel modelowej spółki właścicielsko-pracowniczej Gazolina S.A. (Lwów 1912 rok). Inspirator prezydenta Ignacego Mościckiego do projektu Polski jako koalicji kapitału i pracy ( Przedsiębiorstwo Państwowe Wspólnota Interesów”).Wieleżyński był szczególnie nie lubiany przez tych, którzy swoich sąsiadów nie traktowali jako członków tej samej społeczności, ale jak potencjalne pożywienie. Jego przepełnione humanitarnym duchem twierdzenie, że „interes jest wtedy dobry, gdy jest dobry dla mnie, dla ciebie i dla was” - budzi zażarty, doktrynalny atak środowisk wolnorynkowych. Próżno w Polsce szukać jego pomników i ulic, a na takie z pewnością zasługuje.

Mamy kontynuować ich dzieło, bo państwo to zbiorowy obowiązek budowy powszechnego dobrobytu i bezpieczeństwa obywateli. Oni doskonale rozumieli, że państwo jest niepodległe, gdy suweren bije własną monetę (i odnosi z tego tytułu przynależne mu korzyści) oraz stanowi prawa. Szkoda, że obecnie nie jest to myślenie powszechne.

 

1Jerzy Zdziechowski, „Skarb i pieniądz 1919-1939”, strona 26.

...Znamienne były zmiany, jakie musiały być na żądanie amerykańskich kół finansowych wprowadzone do statutu Banku Polskiego...”. „...Rząd oświadcza, że zgodnie z rozporządzeniem z 26 października 1926 r. zrzekł się się prawa emisji biletów bankowych i, że nie będzie ich więcej emitował...”, „...Na mocy obecnego statutu Bank Polski, jako spółka akcyjna, jest całkowicie niezależny od rządu...”, „..W ten sposób państwo zostało odsunięte od funkcji regulowania obiegu i kredytu”.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Dobry przykład tynfa wart :-)

  5*
 • @Autor
  Szanowny przedstawia koncepcje "ślepego na jedno oko".
  Czy to dobra perspektywa?

  PS. A co z kulawym?
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:02:27
  A Pan przedstawia ideę polskiego egalitaryzmu jako wzór cnót wszelkich. Problem jednak w tym, że dotyczył on tylko ok. 10% społeczeństwa, reszta żyła jak niewolnicy. Każdy ma swojego konika na którym jedzie. Ma Pan swego, więc proszę pozwolić Panu Nikanderowi jechać na swoim.
 • @Jabo 12:31:22
  Aż gdzie?
  Toż ja nie wspieram ND-ecji, która właśnie do demokracji szlacheckiej nawiązuje.
  A Nikander - chyba tak, albo i gorzej.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:15:57
  ""Toż ja nie wspieram ND-ecji, która właśnie do demokracji szlacheckiej nawiązuje.
  A Nikander - chyba tak, albo i gorzej"

  Pan bredzi. "Gorzej" to Panu.
  Faszyzm to właśnie rozporządzenie Piłsudskiego. - Z jednej strony siła państwa, a z drugiej związek korporacji prywatnych i państwa.
  I to nie był faszyzm Mussoliniego - ten jeszcze niegroźny - z większą i zwierzchnią rolą państwa i udziałem robotników, a ten hitlerowsko-żydowski z nadrzędną, władczą rolą korporacji prywatnych, a więc banksterstwa.

  Dopóki do Mussoliniego nie dołączyli nie było w faszyźmie nic nagannego - to było tylko odzyskiwanie przez państwie jego właściwej pozycji służebnej narodowi, to była tylko łagodna forma socjalizmu.

  Faszyzm prawdziwy - ten z uzurpacjami i samouprawnianiem się władz państwowych, ten z wrogą zwierzchnością, ten wrogi narodowi właścicielskiemu państwa, suwerenności Narodu i niepodległości Państwa to mamy teraz.
 • @miarka 14:49:38
  Przypisać faszyzm Piłsudskiemu?

  No, no - to już opcja "bardziej" niż .nowoczesna
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:38:57
  "Przypisać faszyzm Piłsudskiemu?
  No, no - to już opcja "bardziej" niż .nowoczesna"

  Owszem, on go faktycznie wprowadził swoim rozporządzeniem oddając polską świeżo odrodzoną, suwerenną bankowość globalnym banksterom.
  Podobną rolę odegrał Kwaśniewski oraz na dobitkę odgrywa dziś Morawiecki wprowadzający do Polski JP Morgan.
 • @miarka 16:21:04
  Szanowny Panie
  Pan Wojtas wynalazł cudowne lekarstwo na porost polskości a tu masz: całkowita klapa marketingowa. Swoje frustracje wyładowuje na moich notkach. Ten typ tak ma, zatem po co z jego argumentami wdawać się w dyskusję?
  Pozdrawiam.
 • @nikander 17:39:49
  Tak, coraz bardziej się o tym przekonuję że ten typ to frustrat.
 • @miarka 16:21:04
  Lepszy faszyzm niż katolicyzm.
 • @nikander 17:39:49
  A tak z ciekawości: ile to kooperatyw wg swej myśli ekonomicznej Szanowny Nikander powołał?
  Bo na razie to wygląda na to, że chce eksperymentować na innych. I tylko z boku patrzeć i dogadywać.

  A ja robię to samo, tylko "z drugiej strony".

  PS. Tak Szanowny Nikander psioczy na KK itd., ale gotów z miarką się dogadać, aby tylko antypolskie hasła móc głosić.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:30:49
  A notki ani nie przeczytał, ani nie zrozumiał. Za trudna...
 • @nikander 09:55:39
  Parafrazując tytuł notki, "Narodowe świątki" przykrywają raka, który toczy finanse i bankowość IIIRP

  https://finanse.wp.pl/czarnecki-w-knf-komentarze-i-nowe-informacje-na-zywo-6316412131600513a

  https://biznes.interia.pl/gieldy/news/gw-leszek-czarnecki-oskarza-szefa-knf,2592076,1844?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=CampaignName

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930