Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Jak zaorać Rolę, Marcina Rolę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli już gospodarka to nie wolnorynkowa a z rynkiem przejrzystym , jeśli już patriotyzm to nie bogoojczyźniany, odpustowy ale zakorzeniony w dobrach wspólnych.

      Ten film https://youtu.be/KlxzztP46WY na kanale wRealu24 koniecznie powinniście oglądnąć i to chociażby z dwóch powodów: po pierwsze - jest to kwintesencja programu prawicy wolnościowo – patriotycznej, po drugie - nie będziecie znali klimatu dla którego trzeba będzie wyciągnąć zakonserwowane już na zimę pługi i zrobić potrzebna robotę,

Urządziłem tam takie małe zawody i zacząłem namiętnie kibicowanie

  

O godzinie 12-tej było:

- 30 osobników o duszy prostej (Słowian) - łapki w dół

- 46 osobników o duszy pokrętnej (rzytków) - łapki w górę

no to wiemy dla kogo jest ten portal.

        Oooo, widzę, że Słowianie się budzą i odrabiają straty. Oby tak dalej.

       Słowianie, już tylko 7 punktów macie do odrobienia. Dacie radę!

      No brawo bracia Słowianie!!! Nie zawiodłem się na Was.

       - minus 224 ( normalnych ludzi)

      - plus 93 ( naiwnych SPEKU lantuf )

       @Głos z Ameryki W tym przypadku słowo "spekulant" brzmi nazbyt pieszczotliwie.

       dziwaczne jest to że i Rola i Gonciarz zrobli te filmiki o tych samych BREDNIACH , czy można być aż taki naiwnym i wierzyć w gruszki na wierzbie ??

 

Skończyło się sromotnym laniem osobników „o duszy pokrętnej”.

     Co w tym wszystkim było najciekawsze? Ano to, że gdy „normalni” zaczęli uzyskiwać przewagę ilość polubień gwałtownie malała. Widać było jak na koniunkturę reaguje lemingnoza.

W końcu podziękowałem redaktorowi Roli, bo zrobił kawał naprawdę dobrej roboty:

 

Podziękujmy wszyscy redaktorowi Marcinowi Roli za to, że tak skutecznie zaorał jeden z symboli wolnorynkowej h_jowizny jakim jest giełda. Naprawdę bardzo, ależ to bardzo dziękuję. Nie wiem czy przy okazji nie zaorał portalu. Coś wyszło z worka...

 

     Nie byłoby może powodów, aby brudzić ten - zakonserwowany na zimę pług - gdyby nie to, że kanał wRealu24 stał się ostatnio mekką tzw „przedsiębiorców idei”. Jak wiecie w Polsce ten nowy rodzaj zarabiania na życie jest możliwy jedynie wtedy, gdy dobrze współbrzmi z nadawaną z Tel Awiwu melodią. Gospodarka ma być wolnorynkowa a patriotyzm ma być bogoojczyźniany. Kto się z tego schematu wyłamuje, to u Roli nie zagości, gdyż to bożyszcze lemingnozy tak pięknie macha sztandarem „walki z lewicowym bełkotem”, niepostrzeżenie dla swej gawiedzi zamienił go na równie piękny bełkot prawicowy.

     Jakże zatem przyjemnie zrobiło mi się na duszy, gdy ten filmik podsumowałKrzysztof Karoń tym razem w Mediach Narodowych https://youtu.be/KxrLqz9RHZ4. Nie miałem ani sekundę wątpliwości aby zaoferować panu Karoniowi przystąpienie do naszej Konfederacji. Oglądnijcie go proszę, bo istnienie takich Polaków budzi nadzieje.

Ale to jeszcze nie koniec orki, bo powody są głębsze i trzeba orać głębiej.

     Otóż w niedzielę był redaktor Rola zaprosił do swego kanału luminarzy myśli wolnorynkowej tudzież patriotycznej. Kogo tam nie było i Jakubiak, i Bosak, i Sośnierz, i Sommer i Bartyzel. Oglądnijcie ich sobie: https://youtu.be/TxtBOUknMc0Wyświetleń 58 tysięcy a komentarzy 840. To już zaczyna być niebezpieczna liczba. Zacząłem małą edukację lemingnozy:

 

Wolny rynek - aby było jasno - był reakcją dwóch austriackich rzytków Hayka i Misesa na lanie jakie tej nacji koczowniczej sprawił cesarz Józef II Habsburg pozwalając im handlować w Wiedniu tylko jeden raz w tygodniu. Cesarz miał prawo chronić swych obywateli przed nacja "o duszach pokrętnych". Żaden bowiem Austriak na handlu z rzytkiem nie wychodził dobrze. Kilku szabas-gnojów, z JKM na czele, lansuję tę teorię srając pod czaszką naszej młodzieży. Przejrzysty rynek to owszem, ale wolny??? Wolny dla rzytka aby nasze terytorium traktował jak burdel i karczmę zajezdną. Tfuj...

       Dokładnie tak.

       Może ta wypowiedź jest trochę kolokwialna i nazbyt emocjonalna, ale trafnie wyjaśnia z jakiego powodu pan Karoń (a wraz z nim wielu innych zdrowo myślących) tak krytycznie reaguje na Korwina-Mikkego oraz innych wyznawców tej wyjątkowo szkodliwej kreatury zwanej wolnym rynkiem.

 

I dalej:

       I jeszcze mały słowik terminów niezbędnych.

      1. Szabes-goj to katolickie bydle (z narzecza górnoniemieckiego) wykorzystywane do czystej roboty w sobotę.

      2. Szabes-gnoj to użyteczni katoliccy idioci zaangażowani do promocji wolnego rynku przez siedem dni w tygodniu.

tyle na dzisiaj.

       A weź zrób minetę własnej babci antysemito

 

       @Stefan Bączkowski Ależ dziękuję łaskawco za nominowanie mnie na antysemitę. Mam nadzieję że otrzymam ją na piśmie. Bardzo byłbym ciekaw czy Pański podpis będzie pod pieczątka Hasbary czy Sanhedrynu. No portki mi się trzęsą ze strachu.

       Szmaciarstwo wredne sie wpier..

       @Arek Grzymek wylecz wrzody na dupsku bo z emocji nie możesz usiedzieć

      @Józef Kamycki józik powachluj dzyndzla bo cię energia rozpiera

 

Taka dyskusja zapewne obraża Wasze uczucia estetyczne, ale tylko taką dyskusję można prowadzić z sekciarzami.

 

      Moi Konfederaci mieli do mnie pretensję o to dlaczego odmówiłem wystąpienia u Roli przed naszym sejmikiem. I promocja by była i kilka polubień też. Odmówiłem, gdyż surdut w jaki chcieli mnie ubrać jakoś do mnie nie pasował, a na dodatek to zapach czosnku wyczuwam jakość na odległość. Jeśli już gospodarka to nie wolnorynkowa a z rynkiem przejrzystym , jeśli już patriotyzm to nie bogoojczyźniany, odpustowy ale zakorzeniony w dobrach wspólnych.

 

A Rolę zaorać trzeba.

 

 

 

KOMENTARZE

 • WPS
  Józefie,
  "A Rolę zaorać trzeba.", w tej kwestii mimo różnych zastrzeżeń do twojej "metodologii politycznej' w zakresie polskiej doktryny gospodarczej ( u ciebie w niezrozumiały sposób opartej o przekonanie, że żydo-anglosaskim wolnorynkowcom da się coś wyperswadować w drodze petycji bądź przekonania ich do racjonalizmu gospodarczego - oczywiście z punktu widzenia nie ich, żydowskiej, ale nasze, polskiej racji stanu) jestem w pełni zgodny. Te wytrzepane z koszernego k....a ( że przytoczę niezwykle lapidarne, choć może niepoprawne politycznie i estetycznie określenie mego znajomego EM z żydowskiej jaskini zła, czyli USA, który niedawno podobnie lapidarną definicją tak cię "zraził" do wspólnych działań z WPS) "teorie wolnorynkowe", to kupa śmiechu z mocnym akcentem na kupę. Gnom Rola o aparycji i ruchliwości Mośka zachwalającego śledzie na łódzkim Bałuckim Rynku, to kwintesencja intelektu nacji zabłąkanej na pustyni zarówno religijnej, jak i intelektualnej. Jest chamsko proste kryterium koszerności medialnej. Jeśli byle szopka "dziennikarska" jak to Rolowanie, Kowalszczyzna chujecka lub Sendecczyzna narodowa ( żeby już nie wprawiać w panikę innych zdekonspirowanych"dziennikarzy narodowych") windowana jest na kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy "odsłon" lub "polubień" oraz zapowiada "profesjonalizację studia" apelując dla niepoznaki do szczodrości "mas narodowo-patriotycznych", to jest to z prawdopodobieństwem 99,99% żydowska ustawka dla wydymania polskich naiwniaków.
 • WPS
  Józefie, chciałbym jednak zasygnalizować coś optymistycznego. Ten Rola, jak każda małpa z granatem, sam się zaorze. Byle do wiosny :)))
 • @stanislav 11:16:35
  Żeby podeprzeć moje twierdzenia mocnym materiałem dowodowym odnośnie układu sił w mediach światowych ( w tym i w dużym stopniu w elektronicznych, łącznie z internetowymi " niezależnymi kanałami") odsyłam do "mojego materiału" publikowanego niedawno przez Darka Kosiura z powodu cenzury nałożonej na mnie na Neon24

  http://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/146435,wspolczesna-wojna-hybrydowa-rozne-aspekty
 • Cała obecna tzw ekonomia to instrumenty bankierow dazacych do wladzy absolutnej
  Tak samo jak demokracja o ktorej Henry Ford pisal w ksiazce ,, Zyd Miedzynarodowy,, ..Zydzi odniesli najwieksze zwycieztwo za pomoca pojecia demokracja i pojec ktore wspoltworza pojecie demokracji [ ,,prawa czlowieka,, ,,wolnosc slowa ,, itp] Tak tez wiekszosc narzedzi jakim operuje wspołczesna ekonomia mialy na celu przejmowanie kolejnych obszarow pod kontrole i ich eksploatacje.Pojecie ,,wolnego rynku,,i swobodnego przeplywu kapitalu ,,oraz giełda bedaca kwintensencja tych narzedzi zniewolenia i wyzysku to wlasnie sa pojecia za pomoca ktiorych odebrano naroda suwerennosc. Tymi wszystkimi relacjami rzadzi klamstwo, Tora przestrzega ,, zydow,, przed nieutrzciwoscia w bardzo wielu miejscach I tak w Ksiedze Madrosci Sarycha napisano ,,Trudno sie kupcowi ustrzec od przestepstw a handlarz nie bedzie wolny od grzechu .Bardzo wielu zgrzeszyło dla zysku. Jak kołek wbija sie miedzy kamienie spojone tak grzech wdziera sie miedzy kupno a kupno.. Cały proces tzw globalizacji jest oparty o knowania ,klamstwo wymuszenie ,przekupstwo szantarz, zabujstwa ,mordy polityczne ,rewolucje z dziesiatkami milionow ofiar oraz wojen takimi metodami narzucano swiatu obecnie funkcjinujace mechanizmy w obszaze finansow i ekonomi Dlatego adekwentne sa slowa z pierwszego rozdzialu Izajasza w stosunku do osob ktore sa na szczytach swiatowej ekonomi i finansow a ktore blednie ogulnie nazywamy zydami bo sa to grupy ludzi ktorzy dawno odeszli od Tory i zhańbili jej przeslanie dlatego Słowa Jahwe ,,Rece wasze sa pełne krwi obmyjcie sie czysci badzcie Usuncie zło uczynkow waszych sprzed moich oczu przestancie czynic zło zaprawiajcie sie w dobrym troszcie sie o sprawiedliwosc,wspomagajcie ucisnionego,,..sa wskazaniem i przestroga dla niegodziwych. Prawo jakie tworzone jest w podporzadkowanych podstepnie narodach sluzy poszezaniu bewzglednej ekonomicznej dominacji i wladzy pieniadza nad etyka i dobrem. Dlatego i tu Biblia [ Tora] stwierdza Biada prawodawca ustaw bezboznych i tym co wprowadzaja prawa krzywdzace aby slabych odepchnac od sprawiedliwosci,,[ Izajasz 10] Giełda i narzucona naroda za pomoca instrumentow finansowych i prawnych koniecznosc uczestnictwa w tym precederze polegajacym na manipulacji wartosciami bez ich tworzenia jest ukryta forma zwyklej kryminalnej kradziezy dokonywanej w ramach narzuconego prawa. Dlatego i tu Jahwe slowami Bibli [ Tory] by zatrzymac preceder kradziezy bedacy konsekwencja manipulacji finansowych i pasorzytnictwa coraz wiecej liczby ludzi tworzacych systemy finansowe wrecz nakazuje karac smiercia osoby zyjace z precederu uprawiania lichwy czytamy,,taki ktory podnosi oczy ku bozkom dopuszcza sie obrzydliwosci uprawiał lichwęi zadał odsetek -ten nie bedzie żył bo uprawiał wszystkie te bezecenstwa .. Proces kumulacji kapitalu przejmowania zasobow i masy materialnej narodow w rece nielicznych jednostek odbierajacy naroda suwerennosc odbywajacy sie za pompca stworzonych przez niegodziwcow instrumentow finansowych prowadzacy do upadku czlowieczenstwa i zaostrzenia walki jako narzedzia przetrwania tez jest zaprzeczeniem prawdziwego i wlasciwego rozumiena Tory a w przypadku chrzescijan Bibli .Słowa z Ksiegi Izajasza,, Biada tym którzy przyłanczaja dom do domu a role do roli tak iz niema wolnego miejsca dla innych tak jakbyscie sami mieli mieszkac na ziemi,,jest jednoznacznym wskazaniem ze przejmowanie w dobie obecnej rynkow ,zasobow i kapitalu narodow jest zle i niezgodne z wola Jahwe i jest forma zniewalania narodow a instytucje finansowe sa tego wykonawczym ramieniem . W odniesieniu do Izraelitow Jahwe tak okresla ruwnorzednosc relacji w stosunku do niei Izraelitow - Nie bedziesz gnebił i nie bedziesz uciskał cudzoziemcow bo wy sami byliscie cudzoziemcami w ziemi egipskiej,,[ Ksiega Wyjscia ]. Osoby jakie sa naszczytach globalnej finansjery nie sa ,,zydami,,nie sa tez izraelitami nie utozszamiaja sie z Tora ,Wiec mowienie ,,zydzi ,, nie jest tu uprawomocnione z kolei tzw zydzi jaki obrali Talmod jako wykladnie relacji z gojami poszli droga bledu i klamstwa. To taka ludzka natura ze czesto sobie tlumaczymy na swoja kozysc nakazy moralne ,Zło musi sie dokonac i nie zatrzymamy tego ludzkim wysiłkiem ale jest ono konsekwencja ulomnosci ludzkiej natury a nie jest jak niektórzy sadza błednie interpretujac Tore i Biblie działaniem Jahwe.. Niema dzis widokow by zatrzymac te globalne procesy bo przybraly one forme instytucji ram orgaanizacyjnych i prawa a strzegą tego miliony zołdakow i straznikow systemu łacznie z kultura i obyczajowoscia.Ale drugi rozdzial ksiegi Izajasza daje nadzieje ze narody przyjda na Góre Jahwe w swoim czasie gdy legna w gruzach iluzje zbudowania ładu i pokoju w oparciu o mozliwosci ludzkosci. Psalm 22 daje taka obietnice ruwniez czytamy- Przypomna sobie i wroca do Jahwe wszystkie krance ziemi i oddadza Mu pokłonu wszystkie szczepy poganskie bo władza krolewska nalezy do Jahwe i On panuje nad narodami.. [ zauwaz czytelniku napisano ,,wszystkie ,,] Nie ma wiec mozliwosci na dzis uspujnienia ludzkich niedoskonałych egoistycznych wizji swiata kazdy z wielu miliardow ludzi po swojemu tlumaczy swiat wiec wszystko bedzie coraz mniej dobre i zmierzalo bedzie do upadku bo jak mowi Pismo ,,Ciemnosc okrywa narody i gesty mrok spowija ludy,, ekonomia i finanse staly sie narzedziem szatana .Ufajmy Jahwe gdyz w tym imieniu jest przyszłosc swiata.
 • All
  Marcin Rola bywa niekiedy irytujący - ale nie raz i nie dwa robi dobrą robotę

  Kto nie wierzy, niech obejrzy sobie wywiad z Ryszardem Jachem  myślenie w kategorii: tylko ja i moich trzech szwagrów to uczciwi ludzie, a reszta to zdrajcy - nieuchronnie od lat prowadzi do miejsca w którym jesteśmy
 • @Andrzej Tokarski 11:54:49
  Nie przeczę, że jest to uzdolniony młody człowiek i mający to "coś" jak określił to jeden z komentatorów. Musi jednak uważać kogo zaprasza do studia. Za tego Kacpra dostał solidne baty, więc może ...
 • @nikander 12:18:41
  Dlaczego musi uważać, kogo zaprasza do studia? Może powinien zapraszać kogo chce?
 • @zbig71 12:22:37
  Oczywiście wolno mu.
 • Rola się sam zaorał,
  Przynajmniej dla mnie.
  Oglądałam go kilka, może kilkanaście razy, głównie jakieś sprawozdania z marszów i protestów i programy z Krzysztofem Karoniam i innymi gośćmi programu.
  Ostatnio obejrzałam program z imigrantką z któregoś (...)stanu z byłych republik radzieckich, Balli Marzec, niepraktykującą muzułmanką, której noga nie postała w meczecie, ale za to wyznającą pislamizm, a na dodatek instruującą Polaków, co im wolno robić we własnym kraju. Jej wychwalanie Kaczyńskiego przyprawiało o mdłości, a szczytem było jej, skierowane do Polaków, „nie wolno prześladować za wiarę”. Zdaje się, że pomyliła adresatów.
  Komentarze były adekwatne, np. „co się dzieje z tym portalem, wczoraj lewak, dzisiaj muzułmanka”, „pieprzysz Babo banialuki” i „Marcin celuje w dotacje rządowe”, a także „zbanowano mnie na czatu, bo powiedziałem, że ona jest komunistką”.
  Szkoda, że Pan nie wystąpił, bo program Roli cieszy się powodzeniem, ale wcale się Panu nie dziwię.
 • @zbig71 12:22:37
  "Dlaczego musi uważać, kogo zaprasza do studia? Może powinien zapraszać kogo chce?"

  Wtedy moim zdaniem musi się liczyć z tym, że oglądał go będzie też tylko ten co chce, a on swoim zapraszaniem może to grono znacznie pomniejszyć.
  Przykładowo wywiad - konfrontacja "Masa" - Sumliński liczę na plus, sposób przeprowadzenia rozmów z "Masą" też, ale zaproszenie do studia Saakaszwilego... gorzej dla mnie wypadłoby już tylko zaproszenie Poorszenki, przywódcy banderowców, podobnie HGW, czy DT.

  Gdybym prowadził program to np takich osób jak JZ Potocki nie zaprosiłbym wcale, chyba że zgodziłby się na obecność w studiu R. Patlewicza.

  Ale to moje "wyczucie"

  Ukłony
 • @Lotna 12:32:50
  https://youtu.be/MHrev4MkUqk
 • @ Autor, All
  "Jeśli już gospodarka to nie wolnorynkowa a z rynkiem przejrzystym"

  Czy wolny rynek nie może być przejrzysty?

  Oczywiście 5*

  Serdecznie pozdrawiam.
 • @stanislav 11:21:51
  "Józefie, chciałbym jednak zasygnalizować coś optymistycznego. Ten Rola, jak każda małpa z granatem, sam się zaorze."

  Pana również serdecznie pozdrawiam.

  https://www.youtube.com/watch?v=GhxqIITtTtU
 • @zbig71 12:22:37
  Jasne, że może zapraszać kogo chce, tylko niech nie zaprasza lewaków, jednocześnie mydląc ludziom oczy, że jest przeciwko nim („przedrzemy się przez ten lewacki bełkot”). Nie wiem jak Ty, ale ja, jeśli widzę takie hasło, nie włączam programu po to, aby mi ktoś usiłował zrobić wodę z mózgu.

  Stara metoda dezinformatorów: 80% (nawet 90%) prawdy, 20% fałszu. Rola się wpisuje.
 • @nikander 12:18:41
  To raczej zapraszany powinien uważać, z kim się zadaje.
 • @Analityk 13:48:07
  Prywatne telewizje działają inaczej. Tam aby zaistnieć trzeba zapłacić. Proszę się nie dziwić. Oni też muszą z czegoś żyć. Jednak, kto płaci orkiestrze, ten dyktuje melodię. Ten gostek widać z tym nie miał problemu.
 • @Lotna 12:45:18
  Witam. Jakoś to tak u Wyspiańskiego leciało:
  "...Ptok ptokowi nie jednaki
  człek człekowi nie dorówna
  jom jest taki a ty taki
  dusa dusy zajrzy w oczy
  nie polezie orzeł w g..."

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Lotna 12:45:18
  Jeśli zaprasza kogo chce, to zaprasza też lewaków.
  To widz jest od tego, aby sobie nie dawać robić wody z mózgu
 • Zmieńcie retorykę
  Panie Józiu obserwuję co się dzieje.Macie dobre chęci ale musicie zmienić retorykę.Po cesarstwie Rzymskim w 4 wieku wprowadzono chrześcijaństwo po to aby podporządkować sobie Europę.Był to projekt taki jak UE.Walcząc w Polsce z katolikami stawiacie się na pozycji przegranej ze względu na głęboko zakorzenioną tradycję.Należy postąpić politycznie przeprosić i poprosić o wsparcie medialne.Nie robiąc tego popełniacie samobójstwo i marnujecie swoją pracę.W polityce czasami trzeba iść na kompromis albo przymknąć oko żeby być pragmatycznym.Stawka jest zbyt wysoka.Robiąc w obecny sposób umrzecie i nic nie osiągniecie>
 • @nikander 14:34:36
  :))

  Pozdrawiam równie serdecznie,
 • Jak się niema, co się lubi, to się lubi, co się ma.
  S. Krajski z prof. M. Dakowskim o FOZZ, Kaczyńskich, telewizji Republika i morderstwach politycznych (Wrealu24)
  Ktoś sobie wyobraża coś takiego w tvp, tvn?
  4min 20sek
  Zbrodnie globalistów na nieposłusznych, w tym Fukushima. (Scenariusz Sacharowa)
 • @maro 19:27:34
  "...Należy postąpić politycznie przeprosić i poprosić o wsparcie medialne..."
  - doprawdy niczego tu nie rozumiem. Niby za co miałbym/mielibyśmy przepraszać. U nas 90% to ludzie wierzący.
  Jeśli by natomiast chodziło o "pokropek" to nas emerytów na niego nie stać. Musimy wykorzystywać tylko metody niskobudżetowe.
 • @rysio 20:35:05
  Jestem selektywny i nigdy nie oceniam "całokształtu". Proszę przed wydawaniem opinii obejrzeć wskazane przeze mnie notki i poczytać trochę komentarze. Nie jestem odosobniony a wręcz przeciwnie. Cieszę sie, ze internauci tak zareagowali. To budzi nadzieje.
  Pozdrawiam.
 • @nikander 21:08:52
  Wierzący czy nie wierzący oby tylko trzymali się zasad moralnych i byli powściągliwi bo nie łatwo zmienić coś co jest głęboko zakrzewione.A gra idzie o wielką stawkę.Czas jest dobry bo moim zdaniem PIS-owi ubywa elektorat patriotyczny oraz ten pamiętający zniszczoną polską gospodarkę jest do wzięcia i należy wykorzystać moment.Radio Maryja z elektoratem i potencjałem medialnym jest kluczem a kościół musi zrozumieć że albo z narodem albo go nie będzie!
 • @Marx 8888 23:25:57
  Coś takiego miałem na myśli, tylko wyrażone w 2 zdaniach
 • @nikander 21:14:00
  Szanowny, pełna zgoda, tam jest mydło i powidło, ale poziom odbiorców decyduje. Oglądałem wypowiedzi Sośnierza, na pytanie o zasoby - sprzedać. Pierwsze pytanie, jakie bym mu zadał, jak się nazywa ktoś, kto sprzedaje coś, co nie jest jego własnością. Ale oni są zaczadzeni korwinizmem. Właścicielom planety to na pewno odpowiada, taki kapitalizm z 19 w połączony z socjalizmem (Uspołecznienie kosztów i prywatyzacja zysków)
  Wszystkiego dobrego.
 • @Marx 8888 23:25:57
  To chore co piszesz. Wolność to nie swawola.
  Wolność nie jest wartością samą w sobie. - Jest ona w ścisłym związku z odpowiedzialnością, a do tego jeszcze w harmonii z równością i braterstwem.
  Korzystanie z wolności musi się wiązać z ponoszeniem konsekwecji jeśli będą tego złe skutki i naprawą krzywd.
  Od wolności zawsze ważniejsze są inne ludzkie wartości, np mądrość i tożsamość oraz moralność. - Wobec nich wolność musi się samoograniczać i ustępować.
  To nie wolność kiedy ktoś chce uprawiać zbrodnię czy choćby kradzież. Nie jest wolnością pochwalanie jakiegokolwiek zła, tylko satanizmem.

  Przedmiotowy program był o młodym złodzieju. Był pochwałą jego procederu.
  To że jest to dopuszczalne przez aktualny systemem prawny świadczy tylko o jego wymiarze demoralizatorskim, a w żadnym stopniu nie oznacza że wolno kraść.
  W żadnym stopniu nie oznacza iżbyśmy mieli godzić się na propagowanie takiego sposoby "zarobkowania", w żadnym stopniu nie możemy się godzić na dalszą demoralizację młodzieży.
 • @rysio 00:08:19
  Zgadzam się z Panem odnośnie Sośnierza i Korwina oraz wyprzedaży wszystkiego.Program ,,u Roli''jest inicjatywą RN a Bosak który jest bardzo wartościowym człowiekiem jest zaprzeczeniem państwa osądu na temat tego programu.Zbyt łatwo skreślacie ludzi a to prowadzi do antagonizmów a w konsekwencji do przegranej.
 • @Marx 8888 23:25:57
  To trochę nie tak.
  W sprawach etyki i moralności nie powinno być żadnych kompromisów. Społeczeństwo powinno mieć jasność sprawy co do tego jakie zachowania powinny być penalizowane a jakie nie. W przeciwieństwie do pewnego narodu koczowniczego nasza moralność nie jest moralnością typu sytuacyjnego. Nie ma albo, albo, bo... Sytuacje powinny być jasne, powiedziałbym zero-jedynkowe. A co do tej wolności gospodarczej to chyba dość jasno wypowiedziałem się w notce.
  Czy aż tak bardzo jesteśmy zarzydzeni aby tego nie widzieć? To jest przyczyną naszego upadku.
 • @maro 05:50:16
  Proponowałbym jednak nie wplatać wątków pobocznych. To zaciera przekaz. Jest tu jeden problem: czy możemy sobie pozwolić propagowanie burdelu i szulerni jako sposobu na życie? Niby z jakim przesłaniem? - przesłaniem wolnego rynku?
 • @maro 21:39:39
  Piszesz:
  "...a kościół musi zrozumieć że albo z narodem albo go nie będzie!.."
  a to to już jest sprawa kościoła. Ma środki finansowe i środki masowego oddziaływania oraz przyzwoitą doktrynę społeczną. Dlaczego nic nie robi??????? Ale tak jak powiedziałem nie mój biznes i nie moje małpy.
 • @ All
  "Jeśli już gospodarka to nie wolnorynkowa a z rynkiem przejrzystym..."

  Ponieważ Szanowny Autor nie odpowiedział mi na pytanie, to może zrobi to Szanowny Ktoś Inny ;-)

  Czy wolny rynek może być przejrzysty czy nie?
 • Rolę trzeba zostawić w spokoju, niech robi swoje
  Mam zupełnie odmienne zdanie o p.Roli, choć to trochę niedouczony w wiedzy ogólnej facet (jak całe młode pokolenie) ale uważam, że stara się iść w dobrą stronę. Największym błędem było odejście Magdy Deruckiej, która trzymała tam poziom. Bardzo dobrze, że zaprasza red. Michalkiewicza, prof.J.R.Nowaka, p.Sumlińskiego,p. Bosaka, czy p.Miedlara ale też p.Dziębę czy p.Jacha. Świetne są informacje korespondentów z USA czy Francji. A p.Karoń, choć nie we wszystkim mi pasuje, to klasa sama w sobie,wyklady nieocenione zwłaszcza dla młodych,którzy ze szkól niewiele wynieśli. Wlaśnie taki dobór gości powoduje, że dla jednych wrealu24 to agentura ruska dla innych antysemici lub ciemnogród katolicki. Gdyby nie w realu24 i Media Narodowe to informacji z Marszu Niepodległości nie mielibyśmy wcale.Nie podoba się nie ogladać albo tylko wybrane osoby, bo obiektywnych tv nie ma nigdzie.
 • @Marx 8888 11:23:07
  Cyt. cyt ;-)

  "Cyt. "W sprawach etyki i moralności nie powinno być żadnych kompromisów". Cóż ...już raz przeżyłem system w którym nie dopuszczano do żadnych odstępstw od obowiązującej etyki i moralności."

  Wyolbrzymiasz Waszmości.
  Są kwestie, które rzeczywiście nie podlegają kompromisom: nie morduj, nie gwałć, nie podpalaj, nie kradnij.
  Może inaczej jest?

  Pozdro!
 • @finka 12:02:32
  Kwiatuszek:

  @----->>>>>>>>>>>>-------------------
 • @Marx 8888 11:04:38
  Wolność jest jedną z podstawowych z wartości ludzkich.

  1. Wszystkie inne wartości z niższego od niej rzędu, a więc polityka - zwłaszcza prawo, gospodarka, ekonomia muszą się podporządkowywać naszej wolności, i to w równym stopniu każdemu z nas bez względu na osoby, ich zamożność i zasługi. Nie może być tak ze jednemu wolno więcej, a drugiemu mniej, bo mu prawo, przywilej, czy tzw. prawa na to pozwalają.
  W naszym przypadku prawo pozwala temu gostkowi okradać innych, ale to nie znaczy że możemy się z tym godzić, a przeciwnie - mamy potępiać i to prawo i tego gostka, bo jeśli prawo jest niesprawiedliwe jest bezprawiem.

  Czym innym są tzw. uprawnienia i zobowiązania w ramach pełnionych funkcji organizacyjnych które mają charakter pionowy i są przypisane do osób. Tu jednak nie wolności regulują nasze zachowania a regulaminy określające równowagę praw i obowiązków. To że mówimy "co wolno wojewodzie ..." nie oznacza wolności a uprawnienia. Swawolą "funkcyjnego" by było gdyby je traktował jako swoje "prawa nabyte" i traktował jako wolności, i tak samo swawolą by było gdyby podwładny domagał się tych samych uprawnień co jego szef (dotyczy to i funkcji w rodzinie).

  2. Na tym samym poziomie co wolność, czyli poziomie sprawiedliwości wolność działań na rzecz ludzkich wspólnot ma priorytet przed naszymi działaniami na rzecz naszych korzyści osobistych. Te korzyści muszą poczekać na swoją kolej. Nie krzywdzi to nikogo, a przeciwnie organizuje to życie społeczne tak że najpierw chronimy i robimy to co najlepiej służy wszystkim.
  Rzecz w tym że tu już mamy do czynienia z odpowiedzialnością i za nasze wspólnoty jako całość i za ich członków którzy w danym czasie i miejscu radzą sobie gorzej jak my. Tak więc tyle mamy wolności ile odpowiedzialności. I znowu naganną swawolą by było upominanie się czy priorytetowe realizowanie swoich wolności bez patrzenia na organizację życia wspólnotowego.
  Niczyja prywata nie może być realizowana ani kosztem wspólnoty w której żyje ani żadnego z jej członków. Przeciwnie - kiedy ktoś niej "źle się ma", np. nie radzi sobie finansowo, to próby zarabiania na nim są czynem nagannym jako aspołeczny. Jemu każdy normalny, a więc sprawiedliwy człowiek który jest w stanie pomóc powinien to zrobić tak żeby on ze swoich problemów wyszedł a nie jeszcze go pogrążać.

  Warto tu zauważyć że nasza wrażliwość ludzi cywilizacji łacińskiej jest całkiem inna jak talmudyczna. Był kiedyś proces sądowy Ziemkiewicz-Michnik, gdzie Ziemkiewicz miał ewidentnie rację. Jednak sąd (talmudyczny) uznał że nie można Michnika karać, bo on ma zasługi dla Polski. Podobnie do tych sędziów rozumują ci, co w tej sytuacji bronią Roli wskazując na jego zasługi.
  3. Mamy jeszcze relację naszej wolności do naszych innych ludzkich wartości jak wolność, czyli tych z grupy składających się na prawość, a więc dobro i dobro wspólne, tożsamość, własność, mądrość, czy moralność, zdrowie, życie, godność ludzka - tu wszędzie ważniejszym jak nasze wolności musi być nasze człowieczeństwo.
  Wobec nich wszystkich nie mamy wolności. - To my im jako ludzie służymy - i to zarówno w relacjach bezpośrednich jak i z priorytetem wspólnot.
  Wynoszenie swoich wolności nad którąkolwiek z tych wartości jest już działaniem bestialskim, zbrodniczym, nieludzkim. Tu musimy się samoograniczać, to jest sfera gdzie się nie robi interesów, a jeżeli jakieś działania dotyczą ekonomii to korzyści muszą być nie tylko że wspólne, ale wręcz z ofiarnością tych co się aktualnie lepiej mają.


  "Czyli jak rozumiem to wolność ma być kontrolowana? To tak jak z psem. Jeden stoi na łańcuchu i przez całe życie i wszystkim normalnym go żal bo niefajne ma życie. Inny pies cały czas chodzi na smyczy no i pozory mogłyby świadczyć że jakąś wolność tam swoją ma".

  Jak już pisałem - wolność nie jest wartością samą w sobie - ona musi być ograniczona ze względu na relacje z innymi ludźmi.
  Czy przykład z psem, czy zasady ogólne które podaję ograniczenia muszą być - tego wymaga organizacja życia społeczności.
  W wolnościach chodzi nie o to żeby wolność nie była ograniczana, tylko żeby nie była ograniczana z motywów niesprawiedliwości, niemoralności czy bestialstwa, żeby nie było to ograniczanie w zakresie ludzkich powołań.
  Tak samo i pies. Jego główną funkcją jest gryźć ludzi złych. Dalej ostrzegać jego pana przed intruzami... I to jego pan określa granice jego tak wolności jak i panowania względem tych potencjalnie złych.
  Jednak to nie jest wolność. Pies wolności nie ma, bo i za nic nie jest odpowiedzialny - on pełni funkcje, ma prawa i obowiązki które mu określa jego pan.


  "ja nie uznaje czegoś takiego jak wolność ograniczana. Kto miałby te ograniczenia stawiać? "

  Dokładnie wszyscy - i to zgodnie, bo to dotyczy tego co dla nas ludzi jest najważniejsze - człowieczeństwa i relacji międzyludzkich w dążeniu do tego, abyśmy mogli tworzyć stabilną społeczność.


  ""Przedmiotowy program był o młodym złodzieju" i wątpię żeby ktoś popierał same złodziejstwo choć nie wątpię że jego efekty wielu kuszą."

  Obudź się. Nie musi być deklaracji słownych. Satanistą się nie zostaje przez podpisanie cyrografu krwią. Starczy jakieś "To tylko biznes", starczy"Jak idę do pracy to moralność zostawiam w domu".
  Cały dzisiejszy tzw. świat, cały korporacjonistyczno-syjonistyczno-globalistyczny system władzy faszystowskiej który jest nam od lat instalowany to system dążenia do zysku za wszelką cenę.
  Każdy kto nic nie robi żeby ten system zwalczać popiera to złodziejstwo. Złu aby zwyciężyło wystarczy bierność ludzi dobrych.


  "Tylko że wy rzuciliście się nie na złodzieja ale na tego który o tym złodzieju mówił. "

  Nie oszukuj. Nie za to że mówił, tylko za to że to pochwalał, a nie ganił.
 • @Marx 8888 11:23:07
  Stanąć po stronie kopanego chwalebnym jest. Ja też częsta tak czynię. Jednak proszę zerknąć na ocenę tego promowania cwaniactwa. Proszę popatrzeć na polubienia i zadołowania pod notką. Sprawa staje się jasna. na 5 oceniających 4 jest zdrowa moralnie. Czy z tym można dyskutować??? Przywoływanie tutaj argumentów rodem z "racjonalnej logiki szczurzego króla" jest trochę nie na miejscu.
 • @finka 12:02:32
  Aby było jasne: obiecałem, że wystąpię w tej telewizji jak się sytuacja uspokoi i wyjaśni. Oczywiście mają prawo ze mnie zrezygnować. Jednak coś mi się wydaje a nawet jestem pewny, że tam też są ludzie myślący. Jednak ci normalni Polacy powinni zagłosować kasa, aby portal nie wisiał na garnuszku tych, którzy chętnie zapłacą orkiestrze i podyktują melodię. Ktoś musi wyłożyć pieniądze aby mogli występować Michalkiewicz, Nowak. Sumliński itd... Przekrętasy te pieniądze mieli, mają i mieć będą. To od nas zależy czy z tych pieniędzy będą mogli robić użytek. Sorry, że tak brutalnie sprowadzam na ziemie. Trochę lat przeżyłem i wiem jak to działa i nie dziwię się.

  To był mały klaps, ale potrzebny.
 • @Jasiek 11:15:34
  "Czy wolny rynek może być przejrzysty czy nie?"

  Zacznę od banalnego przykładu z życia. W spożywczaku jest promocja. Banany pełnowartościowe w innym sklepie są po jakieś 4-5 zł, a w tym, z powierzchownie obitymi skórkami promocja 2kg za 4 zł. Klient pakuje worek ponad 2kg idzie do wagi a sprzedawca mu mówi: 9 złotych. Klient zwraca mu uwagę że coś nie tak, sprzedawca przyznaje ze należy się 4,50, po czym bierze te banany i wrzuca z powrotem do skrzynki, a klientowi pogardliwie pokazuje ręką żeby spadał.

  Innych klientów nie było, zapewne więc specjalnie zaniżył tą promocyjną cenę w przekonaniu że jak ktoś zauważy banany to przy okazji kupi i inne rzeczy. To mu nie wypaliło. Spróbował oszukać klienta, i to też nie wypaliło. Zasugerował więc że coś z klientem nie tak i go nie obsłużył wracając do pierwszego planu.

  Z rynku wolnego zrobił rynek nieprzejrzysty. Wykorzystał swoją pozycję monopolisty na te obite, zrobił rynek sprzedawcy z rynku wolnego. On miał mieć bezwzględną korzyść, klient względną stratę, aż po możliwość okradzenia klienta. Klient go nie obchodził, naraził klienta na stratę czasu i nerwów. Wolał stracić potencjalnego częstszego klienta jak trzymać się przejrzystych i uczciwych zasad swojego handlu.


  Wolny rynek musi być rynkiem równowagi korzyści między sprzedawcą a klientem, to jedno. A drugie że wolny rynek musi pełnić funkcję użyteczności społecznej priorytetowo stawianej przed chęcią zysku.
  I to to drugie jest ważniejsze wszędzie tam, gdzie brakuje obfitości popytu i podaży.

  Gdy są braki, zawsze będzie albo-albo - albo rynek klienta, albo sprzedawcy. Zawsze jeden będzie dyktował zasady, i nie będą to zasady przejrzyste, a rynek mimo pozorów wcale nie będzie wolny.
  Do tego dojdą zmowy - czy to producentów, czy handlowców, a także wymuszenia na władzach państwowych (oczywiście wspierane korupcją i inną zbrodnią) żeby w ogóle ustalić rynek regulowany jako taki na którym ci producenci czy handlowcy będą mieli zyski gwarantowane - nawet kiedy wszyscy wokół poniosą straty, a nawet stracą zdrowie czy życie albo ucierpi środowisko naturalne.

  Gdy są braki, jest okazja do bezkarnego zmieniania zasad przez silniejszego, wprowadzania nieprzejrzystych reguł gry. A "okazja czyni złodzieja".

  Dlatego aby był wolny rynek potrzeba nie tylko deklaracji, obietnic i praw, ale i moralnego środowiska jego uczestników.
  - A do tego to już trzeba narodu, bo rynki to zawsze własność narodu, którego państwo jest.

  Tak więc dopóki suwerenem nie będzie naród, dopóki w przestrzeni życia publicznego państwa nie będzie panowała moralność taka jak naród ją rozumie, wolny rynek będzie fikcją dokładnie tak jak fikcją jest i będzie demokracja.
  To dlatego dzisiejsi faszyści tak bardzo chcą niszczyć narody, zaprowadzać rządy ideologii i praktyki korporacjonizmu-syjonizmu-globalizmu.
 • @Marx 8888 15:27:45
  Marxie

  Ależ ja im dobrze życzę, tak jak dobrze życzę wszystkim, którzy starają się robić coś dobrego. Tan atak na pewno ich nie zabije a może tylko wzmocnić. Mam przecieki, że tak będzie. W każdym razie czuję się jak wujek dobra rada.
 • @nikander 13:37:16
  No to czekam na obecność w realu24, z przyjemnością posłucham i popatrzę. Też sporo lat przeżyłam i zawsze jakieś ziarno wątpliwości jest, może to skrzywienie przez lata komuny, a szanse młodym dać trzeba, nie znaczy, że jestem przeciwna krytyce, też potrzebna, byle nie wylewać dziecka z kąpielą.
 • @Marx 8888 15:27:45 oraz Marx 8888 28.11.2018 11:23:07
  "Ja poznałem Marcina i Magdę...",
  oraz
  "To bardzo ciekawe. Gdy dyskusja zmierza w jakimś niewygodnym kierunku to zawsze z szafy wylatuje jakiś żyd. Właśnie dzięki takim tanim chwytom dyskusje są jałowe bo zabił pan jej wartość merytoryczną właśnie tym zażydzeniem".

  Stosujesz więc specjalne względy dla "swoich", dla znajomych. Nadto stosujesz chyba najmocniejszy z dzisiejszych manipulatorskich zarzutów "poprawnopolitycznego argumentum ad hitlerum".

  Widzisz jakieś ocieranie się o antysemityzm, a nie widzisz że sam popadasz tu w obłudę bo Twoja "obrona znajomego" to nic innego jak myślenie, mentalność, ocenianie i osądzanie typowe dla Talmudu i sądów talmudycznych.
  Wspominałem chwilę wyżej co sąd odpowiedział Ziemkiewiczowi: Michnik zasłużony, nie ma sprawy.
  Jasne że te "poprawnopolityczne argumentum" kiedy wypływa dławi dyskusję, ale to Ty je stosujesz - ci których tu stawiasz za przykład niekoniecznie, bo tam gdzie się bronią przed talmudycznymi osądami to już nie, to już obrona konieczna.
  Stosujesz mimo tego, że kiedy argumenty i emocje w dyskusji się zderzają to jedne zawierają elementy hierarchii wartości, a drugie "względu na osoby". - Hierarchia wartości jest obiektywna - szczególnie w kwestiach moralnych, które są kwestiami życia, przeżycia i obrony koniecznej nie wchodzą w rachubę żadne handle i kompromisy
  Z drugiej strony hierarchie osobowe są subiektywne, a więc dochodzi "hierarchia władzy, siły i zdolności szkodzenia, wymuszenie i terror oraz zawłaszczanie przedmiotu ich emocjonalnych uzurpacji", a więc ci "możniejsi i pyszniejsi" chcą wygrywać "za wszelką cenę".
  - Dla nas tu najgorsze że obu przypadkach nie ma wspólnego poziomu dyskusji. To z tego tytułu rosną w kosmos emocje i nie dochodzi do uzgodnień koniecznej żeby zaistniała jedność i współpraca dla dobrej przyszłości.

  Bronisz Roli, a co z tymi, co ich Rola wraz tym jego gościem skrzywdzili i dalej chcą krzywdzić bo pochwalają zło jakie tu się dokonuje - i udając że "nic się nie stało", czy argumentując że "żyje się raz" (raczej "używa i swawoli" gdy gdy inni wokół, w tym za ich sprawą cierpią i giną)?


  @
  Wybaczenie jest aktem miłości, miłość wyrazem sprawiedliwości. Przebaczać powinniśmy, i to ochoczo zaznawane krzywdy jeśli tylko winowajca zaprzestaje krzywdzenia nas, chce naprawiać złe skutki swojego postępowania, żałuje i przeprasza obiecuje już żyć starając się już być godnym zaufania.
  Nie można przebaczać spraw w których nasz winowajca trwa w zatwardziałości co do swojej postawy względem nas - i to niezależnie od tego, czy jest świadomym tego co robi czy nie.
  Rola i ten jego gość należą do tej ostatniej grupy.

  Nie wolno przebaczać spraw z zakresu moralności. Tu zawsze najpierw musimy przyjąć postawę obrony koniecznej i nie dać niszczyć tak siebie jak swoich bliskich przez osoby zdemoralizowane, a więc zdeklarowane aby swoje cele osiągać naszym kosztem, zdeklarowane jako nasi wrogowie.
  Jezus nie przebaczył tym co kupczyli w świątyni tylko wziął bicz i ich przepędził. Jezus nie przebaczył tym co Go krzyżowali, ale pozostawał tylko w gotowości przebaczenia, a swoją miłość do nich wyraził w ten sposób, że o samo przebaczenie im modlił się do Boga Ojca.


  Moim zdaniem powinniśmy się od Roli, jego gościa i im podobnych odcinać, a ewentualne dalsze poprawne relacje nawiązać kiedy nas wiarygodnie przekonają że chcą już je przywrócić jako normalne i uzyskać przebaczenie tam gdzie są sprawy kradzieży, a dodatkowo że wyzbyli się już swoich narzędzi szkodzenia nam tam, gdzie ich postawa była niemoralna.
 • @Marx 8888 23:44:41
  "Nie ja pierwszy napisałem w komentarzu o żydach ale do mnie się przypiąłeś ze swoją filozofią".

  Znowu wychodzisz z tym "pisaniem o ...". Nie chodzi o to o kim - tylko jak, tylko do czego, tylko komu to służy.

  Pierwszy "o..." w komentarzu pisał stanislav, ale przecież nie do jego pisaniny piłeś. A mogłeś, bo to pisanina tylko na pozór antyżydowska, bo w rzeczywistości przeciw wrogom wspólnym WPS i syjonistom.

  Drugi jan - krytycznie, ale konstruktywnie, i nie o nim pisałeś.

  Dalej też: "W przeciwieństwie do pewnego narodu koczowniczego nasza moralność nie jest moralnością typu sytuacyjnego. Nie ma albo, albo, bo... Sytuacje powinny być jasne, powiedziałbym zero-jedynkowe".

  Też tylko ktoś złośliwy mógłby powiedzieć że było "o żydach". Tylko co z tego jak było rzeczowe i że dotyczyło moralności, a więc było bardziej "o naszym", o naszej odmienności od innych.

  A Tobie się w tym momencie przypomina "żyd wyskakujący z szafy". Właśnie Tobie wyskoczył, nie wypieraj się.


  "Muszę Cię też poinformować że nie mam zielonego pojęcia o czym piszesz jeśli chodzi o Talmud. "

  Nie chodzi o Talmud. My możemy go nie znać ale to czego dotyczą sądy talmudyczne, czy mentalność talmudyczną, ich pokrętne metody argumentacji, oraz zasadę sprzecznej z naszym rozumienia sprawiedliwości względu na osoby (to taka pogańska Temida bez opaski na oczach i z dużą sakwą na wpłaty korupcyjne) musimy znać.
  - To się nie da lekceważyć, bo niestety ale nasze sądy i władze ustawodawcze są przepełnione wyznawcami Talmudu, bo cały nasz system prawny robi się stalmudyzowany, o czym świadczy wspomniany przeze mnie wyrok z procesu Ziemkiewicz-Michnik, i to z czym mamy do czynienia na każdym kroku reformy sądownictwa, to co powoduje że nasz system prawny traci spójność jednoznaczność i logikę, że prawodawstwo jak pieniądze w bankach jest bezprawiem, jest "drukowane z powietrza", adresowane, dedykowane pod wybrańców prawodawcy, pod uprzywilejowanych.


  "jeszcze nie widziałem żeby komuś udało się pomieszać stricte prawnego określenia z Biblią"

  To trzeba czyjegoś autorytetu żeby się bronić, żeby być człowiekiem moralnym w czynie, w praktyce? Nam terminy prawne nie są tu potrzebne - dla mnie "obrona konieczna" to termin moralny.
  Tu prawo nie ma potrzeby nic stanowić. Starczy moralność.
  A Biblia? - Już wspominałem o kupczących w świątyni i modlitwie Jezusa na Krzyżu.


  "Pewnie i ja kogoś w życiu skrzywdziłem ale do czasu kiedy tak konkretna osoba o tym się nie wypowie to nie będę o tym wiedział."

  Możesz nie wiedzieć, ale tylko wtedy kiedy Ci się sumienie albo odpowiedzialność znieprawi.


  "W sumie to mam gdzieś - kogoś kogo Rola skrzywdził. Wiesz czemu? Bo ktoś jest dla mnie patologicznym argumentem którego używają manipulatorzy w przestrzeni publicznej."

  Można takie sprawy mieć gdzieś, tylko trzeba mieć pewność że taki ktoś postąpił niesprawiedliwie, ale jego intencje były moralne - np mąż kradnie lekarstwo potrzebne zonie bo go w inny sposób zdobyć nie może, czy matka jedzenie dla dziecka.
  Takie czyny są usprawiedliwione, ale co by miało usprawiedliwiać tego gościa Roli, co by miało usprawiedliwiać Rolę że go pochwalił?


  "Ps. Czy nie zastanowiłeś się że swoimi pseudofilozoficznymi wykładami możesz zrobić ludziom większą krzywdę niż Rola swoimi programami".

  Spokojnie to nie ideologia a przede wszystkim logika.
  Oczywiście jak będę przekonywał kogoś że 2+2=4 to go też mogę krzywdzić. - Jak ktoś jest np. rozrzutny to mu wciąż wychodzi że 2+2=3, a więc żeby mu wyszło 4 będzie "potrzebował" dokradać (a o poprawie gospodarności, oszczędzaniu i pracy nie pomyśli).
  Nie starczy logika, matematyka i ekonomia, trzeba jeszcze moralności, w tym pracy.
  Dobrze żeby o tym wiedzieli i Rola i jego gość.
 • za ,,gwiazde,, u Roli
  robi były wspolnik pana Wiesia S., znanego z Polisy i innych przekretow
 • @Marx 8888 15:27:45
  Ach, teraz rozumiem, dlaczego się tak wzburzyłeś. Bo to są Twoi znajomi.

  Niepotrzebnie się tak podniecasz, jeśli Rola z wiekiem zmądrzeje i przestanie zapraszać ludzi, którzy pieprzą farmazoy i wciskają kult jakiejś partii politycznej i jego wodza, jeśli będzie zapraszał ludzi mądrych i uczciwych, a nie tylko udający uczciwych, to nie ma sprawy. Wszystko przed nim.

  Dla mnie „zaorany” nie znaczy że nigdy nie włączę jego programu, ale że z nim należy ostrożnie, bo pośród większości wartościowych programów przemyca treści bzdurne /niezgodne z prawdą. Oczywiście nie jest on wyjątkiem. A szkoda, bo miałam o nim lepsze zdanie. Tyle.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930