Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
698 postów 7572 komentarze

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Stawka „0” - sq_wysyństwo w biały dzień

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zatem wyznawcy sekty Kaczyńskiego – przestańcie pie_dolić głodne kawałki o dobrej zmianie. Jak nas doili tak doją.

I znowu mały słowniczek terminów pokrętnych:

...Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarówstanowi przeniesienie prawa do rozporządzania towarem jak właściciel, w wyniku które towar jest wysyłany lub transportowany przez sprzedającego, nabywcę lub na ich rzecz między krajami państwa członkowskich (kraj wysyłki musi różnić się od kraju dostawy) w wykonaniu czynności opodatkowanych...”

„…..Podstawową zaletą WDT, przy spełnieniu dodatkowych kryteriów dokumentacyjnych dotyczących przemieszczeń jest stosowanie stawki 0% VAT w kraju (przy jednoczesnej możliwości odliczenia podatku VAT naliczonego). Podatek faktycznie rozliczać będzie nabywca w kraju, do którego towary są transportowane lub wysyłane….”

...Za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów uznaje się również przemieszczenie przez podatnika VAT, lub na jego rzecz towarów należących do jego przedsiębiorstwa z terytorium kraju na terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium kraju, które zostały przez tego podatnika na terytorium kraju w ramach prowadzonego przez niego przedsiębiorstwawytworzone, wydobyte, nabyte, w tym również w ramach wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, albo sprowadzone na terytorium kraju w ramach importu towarów, jeżeli mają służyć działalności gospodarczej podatnika….”

Za: https://www.pit.pl/czynnosci-opodatkowane/wdt-wewnatrzwspolnotowa-dostawa-towarow-922758

     Czy coś z tego zrozumieliście? Ja mam tę przypadłość, że przy dużej dysleksji taki tekst muszę czytać kilka razy. Zróbcie o i Wy a wtedy zobaczycie, że to co ma być „podstawową zaletą MDT” jest zbrodnią dokonywaną na naszym narodzie. Mówiłem o tym w tym filmiku https://youtu.be/rZHJmr0mnfE jednak trudno było mi się przebić przez barierę niezrozumienia podpartą tezą, że bilans wychodzi na zero.

I znowu muszę wprowadzić pewne elementy podstaw podatku VAT.

     Podatnik odprowadza do Urzędu Skarbowego różnicę pomiędzy podatkiem należnym od sprzedaży a podatkiem naliczonym przy zakupie towarów, materiałów i usług niezbędnych do wytworzenia lub nabycia tego towaru. Takim sposobem łączy podatek rozkłada się na wszystkich uczestników łańcucha dostaw.

      No to teraz Wam powiem w jaki sposób skolonizowano polska gospodarkę. Firmom, które sprzedadzą się jakiemuś Niemcowi, Holendrowi czy Francuzowi dano przywilej zwrotu zwrotu podatku naliczonego przy zakupie od polskich kooperantów materiałów, towarów i usług niezbędnych do wytworzenia tego co przekazują swojej zagranicznej „firmie matce”. Wszystkie firmy polskie zapłaciły stosowne podatki po to, aby firmom skundlonym ten podatek zwrócić. Cały VAT naliczony w łańcuchu dostaw jest tym firmom zwracany!!!! Tymczasem cały dochód i wszystkie podatki płaci dla swojego rządu importer. Polskim potem i nojem karmimy dzieci niemieckie, holenderskie, francuskie. Polskie natomiast, kredytem na lichwiarski procent pożyczanym na 500+.

     Nie będę więcej pisał, bo adrenalina mi się zbyt mocno podnosi, zwłaszcza jak słyszę o sukcesach Mateuszka w zwalczaniu mafii watowskich.

     Odsyłam do artykułu naszego kamrata dr. Jacka Chołoniewskiego, który to zrobił na spokojnie. Jednak warto abyście wiedzieli, że na tych wszystkich przywilejach jakie w Polsce zapewniły sobie zagraniczne korporacje (ceny transferowe, luksemburska optymalizacja podatkowa , WDT) nasz budżet traci rocznie około 80 mld zł. Zatem wyznawcy sekty Kaczyńskiego – przestańcie pie_dolić głodne kawałki o dobrej zmianie. Jak nas doili tak doją.

Przeczytajcie na spokojnie: //www.estymator.com.pl/teksty/PRAWDZIWE_OBLICZE_VAT__Jacek_Choloniewski_Rzeczpospolita_2018.pdf

KOMENTARZE

 • Nie rozumiem "wk... nia"
  przecież właśnie po to podatek VAT został wymyślony !!!!

  (między innymi)

  Z VATem nic rozsądnego zrobić się nie da. Zawsze będzie służył do przekrętów.
 • @interesariusz z PL 11:11:13
  Chyba, żeby. go znieść. Ale UE na to nie pozwala
 • @interesariusz z PL 11:11:13
  To po to aby w_wienie udzieliło się innym. Może wtedy się da.
 • @interesariusz z PL 11:11:13
  // Z VATem nic rozsądnego zrobić się nie da. Zawsze będzie służył do przekrętów. //

  - Da się. / Wystarczy znieść wewnątrzwspólnotową stawkę "ZERO" i rozliczać wszystko tak jak Mateusz rozlicza obecnie.

  Ze stawki "ZERO" nic się odzyskać nie da, bo ZERO to ZERO, czyli nic. / Należy zlikwidować wewnątrzwspólnotową stawkę ZERO i odzyskana kasa zacznie płynąć do Skarbu Państwa strumieniem, ... tak odzyskana płynie z obrotu krajowego.
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 11:26:29
  Wiem, że ktoś Mateuszka bronić musi. Jednak pisząc: "...Wystarczy znieść wewnątrzwspólnotową stawkę "ZERO" i rozliczać wszystko tak jak Mateusz rozlicza obecnie..." Delikatnie mijasz się z prawdą.
  Gdyby tak było - nie byłoby tej notki. A postulat zniesienia stawki 0 przy WDT jest całkiem słuszny.
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 11:26:29
  Gdyby stawka w obrocie handlowym wewnątrz-unijnym nie była "ZEREM" i była płacona w całej Unii w takiej wysokości ile ten VAT wynosi, i nie była "ZEREM", to tego VAT-u wewnątrz unijnego mielibyśmy [zostałoby nam w Polsce], więcej.
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 11:32:26
  Dokładnie! Zwłaszcza przy obecnej asymetrii obcych spółek w Polsce i polskich na obczyźnie.
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 11:32:26
  Tak jak z "papierosów elektronicznych oraz wyrobów nowatorskich", ...gdyby płacili to by była kasa, nie będą płacić to nie będzie >> http://ziut.neon24.pl/post/146718,ustaw-k-a-zorzety-sensacja-afera-tytoniowa

  Bo stawka VAT jest "ZERO" : /
 • A to fragment dyskusji toczonej przez Konfederatów:
  Szanowny Panie Piotrze,

  (1) Znam Pana projekt e-Vat, który opisuje system "uszczelniający" VAT, a działający na zasadzie rejestrowania przez Państwo każdej faktury VAT i kontroli Państwa nad wszystkimi przepływami finansowymi dotyczącymi każdej takiej faktury. Nie jest to żaden "rewolucyjny pomysł", ale oczywistość, że tak można zrobić. Nie przeczę, że tego typu rozwiązanie "uszczelniło" by płatności, oznaczało by jednak, całkowite uzależnienie (zniewolenie) przedsiębiorców. Praktyczne ich upaństwowienie (a państwo, to nie jest idealny i sprawiedliwy twór). Doprowadzenie do sytuacji, że to Państwo przejęłoby kontrolę nad działalnością każdej firmy - jej ksiągowością. Zero wolności gospodarczej i wolności osobistej. Czy tego chcemy?

  (2) Musi być balans (równowaga) pomiędzy uprawnieniami Państwa a uprawnieniami przedsiębiorców. E-Vat daje ogromną przewagę Państwu.

  (3) Większość przedsiębiorców (jestem jednym z nich) chce płacić uczciwie podatki, i je płaci. Nie warto ich zniewalać totalitarnymi systemami (a takim jest e-Vat) tylko dlatego, że jest garstka oszustów.

  (4) Zdecydowana większość wyłudzeń VATu wynika ze stawki eksportowej równej 0%. Zmiana tej stawki na standardową, czyli taką jak przy dostawach krajowych (origin principle) automatycznie zamknęła by drogę do tego typu wyłudzeń. Jest to prosty ruch, tylko trzeba go wykonać w ramach całej Unii. Unia to blokuje ze względów doktrynalnych. Po co wprowadzać e-VAT, który oznacza uruchomienie ogromnej machiny kontrolnej (w zdecydowanej większości zresztą zbędnej) oraz obciąża przedsiębiorców dodatkowymi obowiązkami, jak można zrobić 0% VAT przy eksporcie i "po krzyku"? Tym bardziej, że wdrożono już wysyłkę plików JPK, która i tak daje wgląd w to, co się dzieje w firmach.

  (5) Wprowadzenie jednej stawki VAT też radykalnie zmniejszyłoby ilość wyłudzeń.

  (6) Podatki należy obniżać, a nie "uszczelniać". Im będą niższe, tym mniejsza będzie pokusa na oszustwa, i tym mniej będzie oszustw. Wprowadzenie pieniądza suwerennego, o co słusznie zabiegamy, da taką możliwość, bo Państwo, osiągając dodatkowe dochody z senioratu będzie miało "przestrzeń" do obniżki podatków. A niższe podatki to więcej wolności - uniezależnienia się od Państwa, które, powtarzam, nie jest idealnym tworem.

  (7) System podatkowy należy radykalnie uprościć - to jeden z podstawowych i rozsądnych celów. Obecnie firmy marnują mnóstwo czasu na obsługę tych wszystkich skomplikowanych podatków i składek. Są też narażone na bezwględne ataki skarbówki i ZUSu - każdy przedsiębiorca może praktycznie w każdej chwili być doprowadzony do bankructwa przez skarbówkę i ZUS, które mogą to zrobić pod byle pretekstem (często bezprawnym, absurdalnym). Sprawiedliwość można ewentualnie uzyskać w sądzie, po, mniej więcej 5 latach, gdy już firma dawno upadła w wyniku blokaty konta bankowego (a i to nie zawsze, bo sądy nagminnie nie przestrzegają prawa, orzekają na zasadzie "wydaje mi się"). Dlatego uproszczenie podatków, to podstawa wszelkich działań co do podatków.

  (8) Obecny system VAT jest oczywiście wadliwy bo niezwykle skomplikowany, nie do ogranięcia, oraz wręcz zachęca (m.in. dzięki 0% VAT przy eksporcie) do oszustw. Po co zatem, na obecny, oczywiście wadliwy system VAT, nakładać kaganiec w postaci e-VAT (który jeszcze bardziej go skomplikuje), zamiast system VAT po prostu uprościć, zracjonalizować? Wtedy e-Vat stanie się zbędny.

  (9) Mnie natomiast interesuje coś, co można nazwać tax fundamentals, czyli próbuję znaleźć odpowiedź na takie pytania jak:

  - czym są podatki?
  - kto płaci poszczególne podatki?
  - jakie cechy ma opytymalny system podatkowy?
  - jakie metody kontroli są skuteczne a równocześnie nie będą uciążliwe dla przedsiębiorców?

  a jak już te odpowiedzi będziemy mieli, to wtedy należałoby zaproponować:

  - dobry system podatkowy

  co opublikuję w ciągu roku, po napisaniu jeszcze kilku tekstów szczegółowych o podatkach.

  Wszystkie moje teksty o podatkach załączam. Są one też tutaj, obok innych moich tekstów: http://www.estymator.com.pl/teksty/

  Pozdrawiam,
  Jacek Chołoniewski

  PS. Panie Piotrze - czy prowadził Pan kiedyś jakąkolwiek firmę? Działalność gospodarczą choćby?
 • @
  To mamy wrócić do tego by było jak było?
  Chyba też się w...wię po takiej notce.
 • @nikander 11:35:15
  // Dokładnie! Zwłaszcza przy obecnej asymetrii obcych spółek w Polsce i polskich na obczyźnie. //

  POWINNIŚMY BRAĆ PRZYKŁAD Z KANADY

  W kanadzie jest Harmonized Sales Tax / Pomimo wielu prowincji [powiedzmy że to kraje Unijne Kanady] , w całej Kanadzie wszyscy płacą HST [czyli VAT], ... i ten HST rozliczany jest na poziomie federalnym i odprowadzany do prowincji zależnie od wielkości sprzedaży, którą ta prowincja generuje. - STAWKA "ZERO" obowiązuje tylko w handlu międzynarodowym. ... i tak powinno być w Unii. / A nie jest.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:54:20
  Krzysztofie litości, powagi trochę...
 • @nikander 12:14:33
  „…..Podstawową zaletą WDT, przy spełnieniu dodatkowych kryteriów dokumentacyjnych dotyczących przemieszczeń jest stosowanie stawki 0% VAT w kraju (przy jednoczesnej możliwości odliczenia podatku VAT naliczonego). Podatek faktycznie rozliczać będzie nabywca w kraju, do którego towary są transportowane lub wysyłane….”

  CZYLI, PRZY BRAKU RÓWNOWAGI HANDLOWEJ, JEST TO Z KORZYŚCIĄ DLA KRAJU UNII EUROPEJSKIEJ DO KTÓREGO TOWAR JEST WYSYŁANY

  Czyli, WDT jest wyjątkiem i odwrotnością polityki integracyjnej Unii Europejskiej, której podlegać mają jej wszystkie kraje. / Stawka "ZERO" związana z WDT traktuje kraje Unii jaka kraje zagraniczne, ... a Unia traktuje wszystkie kraje jako wspólny rynek.

  W sytuacji gdy kraje Unii produkują dla Niemiec, największego eksportera, a podzespoły do tego eksportu produkowane są w np.Polsce jesteśmy, jako Państwo, pozbawieni swojego udziału w zyskach z eksportu.
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 12:40:02
  BINGO! Strzał w dziesiątkę!
  "...W sytuacji gdy kraje Unii produkują dla Niemiec, największego eksportera, a podzespoły do tego eksportu produkowane są w np.Polsce jesteśmy, jako Państwo, pozbawieni swojego udziału w zyskach z eksportu...?
 • Całkiem logiczne oszustwo
  Kolonie nie są po to, aby do nich dokładać, ale po to, aby je wykorzystywać.
  Gdyby obcy producenci płacili podatek i w Polsce i u siebie, to być może przestałaby się im ta produkcja opłacać, a Polska stałaby się mniej „atrakcyjna”, o co przecież cały czas zabiega rząd konkwistadorski: tania siła robocza i brak opodatkowania, czyli aby obcy kapitał łaskawie zechciał „inwestować” w Polsce - w następne zakłady produkujące podzespoły, w których Polacy będą pracować za miskę ryżu.
  Nie rozumiem, czy polski przedsiębiorca musi płacić podatek także za granicą, jeśli eksportuje swój towar, a jeśli tak - to przy okazji jest skutecznie eliminowana tubylcza konkurencja w skolonizowanym kraju (o ile jakakolwiek jeszcze istnieje).
 • @Lotna 13:10:03
  // tania siła robocza i brak opodatkowania //

  TO JEST KWINTESENCJA ISTNIEJĄCEGO PROBLEMU

  ... brakuje aby dodania kosztów "kolonii" polegających na dopłacaniu do tej "siły roboczej" polegającej na braniu na siebie kosztów związanych z obsługą emisji gazów cieplarnianych [które ponosimy] związanych z produkcją "i braku opodatkowania" tej produkcji na rzecz Niemiec.

  TAK SIĘ SKŁADA, ŻE JESTEM IMPORTEREM Z CHIN / TAM EKSPORTER PŁACI PODATEK EKSPORTOWY [STĄD RZĄD CHIN MA KASĘ]

  Za komuny coś takiego w Polsce chyba było, ... ale przyszedł kapitalizm i się zmyło.
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 11:26:29
  to tylko rada na jedną wadę VAT
 • Porządny Marzec by się przydał !
  ..."nasz budżet traci rocznie około 80 mld zł. Zatem wyznawcy sekty Kaczyńskiego – przestańcie pie_dolić głodne kawałki o dobrej zmianie. Jak nas doili tak doją."
  Czy elektryczny pinokio tego nie widzi czy też nie chce widzieć, faktycznie chce się wyć na te tałatajstwo sprzyjające wszystkim tylko nie Polakom, ale jak rządzą nami obcokrajowcy to co się dziwić !
 • @provincjal 09 15:13:01
  // Czy elektryczny pinokio tego nie widzi czy też nie chce widzieć, //

  NIE WIDZI BO NIE CHCE WIDZIEĆ / TO RACZEJ PEWNE

  Choćby z tego powodu
  >> http://ziut.neon24.pl/post/146205,klamstwo-tak-ja-i-kaczynski-ma-krotkie-nozki

  Ale nie wszyscy to rozumieją i zauważają / I tylko ja o tym piszę

  GDYBY TO BYŁO DOSTRZEŻONE I WYKORZYSTANE POLITYCZNA SZKODA DLA PiS BYŁABY WIELOKROTNIE WIĘKSZA / ZAMIAST DZIAŁAŃ NA FAKTACH FORMALNA i NIEFORMALNA OPOZYSJA ANTY-PiS-OWSKA KORZYSTA Z NARZUCONYCH MEDIALNIE TEMATÓW ZASTĘPCZYCH : /
 • @provincjal 09 15:13:01
  Mamy posła, który jest zdeterminowany zadać w tej sprawie zapytanie Morawieckiemu. To jakby ukąszenie komara d... wielbłąda, ale nawet te małe kroczki musimy wykorzystywać.
 • @autor
  Próbowałem to wziąć na zdrowy, chłopski rozum i wydaje mi się , że chyba Pan trochę gada od rzeczy:

  - polski wytwórca sprzedaje towar po cenie jaka mu się opłaca i do niej dolicza Vat. Tę cenę z VAT płaci nabywca, nawet jeśli to jest filia zachodniej firmy. Dostaje fakturę, na której uwidocznione jest rozbicie: cena netto + Vat = cena do zapłaty. Więc wewnątrzwspólnotowy eksporter dostaje zwrot tylko tego, co wcześniej zapłacił.
 • @Mariusz G. 15:39:52
  ...- polski wytwórca sprzedaje towar po cenie jaka mu się opłaca i do niej dolicza Vat...
  a g... prawda.
  Po pierwsze, to nie polski wytwórca dyktuje cenę.
  Po drugie, VAT nie nalicza a VAT a po VAT naliczony występuje o zwrot.

  Proszę się zbytnio faktem braku wiedzy na temat łupienia nas w biały dzień nie przejmować. Takich jak Pan jest 90% Polaków. Ale warto kopać głębiej.
 • @nikander 15:53:56
  Niestety przejmuję się swoim brakiem wiedzy (taki mam charakter), co nie znaczy, że wolne, w wyniku tego braku, obszary miałbym zapełnić jakimiś idiotyzmami. wydaje mi się, że Vatowski system dojenia jest bardziej skomplikowany niż się Panu wydaje i na pewno nie polega na stawce 0% przy WDT.
  To co w takim razie powiedzieć o bezczelnych Białorusinach, Rosjanach i Ukraińcach, którzy łupią nasze państwo dzięki Duty Free.
  Jeśli już chcialbym czegoś szukać, a nie wiedziałbym od czego zacząć, to proponowałbym WPCelną, z cłem np. na węgiel 0%, podczas gdy EU "robi wszystko" , by na swym obszarze wyeliminować zużywanie tej kopaliny.
 • @Mariusz G. 16:11:09
  Panie Mariuszu
  Może Pan stać przy swoim. To nie grzech, tylko trochę wstyd. Proszę zaprosić zaprosić na kawę znajomą Panu księgowa. Jak do tego będzie powabna to będzie miał Pan i przyjemność i pożytek
 • @Mariusz G. 16:11:09
  // To co w takim razie powiedzieć o bezczelnych Białorusinach, Rosjanach i Ukraińcach, którzy łupią nasze państwo dzięki Duty Free. //

  TO JEST EKSPORT POZA UNIĘ / CAŁY EKSPORT [TEN REALNY] JEST "DUTY FREE"

  ... Unia to niby Stany Zjednoczone Europy

  W Stanach Zjednoczonych rynek wewnętrzny nie jest Duty Free,

  ... nawet sprzedając z jednego stanu do drugiego sprzedawca w pierwszym stanie ściąga podatek i odprowadza do drugiego. Proszę wejść na eBay i zobaczyć.

  TYLKO NIEMIECKA EUROPA JEST WYJĄTKIEM / WSZYSCY ZAPIER ... NA HEGEMONA KTÓRY ŚCIĄGA NIENALEŻNY PODATEK
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 16:42:37
  Skoro eksport ze stawką 0% jest akceptowalny, to nie widzę powodu, by ten wewnętrzny , oparty na tej samej zasadzie, miał budzić jakieś emocje.
  A nawet - wręcz przeciwnie, bo w przypadku EU działa to w dwie strony, zaś w przypadku sąsiadów ze wschodu, nie sądzę by skala zakupów Duty Free w drugą stronę była wielkością porównywalną.
  Jeżeli z wewnątrzunijną stawką 0% są takie problemy, to co dopiero byłoby z transgranicznym przepływem odliczeń podatkowych. Konieczne byłoby przywrócenie kontroli granicznej, bo przecież grupy towarów, dla których obowiązują obniżone stawki nie pokrywają się a i stawka podstawowa w różnych państwach jest różna. Wtedy chyba KAS musiałby liczyć z milion pracowników, by to ogarnąć, gdyby Polacy, ze swoim sprytem, zaczęli "optymalizować".
 • bzdury , że aż mózg się lasuje jak sie to czyta
  jeśli Polska traci na exporcie ok 170mld Euro do UE to ile tracą Niemcy , którzy exportują 3 razy tyle ? Czy ktoś uważa , że Niemcy są tacy głupi ? Poza tym sprzedajemy z VAT =0 , ale również kupujemy ... co znacząco obniża koszty.
 • @Mariusz G. 17:36:09
  nie ma co się męczyć , socjaliści uważają , że podatki płacą firmy i przedsiębiorcy - dlatego im wyższe tym lepsze. Jeszcze chwila i wpadną na pomysł, że stawka zerowa przy sprzedaży do innego województwa to też "strata dla budżetu". Polska jest zwyczajnie landem UE czyli jakby województwem.
 • @Marqus 17:51:33
  A skąd to Acan te liczby wytrzasnąłeś. Skąd te 170 mld Euro? Polskie straty z tytułu cen transferowych, luksemburskiej optymalizacji podatkowej oraz WDT to około 80 mld, ale złotych. Oczywiście to także nie są pieniądze "na waciki".
  Jeśli uważa Pan, że polscy ekonomiści zmyślają to proszę zaproponować rozwiązanie Departamentu Cen Transakcyjnych i wyceny w Ministerstwie Finansów. Zaoszczędzimy sporo etatów ministerialnych.
 • @Mariusz G. 17:36:09
  // Skoro eksport ze stawką 0% jest akceptowalny, to nie widzę powodu, by ten wewnętrzny , oparty na tej samej zasadzie, miał budzić jakieś emocje.

  A nawet - wręcz przeciwnie, bo w przypadku EU działa to w dwie strony, zaś w przypadku sąsiadów ze wschodu,

  nie sądzę by skala zakupów Duty Free w drugą stronę była wielkością porównywalną. //

  NIE JEST, BO TAM MAŁO EKSPORTUJEMY

  Druga sprawa jest taka, że tam jeśli już, to eksportujemy bez narzuconych warunków produkcji

  Z UNIĄ JEST DOKŁADNIEODWROTNIE / MAMY ROBIĆ NA ICH WARUNKACH "CIEPLARNIANYCH"

  JEŚLI UNIA JAK CHCĄ, JEST JEDNYM RYNKIEM [PAŃSTWEM] TO POWINNO SIĘ PŁACIĆ PDATKI MIĘDZY PODMIOTAMI TEGO SAMEGO PODMIOTU, ... TAK JAK W POLSCE FIRMY PŁACĄ FIRMIE i POTEM ROZLICZAJĄ VAT

  STAWKA "ZERO" POMAGA W OSZUSTWACH NA FAKTURĘ BEZ TOWARU
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 18:48:29
  Zauważ, że to,że firma płaci firmie ma taki czasem skutek, że oszukany nie dość, że zapłaty za towar nie dostał, to jeszcze Vat od nieistniejącego obrotu musi zapłacic. Moim zdaniem nie da się zrobić tak, by Vat przekraczał granice wraz z towarem bez istnienia jednego wspólnego, unijnego urzędu skarbowego. Wtedy, to dopiero byłoby fajnie.

  Wtedy Nikander płakałby z kolei , że taki Kafland, Lidl itd przywozi z Niemiec towary i obciąża polskich podatnikow niemieckim VATem.
  Żeby było jasne: jestem przeciwnikiem UE, jak każdej innej komuny, a może nawet - tej bardziej nienawidzę od innych, ale nie ma co szukać dziury, tam gdzie jej nie ma.
 • @Mariusz G. 19:06:56
  Ludzie, trzymajcie mnie.

  Taki KAUFLAND przywozi z Niemiec towary w cenach na jakie pozwala mu transfer princing.
 • @nikander 20:23:35
  Nie rozumieć za barzo dobra. Więc na przykładzie wytłumaczy Pan, jakby Pan chciał : z Polski wyjeżdża towar obciążony Vatem, trafia do Niemiec. A tam co? Doliczają swój Vat? Do całości , czy do netto? Czy też stosują zasadę unikania podwójnego opodatkowania? Trzeba zauważyć, że tak samo będzie w drugą stronę. Gdzie tu korzyść? Proszę również zauważyć, że nasz sąsiad będzie miał do wyboru towar z Vat od nas i bez Vat spoza Unii. Bez sen-su!

  Ludzie możecie puścić ! (I hope.)

  p.s. Jeśli chodzi o możliwość oszustw, to mechanizm ten sam, tylko słup w innym miejscu .
 • @nikander 20:23:35
  Dyskutujemy o "dymaniu" na Vat, czy o "dymaniu" na cit.
 • @nikander 11:53:39
  "Podatki należy obniżać, a nie "uszczelniać"."

  De facto likwidować podatki, a nie obniżać, bo istnienie tylu co obecnie, to Himalaje zdebilałego kretynizmu.
 • @nikander 15:35:14
  "To jakby ukąszenie komara d... wielbłąda"

  Lepiej w oko! ;-)
 • @Mariusz G. 21:19:07
  Jakie znowu podwójne opodatkowanie? Proszę zrobić chociaż jedną deklarację VAT i wszystko będzie jasne. Nawet wystarczy przeczytać ze zrozumieniem notkę. CIT i PIT są ze sobą ściśle powiązane. Jeśli nie ma wartości dodanej to nie ma ani PiT-u ani CIT-u. Proponuję jednak doczytać art. dr. Chołoniewskiego.
 • @Mariusz G. 21:21:15
  Aby dojść do takiej konstatacji:
  "...Zróbcie o i Wy a wtedy zobaczycie, że to co ma być „podstawową zaletą MDT” jest zbrodnią dokonywaną na naszym narodzie..."
  Trzeba na kraj popatrzeć z trochę dalszej perspektywy niż rzytowski sklepik. Zachęcam.
  Jeśli dojdzie do symetrii polskich przedsiębiorstw w Unii i odwrotnie, to wtedy pogadamy. Tymczasem ten system powoduje, że jesteśmy podwykonawcami i nasza gospodarka spychana jest w obszar tylko produkcji, czyli tam gdzie zarabia się najmniej. Proszę zainteresować się tzw. "krzywą uśmiechu". Wtedy przestaje być do śmiechu.
 • @Mariusz G. 21:21:15
  Dodatkowo: VAT w Polsce dopuszcza prowadzenie aktywności gospodarczej tylko z wykorzystaniem prostych łańcuchów dostaw. Blokuje to powstawania struktur sieciowych o integracji produktowej. U nas nie ma prawa aby zrodziła się jakaś polska marka, która potrzebuje kooperacji kilku branż. Ale o tym będzie w kolejnej bajce.
 • Apel do wszystkich drobnych przedsiebiorców
  którzy dostarczają materiałów, towarów i usług dla przedsiębiorców korzystających z WDT o wystąpienie o zwrot VAT-u dla wszystkich przedsiębiorców uczestniczących w łańcuchu dostaw. Dlaczego to eksporter ma korzystać a cała reszta na niego tyrać?
  Drobni polscy przedsiębiorcy - nie dajcie się dymać!!!!
 • @nikander 10:52:12
  Ciekawy temat podniosłeś.
  Nie znam teorii, ale w praktyce wygląda to tak: ktoś z Niemiec u mnie kupuje towar/usługę, wystawiam fakturę VAT 0% EU, ja na tym nie tracę bo mam koszty do odliczenia, on rozlicza fakturę u siebie w kraju i tam uiszcza podatek. Traci na tym skarb państwa, bo należny podatek jest uiszczany w innym kraju.

  Z drugiej strony; prawie 20 lat temu zakupiłem nagrywarkę CD x4 w Berlinie, a na granicy zwrócono mi wartość podatku VAT niemieckiego, i chyba zrobili to Niemcy, a ja w Polsce nie zapłaciłem nic..

  Ciekawy temat, lecz wielowątkowy..

  Pozdrowił
 • błędna teoria spiskowa
  Upraszczam wywód: cały obrót bez dochodu i bez kosztów: eksporter ( nie ważne jest kapitałowe pochodzenie firmy ) płaci dostawcy 123,- i eksportuje za 100,- pobierając 23,- zwrotu od państwa. W kraju nie ma tego 23,- bo to podatek konsumencki więc należy się krajowi docelowemu. W kraju ikt nic nie traci. Po prostu importerzy kupując za 100,- doliczają 23,- a Niemcy tracą. Z punktu widzenia VAT dobrze mieć dodatni bilans handlu zagranicznego ale to nie jest mus bo można powiedzieć, że lepiej jest aby była większa sprzedaż w kraju to będzie większy podatek. Dowolny podatek: dochodowy, VAT, obrotowy. Podatek VAT jest zły tylko wtedy gdy mamy w obrocie oszustów ( a mamy! ) a nie nie jest zły z powodu zerowej stawki eksportowej.
 • @humainv2 15:39:34
  Wszyscy przedsiębiorcy w łańcuchu dostaw podatki zapłacili, czyli złożyli się na to co zostało zwrócone eksporterowi. Kto zatem tu jest frajerem a kto uprzywilejowanym zaprzańcem? O jakiej równoprawności podmiotów może być tu mowa? Eksporter to na ogól "firma córka" i ona została uprzywilejowana. Polscy drobni kooperanci zapłacili. Państwu zostało gówno!!!!!
  Jeśli nie widzi się asymetrii w ilości narodowych wytwórców końcowych po obu stronach granicy to nie widzi się niczego.
  Konstrukcja, że ostatecznym płatnikiem VAT-u jest jest konsument jest konstrukcją, która w perfidny sposób wykorzystuje tę asymertrię. To tłumaczy dlaczego mamy gospodarkę podwykonawców a nie właścicieli marek. Z tych to względów blokowane są u nas związki gospodarcze o integracji produktowej. Wiem coś na ten temat.
 • @nikander 16:12:30
  "Wszyscy przedsiębiorcy w łańcuchu dostaw podatki zapłacili"
  hahahaha, oderwany od rzeczywistości jesteś!!!!!!!!!!!!!!!

  Pytanie pomocnicze; czym różni się księgowy opłacany 20.000zł od księgowej za 3.000zł??

  Optymalizacja podatkowa: to jest odpowiedź.

  Na finansach znasz się, ale o podatkach w praktyce nie masz pojęcia..

  Sorry, taki mamy klimat :)))))))))))

  Jak chcesz napisać notkę w temacie, to dokształć się, bo wychodzisz na głupka, nawet wśród laików jak ja..

  Kilka lat temu przyłączyłem się do Koreus, czy tam tak inicjatywa zowie się, obaliłem Twoje "marzenia" i pokazałem inną drogę.. zostałem wyrzucony, bo pretorian tylko potrzebowałeś/chciałeś..

  Dziwisz się, że WPS nie chce współpracy? nawet taki pomazaniec buka żydowskiego jak Wojtas, nie chce.. pomyśl, bo masz potencjał, ale po moich doświadczeniach z Tobą; twierdzę, że chcesz kanalizować ten potencjał..

  P.S.
  na ekonomii i finansach znam się ze szkoły i hobby, profesjonalistą nie jestem w tym temacie, ale interesując się ekonomią, psychologią i wieloma innymi dziedzinami po troch; nie wierzę Ci, nie ufam; masz rację w 97%, ale w reszcie kłamiesz i zatruwasz umysły Polaków.

  P.S.2
  Z Wojtasem jesteście na podobnym poziomie intelektualnym, obu Was lubię, ale przestałem szanować.. bo obaj macie Polaków za debili, lecz natchnęliście się na mnie :))skasuje to pewnie Zawisza..
 • @nikander 18:25:57
  wartość naszego eksportu do UE to ok 170mld Eur , Niemiec 3 razy tyle. Może niezbyt jasno to napisałem. W każdym razie sens ten sam. Nie ma co mieszać problemu VATu i obchodzenia CIT. Polscy ekonomiści ? Niestety większość to wychowankowie WUMLu lub ich uczniowie. Nie potrafiliby prowadzić budki z warzywami.
 • @wk..ny 16:35:50
  Do optymalizacji podatkowej potrzebna jest granica. To jak, to nie wiedziałeś?
 • @Marqus 16:39:41
  Ano tak. Niemcy są największym eksporterem kawy. Byłeś, widziałeś tam chociaż jeden krzak kakaowca. Kop głębiej.
 • @wk..ny 16:35:50
  Co ma Wojtas do wiatraka. On swoje sadzonki pomidorów sprzedaje na jarmarku. Po co mieszać go w jakiś VAT.
 • @Szanowni Nikander, Wk...ny, Marqus, Mariusz G.
  "Do optymalizacji podatkowej potrzebna jest granica."

  Może lepiej zostawić spór na temat jak jest.
  Myślę, że korzystniej będzie pomyśleć jak ma być.

  Na początek proponuję:
  granicę, tylko jeden podatek i globalne ustalanie świadczeń (precz z systemem składkowym!)
  Najlepiej jeśli podatek byłby pośredni. Żeby biurokracji było jak najmniej.

  Może być?

  Pax między Lachy! :-)
 • @Jasiek 19:07:13
  Jestem za, jednak postawienie diagnozy tego chorego systemu nie zaszkodzi.
 • @nikander 19:19:45
  "Jestem za..."

  To jest nas dwóch :-)

  Tylko jak to przerobić na obowiązujące prawo?
 • @Jasiek 19:07:13
  Oj, Jaśku! Nie tylko może - musi!
 • @nikander 19:19:45
  Witam, niby nie na temat, ale to też istotne, a dotyczy zasobów naturalnych. Chodzi o KWK "Krupiński".
  Co prawda wysłałem to posłowi Jackowi Wilkowi, ale przez profil na FB, a nie wiem kto go prowadzi. Więc czy dotarł do niego, nie wiem.
  Tu prośba o ocenę pomysłu i znalezienie sposobu dotarcia do członków komisji d.s KWK Krupiński. Zwłaszcza do Panów K. Tytko i M. Adamczyka, bo odwalają kawał dobrej roboty.
  To napisałem:
  "Szanowny Panie Pośle,
  analizując wysiłki społeczne na komisji sejmowej
  w.s kopalni "Krupiński", dobrym wyjściem wydaje się
  utworzenie spółki (z o.o?) np "Narodowe Zasoby Naturalne"
  Wspólnikiem mogłby być Polak/Polka, osoba fizyczna.
  Każdy wpólnik posiada taką samą część niezbywalnego udziału,
  1/n, gdzie 1 -wkład własny, n liczba współwłaścicieli.
  Spółka jest otwarta dla nowych wspólników. (Do ostatniego Polaka, a
  szacunkowo jest nas 60mln)
  Wkład własny w kwocie akceptowalnej dla zasobności portfela, lub wnoszony w formie
  ratalnej.
  Celem spółki byłoby:
  1 Odkupienie KWK Krupiński od obecnych właścicieli J.S.Węglowa? Skarb Państwa?
  (Liczna grupa uczestników wywierałaby pewną presję na odpowiednią cenę
  za "nierentowną" kopalnię.
  2 Uruchomienie instalacji zgazowania i elektrowni/elektrociepłowni
  To oczywiście zarys, początkowego, realnego uwłaszczenia Narodu Polskiego na zasobach.
  Otworzyłoby to pewne inne możliwości,ale wyjaśnię,jeśli wyrazi Pan zainteresowanie.
  Bardzo proszę o przedstawienie pomysłu uczestnikom komisji.
  Proszę o zasygnalizowanie, że ten wpis został zauważony.
  Z wyrazami szacunku podpis"
 • Gdyby się okazało,
  że w kolejce czeka 99 tyć wniosków o zwrot VAT-u, to czeka nas koniec onanizowania Polaków sukcesami w uszczelnianiu.
 • @nikander 08:24:53
  Bardzo proszę o analizę mojego wpisu powyżej. 22:16:03, pozdrawiam.
 • @rysio 10:54:13
  proszę o maila na priv
 • @nikander 17:12:33
  :))) dobre!!
  ale nie o tym była mowa..
 • @nikander 17:08:24
  haha, ja o niebie, a Ty o ziemi..
  Obecne ustawy podatkowe należy spalić jako "szlachetną paczkę" na ogrzewanie biednych(wartość energetyczna ustawy o VAT wraz z kopiami jest wielka, a te bezsensy z podatku dochodowego i urzędasy obsługujące toż to paliwo na sto lat dla Polski.. granicę chcesz ustalać w czymś co nie powinno istnieć.. nie dogadamy się :)
 • @rysio 22:16:03
  głupiś i naiwny..

  Powiedz najpierw, czy górnicy tam pracujący zyski chcą przeznaczyć Polakom, czy sobie na premie..? szach i mat :)
 • @wk..ny 16:33:40
  "głupiś i naiwny.."
  Możliwe.
  "Powiedz najpierw, czy górnicy tam pracujący zyski chcą przeznaczyć Polakom, czy sobie na premie..? szach i mat :)"
  Kiedyś "zatrybią", że rząd warszawski chce ograbić wszystkich, w tym ich samych.
  Wystarczy obejrzeć posiedzenia komisji d.s. KWK Krupiński, żeby zobaczyć w co grają. Jeśli oddolnie czegoś nie zrobimy, to czarno to widzę.
  Ta komisja pokazuje również, że są ludzie, którzy potrafią działać pro publico bono. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
 • @wk..ny 16:33:40
  Wydaje mi się, że ludziom reprezentowanym przez rysia nie chodzi o dywidendę. Moim zdaniem inicjatywa warta "samoopodatkowania".
 • @Mariusz G. 20:58:59
  "Wydaje mi się, że ludziom reprezentowanym przez rysia nie chodzi o dywidendę. Moim zdaniem inicjatywa warta "samoopodatkowania"."
  Witam w gronie myślących. Pozdrawiam.
 • @rysio 03:03:09
  goopi jezdem, bo moim zdaniem nie zgodziliście się..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930