Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
750 postów 7867 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Kim są janczarzy pisowskiej demokratury

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Aby jednak nie stało się to co się tam stało z mistrzem demokratury Nicolae Ceaușescu mam zadanie dla Was i nie mówcie, że nie macie na to czasu.

      Pojęcie „demokratura” przebojem wdziera się do naszej dyskusji politycznej i nic dziwnego. Zastępuje ono pojęcie demokracji fasadowej jako zbyt pieszczotliwej w obecnej sytuacji politycznej. Nasza klasa polityczna już dawno między bajki schowała Art. 4 naszej Konstytucji mówiący że:

1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

Masz wrzucić kartkę wyborczą do urny i pogodzić się z faktem, że od tego momentu możesz pocałować się w d….

      O ile w sytuacji rządów koalicyjnych były jakieś szanse na realizację tych zasad (bo sprawy trzeba było rozstrzygać uwzględniając co najmniej dwa punkty widzenia) to teraz rozpocznie się jazda bez trzymanki. Bandyci, którzy przekupili bydełko wyborcze (będę używał tego sformułowania bez względu czy się ono komuś podoba czy nie) wtargnęli do naszych domów i zaczną nam meblować pokoje po swojemu. Będziemy żyli w Polsce według Kaczyńskiego, bez względu czy się to komu podoba czy nie.

      KuuuŹźźźźWwwwwA pytam się: naród wybrał swoich przedstawicieli, ale gdzie są instytucje do bezpośredniego sprawowania władzy?????? O ile trudno sobie wyobrazić bezpośrednie sprawowanie władzy wykonawczej lub sądowniczej to właśnie brak instytucji do bezpośredniego sprawowania władzy ustawodawczej jest główną przesłanką demokratury. Władza absolutna deprawuje absolutnie i już to widać po zachowaniu się „zwyciężców” w naszych mediach a szczególnie w TVPiS. Specjalistom od ubijania nas na mamałygę wolno wszystko. Podejrzewam, że zapraszani do tych stacji młodzi janczarzy pisowskiej demokratury są instruowani, że są u siebie i wolno im wszystko: prowadzący na ewidentne chamstwo nie zareaguje a operator nie skieruje kamery na tego kto się aktualnie wypowiada i chce skończyć myśl tylko na pisowskiego szczocha, który mu akurat przerywa. Debata publiczna obecnie babskim wrzaskiem stoi. Na konkretne argumenty zawsze znajdzie się posłanka o silnych rodzinnych tradycjach SP (Służba Polsce – taka organizacja młodzieżowa z okresu wczesnej komuny), która babskim PiS-kiem zacznie: „a kto ci takich głupot naopowiadał przecież prezes Kaczyński...” Tak będzie, bo władza deprawuje a władza absolutna deprawuje absolutnie.

     Przeżyliśmy jako naród wiele i przeżyjemy także demokraturę. Z kiełbaskami wyborczymi PiS będzie miał kłopoty i „mamałyga może wybuchnąć” w co nie wierzył jeden z laureatów nagrody Nobla pochodzący z Rumunii. Aby jednak nie stało się to co się tam stało z mistrzem demokraturyNicolae Ceaușescu mam zadanie dla Was i nie mówcie, że nie macie na to czasu.

Rząd zafundował nam dobrą zmianę tym zapisem

...Operacje strukturalne mogą zostać przeprowadzone w celu długoterminowej zmiany struktury płynności w sektorze bankowym.Gdyby wystąpiła taka konieczność, bank centralny może przeprowadzić następujące operacje strukturalne: emisję obligacji,zakup oraz sprzedaż papierów wartościowych na rynku wtórnym...

w tym dokumencie „Założenia polityki pieniężnej na rok 2019”

https://www.nbp.pl/polityka_pieniezna/dokumenty/zalozenia/zalozenia_pp_2019.pdf

Nie wierzysz, to powiedz po co Prezes niezależnego ponoć NBP Adam Glapiński uczestniczy w rozmowach na temat formułowania nowego rządu?

Aby nie iść w zawody z niektórymi zaczadzonymi blogerami jak @Oświat i @Husky (nasi dyżurni janczarzy pisowskiej demokratury) spróbuj trochę umeblować swoją głowę. Jeśli w Konstytucji masz napisane, że w Polsce stosujemy strategię celu inflacyjnego to poznaj także inne strategie monetarne. Inaczej uwierzysz jakiemuś @Oświatowi, że oto Amerykanie wykonują u nas „Pracę Boga”.

Alternatywne strategie polityki pieniężnej

http://www.nbp.pl/publikacje/bci/Alternatywne_Strategie_PP.pdf

Jeśli ulegniesz takim tuzom myśli monetarnej jak niejaki @Oświat to miej na względzie, że w czerwcu ubiegłego roku za sprawą niezmordowanego prof. Josepha Hubera odbyło się w Szwajcarii referendum na temat zakazu kreacji pieniądza dłużnego przez banki komercyjne i zastąpienie tegoż emisją pieniądza suwerennego przez bank centralny https://www.bankier.pl/wiadomosc/Vollgeld-Czy-Szwajcarzy-zdecyduja-sie-na-monetarna-rewolucje-7595776.html Tylko im pozazdrościć, mają już ponad 25 % ludzi kumatych.

To też należy przeczytać.

Płynność sektora bankowego Instrumenty polityki pieniężnej NBP

https://www.nbp.pl/publikacje/operacje_or/2018/raport2018.pdf

 

      Miej oczy otwarte. Jeśli U.S. Securities and Exchange Commission lub inna koszerna instytucja pozwoli na przeprowadzenie przez swego nadwiślańskiego przydupasa operacji strukturalnych przez NBP to przyszłoroczny budżet będzie zrównoważony, a to będzie oznaczało, że już jesteśmy sprzedani jak kiedyś Alaska przez cara Aleksandra II. Nakarmią nas obficie przed pójściem do rzeźni.

      Proszę nie obrażajcie się na mnie, że podstawy prawnej współczesnej architektury monetarnej upatruję w Usraelskich lotniskowcach. Nowej podstawy prawnej jeszcze nie ma w Waszych umysłach i to jest tragedia. Wy – może nie wszyscy – nie macie czasu, aby się nad tym zastanowić. Kumatych Szwajcarów – tymczasem - już jest ponad 25%.

 

Ps.

Nieustający Komitet Wyborczy Wyborców „Samorządni, Uwłaszczeni, Zintegrowani” otwiera dla Was podwoje http://koreus.vot.pl/ i poszukuje sukcesorów.

 

KOMENTARZE

 • Przeczytałem wpis
  Oświata skierowany do Ciebie. Ręce i nogi mi opadły, do tego stopnia, że nie byłem w stanie nawet skomentować. Rzeczą symptomatyczną jest zawsze to, że takie bzdury mające wybielać żydowskich grandziarzy piszą anonimowe trolle typu Husky czy właśnie wspomniany Oświat.
  Oczywiście 5*
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:32:17
  No cóż, janczar pisowskiej demokratury tak ma mieć: debilizm umysłowy i i ślepa wiara w wodza.
 • @nikander 11:19:10
  Całe szczęście w tym nieszczęściu, że janczarów demokratury można pałować i zza bana.

  5*
 • „Demokratura”
  Piękne określenie, kojarzy się z dyktaturą i kreaturą. :))

  Też się załamałam, kiedy przeczytałam wywód Oświata.

  Zastanawiałam się, co się z Panem dzieje, bo sporo czasu upłynęło od pańskiej przed- przedostatniej notki, zdaje się że ponad miesiąc, a pańskie notki działają kojąco. :)
 • @Lotna 12:05:29
  Witam
  Zakończyłem sezon winiarski i mam trochę więcej czasu. To widać.

  Pozdrawiam
 • Demokratura jest ustrojem panującym na przymusowej równi pochyłej.
  .
  W demokraturze ludzie tracą całą energię na trzymanie się niebezpiecznej pochylni. Trudno w takiej pozycji myśleć o radości z rozwoju kraju i o bezpieczeństwie narodowym.

  Czas demokratury równi pochyłej jest okresowy i znika po zmianie zapisu równowagi władzy liczbą parzystą.

  Królowa nauk matematyka, gwarantuje demokracji równowagę liczbami parzystymi.

  Jeden z blogerów neon24.pl słusznie pisze – zachować równowagę by uniknąć demoralizacji władzy i nadużyć w każdej niebezpiecznej formie i przypadku.
 • @ Autor - 5*
  DK
 • chyba w temacie :)
  wkleję mój komentarz pod Pana poprzednim postem, chyba się wpisuje:

  ":) Tak, proszę Pana, ale oni mają "demokrację bezpośrednią"- czyli: referendum na każdy temat. Od lat o tym się "szepce" w polskim internecie, ale wiadomo... musiałoby "przejść w Sejmie". A tam, jak Pan napisał: 90% ... się "nie orientuje", no bo skąd?! :). Tak czy siak, musimy się za to w końcu zabrać! nawet jeśli " panu Premieru" nie bardzo się chce, a Pan Prezes "w to nie wchodzi" i "nie stoi na drodze" /?//może nie ma/mają pomysłu, nie wiem//może JPMorgan- i te nocne koszmary..., na wzór, chociażby, banasiowego "hoteliku"-?- nie wiem?!!!/. Tak, uważam, że uniezależnienie się "naszego, polskiego, banku" jest wiodące. Chwała "nam", że nadal mamy złotówkę! :) w sumie nie musimy "bić" nowej "monety". Fuksem! nam się udało. Ale trzeba utrzymać, wzmocnić i zrobić z tego "walor"! :) Do tego jest potrzebna Świadomość- zatem należy rozpowszechniać wiedzę na temat
  "papierków po mineralnej"... bo niewielu wie skąd się biorą i "dlaczego". Ja ani nie jestem specjalistą, ani nie mam narzędzi! :)
  Oświata nie znam:). Hasbara niech sobie "go home!", ma w końcu swoje państewko ... z dostępem do morza- o to chodziło i to jest. Protesty? do kogo? :) Nie mówiąc o kosztach..., więc niech siedzi cicho!...
  Pozdrawiam
  PS. 8 lat mija i dalej rozmawiamy o tym samym :)"

  Pozdrawiam jak zawsze :)
 • @goodness 20:29:40
  Racja- ale obok "demokracji" jest "demokracja bezpośrednia"- jasne, że to tylko na dziś narzędzie, ale należy je wykorzystać... Pamiętaj: 123 lata zaborów /bez dyskusji/, dwie wojny i komuna! Polska w budowie, Dobra Zmiana- świetne hasła! Władza jest niewiarygodnie ociążała! Tak jakby była "prawie bezwładna"...? Piąty dzień! piąty dzień słyszę o tygrysach! litości! To jest "Problem Państwowy"?!
  PS. Tak, matematyka to "królowa nauk", ale "historia" to jej matka. Wiedza- prababka! ;)
 • V
  "Masz wrzucić kartkę wyborczą do urny i pogodzić się z faktem, że od tego momentu możesz pocałować się w d…."- nie, to nie musi być tak. Można wrzucić kartkę i tyle, a jak coś nie jest tak jak nam się wydaje, że powinno być, to: WTEDY STOSUJEMY DEMOKRACJĘ BEZPOŚREDNIĄ ZGODNIE Z WŁASNYM SUMIENIEM, CZYLI: SPRAWUJEMY WŁADZĘ NA NASZYM TERENIE!- i to wcale nie jest nic nowego- bo to jest, po prostu|: OBRONA KONIECZNA. :) Nie ma się czego bać! :)
 • @JimA 17:50:58
  I to jest zgodne z Konstytucją. :) To jest zgodne z Konstytucją, po prostu: sprawujesz władzę bezpośrednio. :)/ .../
  A co do zakupu "papierów" na rynku... To już, Pan, Panie Nikanderze. :) Wie Pan co, ja myślę, że i tak to trzeba jaśniej. Oczywiście, każde boże stworzenie może sobie wguglać- co to jet "papier wartościowy" i "rynek wtórny", łącznie z def. "waluty"- ale czy ktoś sprawdza te definicje? Czy te definicje, same w sobie, są: zrozumiałe i prawdziwe? Czy są prawdziwe? A może da się lepiej zdefiniować te elementy krachu?! O! :)
 • @JimA 18:52:08
  Obiecuję na ten temat coś napisać wtedy, gdy wyjdzie kawa na ławę. Sądzę, że okazja będzie wkrótce. Nowy żont będzie zmuszony albo zmodyfikować budżet albo "rozwodnić" złotówkę.
 • @nikander 20:15:01
  :) Kurczę, no ważne, żebyśmy mieli "rękę na pulsie" i kiedy trzeba powiedzieli: "stop!". Tak, my musimy to kontrolować! Nikt nie jest wielbłądem- wtedy TRZEBA INFORMOWAĆ WIELKIM DRUKIEM! :) Wiem, że Pan to zrobi.
  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @JimA 17:46:39
  Demokracja bezpośrednia przy milionie obywateli jest niemożliwa, a przy miliardzie tym bardziej.

  Prawdziwą demokrację należy montować z obecnie panującej demokratury.

  Władza ludu musi przestać śpiewać, że liczba nieparzysta daje równowagę.

  Równia pochyła wróci do poziomu, a tygrysy przestaną być problemem państwowym.
  Pozdrawiam
 • @goodness 23:49:25
  Goodness- tym razem mniej poetycko.... Demokracja bezpośrednia jest możliwa przy milionie i miliardzie... jeśli będą działały niezależne! serwery... chłopie! przecież nikt nigdy nie zweryfikuje głosów z Kamczatki!- to chcesz powiedzieć?- słuchaj, dopóki będą głosowały "martwe dusze"- zawsze będzie "kłamstwo wyborcze". :) Hm... a to oznacza, konieczność ""istnienia" małych, i "kontrolowalnych" okręgów... cokolwiek to znaczy.
  Pozdro
 • @JimA 23:59:06
  W prawdziwej demokracji równowaga w granicach władzy jest podstawą działania systemu.

  Niezależne serwery nic nie pomogą, gdy nikt nie zna kształtu granic demokracji i nikt pojęcia nie ma jak się oblicza liczbę przedstawicieli np. 100 senatorów.
  Oczywiście demokracja składa się z małych kontrolowanych okręgów, bez możliwości produkcji nieważnych głosów i bez głosów martwych dusz z Kamczatki.

  Demokracja pozbawiona sprawnego systemu równowagi władzy, to pociąg stojący z popsutą lokomotywą na mrozie w którym wszyscy muszą zamarznąć.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031