Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
739 postów 7788 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Kim jest polski obrażony religijnie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli kościół dalej chce być tym „jarzmem z dzwoneczkami” to niech sobie bywa. Życzę sukcesów w chrystianizacji na niewolniczą modłę.

Oświadczam:

Szukanie ewangelicznego uzasadnienia dla postaw niegodnych cheścijanina nazwałem katodebilizmem.

W zasadzie mogłem napisać tylko tyle:

No, tylko pogratulować! Według tej logiki zamiana brylantu na kromkę chleba w obozie koncentracyjnym było „szlachetnie, mądrze, właściwie i sprawiedliwie”,bo obie strony na taką transakcję się zgodziły. Rzygać się chce...

Jeśli te słówa kogoś dotknęły to dobrze. Taka byłą ich intencja. Wklejam powtórnie kontrowersyjny tekst.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pisał poeta:

„Bezmyślne paście się narody. Na nic wolności dar dla trzody.

Trzoda jest po to aby strzyc ją, albo jej sprawić rzeź czasami.

Zaś przypadłością i tradycją jest bat i jarzmo z dzwoneczkami.”


Dzisiaj będzie o „jarzmie z dzwoneczkami” awszystko zaczęło się tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=_hT4nXjqn48&t=261s

Na moje pytanie do dr Krajskiego:

Szanowny Panie Doktorze.
      Proszę mi powiedzieć dlaczego papieżowi JPII nigdy nie przeszły przez gardło słowa encykliki Quadragesimo anno:
"65. Jednakowoż ze względu na obecne stosunki społeczne uważamy za bardzo wskazane, by umowa o najem pracy była w granicach możliwości uzupełniana umową spółkową, co już w różnych formach zaczęto praktykować z niemałym pożytkiem tak pracowników, jak właścicieli. W taki to sposób robotnicy i urzędnicy otrzymują udział we własności lub zarządzie przedsiębiorstwa, albo też w jakiś sposób uczestniczą w jego zyskach."
Czyżby nasz katolicyzm już tak całkowicie został zażydzony?


      Odpowiedź znałem i wiedziałem, że takowej nie dostanę. Jednak odezwał się przedstawiciel typowego polskiego katodebilizmu”. Natychmiast przypomniało mi się zdarzenie z odległych czasów, w których to pracując nad drugim etapem reformy gospodarczej (jeszcze za czasów premierostwa Rakowskiego) otrzymaliśmy informację, że Wojciech Jaruzelski zaakceptuje koncepcję partycypacji politycznej i ekonomicznej pracowników w przedsiębiorstwach, ale pod warunkiem, ze zjednamy dla tej koncepcji stanowisko kościoła. Ruszyliśmy zatem wycierać biskupie klamki i …. nikomu się nie udało. Podejrzewam, że Jaruzelski wiedział coś o czym my nie wiedzieliśmy. Inne wiatry historii wiały. Właśnie wtedy powoływaliśmy się na encyklikę Quadragesimo anno oraz przeobrażenia jakie w jej duchu i za sprawą Oswalda Von Nell Breuninga dokonały się w niemieckim prawie gospodarczym (ustawa o Mitbestimmung). Gdy podczas rozmowy z wysoko postawionym funkcjonariuszem w hierarchii w Rzeszowie wspomniałem o Breuningi, jego majestat spurpurowiał wstał i groźnie machając rękami wykrzyczał. Pamiętam do dziś „ Ten starzec!? - Ciebie synu obowiązuje doktryna gospodarcza wyłożona w przypowieści o winnicy!!!” Jak się później okazało „ten starzec” skomentował encyklikę Centisimus annus słowami „jest na poziomie prymitywnego polskiego katechizmu”. Porobiło się.... Po 40 latach zobaczyłem to samo.

https://www.youtube.com/watch?v=_hT4nXjqn48&t=261s

Prawy & Sprawiedliwy
1 dzień temu
Dlatego że zasada "spółkowania" jest sprzeczna z duchem Ewangelii wg Św. Mateusza z którą to nauczanie papieża winno być kompatybilne, a papież Jan Paweł II znał bardzo dobrze Ewangelię wg Św. Mateusza, w której obowiązuje prawo podaży i popytu na pracę:
"Albowiem królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy. Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, i rzekł do nich: "Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam". Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej, tak samo uczynił. Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojących i zapytał ich: "Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?" Odpowiedzieli mu: "Bo nas nikt nie najął". Rzekł im: "Idźcie i wy do winnicy!" A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: "Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych!" Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze. Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, mówiąc: "Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzyśmy znosili ciężar dnia i spiekoty". Na to odrzekł jednemu z nich: "Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje i odejdź! Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?" Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi»."
        Tak więc Bóg niczym gospodarz-kapitalista płacący tyle, na ile obie strony się umówiły, postępuje szlachetnie, mądrze, właściwie i sprawiedliwie.
Proszę również zauważyć, że encyklika Quadragesimo anno jest encykliką papieża Piusa XI, który nie jest ani święty ani błogosławiony, a papież Jan Paweł II jest świętym Kościoła Katolickiego, a to oznacza, że zgodnie z Magisterium Kościoła mamy co do niego pewność, że znajduje się w Niebie, a w przypadku papieża Piusa XI takiej pewności mieć póki co nie możemy.
Katolicyzm nie jest zażydzony z uwagi na kapitalizm, przeciwnie - to właśnie korporacjonizm jest zażydzony, przecież żydowskie kibuce to po prostu wspólnoty gospodarujące w duchu komunitaryzmu i wzajemnej partycypacji w owocach swojej pracy, kapitalizm w Europie jest dziełem włoskich katolików z okresu średniowiecza.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      No, tylko pogratulować! Według tej logiki zamiana brylantu na kromkę chleba w obozie koncentracyjnym było „szlachetnie, mądrze, właściwie i sprawiedliwie”,bo obie strony na taką transakcję się zgodziły. Rzygać się chce...

        O czym prawdopodobnie wiedział Jaruzelski a nie wiedzieliśmy my - naiwniacy. Otóż Wojtyła został za żydowskie pieniądze wybrany papieżem, aby posprzątać wszystko co wyrastało z ducha encykliki Rerum novarum. Pod jego ciosami padła spółdzielczość, padł komunizm, padł dystrybucjonizm, padła teologia wyzwolenia. Powróciliśmy do przedwojennego prymitywnego polskiego katechizmu.

A encyklikę Quadragesimo anno przeczytajcie. Znajdziecie ją tutaj.. .Są tam słowa Bogu miłe, bo napisane z inspiracji wielkiego Polaka Mariana Wieleżyńskiego.

"65. Jednakowoż ze względu na obecne stosunki społeczne uważamy za bardzo wskazane, by umowa o najem pracy była w granicach możliwości uzupełniana umową spółkową, co już w różnych formach zaczęto praktykować z niemałym pożytkiem tak pracowników, jak właścicieli. W taki to sposób robotnicy i urzędnicy otrzymują udział we własności lub zarządzie przedsiębiorstwa, albo też w jakiś sposób uczestniczą w jego zyskach."

Jeśli kościół dalej chce być tym „jarzmem z dzwoneczkami” to niech sobie bywa. Życzę sukcesów w chrystianizacji na niewolniczą modłę.

Ps.

Czy już odwiedziłaś/eś http://koreus.vot.pl  Znajdziesz tam wstępną agendę konferencji na temat "Partnerski model stosunków przemysłowych w świetle sacrum i profanum". 

Dziękuję wszystkim, którzy udzielili mi moralnego wsparcia. Nie możemy sie cofać.

KOMENTARZE

 • Kościół się nie zmieni, bo po prostu nie może
  Każda instytucja hierarchiczna po jakimś czasie jest rządzona przez psychopatów, niejako naturalną koleją rzeczy. Kościół jest najstarszą, najdłużej funkcjonującą instytucją hierarchiczną, w której siłą rzeczy, czołowe funkcje są obsadzone przez psychopatów. Dzięki temu i dzięki temu, że jest instytucją hierarchiczną, nie ma zdolności samo-naprawy, bo psychopaci na każdym szczeblu nie pozwolą się przebić jednostce szlachetnej. Spurpurowienie tej wysoko postawionej osobistości kościelnej na samą wzmiankę o encyklice Quadragesimo anno, która mu nie pasowała, świadczy o tym najlepiej.To jest proste jak konstrukcja cepa. Kościół się nie zmieni bo po prostu nie może.

  Nie dalej jął wczoraj oglądałam wywody dr. Krajskiego dotyczące kary śmierci, której zasadność została podparta argumentem (doktryną?), że władza świecka pochodzi od Boga. Czyli każdy zbir, zdrajca, morderca i oprawca narodu pochodzi od Boga. No to nic, tylko wypada takiemu Bogu podziękować, podziękować wszelkim religiom, ich doktrynom i dogmatom i po prostu zwrócić się do Stwórcy, który również tego Boga stworzył, ale to tak na marginesie. Wniosek Krajskiego był taki, że kara śmieci jest dozwolona, jeśli jest dozwolona przez rząd danego państwa.

  Przyjmując tego typu logikę, każde strzyżenie albo i okazjonalna rzeźnia trzódki są dozwolone przez kościół, który zawsze będzie popierał działania wspierającego go rządu. Nic się nigdy nie zmieni, o czym miał Pan możność się przekonać na przestrzeni 40 lat. To, że coś zmieniono w prawie niemieckim graniczy z cudem, albo jest wyjątkiem potwierdzającym regułę.

  Pozdrawiam serdecznie, proszę nie tracić ducha.
 • Zapomniałem napisać, że notka
  jest następstwem zdarzeń opisanych tutaj;
  http://nikander.neon24.pl/post/152870,mam-sie-zamknac
 • Po II soborze watykańskim
  Kościół jest zażydzony. Już papież Benedykt XIV w encyklice A quo primum przestrzegał o szkodliwości wpływów żydowskich na chrześcijan http://www.bibula.com/?p=101977
  Pisze tam, m.i.
  "Ilość żydów znacznie się powiększyła w Polsce. Mianowicie pewne miejscowości, osiedla i miasta, otoczone niegdyś wspaniałymi murami (czego dowodzą obecnie ruiny), i które, jak dowiadujemy się ze starych, wciąż istniejących list i rejestrów, były zamieszkane przez dużą ilość chrześcijan, obecnie są zaniedbane i w brudnym stanie i są zamieszkane przez wielką ilość żydów i niemalże pozbawione chrześcijan. Poza tym w tymże królestwie jest pewna ilość parafii, w których ludność katolicka bardzo się zmniejszyła. Konsekwentnie dochód z tych parafii, skurczył się do tego stopnia, że zachodzi niebezpieczeństwo, iż zostaną pozbawione księży. W dodatku cały handel artykułami ogólnego użytku, jak napoje, a nawet wina, jest w rękach żydowskich. Pozwala im się także administrować publicznymi funduszami. Oni są dzierżawcami karczm i gospodarstw wiejskich, a także nabywają majątki ziemskie. We wszystkich tych wypadkach oni (żydzi) nabywają uprawnienia właścicieli dworów nad nieszczęśliwymi chrześcijańskimi robotnikami rolnymi; i korzystają oni nie tylko ze swych uprawnień w bezlitosny i nieludzki sposób, zmuszając chrześcijan do uciążliwej i męczącej pracy przez nakładanie na nich nadmiernych ciężarów, lecz w dodatku poddają chrześcijan karom cielesnym, jak bicie i zadawanie ran. A więc ci nieszczęśliwi ludzie są w stanie poddaństwa względem żyda tak, jak niewolnicy są zdani na kaprysy ich władcy i pana. Prawda, że jeżeli chodzi o wykonanie kary, to żyd musi odnieść się do chrześcijańskiego oficjalisty, któremu ta funkcja jest powierzona. Z chwilą jednak, gdy oficjalista jest zmuszony podporządkować się zarządzeniom żydowskiego pana pod rygorem utraty stanowiska, tyrańskie rozkazy żyda muszą być wykonane."
  Warto dodać, że nigdy przedtem ani potem nie kierowano encyklik bezpośrednio do określonego kraju.
  Tuż przed śmiercią JP II nabyłam zbiór jego encyklik. Niestety z uwagi na naleciałości modernistów z II soboru nie chce mi się tego czytać. Papież usilnie stara się pogodzić tradycyjne nauczanie z deklaracjami, które są w istocie z nim sprzeczne.
 • @Lotna 06:25:14
  "Nie dalej jął wczoraj oglądałam wywody dr. Krajskiego dotyczące kary śmierci, której zasadność została podparta argumentem (doktryną?), że władza świecka pochodzi od Boga."
  ...
  Istotą jakiegokolwiek porozumienia, jest wiedza o tym, że wiadomo o czym się mówi.
  Trudno mnie osądzać czy dr. Krajski wie o czym mówi, mówiąc "Bóg", i tak samo trudno dociec, czy Lotna wie, o czym mówił dr. ?
  Dalibóg, prościej jest zapytać, by wiedzieć, i wiedzieć co z tym począć samemu.
  A jest tak, że jak ktokolwiek użyje tego słowa wytrycha, następuje "pełne zrozumienia" przejście dalej, jakby wszystko było jasne, bo wiadomo przecież...bo to, tłumaczy wszystko. I tak jest i tu.
 • Autor
  Włozył Pan kij w mrowisko :)

  Zdumiała mnie informacja, że ktoś tam groził donosem do prokuratury - donosicielstwo zawsze szczególnie mnie brzydziło.

  Chyba niepotrzebnie miesza Pan kilka spraw:

  "Otóż Wojtyła został za żydowskie pieniądze wybrany papieżem, aby posprzątać wszystko co wyrastało z ducha encykliki Rerum novarum. Pod jego ciosami padła spółdzielczość, padł komunizm, padł dystrybucjonizm, padła teologia wyzwolenia. Powróciliśmy do przedwojennego prymitywnego polskiego katechizmu"
  - chyba ani komunizm ani teologia wyzwolenia nie wyrastały z ducha Rerum novarum, a tym bardziej Quadragesimo anno.
  nie wiem, czy w Polsce zwolennikiemkorporacjonizmu ( nazywanego regimen mixtum) nie był Adam Doboszyński?

  A przypowieśc o winnicy dotyczy nie tyle pracy i "pacta servanda", ale zakończenia wybraństwa Żydów

  pozdr
 • @MacGregor 10:02:08
  No i w czym przedwojenny katechizm (szczegolnie polski) miałby być prymitywny?
  katechizm to prawdy wiary, więc raczej jest niezmienny ...
 • @MacGregor 10:08:37
  Trochę rzeczywiście zamieszałem, ale cieszę się, że jest to ferment twórczy i taki który włącza system rozpoznawania swój-obcy. Wojtyła pewnych rzeczy nie rozróżniał i "ciął równo z trawą". Natomiast ten "przedwojenny polski katechizm" pochodzi z wypowiedzi Oswalda Von Nell Breuninga (jednego z cowriterów encykliki Quadragesimo anno) na temat encyklik Wojtyły. Kiedyś było o tym głośno.
  Widzę, że kilkanaście osób pobrało tę encyklikę ze wskazanej strony. Może po 90 latach przemówi.
 • @MacGregor 10:08:37
  "No i w czym przedwojenny katechizm (szczegolnie polski) miałby być prymitywny?
  katechizm to prawdy wiary, więc raczej jest niezmienny ..."

  Są różne wersje, niestety jak ze wszystkim są lepsze i gorsze. Polecam mój tekst of "Prawdach Wiary":

  http://pedant.neon24.pl/post/144155,glowne-prawdy-wiary-czesc-druga
  http://pedant.neon24.pl/post/144123,glowne-prawdy-wiary-poprawione-przeze-mnie
 • Szanowny panie Józefie...
  Pisze pan o JPII, że dlaczego to, dlaczego tamto...

  Odpowiem może paroma krótkimi opisami paru epizodów z życia JPII :
  - swego czasu ktoś z - nazwijmy to - ludzi zaufanych, powiedział JPII, że Casarolli to mason. Na to JPII, uderzając pięścią w stół : wiem, wiem, wiem...

  - innym razem biskup (chyba) Kraszewski przylatuje do gabinetu JPII z najnowszym numerem L'Observatore Romano i przejęciem pokazuje mu całkowicie zmienioną relację z jego kazania wygłoszonego poprzedniego dnia. JPII odpowiedział mu tylko : czy teraz już wiesz, dlaczego nakazuję wam modlić się za mnie?

  Takich epizodów pewnie było tam tyle, że wyszłaby z tego cała encyklopedia.

  Skąd więc my możemy wiedzieć, co JPII mówił a czego nie mówił?

  JPII popełnił jeden, ale za to BARDZO poważny błąd taki, że NIE WYWALIŁ Z KOŚCIOŁA, NA ŁEB NA SZYJĘ TEGO CAŁEGO ZBRODNICZEGO DLA KOŚCIOŁA, A WIĘC I DLA ŚWIATA, NEOKATECHUMENATU.
  Nie wywalił tej całej nowej ewangelizacji, co niby miałoby świadczyć, że ta tradycyjna, 2tysiąc letnia była zła?

  Ale być może był... za cieńki na to...

  Panie Józefie wylewa pan dziecko z kąpielą, tzn pana ataki personalne, odbierane są przez ogół jako ataki na Kościół w ogóle, a to jest już bardzo groźne, bo uderza pan w tzw Ciało mistyczne Kościoła, bo Święty Apostolski Kościół Powszechny (czyli katolicki) to : Pan Bóg w Trójcy Przenajświętszej, Łaska Boża, Prawo Boże i Sakramenty, Matka Boska, Aniołowie i Święci pańscy, dusze czyśćcowe (zbawione, ale pokutujące) i dopiero na samym końcu my ludzie, tzw Kościół walczący (dopiero o swoje Zbawienie).

  Widzi pan teraz tą swoją walkę? z Kim pan walczy?
  Podpowiem : rzuca pan rękawicę Samemu Panu Bogu...
  Panie Józefie, chciałem zapytać, czy jest pan aż tak odważny, ale proszę mi wierzyć : to nie jest odwaga...

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Jan Paweł 12:01:38
  Sorry, ale po co nam walczyć z kościołem? Komu by to było potrzebne?

  Wystarczy w kwestiach gospodarczych zamienić encykliki.
 • @nikander 12:32:18
  Myśli pan, że to właśnie od encyklik gospodarczych zależy nasze życie tu na Ziemi?
  Zresztą, czy Kościół powinien zajmować się gospodarką?
  No, chyba że w zakresie przestrzegania także w niej (jak zresztą wszędzie) Prawa Bożego.
 • @Jan Paweł 12:54:48
  „Zresztą, czy Kościół powinien zajmować się gospodarką?”

  I tu dochodzimy do sedna.To dlaczego się zajmuje gospodarką?

  Bo jest instytucją, a nie żadnym ciałem mistycznym. Albo jak wolisz: ciało mistyczne to teoria. W praktyce jest to instytucja dbająca o swoje interesy, a nie o zbawienie wiernych.
 • @Pedant 10:25:30
  Zastanawia mnie, jak to się dzieje, że osoba określająca się jako "pedant" rozpisuje się o "prawdach wiary", sama je "poprawia" i opisuje jakiegoś "boga" przeskakując nad podstawowym problemem, który powinien każdego "pedanta" zaintrygować.

  Otóż jest bezsprzeczne, że wszystkie przytaczane "prawdy" "wiary" wymyślili ludzie - i to nie ci sami - tylko różni ludzie na przestrzeni wieków. Jest też oczywiste, że ludzie w swojej historii wymyślili sobie wielu różnych bogów. Ciekawi mnie, na podstawie jakich dowodów akurat "prawdziwy" jest tylko bożek wymyślony przez hochsztaplera Mojżesza w celu podporządkowania sobie prymitywnego plemienia neiwolników, pastuchów, prostytutek i sutenerów - a później także - ludobójców, zaś bogowie Sumerów, Hindusów, Majów, Azteków, Egipcjan, Greków itp. itd. - są fantazjami ... Jakiego rodzaju "pedanteria" pozwala NIE WIDZIEĆ procesu WYMYŚLANIA chrześcijaństwa w ogóle, a katolicyzmu w szczególności?
 • @Światowid 14:51:07
  "Zastanawia mnie, jak to się dzieje, że osoba określająca się jako "pedant" rozpisuje się o "prawdach wiary", sama je "poprawia" i opisuje jakiegoś "boga" przeskakując nad podstawowym problemem, który powinien każdego "pedanta" zaintrygować."

  Nie sądzę aby dyskusja z wami na tematy relijne mogła być owocna.
 • @Pedant 15:20:40
  A dyskusja na tematy religijne (jak np. ta o "prawdach wiary", liczbie diabłów na łebku od szpilki itp.) w ogóle może być "owocna"?

  Z pedanterii zapytam - "nami", czyli kim konkretnie?
 • @Lotna 14:47:10
  I tu właśnie dochodzimy do sedna:-)

  "Kościół" (ten ziemski, zinfiltrowany przez masonów) po to zajmuje się gospodarką, żeby ludzie niewtajemniczeni (tacy jak np Lotna:-) pluli na Kościół... tym razem ten mistyczny.

  Czy Pani Lotna już teraz rozumie?

  Powiem, może jeszcze prościej. W tej najgłębszej polityce obowiązują takie same prawa fake news jak w tym zwykłym internecie, chociaż ta głęboka polityka posługuje się internetem, jako jednym z narzędzi ogłupiania i zniewalania poszczególnych grup ludzi, ale i całych narodów.

  Podam może jeden przykład : czy Majdan na Ukrainie odbyłby się bez internetu?

  Nie dajmy więc sobą manipulować na Kościół jako mistyczne Ciało, bo w Nim jest ostatnia nadzieja dla tej zniewolonej już niemal doskonale ludzkości.
  W pełni się zgadzam z tym, że ta ostatnia nadzieja jest nie w tm Kościele walczącym, czyli w nas ludziach ale już tylko i wyłącznie w Kościele postrzeganym jako Ciało mistyczne.

  Jest tylko jeden problem, bez kapłanów z którymi teraz walczy się na wszelki możliwe sposoby (a my głupawi bierzemy w tym udział), my zwykli wierni i niewierni nie skorzystamy z ochrony Ciała mistycznego Kościoła, bo tylko oni mogą nam udzielać sakramentów i przez nich Pan Bóg wylewa na nas Łaski.
  Oczywiście osobom niewierzącym nic to nie mówi.

  Dlaczego nie walczy się np z "Kościołem" protestanckim?
 • @ Autor
  1. Jeśli Neon24 NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI za żadne teksty publikowane przez blogerów (co jest oczywiste jeśli chce gwarantować REALNĄ wolność słowa, jak np. wordpress.com), to jakakolwiek cenzura prowadzona przez administrację jest niedopuszczalna dopóki nie ma wyroku sądowego wiążącego dla właściciela Neon24 (czyli prawomocnego, wydanego przez sąd właściwy z punktu widzenia kraju, w którym "Fundacja Nowy Ekran" jest zarejestrowana).

  2. Zdejmowanie tekstu z powodu szantażu religijnych oszołomów nie dowodzi przesadnej odwagi osobistej ani przesadnego przywiązania do głoszonych tez. Każdy publikujący pod swoim nazwiskiem ma prawo ratować swój święty spokój (i ... portfel), ale to dowodzi, że opublikowany tekst był napisany wadliwie (dawał oszołomom religijnym prawne podstawy do uszczuplenia stanu posiadania Autora) albo napisane w tekście tezy nie są Autorowi szczególnie drogie...

  3. W przypowieści o winnicy nie ma mowy o żadnych umowach. Jest za to mowa (pomijając metaforę "końca wybraństwa" żydów) o prawie do pełnej wolności rozdawania własnego majątku (właściciel winnicy rozdał nienależne części dniówki tym, którzy przyszli później, co oczywiście zdemoralizowało tych, którzy sumiennie odpracowali całe dniówki). To nie jest metafora "wolnego rynku" ani libertariańskiej "swobody zawierania umów".
  A jakie "przesłanie" dla pracownika płynie, jeśli tą "przypowieść" potraktować DOSŁOWNIE? Ano takie - BĄDŹ POKORNY WOBEC PRACODWCY I NIE OBURZAJ SIĘ, GDY WIDZISZ JEGO NIESPRAWIEDLIWOŚĆ (faworyzowanie innych). To jest oczywiście cenna właściwość niewolnika w gospodarce przeżartej NIEPOTYZMEM - takiej, jak bandycka gospodarka bandyckiej III RP ...

  4. Pana relacja odnośnie stanowiska KRK w PRL do "koncepcji partycypacji politycznej i ekonomicznej pracowników w przedsiębiorstwach" jest wielce pouczająca. Czego chciał KRK (biskupi doby PRL) dla polskiego narodu - aby stał się kastą nędzarzy pracujących za co łaska na CUDZYM. A dlaczego właśnie tak? Dlatego, że GLOBALNE doświadczenia KRK dowiodły, że najpobożniejsze są społeczeństwa żyjące w największej NĘDZY (i związanej z nędzą CIEMNOCIE - tak jak w II RP i III RP). A KRK nie chodzi o dobro narodu, tylko o zapełnienie owieczkami budynków, gdzie odprawia swoje rytuały ("zbawienie" jak największej liczby "owieczek" ... od myślenia).
 • @ Autor - 5*
  "Były zakonny ksiądz, teolog, Ludwik Gościński, w krakowskim „Głosie Narodu” (listopad 1937) zamieścił „List otwarty do Papieża”, w którym pisze o kontaktach jezuitów z masonerią w celu koordynacji działań przeciw wspólnemu wrogowi – przeciw nacjonalizmowi."

  "W 1940r. powstała katolicka organizacja Unia, ideologicznie zorientowana na lubelski KUL. Unia wydawała dwutygodnik Naród. W numerze z kwietnia 1943r. w tekście pt. Jakiego „Zrywu” Polska potrzebuje autor wyrażał zadowolenie ze zwycięstwa IIIRzeszy nad Polską, które położyło kres rozkwitowi szowinistycznych, bezbożnych, nacjonalistycznych grupek."

  więcej tu: https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/136603,w-kleszczach-katodebili-i-departamentu-inkwizycji

  I czyż żydo-katolicyzm nie powinien być zdelegalizowany?
 • @Jan Paweł 12:54:48
  Stanowisko kościoła w sprawach gospodarczych, a zwłaszcza wtedy gdy chodzi o korzystanie z pracy cudzej, ma rozstrzygający wpływ na produktywność gospodarki. Ono bowiem zaciera granicę miedzy tym co jeszcze jest przedsiębiorczością a tym co zaczyna być totalnym grabieniem współplemieńców. Kościół zawsze stał po stronie możnych i tam gdzie jego wpływy są duże panuje powszechna nędza. Chlubnym wyjątkiem są te dwie encykliki, na które się powołuję, ale były one raczej "wypadkiem przy pracy" tej antypolskiej, okupacyjnej instytucji.
  Ot takie "jarzmo z dzwoneczkami".
 • @Rzeczpospolita 16:03:46
  Kolejne pseudoźródła? AKurat Uniści wzięli udział w Powstaniu Warszawskim, ale nie oni decydowali o wybuchu. W jakieś komunistyczne prowokacje pan wierzy. Oj, naiwny pan. A dodatek żydo raczej ośmiesza pana. Skoro Pan tak to podkreśla, to znacyz ze pan chce ludizom wcisnąc do głów kit.
  Unia w1942 podporządkowała się AK . pewnie z nich tacy sami zwolennicy III Rzeszy jak cała AK, NSZ, itd.

  A pierwszy akapit? Były ksiądz nie jest abytnio wiarygodny, chociaż jezuitów mozna o różne rzeczy podejrzewać. Ale pan nie rozumie, ze KK to bardzo szerokie pojęcie. Poglądy rózne. Katolicyzm jest wielonurtowy. Komus o mentalności sekciarskiej, trudno to zrozumieć. Tak samo jak trudno zrozumieć, w czym papież miałby być nieomylny. Na pewno nie w kwestiach wiary.
 • @nikander 16:29:10
  Kościół zawsze był wielonurtowy. Ale wg Ciebie, to Franciszek z Asyżu stał po stronie możnych?
 • @Wican 19:38:09
  "KK to bardzo szerokie pojęcie. Poglądy rózne. Katolicyzm jest wielonurtowy."

  15.01.2020

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2020/01/bc1u73872-1030x687-1024x683-1.jpg

  za: Piotr Cywiński otrzymał „Pro Ecclesia et Pontifice”
  https://ekai.pl/piotr-cywinski-otrzymal-pro-ecclesia-et-pontifice/?fbclid=IwAR390Kd3DUnv_bfKlq2imaJF9lzFh_QFM0ffQbrDka-iDJmFN429wYOGUww

  Zatem, jaki nurt reprezentują panowie w czerwonych czapeczkach, czyżby propolski, bogoojczyźniany i patriotyczny?
 • "Jeśli kościół dalej chce być tym „jarzmem z dzwoneczkami” to niech sobie bywa. "
  Nie wiem czy świadomie, ale strzał w 10
  Liga Świata:
  "Nie ma i nigdy nie było państw ustrojowych, jest tylko fałszywy podział kastowy, w którym elita polityczna, religijna i ekonomiczna, żyje na koszt całego, coraz bardziej zniszczonego i zdegenerowanego społeczeństwa ...

  Eksterminacja Polaków, to rola sejmu, senatu i episkopatu, którzy poprzez mocodawców, ustalają metody dobijania zastraszonych pracowników.

  Nie ma polityki i religii, jest interes władzy, której częścią są bezrobotni i zbyt mało zarabiający, dający tym pierwszym nowe stanowiska pracy i niemoralny zarobek tworzony niekiedy na biedzie, cierpieniu i samobójstwach."
 • @rysio 21:33:30
  P.S.
  https://vimeo.com/150328868?fbclid=IwAR2VvfNaR7nWTWkIpravqoRw4HSuok15ipsKgkDrOogZjMnjwQVKlrwly9A
 • @rysio 21:33:30
  "Nie ma polityki i religii, jest interes władzy, której częścią są bezrobotni i zbyt mało zarabiający, dający tym pierwszym nowe stanowiska pracy i niemoralny zarobek tworzony niekiedy na biedzie, cierpieniu i samobójstwach."" Władza to mafia na danym terenie"
 • @Jan Paweł 12:54:48
  Kpisz, czy o drogę pytasz?
 • @Jan Paweł 15:34:19

  "Kościół" (ten ziemski, zinfiltrowany przez masonów) po to zajmuje się gospodarką, żeby ludzie niewtajemniczeni (tacy jak np Lotna:-) pluli na Kościół... tym razem ten mistyczny.”

  Doprawdy mało mnie interesuje Kościół mistyczny, a tym bardziej „plucie” na kościół mistyczny!czy jakiekolwiek inne „plucie”. To o czym mówię, to jest hierarchiczna, odwieczna instytucja, która od stuleci rządziła, uciskała i ogłupiała i nie jeden raz się przyczyniła do politycznego upadku Polski. Która w dniu dzisiejszym stoi po stronie władzy okupacyjnej, co nie ulega żadnej kwestii, wystarczy popatrzeć, po której stronie stoi czerwona czapeczka podczas uroczystości podpisywania porozumienia pomiędzy Kopacz a górnikami polskimi.
  Tym gorzej dla kościoła mistycznego, że od wieków jest z tą instytucją powiązany. Jeśli tak bardzo Ci zależy na kościele mistycznym, to powinieneś sam nawoływać do odłączenia go od tej skorumpowanej obrzydliwej, zakłamanej instytucji, jaką jest kościół watykański, a nie jej bronić. Nawet Natanek stwierdził, że szatan jest czczony w podziemiach Watykanu. Kogo Ty bronisz, Janie Pawle?
 • Szanowny panie Józefie...
  Pewnie się pan zdziwi, ale tutaj (w sprawie tzw spółek właścicielskich na majątku narodowym) jestem zawziętym komunistą:-) (a raczej tylko socjalistą:-)...

  ŻADNYCH SPÓŁEK WŁAŚCICIELSKICH NA MAJĄTKU NARODOWYM, czyli w tych tzw strategicznych gałęziach gospodarki narodowej.

  BASTA, ŻADNEGO PRYWATNEGO WŁASNEGO A TYM BARDZIEJ OBCEGO KAPITAŁU.

  POŻYTKI ZE WSPÓLNEJ PRZESTRZENI GOSPODARCZEJ CAŁEGO NARODU, POWINIEN MIEĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE CAŁY NARÓD...
  Tak jak to było w PRL-u

  Owszem, jakieś drobne, niezagrażające Państwu Polskiemu a więc i bytowi narodowemu indywidualne geszefty są tutaj dopuszczalne, ale tylko i wyłącznie zgodnie z powyższymi ZASADNICZYMI uwarunkowaniami.

  Pozdrawiam serdecznie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930