Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Czy w naszych głowach coś się zmieniło od tamtego czasu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ta notka wisiała 5 lat temu. Wklejam ją ponownie aby zbadać obecny stopień zrozumienia tematu mierzony gwiazdkami. Obawiam, że rekord sprzed 5 lat nie zostanie pobity. Sporo "kumatych" stąd odeszło, ale może się mylę.

Dość terroryzmu banksterów w Polsce

Przeczytaj i zrozum.

1. Ile i dla kogo kradnie inflacja?

Jak to działa

Ostrzegam. Tego nie widać z poziomu gospodarstwa domowego!

Jak wykazuje raport NBP „Podaż pieniądza M3 i czynniki jego kreacji” społeczeństwo (gospodarstwa domowe, przedsiębiorcy, budżet) dysponuje środkami o 300 mld zł mniejszymi niż wymaga tego koniecz­ność regulowania bieżących transakcji gospodarczych. Na taką to kwotę cała gospodarka jest zadłużona ponad zasoby jakimi dysponuje. Zatem każde obniżenie siły nabywczej pieniądza powoduje, że ten uby­tek musi być stale wyrównywany. Jedyną dostępną opcją są pożyczki u Międzynarodowego Bankiera.

Zapamiętaj: inflacja nie anihiluje pieniędzy. Inflacja tworzy potrzeby pożyczkowe!

Wystawiamy rachunek

Inflacja obniża naszą siłę nabywczą średnio o:

3% * 1 067 302 mln (kwota ze sprawozdania NBP „Podaż pieniądza M3 i czynniki jego kreacji – stan na 31 maja 2015r.”) =  32 mld zł.

2. Ile i dla kogo kradnie wzrost PKB?

Jak to działa

Może Cie to zdziwi, ale postaraj się to zrozumieć.

Jak wcześniej powiedzieliśmy, gospodarka jest na ciągłym „głodzie monetarnym”. Przedsiębiorcy aby więcej wyprodukować muszą się zapożyczyć aby nabyć materiały, robociznę, energię i zapłacić podatki, a społeczeństwo nie ma stosownej nadwyżki pieniędzy aby tę zwiększoną podaż towarów i usług wyku­pić. Z pustą kieszenią idziemy więc znowu po pożyczki do Międzynarodowego Bankstera.

Zapamiętaj: musisz pożyczyć aby wykupić to co wytworzyłeś zwiększoną dawką potu!

Wystawiamy rachunek

Wzrost PKB tworzy niedobór środków płatniczych średnio na kwotę:

3% * 1 729 000 mln (PKB za 2014 r.) =52 mld zł

3. Ile i dla kogo kradnie lichwa?

Jak to działa

Mamy nadzieję, że nie musimy Państwu tłumaczyć co to są odsetki od kredytów. Przypomnę tylko, że lichwę płacimy wszyscy, jeśli nie bezpośrednio, to pośrednio w cenach produktów, na wytworzenie któ­rych, przedsiębiorcy zaciągnęli kredyty. Płacisz podatki aby pokrywać koszty obsługi długu publicznego.

Zapamiętaj: lichwa jest świadomie zaprojektowanym „błędem” architektury monetarnej, w której to sto­pami procentowymi reguluje się wypływ pieniądza na rynek, jednocześnie zapewniając mannę z nieba Międzynarodowemu Banksterowi.

Wystawiamy rachunek

Lichwa wysysa z naszej gospodarki średnio:

5%(ponad podwójną stopę lombardową) * 1 190 292 mln zł (suma pożyczek) =59mld zł

Zatem razem łup banksterski to około  143 mld zł rocznie !!!

Posłowie, którzy w 1997 roku złamali konstytucję, godząc się w ustawie o NBP na ogranicze­nie jego suwerenności jedynie do emisji znaków pieniężnych, powinni być zidentyfikowani, oskarżeni, osądzeni i przykładnie ukarani, nawet jeśli nie robili tego z zaprzaństwa tylko z normalnej głupoty.

NBP emitując suwerenny pieniądz powinien wyrównywać społeczeństwu skutki spadku siły nabywczej na skutek inflacji oraz niedobór środków płatniczych na wykup wzrostu PKB. Na każdego obywatela wypadłoby około 2. tyś zł rocznie. 8 tyś średnio dla rodziny.

Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych „KoReUs”

UWAGA: Wyliczenia są na danych sprzed pięciu lat. Obecnie byłoby to jakieś 30% więcej

 

KOMENTARZE

 • @ Autor - 5*
  Panie Józefie,
  ale jak teraz przełożyć to na powstanie u Polaka świadomości, że bezwzględnie konieczne jest wykreślenie z Konstytucji RP art. 220, 227.
  I dalej: żeby takie zmiany (i wile innych oczywiście także) w Konstytucji RP wprowadzić, Polak winien mieć świadomość bezwzględnej konieczności likwidacji żydowskiego reżimu IIIRP, a z kolei do likwidacji reżimu niezbędna jest oddolna samoorganizacja narodowa i uruchomienie narodowych, niezależnych od żydowskiego reżimu, mediów.

  Wniosek: przed nami mnóstwo syzyfowej pracy.
 • @Rzeczpospolita 11:10:41
  Panie Dariuszu

  Jeden z naszych publicystów mawia: nie rzucaj pereł przed wieprze, bo wieprzowi to bardzo może się nie podobać. Jesteśmy debilnym narodem, który nigdy nie będzie wierzył tabliczce mnożenia. Jemu trzeba coś powiedzieć z ambony - wtedy tak.

  Czy coś możemy zrobić? - ja już zaczynam wątpić.
 • @nikander 11:27:51
  Ile dla kogo kradnie inflacja?

  Możliwości jest dużo, a w tym przypadku nie istnieje ograniczona ilość. Gdy nie działa system równowagi, to niema granic dla rozzuchwalenia.

  Na drodze do szczęścia, zawsze pierwszym ważnym punktem jest równowaga.
 • Owi posłowie przyjęli ograniczenia dotyczące emisji pieniądza
  aby władze nie mogły drukować pieniądza bez umiaru, co ich zdaniem miało miejsce za komuny.
 • @interesariusz z PL 14:47:17
  Pytania retoryczne, zdaje się, że autor też nie ma zamiaru na nie odpowiedzieć,

  wydaje mi się, że notka wymaga udoskonalenia. W tej formie nikomu nie chce się z nią polemizować.
 • @interesariusz z PL 15:06:17
  Racja. Z liczbami trudno polemizować.
 • @Luzak 15:11:55
  Z liczbami NIE WARTO polemizować --- przytoczone zasady mają dużo większe znaczenie dla objaśnienia problemu.
 • @interesariusz z PL 15:18:42
  No może warto byłoby napisać jeszcze skąd się które liczby wzięły. Bardziej aktualne dane są tutaj: http://koreus.vot.pl/rails/active_storage/blobs/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaHBWQT09IiwiZXhwIjpudWxsLCJwdXIiOiJibG9iX2lkIn19--91168fe5b60ba2072831ba56c809909ed48ce66d/Polska%20krajem%20klasy%20%C5%9Bredniej.pdf?disposition=broszurka
 • @ Autoe: Proszę mi wyjaśnić:
  To rozumiem:
  "Przedsiębiorcy aby więcej wyprodukować muszą się zapożyczyć aby nabyć materiały, robociznę, energię i zapłacić podatki,"
  Produkcja to jest PKB, państwo drukuje na pokrycie kosztów nowej produkcji. Robocizna, to zatrudnienie dostaje wypłaty za pracę.

  Tego nie rozumiem:
  "a społeczeństwo nie ma stosownej nadwyżki pieniędzy aby tę zwiększoną podaż towarów i usług wyku­pić."
  Jaką zwiększoną podaż? Po co ta zwiększona podaż? A co z dochodami z wypłat?
 • @Anna-PK 16:47:53
  Pani Anno

  Chodzi o to, że pieniądza w obiegu jest określona ilość. Tę ilość można odczytać z dokumentu NBP https://www.nbp.pl/statystyka/pieniezna_i_bankowa/dwn/wst.xlsx (agregat monetarny M3). Jeśli gospodarka ma obsłużyć większa ilość transakcjii musi ten pieniądz skądś wziąć. Ten niedobór pieniądza jest kreowany przez banki na poczet długu. Mówimy, ze powstaje "głód monetarny" i gospodarka zaczyna się dusić. To tak w największym skrócie bo temat jest obszerny i aby go zrozumieć to na dodatek trzeba oczyścić głowę ze złogów po pieniądzu kruszcowym.

  A dane spod wskazanego linku to podstawa aby cokolwiek zrozumieć.
 • @nikander 17:29:46
  Na chwilę obecną banki udzielają depozytów na kwotę 430 049,8 mld większa niż mają depozytów!!!! Gdy zrozumie się ten cud, to zrozumie się skalę tego banksterskiego przekrętu.
 • @nikander 17:29:46 Wzrost nowej produkcji, to jest wzrost Dochodu
  Narodowego. Państwo drukuje nowe pieniądze odpowiadające nowej wartości. Banki dostają na to nowe, wydrukowane pieniądze. Tam nie ma żadnego cudu. Nie powstaje żaden "głód monetarny", taki proces jest stosowany wszędzie od dziesiątków lat.


  Zupełnie inną sprawą jest kiedy rząd wydaje więcej niż uzyskuje do budżetu.
 • @Anna-PK 18:05:59
  "....Państwo drukuje nowe pieniądze odpowiadające nowej wartości. Banki dostają na to nowe, wydrukowane pieniądze. Tam nie ma żadnego cudu..."

  Błąd po trzykroć błąd!!!!! Tak powinno być, ale tak nie jest. Ro dług rodzi pieniądz a nie odwrotnie.
 • Nikander
  Dałem "5", bo nigdy dosyć info o naturze tego świata - tu nic nie dzieje się przypadkiem i zwykle jest starannie zaprojektowane.
  Pzdr.
 • @Docent zza morza 20:11:41
  Tak. Starannie zaprojektowana kradzież prawie doskonała. ONYM uchodzi to na sucho przez naszą powszechną niewiedzę i ignorancje. Niektórzy (patrz komentarz @Anna-PK ) "....Państwo drukuje nowe pieniądze odpowiadające nowej wartości. Banki dostają na to nowe, wydrukowane pieniądze. Tam nie ma żadnego cudu..." konieczność uzupełniania ilości pieniądza w obiegu o wzrost PKB staje się tak oczywista, że nie zadają sobie trudu zbadania jak to jest naprawdę. Trzeba bić w dzwony!!!
 • autor
  jak wytlumaczyc ludziom , ze model rozwoju spolecznego poprzez dlug wlasnie sie konczy , jak dlugo beda trwaly konwulsje trudno powiedziec ale splaty realnych odsetek od wirtualnych pieniedzy system nie jest w stanie udzwignac . Ta sytuacja nie dotyczy tylko nas Polakow . Program 500 + w ocenie niektorych rozumiejacych inaczej to pilotaz , to test ktory ma pokazac jak wpompowac w gospodarke kupe szmalu omijajac system . Nie wiem , nie znam sie , ale stoimy wobec przelomu , moze jednak powrot do gospodarki realnej , moze pieniadz kruszcowy , System potyka sie o wlasne nogi . Moim zdaniem Panskie rozwazania mimo iz cenne maja jedna wade , to zbyt wysoki poziom wiedzy aby probowac w ten sposob nauczac spoleczenstwo podstwa wiedzy ekonomicznej , "byt okresla swiadomosc "
 • @rowszan 06:48:06
  Liczę na to, że następni zrobią to lepiej i dotrą z tym trudnym przekazem pod strzechy . Zawsze tab bywa.

  Pozdrawiam
 • @nikander 07:18:27
  " obawiam sie obawiac " niestety wiele wskazuje iz zmiany albo poprzez wielki bum albo poprzez hegloską dialektyke , moj czas minal , swiat moich wartosci i idei odchodzi powoli . Pozytywizm to nie bardzo lubiany nurt literacki w Polsce .
  milego dnia
 • @nikander 11:27:51
  Bo jesteście nieudacznikami. Potraficie tylko obrażać, a nawet nie próbujecie zrozumieć narodu. Czyli to wy jesteście antyPolakami z jakiejs sekty.
 • @Wican 10:02:08
  A ta mowa w formie pluralis majestatis to do kogo się odnosi? Kim są ci "wy"?
 • @nikander 19:21:16
  "A ta mowa w formie pluralis majestatis to do kogo się odnosi? Kim są ci "wy"?"

  To nie jest pluralis majestatis, tylko stara grzecznościowa forma, odpowiednik angielskiego "you" (wy), zamiast Pan, lub prostackiego tykania osób, z którymi nie jesteśmy blisko lub staroświeckiego waszmość.

  Polski trudna język.
 • W sumie nie jest źle
  mamy już 1% kumatych. Myślałem, że będzie gorzej. Jednak wojny o suwerenność robić nie ma z kim.
 • @nikander 06:58:08
  1% Kumatych a pośród nich też są animozje, podziały, walki itd tak więc walka z wiatrakami!
 • @nikander 11:27:51
  Likwidacja przybytków, gdzie owe ambony wiszą. Ja to robię z Biblią i Nauką Tego kogo każdy Polak kocha i na dowód ignoruje Jego Naukę.
 • @Oracz 07:26:05
  O czym tu w ogóle mowa, jeśli Polacy pluli i w ogóle nie szanowali jedynego WŁASNEGO i prawdziwego pieniądza, jaki mieli w swej historii.
  Mowa o złotówce czasów Polski Rzeczpospolitej Ludowej, która była dlatego prawdziwa i twarda, bo oparta była o PRACĘ, o wytwór ludzkich rąk i umysłów.
  A to że międzynarodowi lichwiarze jej "wartość" cenili nisko, to tylko dlatego, że bżydzą się oni pracą i boją się jak ognia takiego prawdziwego pieniądza.
  Ale dlaczego Polacy nie szanowali SWOJEJ złotówki?
  Powody są banalne. Polak nie szanuje własnej pracy, gdy pracuje na własne dzieci. Poza tym Polak wierzy w żydowskiego ducha świętego zrodzonego z zapowietrzonej pustyni i w takiż sam żydowski "pieniądz".
  Też zrodzony z powietrza - z długu na lichwę.

  Więc o czym mowa?
  Polak nie rozumie, czym jest pieniądz, dlatego ceni demokrację, w której jest DEMOKRATYCZNYM parobem, rabem, niewolnikiem. Z nadzieją że też "od pucybuta do milionera" kraść będzie. Z tym że to płonna Polaków nadzieja, bo nie po to "uny" zakładają po świecie bombową demokrację, żeby "wyzwolony" lud mógł się wzajemnie demokratycznie i zaradnie okradać...

  I to się nie zmieni, bo Polak nie szanuje polskości. Polak szanuje to, w co WIERZY. A że wierzy w żyda, to ma to, na co zasługuje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930