Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Stało się - art.227 Konstytucji wzięty!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

NBP kupił obligacje skarbowe za 60 mld PLN na rynku wtórnym!!!

Zapraszam do wysłuchania wywiadu jednego z "naszych" dr. Jacka Chołoniewskiego w Radiu WNET.

 

 https://youtu.be/LIt781ifD8c

Drzwi do pieniądza suwerennego stoją otworem.

Dziękuję ci koronawirusie.

KOMENTARZE

 • Józio z Londynu
  Dziękuję za pałę. Masz rację: całe londyńskie rzydostwo ma się czego bać.
 • A to dobrze, czy źle?
  Teraz nie żartuję. mam chyba zapalenie ucha, a lekarzem to mogę se tylko pogadać telefonicznie. A ból ucha jak ból zęba. Po prostu dokuczliwy i wolno łapię niektóre informacje.
  Czyli pozytywnie czy nie? I dlaczego
 • @Wican 13:48:22
  Krok w sumie pozytywny ale bardziej przypadkowy niż przemyślany. 60 mld zł to nasze potrzeby emisyjne. Wszystko co będzie wyemitowane powyżej tej kwoty obróci się przeciwko nam. Rzecz w tym, ze zgodnie z art.227 Konstytucji NBP powieinien takie kwoty wprowadzać do gospodarki już 30 lat z rzędu.
 • @Wican 13:48:22
  Panie Wican, to jest tylko narzędzie. wszystko zależy jak go się użyje. Na przykład nożem można ukroić chleb, albo zabić. Narzędzie użyte przez pisiorów raczej nic dobrego nam nie przyniesie.
 • @Jabo 14:04:33
  Święta racja. Jeżeli większość tych kwot nie będzie "zaparkowana w produkcji" a przejedzona - to mamy bilet prosto do Wenezueli.
 • @nikander 14:03:23
  Dzięki. Ja się wykończę na co innego przez tego świrusa. A jest szansa, aby polacy decydowali o emisji pieniądza i szerzej o gospdoarce własnej. Ja tam jestem drobnica. Mam plan na niezły klaster, ale PiS ustawą mnie przetrąciło
 • Jak dotąd nie znalazłem mądrego
  który by mi wytłumaczył, dlaczego banki mają prawo do fałszowania pieniędzy,

  a skoro już to prawo mają, to dlaczego fałszują tak mało ?
 • @Jabo 14:04:33
  Ja wiem. Ale chodziło mi o same możliwości. Teraz z nudów przerwobiłem stare felgi i mam sztangę
 • @Wican 13:48:22
  Przepraszam Autora, że tutaj wtrącam:)).
  Spróbuj nasączyć kawałek waty propolisem ,7% do użytku wewnętrznego/apteka/.Delikatnie włóż do ucha /nie za głęboko, raczej tylko zaraz "za małżowiną, i nie kapiący do środka ucha.
  Możesz także, lekko posmarować za małżowiną na zewnątrz.
  trzeba się jakoś ratować w dobie znakomitego zaopatrzenia Polaków w dostęp do służby zdrowia, czy to z pandemią czy bez!!
  Reszty ekstraktu nie wypijaj, może się jeszcze przydać!:))
 • @trojanka 14:35:09
  Sprawdzę. Mam propolis
 • WPS
  Niestety pan Chołoniewski nie wyjaśnia lub nie wie, czy NBP kupując obligacje na rynku wtórnym wykreował " własny, narodowy" pieniądz, czy też przypadkiem : 1) nie zadłużył się u zewnętrznego żyda ? 2) nie " kupił" tych obligacji, czyli śmieciowych papierów płacąc np. złotem, a zatem sprzedał kwity wystawione na podstawie realnej pracy Polaków i zapłacił twardymi walorami w postaci złota?

  Może Józefie spytaj pana Jacka, czy wie więcej niż mówi, a być może się czegoś domyśla?

  Bo na przykład w ostatnich dniach ministerstwo skarbu Rosji też udając zatroskanego powiernika suwerena, czyli pracujących Rosjan - okradło tychże z ich oszczędności ( ponoć mają się oni teraz czuć "współwłaścicielami" SBIERBANKU, czyli banku "rosyjskiego" przez który przechodzi ok 85 % obrotu bankowego w Rosji) nabywając za pieniądze odłożone w funduszu Blagosostajanja, czegoś na wzór polskiego Funduszu Rezerwy Demograficznej, 50% +1 akcje w SBIERBANKU. Prawdziwego smaczku dodaje fakt, że dotychczasowa struktura SBIERBANKU( niby rosyjskiego banku:))))z udziałem CBR, była taka, że 40 % akcjonariuszy to podmioty mające rezydencję podatkową USA, a 29.5 % akcjonariuszy posiadało rezydencję podatkową Wlk. Brytanii ( czyli krótko mówiąc Żydzi NY & London) upłynnili akcje za gorącego dolara. A wszystko to odbyło się w majestacie "prawa" pod nadzorem Centralnego Banku Rosji, prezydenta Rosji i premiera.
  W bardzo ciekawych czasach przyszło nam żyć Józefie !
 • @stanislav 16:15:45
  Zapomniałem dodać, co ilustruje skalę skandalicznego przekrętu, że to 50% +1 akcji kosztowała Rosjan ( ok 2,15 tryliona rubli , obecny kurs 1$ = 80 rubli) Wspaniały biznes....dla Żydów :))))
 • Problem jaki w Polsce istnieje, to fakt, że nie wszystkie banki
  są bankami polskimi. Gdyby banki były tylko polskie z przeważającą własnością państwową, to ten proces byłby absolutnie naturalnym działaniem i nie byłoby żadnego szoku i zdziwienia.
 • @stanislav 16:15:45
  byc moze , pozbycie sie zielonej etykiety od oranzady bylo krokiem we wlasciwym kierunku ? . Byc moze teraz to bedzie rosyjski bank ? Ktos niedawno napisal , ze niejaki Putin pozycza zielone papierki pod zastaw nie mniej wartosciowych obligacji naszego najwiekszego przyjaciela i kupuje za to zloto i jakies tam inne aktywa . Moze ta emisja o ktorej mowa , byla spowodowana tym , ze banki komercyjne usztywnily znacznie akcje kredytowa i jakos te kase trzeba bylo wepchnac do gospodarki . Na ile suwerena uda sie powstrzymac przed checia wyplaty kasy z systemu bankowego nie wiadomo ,ale jesli wreszcie suwerena zainteresuje otaczajacy go swiat , to ...........pomazyc dobra rzecz
 • @stanislav 16:19:15
  Panie Pawle
  Nie ma żadnego powodu aby podejrzewać, że tym razem NBP jest konsumentem "zielonej sraczki FED-U". Tak obecnie robią wszyscy. Pejsatym sytuacja wymknęłą się spod kontroli.
 • @stanislav 16:19:15A co się dzieje z cenami towarów na rynku?
  //Zapomniałem dodać, co ilustruje skalę skandalicznego przekrętu, że to 50% +1 akcji kosztowała Rosjan ( ok 2,15 tryliona rubli , obecny kurs 1$ = 80 rubli) Wspaniały biznes....dla Żydów :))))//

  Jeżeli na towary na rynku dla codziennych potrzeb ceny nie idą w górę, to relacja dolar/rubel nie ma znaczenia. Na rynku są towary krajowe, a nie kupowane za dolary.
 • @Anna-PK 16:44:10
  Dokładnie.
  Jeśli dane państwo stosuje strategię obrony celu inflacyjnego to kurs waluty nie ma, lub może mieć nawet korzystne znaczenie dla gospodarki. Nie jedno państwo walczy ze byt napompowana swoją walutą.
 • @stanislav 16:19:15
  "ustruje skalę skandalicznego przekrętu, że to 50% +1 akcji kosztowała Rosjan ( ok 2,15 tryliona rubli , obecny kurs 1$ = 80 rubli) "

  28.5 milardów dolarów za odzyskanie kontroli przez Rosję nad głównym swoim bankiem, to ŚWIETNY interes! Rosja ma 564 miliardów rezerw. Skupowała złoto, teraz odkupiła najwazniejszy bank. Ma trzymać rezerwy w zachodnich obligacjach jak Wenezuela?
 • @Anna-PK 16:49:00
  Szanowna pani "profesor", ja wiem co mówi teoria, ale praktyka i rzeczywistość rynku rosyjskiego jest taka, że wśród towarów konsumpcyjnych zdecydowanie dominuje import. W dobrach inwestycyjnych...niestety też!
 • @stanislav 17:34:45 Import czego?
  Putin nałożył embargo na towary spożywcze i inne z importu.
  To co jest importowane?
 • @Anna-PK 17:40:58
  tego co ja i moi koledzy im eksporujemy via bialorus, kazchstan , szwajcaria :))))))))))
 • @stanislav 17:34:45
  Nałożenie embarga na Rosję spowodowało, że Rosja stała się drugim co do wielkości eksporterem zboża. Jak musi to i w Rosji urośnie.
 • @stanislav 17:34:45
  "praktyka i rzeczywistość rynku rosyjskiego jest taka, że wśród towarów konsumpcyjnych zdecydowanie dominuje import"

  Skąd Pan bierze te dane? Proszę o link. Z tego co wiem import of dóbr i usług stanowi około 21% rosyjskiego GDP, dla porównania około 51% polskiego GDP

  https://tradingeconomics.com/russia/imports-of-goods-and-services-percent-of-gdp-wb-data.html

  https://tradingeconomics.com/poland/imports-of-goods-and-services-percent-of-gdp-wb-data.html

  Dodatkowo, Rosja ma zdecydowanie dodatni bilans handlowy i duże rezerwy. Największym partnerem handlowym są Chiny.
 • @Anna-PK 17:40:58
  "Putin nałożył embargo na towary spożywcze i inne z importu.
  To co jest importowane?"

  Na przykład kawa, banany i ananasy :)
 • @nikander 17:54:29
  "Rosja stała się drugim co do wielkości eksporterem zboża"

  Numer jeden. Ale w ostatnim czasie nałożyła limity na eksport z powodu epidemii.
 • @Pedant 18:20:40 // Na przykład kawa, banany i ananasy :)//
  Jeżeli to podrożało i ludzi nie jest stać, to mogą przejść na kawę zbożową, jabłka i kiszone ogórki. ;)
 • @Anna-PK 19:00:23
  "Jeżeli to podrożało i ludzi nie jest stać, to mogą przejść na kawę zbożową, jabłka i kiszone ogórki. ;)"

  Co do kawy się nie zgadzam ;)
 • @ Autor - 5*
  DK
  ________

  PS
  Budzi tylko moje zakłopotanie fakt, że Radio Wnet jest radiem żydowskim - być może syjoniści (właściciele radia) są równie zagubieni w aktualnej rzeczywistości jak i nasi żydo-katolicy.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/01/16/pluralizm-medialny-iiirp-dla-polakow-wybieraj-zydo-media-lub-zydo-media/
 • @Anna-PK 17:40:58
  Pani była w Rosji ?
 • @stanislav 00:04:20
  "@Anna-PK 17:40:58
  Pani była w Rosji ?"

  Dopytuje się Pan o personalia, ale na merytoryczne pytanie nie odpowiada.

  Napisał Pan: ""praktyka i rzeczywistość rynku rosyjskiego jest taka, że wśród towarów konsumpcyjnych zdecydowanie dominuje import"

  Poprosiłem o źródła i dane, a Pan milczy jak deska grobowa.
 • @Pedant 07:33:00
  Jestem zajęty, ale wkrótce tobie " pilny kujonie" odpowiem. Nie interesują mnie personalia, ale znajomość rzeczywistości , a nie jedynie wikipedi .
 • @stanislav 00:04:20
  Byłam w Rosji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930