Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Gdy już Duda zostanie nam wciśnięty.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zatem drogo czytelniku. Już masz wybranego prezydenta i zapewnioną „ciągłość państwa”. 500+, emerytura +, wiek emerytalne są pod dobrym nadzorem. Śpij spokojnie i nie zawracaj sobie głowy wyborami.

      Coś mi się wydaje, że do wielu polityków jeszcze nie dotarło, że wybory prezydenckie zostały już rozstrzygnięte. Jeszcze szuflują nam stany nadzwyczajne, jeszcze przesuwają terminy, jeszcze pokazują się z namordnikami jak wchodzą do różnych drzwi, aby za nimi coś uzgadniać. O święta naiwności. Jeden taki przystojniaczek z Żoliborza uśmiecha się z politowaniem.

      On wie, że naczelnikiem jest a jego wola jest samospełniająca się. Dodatkowo, ma silną gwardię pretorianek, kobiet wystarczająco bezczelnych, dostatecznie głupich i bezwzględnie wiernych - aby zagłuszyć każdą publiczną debatę. Pójdą do wyborów – obojętnie – w namordnikach lub bez i wybiorą Andrzeja „Wciśniętego”.

      Bat na wyborców kręcony jest każdego dnia w telewizyjnej szczujni. Prezydent podpisuje zobowiązania, że nie cofnie 500+ i nie powiększy wieku emerytalnego. Kamera wyłapuje po ulicach wniebowziętych z tytułu emerytura plus. Każdy już prawie wie, co by się stało gdyby 10 maja nie została zapewniona „ciągłość państwa”: Sodoma i Gomora i co najwyżej zupki z kuroniowej garkuchni.
       Jakoś kuźwa to postsolidarnościowe ścierwo zapomniało jak kiedyś dusiło gospodarkę wiecznymi strajkami, aby przepędzić z Polski bezbożnego antychrysta. Pierdzielą teraz po mediach, że na półkach był tylko ocet. Co miało być więcej, gdy wytoczono przeciwko społeczenśtwu broń bolszewicką. Lenin też, aby zrewoltować Peretsburg, najpierw spalił tam magazyny żywnościowe a później odciął linie kolejowe, aby uniemożliwić dopływ zaopatrzenia. I co? - i naród to przeżył a wielu jest im za wdzięcznych. Młodzi może nie wiedzą co to jest hopokryzja ale...

      Wybory muszą być w maju.  „Żoliborz locuta, causa finita” (Żoliborz się wypowiedział, sprawa zamknięta). Żoliborz wie, że w czerwcu mogą dojechać następni jeźdźcy apokalipsy. Takiej suszy jeszcze nie widziałem. Spalinowy świder użyty do wiercenia dołków pod nowe zasadzenia przegrał walkę z suszą. Może być jak w Petersburgu. Rozcieńczanie pieniądza „złotą sraczką” NBP może nie pomóc.

      Zatem drogo czytelniku. Już masz wybranego prezydenta i zapewnioną „ciągłość państwa”. 500+, emerytura +, wiek emerytalne są pod dobrym nadzorem. Śpij spokojnie i nie zawracaj sobie głowy wyborami.

       Dzisiaj obudziłem się zlany potem. Otóż śniło mi się, że Borys Budka oficjalnie podpisywał zobowiązanie, że wszystkie transfery socjalne będą finansowane z tego samego źródła co dotychczas. Natomiast Kidawa-Błońska dokładnie tłumaczyła mechanizm działania tzw „wykupu przez NBP obligacji na rynku wtórnym”. Oskarżyła PiS o to, że wypuści obligacji tylko za 410 mld zł (źródło…), podczas gdy na walkę z koronawirusem będzie trzeba okrągły bilion – i ona to zrobi.

Gdy już osiągnąłem pozycję wertykalną pomyślałem: jak to, przecież w PO chwalenie się brakiem znajomości ekonomii należy do dobrego tonu. Panować to owszem, ale żeby rządzić???.
       Czy nasz nowy prezydent będzie miał przydomek „wciśnięty” lub „przepchany” - a jaka to różnica. Ty wiesz bez łaski: z tytułu samej tylko emisji pieniądza suwerennego należy ci się jakieś 5500 zł.  rocznie: https://nikander.neon24.pl/post/154679,pieniadz-suwerenny-szacujemy-korzysciNowy prezydent zadba o to, abyś się zadowolił ochłapem z pańskiego stołu, rzydowska manna czyli potrzeby pożyczkowe były niezagrożone  i aby na 447 starczyło.

Pytacie mnie czy nie żal mi kapanii wyborczej? Soory, ale co mógłbym usłyszeć od "taniej elokwencji" którą uprawia sejmowa smarkateria z Konfederacji.

 

KOMENTARZE

 • 5*****
  Przestałem publicznie wypowiadać się o PiS i idiotach, którzy na nich głosują. Słowa, którymi należy ich określić nie przystoją na polskim portalu.
  Niech ich piekło pochłonie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:35:36
  Chciałbym dożyć takich czasów w którym o jakiejkolwiek partii mógłbym się wypowiadać w superlatywach. Czyżbym oczekiwał zbyt wiele?
 • @nikander 09:39:01
  Superlatywy są zbędne, każdą partię trzeba pilnować bo władza degeneruje. Ale to co mamy teraz to nie da się wyrazić poprawną polszczyzną.
 • @Nathanel 09:39:43
  tysz prowda.
 • Powiem tylko tyle:
  tzw. demonkratura - to nie żarty.
  Wniosek?
  Żartem też nie jest gra w trzy karty, która ma wiele wspólnego z tzw. demonkraturą.
 • @demonkracja 10:03:06
  ja uważam, że budowa aparatu przymusu to kwestia najbliższych dni. Bez tego demokratura byłaby niepełna.
  Pozdrawiam.
 • @nikander 10:08:58
  -----------
  "ja uważam, że budowa aparatu przymusu to kwestia najbliższych dni. Bez tego demokratura byłaby niepełna."
  -----------
  Zgoda - z tym tylko, że fundamenty pod w/w aparat jest już dawno wylany.
  Pozdrawiam.
 • Od ściany, do ściany, autor jest przeciw, a nawet za
  tymczasem naga prawda jest taka, że innego kandydata nie ma, i obecnego należałoby przyjąć bez wyborów przez aklamację.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:35:36
  No coż, a Ty jeszcze pożyj, czego życzy Ci idiota, który ostatnio głosował na PiS. Podobnie jak inni, z umysłami nie zalanymi spirytem, nie miałem innego wyboru.
 • @nikander 09:39:01
  Takich czasów autor z pewnością nie dożyje, ale to nieważne, autor na to nie zasługuje, ponieważ jego zdolności konsyliacyjne są zerowe.

  W społeczeństwie, w którym liczy się tylko kasa, każda partia to złodziejska banda, i nawet jeśli przywódca jest idealistą (i ideologiem), to i tak musi pozwolić bandzie kraść, inaczej nie będzie miał bandy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:54:09
  Każdej władzy należy pilnować, zgoda, tylko kto ma to robić, skoro we łbach sieczka?
 • @interesariusz z PL 10:37:45
  Znam taką nację, która unika wchodzenia w konflikty, a ich moralność jest moralnością sytuacyjną. Sram na takich. Zawsze byłem, jestem i będę wyrazisty.
 • @interesariusz z PL 10:34:26
  Pod lufą kałacha prowadzili cię do lokalu wyborczego?
 • @interesariusz z PL 10:38:43
  No właśnie, w głowach sieczka.
  Widzę, że mimo wszystko stać cię na samokrytykę :) Niewielu popierających tę antypolską bandę tak ma, szacun!

  PiS PO jedno zło!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:50:34
  nie każdemu, jak Tobie, jest obojętne, kto rządzi.
 • @nikander 10:45:52
  Niech Pan będzie wyrazisty,
  ale niech się Pan nie żali, że o żadnej partii nie może się wypowiadać w superlatywach
 • @interesariusz z PL 13:22:44
  To ja się żalę? Coś się Szanownemu Panu prypało. Ja stwierdzam fakt.
 • @ Autor - 5*
  A milczenie owiec trwa w najlepsze.

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2020/04/406843.1-e1587398155795.jpg

  Najważniejsze, że lud boży nie traci wiary.
  XXI wiek !!! - Polska bez włsnych banków, przemysłu, handlu, bez polskich narodowych rządów, ale rozmodlona jak nigdy przedtem.

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2020/03/esldceowsaatmo_.jpg
 • autor
  czytuje wszystke Pana posty ale chyba dam sobie spokoj :)) Pan czlowiek obeznany z systemami , z petla bankową (dlugu ) ma jeszcze jakies watpliwosci co do rozwoju sytuacji , co do mozliwosci jej zmainy bez rozpadu i to spektakularnego starego systemu . Prosze powiedziec jaki margines decyzyjny ma jakikolwiek Rzad ktory wybierzemy skandujac co tam kto woli .Z czegos ten burdel w ktorym zyjemy trzeba utrzymac w domysle jak ma sie dlugi to albo sie zyje z komornikiem ( z wlasnego doswiadczenia wiem , ze mozna ) albo robi sie restrukturyzacje ( mozna przez podstawionych klientow skupowac swoj dlug ) albo sie szuka kozla ofiarnego . Prawdopodobnie na skale swiatowa ktos wymyslil takiego kozla i nazwal go Swirus , za dwa miesiace okaze się, ze wszystkiemu byl wlasnie on winien i my wicie rozumicie chcemy was prosic o pomoc o jednosc .
  A moze ktos cwany za te zielone etykietki wykupuje to tu i tam resztki realnej wartosci ?? Kiedys moi profesorowie , chyba Kozminski mowil " w stanach masz wybor Pepsi albo Cola , Demokraci albo Republikanie " mowi to cos Panu . System jest > System jest zero jedynkowy albo Duda albo kto ? odpowiedz jest znana . Tylko czy to cos zmieni . System sie broni przed rewolucją . Ten z Zoliborz doskonale wie , ze aby system przetrwal musi trzymac wszystko zelazna reka . Tu nie ma marginesu bledu . Oczywiscie my jestesmy tylko odnoga makro systemu , nie tu rozegra sie nasza przyszlość .
 • @rowszan 14:54:44
  Myślałem, że bardziej dokładam opozycji niż PiS-owi. W sumie MMT oceniam jako mały krok w dobrym kierunku. Rzecz w tym czym się to skończy: trwałą zmianą architektury monetarnej - bo jest okazja, czy wypadkiem przy pracy tego banksterskiego systemu - bo braknie nam jaj.
  Pozdrawiam.
 • @nikander 16:04:41
  Nam to moze nie braknie , tylko znakomita wiekszosc zapomniala , ze ma jeszcze jaja i to jest ogromny problem . Banksterka bez nowych kredytow nie pociagnie dlugo ( udzielania , czyli sprzedazy nowych produktow ) system łapie nadpłynnosc . Praktycznie zero mozliwosci zastosowania nowych instrumentow finansowych dla pobudzenia realu . Real zaczyna wygrywac . Kto wie . moze jest szansa
 • @rowszan 16:25:55
  Sytuacja jest sprzyjająca. Wszyscy dolewają przysłowiowe wiadro wody do rosołu. Atak na naszą walutę (aby dać nam nauczkę) będzie raczej trudny do przeprowadzenia.
 • Autor
  Też tak to widzę, tyle tylko że ja nie stawiam PO jako przeciwnika PiS tylko jako jego ,,brata''. Reszta to spacyfikowane przystawki dla pozoru nazwane opozycją. Układ był zatwierdzony dawno temu, teraz jest realizowany.
 • WPS
  Józku, piszesz: " Dzisiaj obudziłem się zlany potem. Otóż śniło mi się, że Borys Budka oficjalnie podpisywał zobowiązanie, że wszystkie transfery socjalne będą finansowane z tego samego źródła co dotychczas. Natomiast Kidawa-Błońska dokładnie tłumaczyła mechanizm działania tzw „wykupu przez NBP obligacji na rynku wtórnym”. Oskarżyła PiS o to, że wypuści obligacji tylko za 410 mld zł (źródło…), podczas gdy na walkę z koronawirusem będzie trzeba okrągły bilion – i ona to zrobi."

  Chciałbym wiedzieć, co w końcu "zlało cię potem" - emisja obligacji, czy wykup obligacji ? Kto emitował, kto kupował i za co?
 • @stanislav 22:31:26
  Dobre pytanie chociażby dlatego aby móc go opisać działanie MMT kolejny raz. Prawdę mówiąc to moje notki od dwóch miesięcy kręcą się wokół tego tematu. Tak więc:
  - obligacje mogą wypuszczać MIF-y (Monetarne Instytucje Jinansowe) a mogą nimi być: skarb państwa, instytucje z gwarancjami skarbu państwa (np Polski fundusz Rozwoju), korporacje.
  - kupując, banki komercyjne płacą pieniędzmi własnymi lub pieniędzmi poszukiwanymi na rynku międzybankowym.
  - NBP wykupuje te obligacje na rynku wtórnym bezpośrednio lub za pośrednictwem podstawionego banku (np Banku Gospodarstwa Krajowego) płacąc pieniędzmi "wyczarowanymi z powietrza".

  Proste ale trudne do zrozumienia, bo niby jak można płacić pieniędzmi, których się nie ma. Na tym polega kreacja pieniądza w systemie MMT.

  Czy jest to jasne?
 • @nikander 06:14:01
  Po przeczytaniu tych głupot liberałów i lewaków, uważam, że najlepszym dla was prezydentem byłby ryży matoł!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930