Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Wybory – a dokąd to banksterski cwelu?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tylko od Was i od wybranego przez Was Prezydenta będzie zależało, czy ta chwilowa odwilż będzie jedynie krótkim wypadkiem przy pracy tego banksterskiego systemu, czy przerodzi się w trwałą tendencję zapewniającą Polakom godne życie.

      Stało się. O pieniądzu suwerennym mówi się już nie tylko po stodołach, gdzie może się zbierać Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych, ale na najświetniejszych salonach gdzie spotykają się prezydenci. Na ostatniej konferencji w Davos już nie mówiono o jakiejś świetlanej idei, ale o krokach jakie powinny być podjęte, aby tę ideę urzeczywistnić. Nie wierzysz, to zerknij tutaj:

Polityka Banku Centralnego w zakresie waluty cyfrowej 

 

      Niespodziewanie z pomocą przyszedł nam koronawirus. Nie dość, że odblokował możliwość odzyskania przez wiele narodów (w tym Polsce) suwerenności monetarnej to chwilowo uziemił amerykańskie lotniskowce, które by tę szansę mogły spacyfikować. Módlmy się zatem o to, aby załogi tego pływającego amerykańskiego złomu jak najdłużej były podpięte do respiratorów.

      Pilnujący banksterskich interesów szabas-gnoje musiały sięgnąć po instrumenty polityki pieniężnej, które – praktycznie – były dostępne od zawsze. I to jest prawdziwy przełom. Z tzw. „operacji strukturalnych” pisowski rząd po cichu zaczął korzystać od 2018 roku kupując możliwość sprawowania władzy transferami socjalnymi. Kto był przytomny to widział: niespełna w trzy tygodnie po przyjęciu budżetu, gdzie to pożytki z uszczelnienia VAT-u zostały spożytkowane do złotówki, rząd nagle znajduje około 50 mld zł. Żaden z sejmowych mędrków jakoś nie połapał się skąd. Mamy na to dowody, bo trzykrotnie zrobiliśmy akcję wysyłkową do wszystkich posłów i senatorów.

     Tak więc piszę do sejmowego buca (sorry, ale na grzeczniejsze słowo nie zasłużyli”. Gdybyś zadał sobie trud zapoznania się z dokumentem, za którym głosowałeś rokrocznie przyjmując ustawę budżetową ( a mówię tu o „Założeniach polityki pieniężnej”), to byś wiedział co Prezesowi NBP było wolno. Ponieważ jak wiem – nie masz na to czasu – bo jak nie te media, to inne, jak nie rocznica to klęcznik – zebrałem to jak ewaluowało rozumienie operacji strukturalnych od roku 2005.

3.Operacje strukturalne mają na celu długoterminową zmianę struktury płynności w sektorze bankowym. Gdyby wystąpiła taka konieczność, bank centralny może przeprowadzać operacje strukturalne na drodze wykupu własnych obligacji (znajdujących się w portfelach banków komercyjnych), zakupu papierów wartościowych na rynku, bądź poprzez emisję własnych długoterminowych papierów dłużnych. (rok 2005, strona 11)

3.Operacje strukturalne mają na celu długoterminową zmianę struktury płynności w sektorze bankowym. Gdyby wystąpiła taka konieczność, bank centralny może przeprowadzić następujące operacje strukturalne: emisja obligacji, przedterminowy wykup obligacji, zakup i sprzedaż papierów wartościowych na rynku wtórnym. (rok 2006, strona 13)

Operacje strukturalne mogą zostać przeprowadzone w celu długoterminowej zmiany struktury płynności w sektorze bankowym. Gdyby wystąpiła taka konieczność, bank centralny może przeprowadzić następujące operacje strukturalne: emisję obligacji, zakup oraz sprzedaż papierów wartościowych na rynku wtórnym. (rok 2011. strona 14)

       "Konieczność” przeprowadzania operacji strukturalnych istniała od zawsze. Nie będę dyskutował nad tym, kto się ostatnio z możnych tego świata na to zgodził. Wiem tylko jedno, że w świetle obowiązującego w Polsce prawa nikt za to do pierdla by nie poszedł.

       Finansowanie Tarczy antykryzysowej 2.0 „poluzowaniem ilościowym” a konkretnie wykupem papierów wartościowych na rynku wtórnym, rozumie może 1% społeczeństwa a w porywach może aż 2%. Uwierzcie mi zatem na słowo, że w ten sposób został odblokowany art. 227 naszej konstytucji i NBP w końcu zaczął emitować złotówkę. Musi jeszcze za tę pół-suwerenność zapłacić sporą gażę, bo te wyemitowane pieniążki muszą przez kilka godzin poleżeć na kontach banków komercyjnych – ale to krok w dobrym kierunku. Płynność sektora bankowego zostanie podtrzymana tym, że na kontach przedsiębiorców znajdzie się trochę więcej grosza.

       Jednak każdy plus ma swój minus. Otóż bezpieczny poziom emisji przyrostowej za rozpatrywany okres wynosił średnio 50 mld zł rocznie. To co obecnie Rząd i NBP wyprawiają, to istne szaleństwo. Zapowiadane 410 mld zł emisji spowoduje, że będziemy wreszcie rozwiązywać problemy monetarne w dobie stagflacji. Dotychczas w podręcznikach ekonomii niewiele jest na ten temat, będziemy to ćwiczyli na własnej skórze.

       Jesteśmy w okresie przełomowym i tylko od Was o od wybranego przez Was Prezydenta będzie zależało, czy ta chwilowa odwilż będzie jedynie krótkim wypadkiem przy pracy tego banksterskiego systemu, czy przerodzi się w trwałą tendencję zapewniającą Polakom godne życie z perspektywą na dobrobyt. Te około 60 mld zł rocznie z suwerennej emisji pieniądza i „zaparkowania go w gospodarce” dałoby około 180 mld przyrostu produkcji ze wszystkimi tego pożytkami dla obywateli i budżetu.

      Zadem Drogi Wyborco – olej każdego kandydata na prezydenta, który w swoim programie nie będzie miał postulatu o całkowitym odzyskaniu suwerenności monetarnej. Niektórzy z kandydatów w Davos bywali i powinni wiedzieć o czym mówię.

       Chyba nie chcesz głosować ani za ekonomicznym idiotą, ani za bansterskim cwelem. Nie głosuj także na cykora, który nie chce wykorzystać dziejowego momentu, w którym to koronawirus na trwałe zakotwiczył flotę amerykańskich lotniskowców.

KOMENTARZE

 • @Autor
  "Zadem Drogi Wyborco – olej każdego kandydata na prezydenta, który w swoim programie nie będzie miał postulatu o całkowitym odzyskaniu suwerenności monetarnej". -

  --- A czy jest taki kandydat? Jeśli tak, to czy ma jakiekolwiek szanse na wygraną?

  A w sumie to czytam chętnie i z uwagą Pańskie teksty :)
 • @dolby 10:29:02
  Ile hasbara płaci za podtrzymywanie ekonomicznego debilizmu Polaków? Pytam, bo może sam bym tym sposobem trochę dorobił do emerytury.
 • @zygmuntbialas 10:29:11
  Panie Zygmuncie
  Wiem, że pisze trochę na Berdyczów. Rzecz w tym, aby UNY wiedziały, że my już coś wiemy.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @nikander 11:49:49
  Niestety, wiedzieć, to warunek konieczny, ale nie wystarczający. To "poluzowanie ilościowe" służy jedynie temu, żeby poprzez inflację ograbić nas z zasobów, które jeszcze mamy. Nie darmo min. Kościński płakał, że ludzie mają w skarpetach sto kilkadziesiąt miliardów zł i się marnują, bo nie może położyć na nich banksterskiej łapy.
  Wiara w to, że politycy o czymś ważnym decydują, a szczególnie prezydent, jest trochę naiwna. Decyduje ten, co trzyma kasę, a właściwe, kto ma w rękach system finansowy świata. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat "chłopcy" go [czyli system] trochę przegrzali, więc żeby dokonać kontrolowanego resetu wymyślono koronawirusa.
 • @Jabo 12:52:17
  Sporo w tym racji. Koronawirus musi spalić trochę gotówki aby przywrócić normalność. Normalność to biorca pożyczki. A tak w ogóle wszystkich, którzy nie biorą kredytu to powinno się zutylizować. Jaki z nich pożytek?
 • @nikander 13:00:10
  -----------
  A tak w ogóle wszystkich, którzy nie biorą kredytu to powinno się zutylizować. Jaki z nich pożytek?
  -----------
  Tak - bez kredytów ten szatański system staje się niewydolny.
  Wniosek?
  Wypełnione forsą skarpety trzymane w domach - to jak groźny tętniak na żyle samego Belzebuba. Trzeba go operować - więc chirurg wziął do kosmatej ręki - tym razem nie skalpel - a ukoronowanego świrusa.
 • @ Autor - 5*
  "Jesteśmy w okresie przełomowym i tylko od Was o od wybranego przez Was Prezydenta będzie zależało, czy ta chwilowa odwilż będzie jedynie krótkim wypadkiem przy pracy tego banksterskiego systemu, czy przerodzi się w trwałą tendencję zapewniającą Polakom godne życie z perspektywą na dobrobyt."

  Panie Józefie,
  to jest o wiele trudniejsze niż opracowanie założeń suwerennej polityki finansowej, to jest praca na długie, długie, lata i bez gwarancji powodzenia.
  To co Pan robi, co usiłuję robić sam i wielu innych narodowych publicystów, to zaledwie nanocząsteczka niezbędnej propagandy, a potrzeby są na megatony.
 • @Jabo 12:52:17
  jestem tego samego zdania, to czym Nikander zachwyca się, będzie wykorzystane przeciw nam.. pomijając paliwo na stacji, to w sklepach ciągle drożej.. (podług ekonomii tańsze koszty transportu powinny zmniejszyć ceny w sklepie, a tak nie jest).

  Ja Nikandera rozumiem i popieram; suwerenny dodruk. Niestety widzę, że kraj ma już bilion długu i dodruk bez kotwicy. To prosta doga do egzekucji komorniczej (akt 447) oraz hiperinflacji.

  Piszesz, że system finansowy Świata jest "trochę przegrzany", moim zdaniem od 2008r. to bankrut na kroplówce, która skończyła się w 2019 i koronalnyświrus musiał wybuchnąć, aby to przykryć.. mamy XXIw. nie przystoi, aby maklerzy w garniturach od armaniego skakali z 30 piętra.. teraz dostaną postojowe :)
 • @wk..ny 16:32:40
  Nieśmiało przemyciłem w notce słowo "stagflacja". Możemy oczekiwać spadku produkcji przy wysokiej inflacji. Jest czego się bać, ale o tym w następnej bajce.
 • Uprzedziłeś mnie..
  ..chciałem napisać notkę o wyborach.
  Ty napisałeś, ale w zasadzie nic w tym temacie konstruktywnego..

  Dobrze wiesz, że żaden kandydat nie spełnia nawet teoretycznie Twoich wymagań.

  Mamy jeden główny cel, aby długopis Kalksztajna odszedł w niebyt.
  Kto za niego?

  Kidawa okazała się pantofelkiem intelektualnym (swoją drogą zwołałbym trybunał narodowy aby osądził i ukarał tych co to intelektualne zero marszałkiem sejmu zrobili). Ona jest dowodem, że demokracja parlamentarna nie działa.

  Hołownia to produkt marketingowy TVNu. Kolega widział jego wiec wyborczy, gdzie opłacone nastolatki i emeryci na znak dyrygenta skandowali hasła.

  Bosak.. tańczący z pryszczami, utrzymanek Winnickiego. Nigdy nie pobrudził sobie rąk pracą. Może nawet mówić to co ja, ale wizyt w ambasadzie USA nie wybaczam.

  Biedroń?? ja do gościa nic nie mam osobiście, ale nie mam pojęcia jak ten koleś znalazł się w polityce, to znaczy przeraża mnie ilu debili i dewiantów jest w Polsce, że takie indywiduum pojawiło się chociażby w telavizji.. szkoda nawet komentować tą kandydaturę, bo już Konchita Wurst była by śmieszniejsza..

  Kosiniak Kamysz. Przedstawiciel politycznej prostytutki, czyli PSLu. Po objawieniu intelektualnej ułomności Kidawy jest najmocniejszym przeciwnikiem obecnego długopisa. Nie lubi kalkstajna, i to jest największy atut, i chyba jedyny.

  Reszta to plankton polityczny, chociaż przyznam szczerze, że osobiście mając do wyboru tych co mamy, to bym Pana Jakubiaka widział jako reprezentanta mnie i reszty Polaków na tronie prezydenta, jakoś mi do niego najbliżej, ale wiem, że szans nie ma..

  Jak by nie było, żaden z kandydatów nie podziela teorii Nikandera, znów przyjdzie nam głosować przeciw, zamiast za :(

  P.S.
  napisałem się, chyba notkę z tego zrobię ;)
 • @wk..ny 17:04:03
  Pisać. Pisać ile się da aby UNY wiedziały, że naród coś zaczyna kumać.
 • @nikander 16:54:44
  Dokładnie, STAGFLACJA, to jest co nas czeka niestety :((
 • 5 za poruszenie tego tematu.
  ! ! ! ! !
  Tylko mimo że nie jestem jasnowidzem, widzę ciemność pomroczną bo znowu ponad połowa oleje wybory i będzie siedzieć na 4 literach w domu.
  A ci co pójdą to zrobią powtórkę z historii i .... będziemy w polin. NIESTETY !

  " Chyba nie chcesz głosować ani za ekonomicznym idiotą, ani za bansterskim cwelem. Nie głosuj także na cykora, który nie chce wykorzystać dziejowego momentu, w którym to koronawirus na trwałe zakotwiczył flotę amerykańskich lotniskowców."

  Pozdr.
 • Private placement - tego jeszcze nie było
  Na dwóch przetargach ogłoszonych w marcu i kwietniu rząd sprzedał papiery serii DS1029 za 3,1 mld zł, a w ramach private placement, czyli poza aukcją, bezpośrednio wskazanym inwestorom, te same obligacje za 5 mld zł oraz dodatkowo serię DS0726 za 5 mld zł. 26 marca 2020 r. resort finansów przyznał BGK prawo zakupu obligacji skarbowych serii DS0726 i DS1029 poza przetargiem.

  Żródło: https://spidersweb.pl/bizblog/tajna-emisja-obligacji-mf-nbp-bgk/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930