Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 7905 komentarzy

Partia50plus

nikander - Bardziej pragmatyczne niż rewolucyjne myślą wojowanie.

Nie głosuj na banksterskiego (... cenzura)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

No to mamy w Polsce Budapeszt. Doczekaliśmy się wreszcie polskiego Gyurcsány’ego: „kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem”, "spieprzyliśmy.

       Jeśli do opisu niektórych działań zmuszeni jesteśmy używać angielskich nazw to oznacza, że jest to jakaś nowość na naszym gruncie. Tak też jest z terminem „private placement” i postaram się wyjaśnić o co chodzi. Tak pewna scenka mogłaby wyglądać w kabaretowym odcinku „Ucha prezesa”:

      W poczekalni czekają Premier Morawiecki, Prezes NBP Adam Glapiński, Prezes Ganku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka. Wchodzą poproszeni. Gospodarz (chyba wiecie kto - zwany dalej „Gospodarzem”) wita ich z zatroskaną miną:

- cosi słupki się chwieją i sytuacja jest alarmująca. Trzeba by coś rzucić bydełku wyborczemu, bo nie wiadomo gdzie polezie. Panie premierze, macie tam jeszcze jakiś zaskórniaki?

- Premier: bryndza - Panie Gospodarzu - bryndza.

No i tu mam problem, bo wiem, że wszyscy wiedzą jak pieniędzy poszukać, tylko nikt nie ma odwagi tego powiedzieć jako pierwszy. Coś mi się wydaje, że „gdzie diabeł nie może tam Beatę pośle”. Zawsze kobieta może liczyć na szarmancki stosunek Gospodarza do kobiet.

Chociaż zatem sytuacja wygląda na trochę hipotetyczną to jest wyjątkowo realna. Rzecze przeto: Panie Gospodarzu jest wyjście. No to mówcie, mówcie...

- premier wypuści obligacje rządowe na kwotę taką ile pasuje. Zrobi to poza przetargiem a ja je wykupię.

- Jak to? - przecież Pani nie ma pieniędzy! - podnosi głos Gospodarz.

- Grogi Gospodarzu, proszę słuchać dalej: przecież teraz nie przewozi się pieniędzy furgonetkami. Ja kupie te obligacje i zaksięguje, że rząd jest mi te pieniądze winien. Wcale tych pieniędzy nie muszę mieć. Będę miała jakiś dług i w księgach wszystko będzie OK. Nikt o ten dług się nie upomni, bo niby kto? Pieniądze znajdą się w budżecie i możemy kręcić z nich kolejne kiełbaski wyborcze.

- A czy to jest legalne? - pyta zatroskany Gospodarz.

- Legalne jak najbardziej – odpowiada Premier, bo robi to teraz każdy, tylko ci w Brukseli mogą się czepiać, że ten stosunek długu do PKB może się komuś nie podobać.

- Włącza się Prezes Glapiński: zawsze mogę wesprzeć przyjaciół w biedzie. Mogę ten dług od Prezes Beatki wykupić.

- Ale przecież Pan nie ma żadnych pieniędzy! - włącza się Gospodarz.

- Szlachetny Gospodarzu, pieniędzy to ja nie mam, ale mam ołówek dobrze zatemperowany art. 227 Konstytucji i mogę nim wypisać każdą kwotę. Pani Beatka wystawi mi polecenie zapłaty a ja go uiszczę. Żaden ślad po jakimś długu publicznym nie pozostania.

- A czy to jest legalne? -pyta Gospodarz.

- Legalne mości Gospodarzu – chórem odpowiadają Premier z Prezesami. To się nazywa z angielska „private placement” czyli sprzedażą obligacji poza przetargiem.

      Nie wiem jak Gospodarz uhonorował wysłańców dobrych wieści, bo w scenariuszu tego nie podali. Wiem tylko, że za kilka tygodni będziemy ćwiczyli w Polsce stagflację czyli inflację połączoną ze spadkiem produkcji, bo inaczej nie może skutkować dolewanie przysłowiowego wiadra wody do rosołu.

      Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych odnotował, że jak postanowili tak zrobili i robić będą aż do wygranych wyborów.

Na dwóch przetargach ogłoszonych w marcu i kwietniu rząd sprzedał papiery serii DS1029 za 3,1 mld zł, a w ramach private placement, czyli poza aukcją, bezpośrednio wskazanym inwestorom, te same obligacje za 5 mld zł oraz dodatkowo serię DS0726 za 5 mld zł. 26 marca 2020 r. resort finansów przyznał BGK prawo zakupu obligacji skarbowych serii DS0726 i DS1029 poza przetargiem.” Źródło:

https://spidersweb.pl/bizblog/tajna-emisja-obligacji-mf-nbp-bgk/

    No to mamy w Polsce Budapeszt. Doczekaliśmy się wreszcie polskiego Gyurcsány’ego: „kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem”, "spieprzyliśmy. Łgaliśmy jak przysłowiowa bura suka, że pieniążki na transfery socjalne pochodziły z dobrego rządzenia i z ukrócenia mafii vatowskich. Sprawa zaczęła śmierdzieć już w 2018 roku, w którym to w kilka tygodni po przyjęciu budżetu nagle w cudowny sposób znalazły się dodatkowe środki w kwocie około 50 mld zł – bo kolejne wybory trzeba było wygrać. Bydełko wyborcze polazło tam gdzie paśnik był suto zaopatrzony.

Konkluzja.

Żaden z 10 kandydatów słowem nie pisnął, że trzeba odzyskać suwerenność monetarną i zaoszczędzić tym sposobem społeczeństwu i gospodarce około 150 mld zł rocznie, bo to jest legalne pod warunkiem, że z tego „private placement” będzie się korzystało z głową.

Nikt z kandydatów do prezydentury o tym nie mówi, co jednoznacznie dowodzi, że mamy do czynienia z banksterskimi cwelami zatroskani w tym, aby sytuacja „powróciła do normy”. Przecież wszystkie pieniądze świata zostały stworzone w ósmym dniu Genesis i zostały przekazane pewnemu narodowi wybranemu, a my możemy je sobie pożyczyć na procent. Olej te wybory nie tylko ze względu na koronawirusa.

 

O tym, że może być inaczej dowiesz się tutaj...

 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "Żaden z 10 kandydatów słowem nie pisnął, że trzeba odzyskać suwerenność monetarną i zaoszczędzić tym sposobem społeczeństwu i gospodarce około 150 mld zł rocznie"

  Powód może być taki, że nie chce odpaść w przedbiegach jak mu banksterka w mediach zrobi stosowną kampanię ku temu.
  Myślę jednak, że trzeba poprzeć Bosaka - on jest z Konfederacji w skład której wchodzi Braun - twórca Pobudki - jej główne hasła to Kościół- Szkoła - Strzelnica - Mennica.
  Nie od razu Kraków zbudowano...
  No chyba, że znów się mylę.

  5*

  Serdecznie pozdrawiam.
 • Czy rząd naprawdę nas zadłuża ?
  BGK to Polski bank...rząd też jest Polski ...
  czyli rząd zadłuża Polskę w Polsce...dług zewnętrzny nie rośnie.

  To przekładanie własnych pieniędzy z kieszeni do kieszeni..
  To tak jakbym wyciągnął (pożyczył) trochę kasy z konta oszczędnościowego przeznaczonego na przyszłą żonę... w celu zaspokojenia żądz z bieżącą kochanką.

  Czy się zadłużyłem ?
  Tak ale w stosunku do siebie do własnych planów ...
  i żadem lichwiarski komorni do mnie nie przyjdzie...
  a odsetki sam sobie ustanawiam...

  Moim zdaniem to jest dobra suwerenna koncepcja w warunkach gdy jest mus .. wydać parę groszy na nową kochankę..

  Błędem było by wziąć kredyt u globalnych lichwiarzy albo u "gotówka od ręki"
  Kredyty u lichwiarzy zaciągane przez neoliberałów należy spłacać i redukować w miarę możliwości budżetowych... czyli rolować mniej a więcej wykupywać... a podpierać się długiem wewnętrznym...
  Lichwiarze są takiemu działaniu oczywiście przeciwni.. i budują różne zapory w tym prawne, lobbingowe, medialne by uniemożliwić rządowi takie działanie.
 • @Oscar 09:48:28
  Emitowanie suwerennego pieniądza to święte prawo każdego państwa a przy okazji grzech śmiertelny wobec plemienia koczowniczego.
  Nie wiem dlaczego teraz na to pozwolili?
 • @Oscar 09:48:28
  Tak.
  Kilka razy napisałem, że jest to całkowicie legalne jednak pod warunkiem, ze będzie to ściśle wyliczona kwota i "zaparkowana w produkcji". Tak mogliśmy robić już od 20 lat. Inaczej stałaby teraz polska gospodarka (nasza baza podatkowa) gdybyśmy podpompowywali ją rocznie kwotą około 50 mld zł. Dodatkowo społeczeństwu zostawałoby w kieszeniach około 40 mld zł lichwy.
  Dlatego: jeśli kandydat na prezydenta boi się o tym mówić, to znaczy że nie dorósł do swojej roli.

  To już nie jest teoria. To zostało przetestowane i żadne lotniskowce nie podpływają pod nasze brzegi. Wystarczy mieć jaja.
 • @nikander 10:02:13
  No to się zgadzamy :)
 • @Oscar 12:01:16
  Gdybś nie był fanem PiSiorów
 • @Jasiek 09:41:06
  Szanowny blogerze, uważasz, że ten Żyd jest lepszy, bo " nasz"? Zastanawiam się kiedy Polacy zmądrzeją????
 • @stanislav 13:41:34
  Witam.
  Niczego nie uważam. Piszę, aby Polacy zaczęli myśleć. Czy mi to lepiej wychodzi czy gorzej, próbuję...
 • @Oscar 09:48:28
  Oskarze, przepraszam, czy ciebie dopadła przedwczesna skleroza? O czy szanowny PiSokleto piszesz? Bądź pewien , że ten "pomysł" Pinokio Morawieckiego polega na tym, że obligacje nabędą żydowskie banki i fundusze. Ty jeszcze tego nie poniał ?
 • "Nie głosuj na banksterskiego cwela"
  --------------
  Gdyby tzw. demonkratura zależała naprawdę od tzw. suwerena - toby jej natychmiast zakazano - i tyle.
 • WPS
  Szanowny Józku, dziwi mnie,że ty się dziwisz? Toż od dawna tobie usiłuję wytłumaczyć, że twoje pomysły na suwerenny pieniądz i doradztwo skazane są na niepowodzenie, gdyż pieniądz i banki, to kwestia czysto polityczna a nie jakieś tam teoretyzowanie i udowadnianie...że 2 + 2 = 4
  Z prawdziwym zmartwieniem patrzę na twe próby doradzania żydom, żeby pozbawili się...łatwych dochodów :))) Jakiego spodziewasz się skutku?
 • @stanislav 13:45:34
  Przepraszam, że się wcinam. W przypadku private placement szwindel pod stołem jest mało prawdopodobny a prawie niemożliwy. To jest japoński wynalazek i oby zagościł u nas na dłużej.
 • @stanislav 13:51:48
  Tym razem będę szczery: gdybyś Pawle zdobył władzę, to architekturę monetarną oddałbyś pejsatym " bo się na tym znają". Znamy to z historii.
  Na tym kompletnym zidioceniu ekonomicznym politykom wolno wszystko. A może by tak coś zrobić, aby zaczęło być im gorącą pod czterema literami. Nic tylko kuźwa, że się nie da, że jakieś "doradztwo".
 • @stanislav 13:41:34
  "Szanowny blogerze, uważasz, że ten Żyd jest lepszy, bo " nasz"?"

  1. Co do bycia Żydem to on zaprzecza.
  2. Jest lepszy niż ktokolwiek z WPS, ponieważ startuje w wyborach....
  3. Serdecznie Pana pozdrawiam. I całe WPS.

  Ukłony
 • @dolby 14:15:16
  A niby z kim to mamy robić, jak 99.999% Polaków wie, że pieniądze bierze sie z bankomatu. Kto pójdzie się bić za jakąś suwerenność monetarną jak tu 500+ a tam emerytura+. Gówno to wszystkich obchodzi skad się ten dobrobyt bierze i na czyj koszt.
  Tu się kłania praca u podstaw.
 • @nikander 14:28:05
  Pierwsze echa.
  Po tej notce na Salonie24 powiedzieli mi VVVVOOOONNN!. Czy mam to komentować?
 • @nikander 14:34:05
  "Po tej notce na Salonie24 powiedzieli mi VVVVOOOONNN!."

  Stado debili krzyczało to "VVVVOOOONNN!" albo banda zadaniowanych trolli...

  Przerażające :-(
 • @Jasiek 14:45:27
  Co by nie powiedzieć to NeOn24 ma bardziej kumatych zarówno adminów jak i społeczność. To już prawie elita.
 • @Wican 13:09:49
  to co ? ożeniłbyś się ze mną ? Napiłbyś się piwa (wolę koniak a właściwie nie piję..)...czy oddałbyś mi kochankę w nieodpłatny leasing..

  Nie jestem fanem PISu PIS jest przykościelny a ja jestem nie przykościelny.... historycznie jestem za wersją historii z czasów PRLu po wyprostowaniu i jestem zdecydowanie wersji historii w narracji PIS i solidaruchów... bo tego wręcz nie da się wyprostować..
  w polityce zagranicznej (kapiący wazeliną wasalizm wobec USA) zdecydowanie nie popieram PISu ... ale popieram pewną twardość wobec UE np na tle walki z "nadzwyczajną kastą"..

  Czyli fanem nie jestem ale pewne działania popieram..
  np działania gospodarcze staram się ocenić obiektywnie...
 • @stanislav 13:45:34
  hehehe tak to było od samego 89r... to była obowiązująca wszystkie rządy nawet SLD polityka wyprzedaży Polski do mafii żydowskiej zamaskowanej przez najróżniejsze czapeczki firmowe....

  Do dzisiaj mafia stara się pogłębiać tę politykę .. ale z PISem idzie jakby wolniej niż z entuzjastami czy wręcz doktrynerami prywatyzacji takimi jak PO...
 • @nikander 14:52:23
  "Co by nie powiedzieć to NeOn24 ma bardziej kumatych zarówno adminów jak i społeczność. To już prawie elita."

  Ja myślę, że to może być też kwestia zapachu czosnku jaki unosi się na salonie ;-)))

  A ostatnio Szanowna Anna-PK narzekała na NEon.... :-(

  Ukłony
 • @nikander
  Pisząc o kimś cwel kompromitujesz się, miałem ciebie za poważnego, myliłem się jesteś chamem i prostakiem, frustratem bez życiowych osiągnięć.
 • autor
  czytajac Pana komentarze do komentarzy uwazam ,ze moge Pana pocieszyc . Obserwujac skutki gospodarcze wywolane przez decyzje majace na celu zwalczac ( tylko co ??? ) pandemie i stosujac metode szacunkow jak najbardziej ostroznych zetkniemy sie w tym i pewnie przyszlym roku z recesją . Niech to bedzie 4% procent - doprowadzi to moim zdaniem do wybuch niezadowolenia spolecznego na szeroka skale .Inflacja , bezrobocie , jeszcze bardziej spolaryzuja spoleczenstwo Czy mozliwa jest wojna domowa ? wedlug mnie wielce prawdopodobna Roszczeniowe masy przyzwyczajone do "darmo" a pozbawione tego darmo gdzies upomna sie o swoje . Smutny koniec klasy sredniej nadchodzi . Pozniej jak zostaniemy bo zawsze ktos zostaje :)))))) bedziemy sie mogli zajac budowa troche lepszego systemu albo i nie .Pytanie czy bedziemy landem ? czy tez wysunieta rubieza na zachod ? a moze gdzies granica na Wisle bedzie ? Jak Pan sie odnosi do Takiego scenariusza ?
 • @kula Lis 69 15:56:36
  Tak jak na PiS-owca przystało potrafisz tylko wykonać atak at personam. Notka była chyba z tego obszaru wiedzy, która jest pisowskim janczarom zakazana. Jednak o "private placement" warto by coś niecoś wiedzieć. To już jest opis rzeczywistości, która się dzieje.
 • @rowszan 16:38:47
  Im więcej naszych będzie znało szczegóły tym o to o czym myślimy przyjdzie szybciej. Ten link, który dałem pod koniec notki to temat deliberacji w Polskim Lobby Przemysłowym. Raport będzie wkrótce.
 • @nikander 16:56:45
  Notka notką, ale ten cwel to był niepotrzebny, dlatego napisałem jak napisałem.
 • @kula Lis 69 18:24:50
  Całą dziesiątkę "kandydatów" potraktowałem sprawiedliwie. Gdybym nie był tak wkurzony na cała obecną klasę polityczną to byłbym bardziej łaskawy.
 • @kula Lis 69 18:24:50
  Ludzie którzy podpisali wyrok - przynajmniej choroby na miliony Polaków nie zasługują nawet na określenie cwel. są czymś znacznie gorszym.
 • pełna zgoda 5*
  co możemy zrobić??
  moim zdaniem tylko zagłosować na Kosiniaka.. jedyna opcja anty PiSowa, mająca szansę wygrać.. To nie mój prezydent, nie moja bajka, wiem tyle, że długopis pisowski nie może wygrać... gdybym ja został prezydentem, to by latarni w kraju zabrakło.. niestety nie ma takiego, musimy głosować na to co mamy... Oby nie Duda, tylko Kosiniak spełnia warunki.. pragmatyzm..

  Oczywiście idąc w SF, to Ja bym rozliczył wszystkie kurwy od 89, konstytucję zaanektowały, jak i wejście do UE.. pomarzyć można :(

  P.S.
  taki Wojtas znów mnie zbanował, a pisze i żali się z takiego powodu.. nigdy go nie zbanowałem, nigdy komentarza nie skasowałem.. to jest zakłamana kurwa!!!!!!!!!!!!!!
 • Ja w ogóle
  Się dziwię ,że są jeszcze ludzie którzy w jakikolwiek sposób biorą w obronę PIS i cała kastę rządząca. Przecież wyraźnie udowodnili ostatnimi działaniami że mają nas za idiotów, kłamią, konfabulują, działają bez przerwy z wyrachowaniem przeciwko społeczeństwu a w interesie globalnej mafii psychopatów. Trzeba zupełnie stracić rozum by im dawać nawet najmniejsze poparcie.
 • @nikander 13:59:46
  Ja im żadnej "architektury" bym nie powierzył, a zwłaszcza tej finansowej ( tak na marginesie to podziwiam twoją zdolność do tworzenia mało komunikatywnej frazeologii finansowej; zachodzę w głowę po co ?). Powiem więcej nawet rzeczywistej architektury budowlanej bym im nie powierzył , bo w żydowskiej ornamentyce nie gustuję ani w żydowskiej " elegancji".
 • @nikander 14:34:05
  To tylko dobrze o tobie świadczy :)))
 • @zadziwiony 21:35:05
  Patrz: syndrom sztokholmski.
 • Daję 4*.
  Bo jaki koń jest...
  Z komentarzami zgadzać się można lub nie.
  Ot taka drobnostka.
  Choć żaden nie doszedł do idei, nie pewności na 100 %(tą ma tylko Pan Bóg) że ten czy ów tak ładnie wymieniany może być Naszym Banksterem.
  I do meritum:
  Drogi Nikanderze.
  Może starszy, większy, sławniejszy, mądrzejszy, bogatszy, bardziej bliższy 60-tki(czytaj- doświadczony)więcej może.
  Są jednak pewne sformułowania nie mogące pojawiać się Tutaj, zwłaszcza w tytułach.
  Tym się mamy różnić od..... (tu wstawiamy nielubiane Fora i Portale).
  Inaczej trzeba by zmienić nazwę na DZIARA24pl czy CELA24pl.
  Nikomu z komentatorów nie przyszło na myśl zauważenie tego ani napiętnowanie.
  I do Adeemu: czyżby tacy sobie i lepsiejsi?
  Orzeł może?
  Buraki do paki?
  Nie w tym rzecz żem PiSior. W tym że musimy trzymać pewien poziom.
  A nie równać do "Soku z booooracka".
  Smirna!
  I do dzieła.
 • @brian 08:08:58
  Gdyby nie ta prowokacja notka miałaby 127 wejść. Nikt nie dowiedziałby się o czymś takim jak "private placement". A jeśli temat się urwie z łańcucha i dotrze do któregoś z kandydatów - niech się chociaż wścieknie. Przykładam każdemu po równo.
 • @nikander 08:21:14
  Nie lepiej byłoby "agent, wychowanek, produkt, ulubieniec Wall Street, banksterszczyk?".
  Też wiadomo o co chodzi a jest poziom.
  AVE.
 • @brian 08:48:09
  Ech, ustąpię tym razem. Pan za to jeszcze raz przeczyta notkę i przekaże jej sens dalej. To ważna sprawa.
 • @nikander 09:36:58
  Dziękuję. Przynajmniej teraz nie będzie pretekstu do obsmarowania Portalu.
 • Gdyby nie było tych pieniędzy
  To ludzie nie żyli by w nędzy
  Wymienialiby towar za towar
  A bez papieru nie byłby Torwar
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930